Dünyanın en çok ve en iyi kazandıran 12 mesleği

İş dünyasına ilk kez giren gençler, tutku açısından tatmin edici ama aynı zamanda ekonomik düzeyde de verimli bir meslek arıyorlar. Aslında yapılacak işi seçmek hiç de basit değildir: Kişinin eğilimlerini yapılan iş için yeterli ücret alma ihtiyacı ile tartması gerekir.

Dünyanın en iyi kazandıran işleri nelerdir? Yolun uzun ve dolambaçlı olduğu bir kariyerin zirvesini oluşturan meslekler hariç, burada kökenleri genellikle bilinmeyen en iyi kazandıran 12 iş var.

Dünyanın en çok kazandıran 12 işi Nedir?


Gelecekteki bir iş göz önüne alındığında, dünyanın en yüksek ücretli işlerinin hangileri olduğunu bilmek gerekli ve uygundur. Sanayi, iş ve sözleşme türüne göre ortalama ücret istatistiklerine dayanarak, örneğin kuruluşlar tarafından toplanan Ulusal İstatistik Hükümeti Ofisi dünyanın en yüksek maaşlarını kapsayan bir liste hazırladı. Profesyonel bir gelecek seçerken dikkate alınması faydalı.

Şarkıcılar, futbolcular, aktörler, işletme sahipleri gibi profiller hariç, işte dünyanın en çok kazandıran 12 işi:

1. Kıdemli Geliştirici Mühendis (yılda 300 bin TL’nin üzerinde)

Son yıllarda dünyanın en yüksek ücretli işlerinden biri haline geldi, çünkü özellikle bulut bilişim, büyük veri ve yapay zeka için makine öğrenimi gibi sektörlerde uzman BT geliştirme mühendisleri olmak, Facebook, Google veya Amazon gibi şirketlere garanti vermek anlamına geliyor. bilgi teknolojileri pazarında lider konumdadır.

Yüksek teknoloji şirketleri tarafından en fazla ödenen olmak için, bilgisayar mühendisliği ve veri bilimi alanında en az bir lisans veya yüksek lisans derecesine ihtiyacınız var.

En Popüler:  Canva İle Para Kazanmanın Yolları


2. Yönetim Kurulu üyesi (yılda 280.000 TL)

Bu, en üst düzeyde yönetsel ve stratejik bir roldür ve genellikle yıllarca süren iş deneyiminden sonra yapılır. Şirketin eylemlerine karar vermekten oluşur. Bu rolü kim üstlenirse, birçok çalışanın sorumluluğu vardır. Fakat maaşlarının miktarını şirketin Yönetim Kurulu’na önerme hakkına da sahiptir.

En az bir lisans derecesi ve muhtemelen işletme alanında yüksek lisans gereklidir.


3. Doktor (yılda 208.000 TL)

Tıp-sağlık mesleği, maaşı uzmanlık türüne, kişinin rolünün çerçevelendiği sözleşmeye ve her şeyden önce mesleğin icra edildiği ülkeye göre açıkça değişen, her zaman kutup konumunda kalır. Örneğin Avrupa’da en çok ödeme yapan ülke Hollanda’dır (bir tıp uzmanı için yılda 250 bin Euro ve bir uzman için 117 bin Euro ), İstanbul’da bir tıbbi yönetici hastanesinin ortalama maaşı, yılda 125 bin TL civarındadır.


4. Broker (yılda 205.000 TL)

Finansal yatırımlar dünyasında merkezi bir roldür ve varlıklarını maksimize etmek ve bir sonraki anlaşmayı koklamak isteyen şirketler ve bireyler adına ayrıntılı bir varlık yönetimi faaliyetinden oluşur. Broker ayrıca büyük bir sorumluluğa sahiptir, çünkü karda büyümeyi garanti eden diğerlerinin sermayesini ele alır. Fakat aynı zamanda yatırımcının özellikle risk sermayesi sektöründe riski kabul ettiği zararları da içerir.


5. Şirket yöneticisi (yılda 194.000 TL)

Tam olarak daha odaklı ve uzmanlaşmış olduğu için, bir yönetmenden bir adım daha düşük bir konumdur. Bir şirketin finansal ve idari yönü ile daha fazla ilgilenen bir finans ve yönetim direktörü, tıpkı CFO alanının bir direktörü yani; baş finans görevlisi gibi, bir proje lehine nakit akışı yaratmak ve finansman kaynaklarını optimize etmek amacıyla çalışır veya bir şirket. Aynı şey insan kaynakları veya pazarlama alanı yöneticileri için de geçerlidir. Bu rakamlar, terimin de belirttiği gibi, bölümlerine karşılık gelen tüm ekipleri yönlendirir.

Yine Hukuk, İşletme Mühendisliği, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, İşletme, İşletme, Finans ve benzeri alanlardan mezun olunması gerekmektedir.


6. Bankacılık veya moda sektöründe yönetici (yılda 180 bin TL)

Bu durumda, yönetim rolü, referans sektöre göre yüksek bir maaşa sahiptir. Kârlardaki genel düşüşe rağmen, bankacılık sektörü ve dijitalleşme çağında finansal hizmetlerin geçişi için stratejik projelere ve çalışma gruplarına öncülük edebilecek rakamlara yatırım yapıyor. Benzer şekilde, lüks mal ve hizmetler sektörü, son derece yetkin rakamlar gerektiren sürekli ürün ve pazarlama yeniliğini zorlamaktadır.

En Popüler:  Geleceğin Önü Açık Meslekleri ve Maaşları (2023 - 2030)


7. Uçak pilotu (yılda 168.000 TL)

Özellikle havayolu pilotları için yıllık maaşı en iyi olan mesleklerden biri olmaya devam ediyor. Alternatif olarak, özel nakliye, kurtarma ve sürüş helikopterleri veya savunma uçakları gibi belirli sektörlerde uzmanlaşma, aynı zamanda, böyle bir profilin çalışma riskiyle orantılı olarak mükemmel bir maaşı garanti eder. Sivil havayollarının aday sunduğu eğitim ve sınavların katılığı göz önüne alındığında, erişilmesi en zor işlerden biridir.


8. Mali müşavir (yıllık 140.000 TL)

Aracıdan farklı olarak, finansal danışman başkalarının sermayesini fiziksel olarak yönetmez. Fakat büyük bir sorumluluğu vardır: şirketlere ve bireysel girişimcilere en iyi idari ve yatırım stratejilerini önermek. Bunun için danışman olarak faaliyet gösterdiği iş veya sektör hakkında detaylı bilgiye sahip olması gerekir. Bu bağlamda, İşletme Danışmanlığı mesleği ile ilgili makaleyi okumanızı öneririz.

Finans sektöründeki mesleklere gelince, mali müşavir, ekonomik çalışmalar ve ilgili sektörde yüksek lisans (aslında, ilaç sektöründe strateji önermek ve gıda veya tüketim malları sektöründe başka bir şey) gerektirir.


9. Avukat (yıllık 114.000 TL)

İtalya’da genç profesyoneller benzer kazançlar elde etmek için mücadele etseler bile, orta ve uzun vadeli beklentiler hala hukuk mesleğini icra etmek isteyenler için iyiye işaret ediyor. İşin sırrı, kıdemli meslektaşlarına ve hukuk firması ortaklarına sabit maaşlar ve komisyonlar sunan uluslararası ve yasal danışmanlık firmalarına odaklanmaktır. Başka bir yol, GDPR ile mücadele eden yüksek teknoloji şirketleri veya e-ticaret işlemleri için sözleşmeler, blok zinciri teknolojisi ile sertifikaların çevrimdışı doğrulanması vb. gibi “bakire” sektörlerde sivil ve sözleşmeli danışmanlıktır.


10. Polis memuru (yılda 104.000 TL)

Sadece memurlar ve müfettişler gibi kolluk kuvvetlerinin en yüksek pozisyonları için ortalama maaşlar oldukça yüksek olabilir. Bununla birlikte eğitim kursları zorunlu olarak kamu akademilerine bağlılığı ve son derece zorlu seçici testlerden geçmeyi gerektirir.


11. Pazarlama Müdürü (yılda 92.000 TL)

Günümüzde pazarlama stratejilerinin pazarların küreselleşmesini ve dijital teknolojilerin kullanımını görmezden gelemeyeceği düşünüldüğünde, mevcut birden fazla kanalda doğru satış stratejilerine rehberlik edebilen bir rakam, her şirket için stratejik bir kaynak haline gelir. ürün veya hizmetlerinin satışı hakkında. Bu yüzden, işe alınması için çok iyi ödeme yapmaya istekli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu