2023’de Müşterisi Hazır En Çok Kazandıran İşler

Ticarette en çok para kazandıran işler neler? Hangi işler en çok para kazandırır? Bu yazıda, sizin için çok kazandıran en iyi işleri ve açıklamalarını listeliyorum.

Ticarette En Çok Para Kazandıran İşler

Bu rehber, kariyerlerinin başlangıcında veya erken aşamalarında olan, sadece üniversiteden hemen sonra kazançlı bir kariyer seçmekle kalmayıp aynı zamanda uzun vadede kazanç potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için adımlar atarak geleceklerini planlamak isteyen herkes için bir kaynak olabilir. Orta yaşta kariyer değiştiricileri, yeni bir endüstri veya alan keşfetmek istiyorlarsa bu kılavuzu faydalı bulabilirler. Sizi zengin edecek bir kariyer bulmak için okumaya devam edin.

Kısa Sürede Sizi Zengin Yapacak Kariyerler

Her derece seviyesinden mezunlar için çeşitli yüksek maaşlı kariyerler mevcuttur. Fakat bireyler nerede arayacaklarını ve onları nasıl takip edeceklerini bilmelidir. Aşağıda 2023 yılı Türkiye’de en çok para kazandıran meslekler ve maaşları görebilirsiniz.

 • EKSKAVATÖR OPERATÖRÜ; Maaşlar 14000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Ekskavatör operatörü, dönen bir tabana oturan büyük bir kazma makinesini kontrol ederek, büyük miktarlarda toprak veya diğer malzemeleri almalarına ve bunları aracın yarıçapı içinde herhangi bir yere taşımalarına olanak tanır. Ekskavatör operatörleri, bu makineleri konut veya yollar gibi yeni gelişmeler için zemin açmak için kullanır ve ayrıca temel kazabilir.

 • 3D GÖRSELLEŞTİRİCİ; Maaşlar 13500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

3B görselleştiriciler, mimarların fikirlerini hayata geçirir, planları, mimari çizimleri ve diğer referans materyallerini alır ve bunları, önerilen binaların ve gelişmelerin foto-gerçekçi 3B görüntülerini veya animasyonlarını üretmek için kullanır. Bir 3B görselleştirici olarak, hem iyi işleyecek hem de iyi görünecek olası binaları modellemek için hem yaratıcı hem de teknik olarak düşünülmüş olmanız gerekir.

 • ZEMİN DÜZENLEYİCİYE ERİŞİM; Maaşlar 13000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Zemin döşemecileri, uzman aletler ve teknikler kullanarak yükseltilmiş döşeme sistemleri kurar. Bu durum evlerden gece kulüplerine ve havaalanlarından ofislere kadar yükseltilmiş döşeme gerektiren herhangi bir projeyi içerebilir.

 • MUHASEBECİ; Maaşlar 15500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Muhasebe ve finans personeli, bir işletmeye giren ve çıkan parayı takip eder. Bir muhasebeci olarak, denetim için sunmak, vergi ve KDV ibrazlarını ve ücretleri denetlemek için mali kayıtlar hazırlıyor olabilirsiniz. Birçok muhasebeci birçok farklı sektörde çalışırken, diğerleri belirli bir sektörde uzmanlaşmıştır.

 • HESAP ASİSTANI; Maaşlar 12500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Hesap asistanları, bir işletmeye giren ve çıkan parayı takip etmeye yardımcı olur. Bir hesap asistanı olarak, müşteri ve tedarikçi hesaplarının doğru olmasını sağlamak için muhasebe ve finans personeline muhasebe ve idari destek sağlarsınız; evrak alma, işleme ve dosyalama; ve küçük nakit işlemlerini yönetmek.

 • YÖNETİCİ; Maaşlar 13500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Yöneticiler, büro işleri ve projeleri gerçekleştirerek ofislerin sorunsuz çalışmasını destekler. İnşaat sektöründe bir yönetici olarak proje toplantıları düzenliyor olabilirsiniz. Belgeleri yazıyor, işle ilgili soruları yanıtlıyor, sözleşmeler hazırlıyor ve müşteri hizmetleri veriyor olacaksınız. Bir bilgisayar kullanarak çok fazla bilgiyi işlemeniz muhtemeldir, bu nedenle güçlü BT becerilerine ihtiyacınız olacaktır. Ofisin verimli çalışmasını sağlamak için mükemmel iletişim yetenekleri de önemlidir. Bir yönetici olarak çeşitli ortamlarda kariyer gelişimi için büyük bir kapsam vardır.

 • ARKEOLOG; Maaşlar 14500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Arkeologlar, kalıntıları ve eserleri ortaya çıkararak ve koruyarak insan geçmişine dair anlayışımızı artırıyor. Bunlar genellikle şantiyelerde ortaya çıkarılır ve arkeologlar bunların korunmasını ve Tarihi Çevre Kayıtlarına eklenmesini sağlar. Bir arkeolog olarak, proje planlamasına dahil olacaksınız. Kültürel mirasımızı korumak için inşaat başlamadan önce ilk araştırma ve keşif kazıları yapabilirsiniz.

 • MİMAR; Maaşlar 16000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Mimarlar, çevremizdeki binaları ve alanları tasarlayarak çevremizi yaratıcı bir şekilde şekillendirir. Yeni yapılara hayat verir ve mevcut yapıları restore eder veya yeniler. Mimarlar, ister bağımsız binalarda ister büyük gelişmelerde çalışıyor olsun, tasarımların amaca uygun ve güvenli olmasını sağlamak için başkalarıyla işbirliği yapar.

 • MİMARİ TEKNİSYEN; Maaşlar 14800 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Mimari teknisyenler, teknolojiyi kullanarak bina tasarımlarını sunma konusunda uzmanlaşmıştır. Müşterilere teknik rehberlik sağlarlar ve yeni yapıları hayata geçirmek için inşaat tasarım ekipleriyle bağlantı kurarlar. Bir mimari teknisyen olarak, inşaatın gerçekleşmesinden önce bina modellerinin geliştirilmesine yardımcı olmak için mimarlarla birlikte çalışacaksınız.

 • MİMARİ TEKNOLOJİ UZMANI; Maaşlar 12500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Mimari Teknoloji, mimarlığın teknolojisidir: kökleri bilim ve mühendisliğe dayanan yaratıcı, yenilikçi bir tasarım disiplini.

 • ASBEST TEMİZLEME OPERATÖRÜ; Maaşlar 13500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Asbest temizleme görevlileri, asbest içerdiği tespit edilen malzemeleri güvenli bir şekilde kaldırır. Asbest, geleneksel olarak yalıtım için kullanılan mikroskobik liflerden yapılan bir mineral karışımıdır. Şu anda Birleşik Krallık’ta sağlık riskleri nedeniyle yasaklanmış durumda. Fakat birçok binada hala mevcut. Yenileme çalışmaları yapıldıkça, eğitimli asbest temizleme operatörleri talep görmeye devam edecektir.

 • ASBEST ÖLÇME UZMANI; Maaşlar 17000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Asbest araştırmacıları binaları inceler ve asbestin varlığını belirlemek için numuneler toplar. Asbest, bir zamanlar yalıtım için yaygın olarak kullanılan. Fakat şu anda sağlık riskleri nedeniyle yasaklanan mineral bazlı bir elyaftır. Asbest sörveyörleri testler gerçekleştirir ve tadilat veya yıkım yapılmadan önce tehlikeli malzemelerin profesyonelce kaldırılmasını tavsiye edebilir.

 • VARLIK YÖNETİCİSİ; Maaşlar 14000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Varlık yöneticileri, bir şirketin varlıklarını yönetir ve izler. Bu durum mülk, para, hisse senetleri, hisseler ve tahviller, emtialar, hisse senetleri ve diğer mali ürünleri içerebilir. Bir varlık yöneticisi olarak, işvereninizin yatırım getirisini en üst düzeye çıkarmayı hedeflersiniz. Projelerinin geliri ve finansal istikrarı artırmasını sağlarsınız.

 • BANKACI/İŞARETÇİ; Maaşlar 15000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Bankacılar/işaretçiler, araçların ve fabrikanın bir sahadaki veya etrafındaki hareketini yönetmekle sorumludur. Bir işaretçi olarak, sahada sağlık ve güvenlik için kritik öneme sahip olacaksınız. İşaretçi sinyal vericileri, modüler binaların inşa edildiği fabrikalarda da rol oynar.

 • BANYO TESİSATÇISI; Maaşlar 15000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Banyo armatürleri, duşlar, küvetler, lavabolar, tuvaletler ve saklama üniteleri dahil olmak üzere banyoların tüm yönlerini yerleştirir. Birçok banyo armatürü, uzmanlardan oluşan bir ekip olarak çalışır. Böylece eski üniteleri kaldırabilir, yenilerini takabilir, zemin döşeyebilir, duvarları sıva veya fayans döşeyebilir, boyama ve dekorasyon, sıhhi tesisat ve hatta elektrik işleri yapabilirsiniz.

 • YATAK ODASI TESİSATÇISI; Maaşlar 13500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Yatak odası tesisatçıları, düz paketler ve ısmarlama yapı birimleri dahil olmak üzere yatak odası mobilyaları kurar. Bir odayı dönüştürmek veya müşterilerinizin alanlarını daha iyi kullanmalarına yardımcı olmak için gömme dolaplar ve depolama birimleri oluşturabilirsiniz.

 • TEZGAH MARANGOZ; Maaşlar 14000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Bir tezgah marangozu saha dışında çalışır, bina projeleri için odun ve keresteyi gerekli uzunluklarda keser. Bir inşaatçının tüccarı için veya bir atölyenin içinde çalışarak, kapı veya pencere donanımları, ahşap çerçeveli binalar ve daha fazlası gibi yerinde monte edilecek yapılar oluşturabilirler.

 • TEKLİF MÜDÜRÜ; Maaşlar 17000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Bir teklif yöneticisi, şirketlerin yeni sözleşmeleri kazanmak için sunduğu ön yeterlilik anketleri ve ihaleler gibi ayrıntılı ticari belgelerin hazırlanmasından ve yazılmasından sorumludur. Mükemmel organizasyon yetenekleri gerektirdiği ve şirketlerin yeni sözleşmeler kazanması için çok önemli olduğu için bir organizasyon içinde çok önemli bir pozisyondur.

 • BIM KOORDİNATÖRÜ; Maaşlar 15000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

BIM (Building Information Modeling) koordinatörleri, bir projenin tasarım ve inşaat aşamalarıyla ilişkili dijital süreçlerden sorumludur. 3B modellerin, çizimlerin ve yapısal verilerin tek, erişilebilir bir yerde barındırılmasını sağlar ve müşterilere proje bilgi modeli sunar.

 • BIM YÖNETİCİSİ; Maaşlar 19000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

BIM (Yapı Bilgi Modellemesi) yöneticileri, müşterinin ekibi, tasarım ekibi, yüklenici ekibi ve tedarik zinciri arasında işbirlikçi olarak hareket eder. Bir BIM Yöneticisi olarak, bir projenin tasarım ve inşaat aşamasıyla ilişkili verileri, çizimleri ve programları bir araya getiren 3B görselleştirmeleri içeren proje bilgi modellerinin üretimini denetleyeceksiniz.

 • DUVAR USTASI; Maaşlar 14000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Duvarcı ustaları harç içine tuğla, önceden kesilmiş taş ve beton bloklar döşer. Ev ve ticari binalar ile temel, duvar, bacalar veya dekoratif duvarcılık işleri gibi diğer yapıları inşa eder, genişletir ve onarırlar. Tuğla döşeme gerçek bir başarı duygusu sunar. Bir projenin sonunda sonuçları göreceksiniz ve ‘Bunu ben yaptım’ diyebileceksiniz.

 • BİNA KONTROL SÖRVEYÖRÜ; Maaşlar 16000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Bir bina kontrol sörveyörü, yeni şantiyelerde ve projelerde bina yönetmeliklerine uyulmasını sağlar. Ayrıca, güvenli bir şekilde tamir edilip edilmeyeceklerini veya yıkılmaları gerekip gerekmediğini belirlemek için hasarlı veya dengesiz yapıları araştırmaları gerekebilir.

 • BİNA UZMANI; Maaşlar 15000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Bina uzmanları, ahşap, cam ve metal gibi çeşitli malzemeler kullanarak binalara yapısal olmayan kaplamaları kurar ve onarır. Bina tasarımı, yapı bilimi ve iç mekan iklim kontrolünün tüm alanlarından yararlanan özel bir mimari ve mühendislik uygulaması alanıdır.

 • BİNA HİZMETLERİ MÜHENDİSİ; Maaşlar 13500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Bina hizmetleri mühendisleri, binaları güvenli, kullanışlı ve konforlu hale getiren sistemleri kurar, bakımını yapar ve genellikle tasarlar. Bir bina hizmetleri mühendisi olarak ofisler, hastaneler veya alışveriş merkezleri gibi binalara ekipman kuruyor veya bakımını yapıyor olabilirsiniz.

 • BİNA HİZMETLERİ TEKNİSYENİ; Maaşlar 13000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Bina hizmetleri teknisyenleri, mühendislerin binalar içindeki elektrik ve mekanik sistemleri tasarlamasına, planlamasına ve kurmasına yardımcı olur.

 • BİNA ARAŞTIRMACISI; Maaşlar 17000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Bir bina araştırmacısı, müşterilere binaların tasarımı, yapımı, bakımı ve onarımı hakkında tavsiyelerde bulunmaktan sorumludur. Binaları araştırıyorlar ve ardından bulgularını rapor ediyorlar ve önerilerde bulunuyorlar.

 • BİNA TEKNİSYENİ; Maaşlar 13000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

İnşaat teknisyenleri, inşaat projeleri ve inşaat işleri ile ilgili temel görevlerde yardımcı olur. Bir bina teknisyeni olarak, inşa ilerlemesini izlemekten tedarikçilerle müzakere etmeye, saha planlarını hazırlamaya ve maliyetleri tahmin etmeye kadar birçok görevi denetliyor olabilirsiniz.

 • İŞ GELİŞTİRME MÜDÜRÜ; Maaşlar 17000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

İş geliştirme yöneticileri, bir şirket içinde işin büyümesini sağlamaktan sorumludur. Öngörülen gelir doğrultusunda yeni müşteriler çekmek, yeni pazar fırsatlarını araştırmak ve büyüme projelerini denetlemek, satış tahminleri yapmak ve geliri tahmin etmek için bir iletişim ağı geliştirirler.

 • ALICI; Maaşlar 15000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

İnşaat sektöründeki alıcılar, inşaat projeleri için gerekli tüm malzemeleri temin etmekte ve bunların zamanında ve tahsis edilen bütçeler dahilinde temin edilmesini sağlamaktadır. Her iş için en uygun maliyetli ve uygun malzemeleri satın alarak iş sözleşmelerinin karlılığını sağladıkları için hayati bir rol oynarlar.

 • CAD OPERATÖR; Maaşlar 15000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Bilgisayar destekli tasarım (CAD) operatörleri, inşaat ve imalat projeleri için 2B ve 3B çizimler üretmek için bilgisayar yazılımını kullanır. Bir CAD operatörü olarak binalar, makineler veya bileşen parçaları tasarlıyor olabilirsiniz. Karmaşık bilgileri alıyor ve mimarlar, mühendisler ve diğer inşaat işçileri için teknik yapı şemaları oluşturmak için kullanıyor olacaksınız.

 • MARANGOZ; Maaşlar 14500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Marangozluk en eski inşaat ticaretlerinden biridir ve yüksek talep görmektedir. Marangozlar, ahşap armatürler ve donanımlar kurmak için doğal malzemeler (ahşap/kereste) kullanırlar. Bir marangoz olarak yeni binalara kapı, zemin ve mobilya yerleştirebilir, mevcut yapıları yenileyebilir veya yeniden düzenleyebilir, film ve tiyatro şirketleri için setler inşa edebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

 • HALI TESİSATÇISI; Maaşlar 13000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Halı tesisatçıları, evlerde ve iş yerlerinde halı ve vinil zemin kaplamalarını döşer. Bir halı tesisatçısı olarak, odaları, merdivenleri ve koridorları ölçebilir, iş için gereken malzemeleri tahmin edebilir ve zemin kaplamasını yerinde kurarak sığacak şekilde kesip sabitlersiniz.

 • BOŞLUK YALITIMI UYGULAYICI; Maaşlar 14500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Boşluk yalıtımı uygulayıcıları, nem geçirmezlik, çatı yalıtımı ve boşluk duvar yalıtımı gibi yalıtım malzemelerini binalara yerleştirir. Çalışmaları, binaların ısılarını korumalarına ve enerji açısından daha verimli olmalarına yardımcı olur. Rol, bir mülkün boşluk-duvar yalıtımı için uygunluğunu kontrol etmeyi ve kullanılacak en iyi tipi önermeyi içerir.

 • TAVAN SABİTLEYİCİ; Maaşlar 13500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Tavan sabitleyicileri asma tavanlar kurar ve kablolama, boru tesisatı, ısıtma ve klima sistemleri gibi göze hoş görünmeyen malzemeleri gizler ve korur. Konut, ticari ve endüstriyel projeleri dönüştürmede kilit bir rol oynarlar veya tadilat veya miras niteliğindeki binaların bakımında uzmanlaşabilirler.

 • BACA MÜHENDİSİ; Maaşlar 12000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Baca mühendisleri, baca ve baca sistemlerini mevcut bina mevzuatı ve yönetmeliklerine uygun olarak kurar ve bakımını yapar. Bir baca mühendisi olarak, bir emniyet kemeri ve koruyucu donanım desteğiyle yüksekte çalışabileceğiniz için sıkı sağlık ve güvenlik kurallarına uymanız gerekecektir.

 • İNŞAAT MÜHENDİSİ; Maaşlar 18000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

İnşaat mühendisleri büyük inşaat projelerini planlar, tasarlar ve yönetir. Bu durum köprüleri, binaları, ulaşım bağlantılarını ve diğer büyük yapıları içerebilir. Proje planları oluşturmak için bilgisayar modelleme yazılımını ve anketlerden, testlerden ve haritalardan gelen verileri kullanırlar. Bu planlar, yüklenicilere en iyi eylem planı hakkında tavsiyelerde bulunur ve çevresel etki ve riski en aza indirmeye yardımcı olur.

 • İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ TEKNİSYENİ; Maaşlar 13700 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

İnşaat mühendisliği teknisyenleri, inşaat projelerinde mühendislere teknik destek verir. Tasarım, planlama veya lojistik gibi inşaat mühendisliğinin tek bir alanında uzmanlaşma eğilimindedirler ve köprü yapımından yolları genişletmeye veya yeni altyapı oluşturmaya kadar çeşitli projelerde yer alabilirler.

 • İŞÇİ KATİBİ; Maaşlar 16000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Bir iş memuru, şantiyelerde işçiliği, kaliteyi ve iş güvenliğini denetler ve üst düzey yöneticilere ve müşterilere rapor verir. Bir iş memuru olarak, düzenli saha incelemeleri yapacak ve bina planlarının doğru bir şekilde uygulanıp uygulanmadığını kontrol edeceksiniz. Çalışmanın doğru spesifikasyonlara ve yasal, güvenlik ve çevre standartlarına göre yürütüldüğünü kontrol edersiniz.

 • TİCARİ MÜDÜR; Maaşlar 17000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Ticari yöneticiler bütçeden sorumludur ve büyük ölçekli inşaat projelerinde yer alan tüm maliyetlerin üstünde kalırlar. Diğer tedarikçilerle maliyetleri müzakere ederek ihtiyaç duyulan hizmetleri ve kaynakları sağlarlar. Son teslim tarihlerinin karşılanmasını, projelerin bütçe dahilinde kalmasını ve çalışmanın standartlara uygun olmasını sağlamak için projeleri denetler ve planları izlerler.

 • UYUM MÜDÜRÜ; Maaşlar 17000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Uyum yöneticileri, bir işletmenin, çalışanlarının ve projelerinin ilgili tüm düzenlemelere ve şartnamelere uygun olmasını sağlar. Bu durum sağlık ve güvenlik, çevre, yasal veya kalite standartlarının yanı sıra şirketin sahip olabileceği herhangi bir etik politikayı içerebilir.

 • İNŞAAT DİREKTÖRÜ; Maaşlar 110000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

İnşaat yöneticileri, inşaat projeleri üzerindeki çalışmaları izlemekten sorumludur. İşlerin zamanında ve bütçe dahilinde, şirketinizden beklenen standartlarda tamamlanmasını sağlarlar. İnşaat direktörleri, inşaatın her aşamasının planlandığı gibi tamamlanmasını sağlamak için iş programlarını yönetir ve görevleri kıdemli meslektaşlarına ve ekiplerine devreder.

 • İNŞAAT YÖNETİCİSİ; Maaşlar 16000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

İnşaat yöneticileri, bir inşaat projesinin her aşamasının pratik yönetimi ve planlamasından sorumludur. Bina projelerinin güvenli, bütçe dahilinde ve zamanında tamamlanmasını sağlarlar. Bir inşaat yöneticisi olarak, bir yapının her aşamasının plana uygun olmasını sağlamak için iş programlarını denetler ve görevleri ekibinize devredersiniz.

 • İNŞAAT EKİP LİDERİ; Maaşlar 14500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

İnşaat ekip liderleri denetim rollerinde çalışır ve genellikle bir inşaat projesi üzerinde çalışan bir ekipten sorumludur. Bir inşaat ekibi lideri olarak, tuğla örme, çatı kaplama veya başka bir ticaret gibi önceki becerileriniz ve deneyimlerinizle ilgili belirli bir inşaat alanını denetleme konusunda uzmanlaşabilirsiniz.

 • SÖZLEŞME MÜHENDİSİ; Maaşlar 15000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Sözleşmeli mühendisler, projenin müşterinin ihtiyaçlarını karşıladığından emin olmak için teklifler ve sözleşmeler geliştirir.

 • SÖZLEŞMELER YÖNETİCİSİ; Maaşlar 17000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

İnşaat sektöründeki bir sözleşme yöneticisi, inşaat projeleriyle ilgili sözleşmeleri yönetir. Hizmet şartlarını ve proje teslimatlarını özetlemek için yasal belgeler hazırlamadan önce, sözleşmelerin yasallığını inceler ve müşteriler ve üçüncü şahıslarla hüküm ve koşulları müzakere etmeye yardımcı olurlar.

 • TAŞIMA DANIŞMANI; Maaşlar 14000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Taşıma danışmanları, mülk sahipliğini bir sahibinden diğerine (işletmeler veya bireyler için) aktaran mülk avukatlarıdır. Mülkiyet haklarının satıcıdan alıcıya devredilmesini sağlamaktan ve mülkle ilgili herhangi bir yasal sorun hakkında tavsiyede bulunmaktan sorumludurlar.

 • KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK KOORDİNATÖRÜ; Maaşlar 14000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Bir Kurumsal Sosyal Sorumluluk koordinatörü, bir şirketin ‘vicdanı’ olarak hareket eder, bir işletmenin etik, çevre dostu ve toplum odaklı tarafını savunur ve geliştirir. İş, bir işletme ile topluluk arasında bağlantılar oluşturmayı ve kuruluşun sürdürülebilir sosyal sorumluluk taahhüdü konusunda olumlu farkındalığı artırmayı içerir.

 • VİNÇ OPERATÖRÜ; Maaşlar 13500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Vinç operatörleri, malzemeleri bir şantiye çevresinde mümkün olduğunca güvenli ve verimli bir şekilde kaldırmak ve taşımaktan sorumludur. Bir vinç sürücüsü olarak, ağır makinelerin nasıl sürüleceğine ve bakımının nasıl yapılacağına dair bir anlayışa sahip olmanız gerekir.

 • VİNÇ SORUMLUSU; Maaşlar 14000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Ekibin güvenliğini ve etkinliğini sağlamak için bir şantiyedeki tüm kaldırma operasyonlarının hareketini denetlemekten bir vinç amiri sorumludur.

 • YIKIM OPERATÖRÜ; Maaşlar 14500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Yıkım görevlileri, güvenli olmayan veya eskimiş binaları ve yapıları sökerler. Bir yapıyı yıkmak için aletler, makineler veya patlayıcılar kullanmadan önce bağlantı parçalarını çıkarırlar, tehlikeli maddeleri çıkarırlar ve yeniden kullanılabilecek her şeyi kurtarırlar.

 • DEPO MÜDÜRÜ; Maaşlar 16500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

İnşaat sektöründe bir depo müdürü, inşaat malzemeleri ve malzemelerinin yönetiminden sorumludur. Bu durum depolara, depolara ve fabrikalara giren ve çıkan malların yönetilmesini, depo personelinin denetlenmesini ve tüm gereksinimlerin ve siparişlerin karşılanabilmesini sağlamak için stok seviyelerinin izlenmesini içerir.

 • TASARIM YÖNETİCİSİ; Maaşlar 19000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Tasarım yöneticileri, inşaat projeleri sırasında gereken tüm tasarım çalışmalarını koordine eder. Bir yapıyı inşa etmek için kullanılan teknik çizimlerin ve planların üretimini yönetirler. Tasarım yöneticileri, inşaat sırasında kullanılabilecek ve tamamlandıktan sonra yapının bakımına yardımcı olabilecek koordineli tasarımlar oluşturmak için mimarları, yapı ve servis mühendislerini uzman tasarımcılar ve BIM teknisyenleri ile bir araya getirir.

 • ELMAS DELME OPERATÖRÜ; Maaşlar 13000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Elmas delme operatörleri, betonarme gibi bir şantiyedeki en sert malzemeleri kesmek için özel ekipman kullanır. Sıkı sağlık ve güvenlik kurallarına uyarak yolların veya kaldırımların bölümlerini kaldırmak, yıkımlara yardımcı olmak veya kuleleri ve köprüleri sökmek için çağrılabilirler.

 • SEVK LİDERİ/YÖNETİCİSİ; Maaşlar 14500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Sevkiyat Yöneticileri, tamamlanan siparişlerin üretim tesisinden veya depodan müşteriye zamanında gönderilmesini yönetmekten sorumludur.

 • BELGE DENETLEYİCİ; Maaşlar 13500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Belge denetleyicileri proje belgelerini tutar. Doğru bilginin bir organizasyon içinde ihtiyaç duyan kişilere zamanında dağıtılmasını sağlarlar. İnşaat sektöründe belge denetleyicileri, planlar ve raporlar gibi teknik belgelerle çalışır. Tasarımcılar, haritacılar, mimarlar ve diğer meslektaşlar için elektronik ve basılı kopya belgeleri sıralar ve saklarlar.

 • YURTİÇİ ENERJİ DEĞERLENDİRİCİSİ; Maaşlar 13500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Yurtiçi enerji değerlendiricileri, evlerin, dairelerin ve diğer konut binalarının enerji verimliliğini hesaplar.

 • DRENAJ MÜHENDİSİ; Maaşlar 17000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.
En Popüler:  Bluehost Satış Ortaklığı Programı - 2023

Bir drenaj mühendisi, suyu veya kanalizasyon sularını bir yerden diğerine mümkün olduğunca güvenli ve verimli bir şekilde taşıyan sistemleri tasarlamaktan sorumludur. Bu durum proje gereksinimlerini anlamak için sahaları ziyaret etmeyi ve bu sistemlerin kurulumunu tasarlamayı ve denetlemeyi içerebilir.

 • EKOLOJİST; Maaşlar 15000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Ekolojistler bitkiler, hayvanlar ve çevre arasındaki ilişkiyi inceler. Hayvanların ve bitkilerin belirli bir çevrede nasıl yaşadıklarına bakarlar ve önerilen herhangi bir inşaat işinin olası etkilerini rapor ederler. Yaptıkları işe bağlı olarak, dışarıda, üniversitede, ofiste veya laboratuvarda çalışarak zaman geçirebilirler.

 • İKTİSATÇI; Maaşlar 18500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Ekonomistler karmaşık verileri ve istatistikleri inceler ve bulgularını işletmelere finansal tavsiye sağlamak için kullanır. Bir ekonomist olarak, ekonomik eğilimleri araştırır ve izlersiniz ve gelecekteki gelişmeleri tahmin etmek için istatistiksel modeller yaratırsınız. İşverenler, politikaların ve yatırımların potansiyel etkileri konusunda kendilerine tavsiyede bulunmaları için ekonomistlere güvenirler.

 • ELEKTRİK DAĞITIM İŞÇİSİ; Maaşlar 13500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Elektrik dağıtım işçileri, binaları ulusal şebekeye bağlayan güç hatlarının bakımından sorumludur.

 • ELEKTRİK MÜHENDİSİ; Maaşlar 16000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Elektrik mühendisleri binalar, ulaşım sistemleri ve güç dağıtım ağları için elektrik sistemleri tasarlar, geliştirir ve bakımını yapar. İnşaat, ulaşım, enerji (yenilenebilir enerji kaynakları dahil), inşaat hizmetleri ve imalat gibi birçok sektörde ve genelinde çalışırlar. Elektrik mühendislerinin mühendislik bilimini iyi anlamasına ve güçlü matematik ve bilgisayar becerilerine ihtiyacı vardır.

 • ELEKTRİK PROJE YÖNETİCİSİ; Maaşlar 17500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Elektrik proje yöneticileri, elektrik sistemlerinin kurulumunu ve evlere, işyerlerine ve yollar veya elektrik santralleri gibi altyapılara elektrik tedarikini denetler.

 • ELEKTRİK TEST CİHAZI USTASI; Maaşlar 13600 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Elektrik test cihazları, evlerde ve işyerlerinde elektrik tesisatlarını inceler, test eder ve denetler. Hangi ekipmanın güvenli ve verimli bir şekilde çalıştığını ve hangilerinin güvenli olmadığına karar verildiğini doğrulamak için hataları tanımlar ve test raporlarını tamamlarlar.

 • ELEKTRİKÇİ; Maaşlar 13600 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Elektrikçiler binalara ışık odalarına, ısıtma suyuna ve güç cihazlarına enerji sağlar. Doğru ve güvenli bir şekilde çalıştığından emin olmak için elektrikli ekipmanı kurar, denetler ve test ederler. Bir elektrikçi olarak evlerde, mağazalarda ve ofislerde geleneksel sistemleri kullanıyor olabilirsiniz. Bazı elektrikçiler yenilenebilir teknoloji veya fiber optik ile çalışır. Diğerleri motorlara, transformatörlere, sokak aydınlatmasına veya trafik sistemlerine hizmet eder veya mühendislik projeleri üzerinde çalışır.

 • ENERJİ YÖNETİCİSİ; Maaşlar 16000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Enerji yöneticileri, kuruluşların enerji, karbon ve su azaltma sorumluluklarını yerine getirmelerini sağlar.

 • ÇEVRE DANIŞMANI; Maaşlar 14000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Çevre danışmanları, inşaat projelerinin çevresel düzenlemelere ve hedeflere uygun olmasını sağlar. Hava kirliliğini veya su ve toprak kirliliğini minimumda tutmak, malzeme israfını azaltmak ve gerekli atığın doğru şekilde bertaraf edilmesini sağlamak için stratejik olarak yollar planlarlar.

 • ÇEVRE MÜHENDİSİ; Maaşlar 19000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Çevre mühendisliği, atıkları ve kirliliği azaltarak çevrenin korunmasına odaklanır. Çevre mühendisleri, doğal kaynakların kullanımını optimize eder, yenilenebilir enerji kaynaklarının geliştirilmesine yardımcı olur ve mevcut malzemelerin kullanımını en üst düzeye çıkarır. Kirliliği kontrol eden ve kirliliği temizleyen teknolojiler ve süreçler tasarlarlar.

 • TAHMİNCİ; Maaşlar 14000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Tahminciler, işçilik, malzeme ve ekipman gereksinimlerini dikkate alarak inşaat projelerinin ne kadara mal olacağını hesaplar. Tedarikçilerle müzakere edecekler ve taşeronlardan teklif alacaklar ve bu bilgileri bir müşteri için ayrıntılı maliyet tekliflerini derlemek için kullanacaklar.

 • TESİS YÖNETİCİSİ; Maaşlar 16000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Tesis yöneticileri, kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap vererek binaların ve alanların işletimini ve bakımını denetler. Bir tesis yöneticisi olarak, binalar, temizlik, yemek, konaklama, güvenlik veya otopark dahil hizmetlerden sorumlu olabilirsiniz. Kontrol ettiğiniz alanların sağlık ve güvenlik standartlarını karşıladığından ve amaçlandığı gibi çalıştığından emin olmanız gerekecektir.

 • FİBER OPTİK TEKNİSYENİ; Maaşlar 13000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Fiber optik teknisyenleri, dijital ve fiber optik sistemlerin bakımını yapar ve geniş bant internet ve telefon ağları kurar.

 • ALAN TEKNİSYENİ; Maaşlar 14000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Bir saha teknisyeni, bir şirketin elektrikli ürünleri veya ekipmanı için yerinde servis, teşhis ve onarımları gerçekleştirir. Bu durum bilgisayarlar, ısıtma ve soğutma sistemleri, güvenlik sistemleri, ağır makineler ve daha fazlasına kadar değişebilir. Saha teknisyenleri fabrikalarda, üretim tesislerinde veya şantiyelerde yerinde çalışabilir.

 • USTABAŞI; Maaşlar 16000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Bir ustabaşı, inşaat işlerinin zamanında, bütçe dahilinde başarıyla tamamlanmasını ve müşteri ile mutabık kalınan standart ve şartnameye göre bitirilmesini sağlamak için yöneticiler, yükleniciler ve diğer saha çalışanları ile birlikte çalışır.

 • YANGINDAN KORUNMA TESİSATÇISI; Maaşlar 14000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Bir yangından korunma tesisatçısı, binaların yalıtılmasının ve yapısal olarak yangın riskinden korunmasının sağlanmasında önemli bir role sahiptir. Bu durum koruyucu çerçevelerin, yangına dayanıklı duvarların ve tavanların montajını ve özellikle tarihi binalarda yangına dayanıklı işlemlerin uygulanmasını içerebilir.

 • ZEMİN KATMANI; Maaşlar 13000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Zemin katmanları laminat ve masif ahşap zeminleri döşer. Alt zemin hazırlıkları ve döşeme zemin kaplamaları konusunda eğitilmişlerdir. Ev içi zemin katmanları ve halı tesisatçıları insanların evlerinde çalışır; ticari zemin katmanları ofisler, mağazalar, oteller, okullar dahil kamusal alanlarda çalışır; ve reçine zemin katmanları hem endüstriyel hem de ticari binalarda çalışır.

 • FORKLİFT SÜRÜCÜSÜ; Maaşlar 13000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Depolarda ve şantiyelerde çeşitli malların taşınması, taşınması, yüklenmesi ve boşaltılmasından forklift sürücüsü sorumludur.

 • KALIPÇI; Maaşlar 13000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

İnşaat sırasında inşaat sürecini destekleyen geçici çerçevelerin kurulumundan ve onarımından bir kalıpçı sorumludur. Bu geçici yapılar çeşitli malzemelerden yapılabilir. Fakat çoğunlukla ahşap veya metaldir ve beton ve diğer malzemelerin kalıplanmasına yardımcı olmak için kullanılır.

 • İLERİ EĞİTİM ÖĞRETMENİ; Maaşlar 15000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

İleri Eğitim öğretmenleri, 16 yaşın üzerindeki öğrencilere ve çıraklara eğitim verir. Öğrencilerin çok çeşitli kurslara ilişkin pratik ve teorik anlayışlarını geliştirir ve onları inşaat veya mühendislik alanında kariyer için eğitirler.

 • GAZ SERVİS KURUCUSU; Maaşlar 13000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Bir gaz servisi kurucusu, eski ve yeni binalardaki gaz sistemlerini monte eder, bakımını yapar ve onarır. Bu durum merkezi ısıtma sistemlerini veya gazlı cihazları içerebilir.

 • GENEL İNŞAAT OPERATÖRÜ; Maaşlar 13000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

İnşaat operatörleri, bir inşaat sahasında, yapılacak inşaat işinin öncesinde zeminin hazırlanması ve bir proje devam ederken manuel işlerin yürütülmesi dahil olmak üzere birçok pratik görevde yer alır. Bu durum betonun karıştırılması ve dökülmesinden drenaj borularının döşenmesine, malzemelerin taşınmasına ve daha fazlasına kadar değişebilir.

 • GEOTEKNİK MÜHENDİSİ; Maaşlar 13000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Bir jeo-teknik mühendisi, büyük inşaat projelerinden önce toprak, kaya, yeraltı suyu ve diğer toprak malzemelerini analiz etmede önemli bir iş seviyesine sahiptir. Bu analiz, yapının temelinde veya genel tasarımında hangi malzemelerin kullanılması gerektiğini veya projenin güvenli olduğundan emin olmak için ek önlemlere ihtiyaç duyup duymadığını belirlemeye yardımcı olabilir.

 • CAMCI; Maaşlar 15000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Evlerde, otellerde, mağazalarda ve ofislerde camın ölçülmesinden, kurulmasından ve tamirinden bir camcı sorumludur. Camcı olarak, elinizdeki işe uygun camı seçmeniz, eski ve kırık camları çıkarmanız ve camın su geçirmez olmasını sağlamanız gerekir.

 • YÖNETİCİ MALLARI; Maaşlar 14000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Yöneticilerdeki Mallar, malların ve malzemelerin bir tesise bağlı teslim alma sürecini yönetmekten sorumludur.

 • SAĞLIK, GÜVENLİK VE ÇEVRE DANIŞMANI; Maaşlar 13500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Sağlık, Güvenlik ve Çevre uzmanları, politika ve prosedürlerin geliştirilmesi, uygulanması, izlenmesi ve gözden geçirilmesine yardımcı olur.

 • ISITMA, HAVALANDIRMA VE İKLİMLENDİRME MÜHENDİSİ; Maaşlar 13500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Isıtma, havalandırma mühendisleri evlerde, işyerlerinde ve ulaşım araçlarında hava kalitesi ve sıcaklık sistemlerini kurar ve servisini yapar.

 • MİRAS DANIŞMANI; Maaşlar 16000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Bir miras danışmanının görevi, miras konularında rehberlik sağlayarak ve bunları yönetmek için stratejiler oluşturarak, tarihi veya listeye alınmış binalar, peyzajlar, müzeler ve diğer mülkler gibi miras alanlarındaki inşaat ve restorasyon projelerini yönetmektir.

 • SÜRÜCÜ; Maaşlar 14000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Ağır Yük Taşıtları sürücüleri malları lokasyonlar arasında taşırlar. Tedarikçiler ve müşteriler için ürünleri yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde taşırlar. Bir kamyon şoförü olarak yolda çok zaman geçireceksiniz ve sık sık evden uzakta olabilirsiniz. Teslimat programlarını planlayacak ve yüklerin doğru yerlere zamanında teslim edilmesini sağlayacaksınız.

 • YÜKSEK ÖĞRETİM OKUTMANI; Maaşlar 15500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Yüksek Öğretim öğretim görevlileri, üniversitelerde ve yüksek öğretim kolejlerinde yeni nesil inşaat profesyonellerine araştırma yapar ve eğitim verir. İnşaatla alakalı bir alanda öğretim görevlisi olarak, mimarlık, mühendislik, işletme ve yönetim, planlama, ölçme veya daha fazlası gibi bir çalışma alanında uzmanlaşacaksınız.

 • KARAYOLLARI KONTROL MÜDÜRÜ; Maaşlar 13000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Karayolları kontrol yöneticileri, otoyol bakımı, sokak aydınlatması ve su ve gaz ağları sağlamak için yerel konseyler ve kamu hizmetleri şirketleriyle birlikte çalışır.

 • KARAYOLLARI MÜHENDİSİ; Maaşlar 15000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Karayolu mühendisleri, İngiltere’deki binlerce kilometrelik yolun iyi durumda olmasını sağlamaktan sorumludur. Karayolu mühendisliğinin üç ana dalı vardır: planlama, araştırma ve inşaat. Çoğu otoyol mühendisi bu alanlardan birinde uzmanlaşmıştır.

 • KARAYOLLARI BAKIM OPERATÖRÜ; Maaşlar 13000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Karayolu bakım operatörleri, yolların, kaldırımların ve otoyol ağlarının iyi korunmasına yardımcı olur.

 • KARAYOLLARI BAKIM TEKNİSYENİ; Maaşlar 13500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Karayolu bakım teknisyenleri, otoyolların ve yolların bakım ve onarımını denetler. Düzenli olarak hasarı izlerler, halkın sorularını ele alırlar, yerel yetkililer ve kamu hizmeti şirketleriyle iletişim kurarlar ve kaldırımlar, sokak mobilyaları, yol işaretleri ve daha fazlasını onarırlar.

 • İNSAN KAYNAKLARI PERSONELİ; Maaşlar 110000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

İnsan kaynakları yöneticileri, içinde bulundukları kurumun çalışma uygulamaları ile ilgili politikalar geliştirir ve uygular. Çalışanları işe alır ve kariyerlerini ilerletmek için eğitim ve gelişim almalarına yardımcı olurlar. İstihdam koşullarının, sözleşme şartlarının, ücret müzakerelerinin ve eşitlik ve çeşitlilikle ilgili sorunların denetlenmesinde etkilidirler.

 • HİDROGRAFİK SÖRVEYÖR; Maaşlar 16000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Hidrografik sörveyörler, deniz yatakları, limanlar ve su yollarının ayrıntılı planlarını üretmek için en son teknolojiyi kullanır. Sualtı yüzeylerini ölçer ve haritalandırırlar ve derinliği, şekli ve konturları göstererek deniz tabanının yapısını incelerler. Karada veya açık denizde deniz ortamlarında hassas konumlandırma, veri toplama ve işleme konusunda uzmanlaşmıştır.

 • İÇ MİMAR; Maaşlar 14500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

İç mimarlar, işlevsel ve çekici iç mekanlar yaratmak için müşterilerle birlikte çalışır. Bina iç mekanlarının düzenini ve dekorunu planlamaya yardımcı olurlar ve tasarımlarını hayata geçirmek için müteahhitlerle birlikte çalışabilirler.

 • BT DESTEK ANALİSTİ; Maaşlar 14000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

BT destek analistleri, iş operasyonlarını, verimliliği ve üretkenliği geliştirmek için BT çözümleri bulur. Bir BT destek analisti, kuruluşlarının bilgisayar sistemleri, telekomünikasyon ağı, LAN’lar, WAN’lar ve masaüstü bilgisayarlarla ilgili çeşitli teknik sorunların çözülmesine yardımcı olabilir, bu bileşenler ister sahada ister sahada olsun.

 • MARANGOZ; Maaşlar 14000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Bir marangoz, birçok binaya entegre olan çeşitli yapılar oluşturmak için ahşapla çalışır. Bu durum merdivenleri, pencereleri, kapıları, mobilyaları ve daha fazlasını içerebilir. Bir marangoz olarak bu yapıları ve donanımları doğru yerlere yapacak ve kuracaksınız.

 • MUTFAK TESİSATÇISI; Maaşlar 15000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Mutfak tesisatçıları, evlere ve iş yerlerine mutfaklar kurarlar. Bir mutfak tesisatçısı olarak, mutfak ünitelerini ölçüp monte edersiniz ve gizli borular ve cihazların etrafında çalışarak ayrıntılı planlara göre tezgahlar takarsınız.

 • ARAZİ VE MÜLK DEĞERLEME UZMANI; Maaşlar 14500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Arazi ve mülk eksperleri, arazi ve mülk satın alan, satan ve kiralayan bireylere ve işletmelere profesyonel tavsiyeler verir. Müşterilerinin bir satış veya kiralama sözleşmesinden elde ettikleri karı maksimize etmelerine yardımcı olmak için arsanın, binaların ve gayrimenkulün piyasa değerini tahmin ederler.

 • ARAZİ ALICISI; Maaşlar 15000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Bir arazi alıcısı, işletmelerin ve bireylerin inşaata uygun araziyi satın almalarına yardımcı olmaktan sorumludur. Bir arazi alıcısı olarak, inşaat projeleri için uygun alanları belirleyecek, planlama izninin gerekip gerekmediğini belirleyecek ve neyin inşa edilebileceğine dair herhangi bir kısıtlama olup olmayacağını belirleyeceksiniz.

 • KARA SONDAJ OPERATÖRÜ; Maaşlar 13500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Bir kara sondaj operatörü, araziyi delmeden önce araştırmaktan, gaz veya petrol için tünel veya kuyu gibi yapılar kurmaktan sorumludur. Bir kara sondaj operatörü olarak, haritacılar, jeologlar ve yerbilimcilerle yakın bir şekilde çalışacak ve sondaj ilerlemesini izleyecek, güvenlik yönetimini denetleyecek ve çevredeki çevrenin korunmasını sağlayacaksınız.

 • ARAZİ BİLİRKİŞİ; Maaşlar 17000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Arazi araştırmacıları arazinin şeklini ölçer ve haritalandırır. İnşaat mühendisliği ve inşaat projeleri için veri toplarlar. Bu sayede doğru saha planları çizilebilir. Bir anketör olarak, hızlı hareket eden, teknolojik olarak gelişmiş bir endüstrinin parçası olacaksınız. Çevreyi kaydetmek için teknik aletler kullanılarak zamanınızın çoğu yerinde harcanacaktır.

 • PEYZAJ MİMARI; Maaşlar 14000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Peyzaj mimarları, insanların yaşayacağı, çalışacağı ve oynayabileceği yerler ile bitki ve hayvanların gelişebileceği yerler yaratır. Bir peyzaj mimarı olarak iki gün aynı olmayacak; bir gün sahaları araştırıyor veya çevresel etki değerlendirmeleri yapıyor olabilirsiniz, ertesi gün ofiste raporlar yazıyor ve sözleşmeler hazırlıyor olabilirsiniz.

 • PEYZAJ YÖNETİCİSİ; Maaşlar 14000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Peyzaj yöneticileri, insanların şimdi ve gelecekte kullanabilmelerini ve bunlardan keyif alabilmelerini sağlamak için dış mekanları planlar, geliştirir ve bakımını yapar. İnşaat projelerinde tavsiyelerde bulunmak için ekosistemler ve insan davranışları hakkındaki bilgilerini kullanırlar.

 • ÇATI USTASI; Maaşlar 14000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Bir ana çatı ustası, konutlardan listelenen yapılara, kiliselere ve katedrallere kadar çeşitli binalarda çalışmaktan sorumludur. Bu durum mevcut kurşun tabakanın incelenmesini, çıkarılmasını veya onarılmasını veya yeni tabakanın takılmasını içerebilir.

 • ÖĞRENME VE GELİŞTİRME YÖNETİCİSİ; Maaşlar 16500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Öğrenme ve geliştirme yöneticileri, şirket çalışanlarının eğitimi ve mesleki gelişimiyle ilgilenir. İnsanların yeteneklerinden en iyi şekilde yararlanırlar ve tam potansiyellerini geliştirmelerine yardımcı olurlar. Ayrıca sadece öğrencinin ne istediği ve neye ihtiyacı olduğuna değil, aynı zamanda organizasyonun ihtiyaçlarına da güçlü bir şekilde odaklanırlar.

 • ÖĞRETİM GÖREVLİSİ; Maaşlar 14000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Öğretim görevlileri yetişkinlere İleri ve Yüksek Eğitimde eğitim verir. Bazıları ayrıca üniversitelerde ve kolejlerde araştırma yapar.

 • HUKUK DANIŞMANI; Maaşlar 16000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Hukuk danışmanları, hukukla ilgili konularda şirketlere rehberlik sağlar. İnşaat sektöründe, bir hukuk danışmanı müşteri sözleşmelerine yardımcı olacak, yasal belgeler hazırlayacak ve anlaşmazlıkları çözecektir.

 • KALDIRMA EKİPMANI MÜFETTİŞİ; Maaşlar 13000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Bir kaldırma ekipmanı müfettişi, kaldırma için kullanılan ekipman ve makinelerin çalışır durumda olduğundan emin olmak için hayati kontroller gerçekleştirir. Bu sayede inşaat projeleri katı sağlık ve güvenlik kurallarına uygun olarak yürütülebilir. Ekipmanın onarıma ihtiyacı olduğu tespit edilirse, bu işi yapacaklar veya iş için daha kalifiye bir mühendis önerecekler.

 • KALDIRMA EKİPMANI OPERATÖRÜ; Maaşlar 14000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Kaldırma ekipmanı operatörleri, ağır yükleri kaldırmak ve kaldırmak için kiraz toplayıcılar, forklift kamyonları, makaslı platformlar, süspansiyon ekipmanı, teleskopik yükleyiciler ve süspansiyon ekipmanı gibi makineleri kullanır.

 • PARATONER MÜHENDİSİ; Maaşlar 13000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Yıldırım İletken Mühendisleri, binaların ve diğer yapıların yıldırım çarpması durumunda güvenli olduğundan emin olurlar.

 • SIVI SU YALITIMLI ÇATI USTASI; Maaşlar 14000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Sıvı su geçirmez çatı kaplamaları, su geçirmez olmalarını sağlamak için yeni veya mevcut düz çatı yapılarına koruyucu sıvı membranlar uygular. Uzman çatı kaplama firmaları, inşaat müteahhitleri, yerel makamlar ve diğer kamu kuruluşlarıyla iş bulabilirler.

 • LOJİSTİK VE FABRİKA MÜDÜRÜ; Maaşlar 14000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Lojistik ve Tesis Yöneticileri, şantiyelerdeki tüm makine ve ekipmanların kiralanması, satın alınması, tedarik edilmesi ve kullanımının denetlenmesinden sorumludur.

 • BAKIM OPERATÖRÜ; Maaşlar 12500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Bakım görevlisi, binaları iyi durumda tutmak için binaların çevresinde çeşitli görevleri yerine getiren kişidir. Görevler arasında çatıların onarılması, duvarların boyanması veya kapıların ve süpürgeliklerin takılması gibi faaliyetler yer alabilir.

 • PAZARLAMA VE HALKLA İLİŞKİLER GÖREVLİSİ; Maaşlar 110000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Pazarlama ve halkla ilişkiler (PR) görevlileri, bir şirketin imajını ve itibarını yönetmekten sorumludur. Web siteleri, sosyal medya, basın haberleri ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli iletişim kanalları aracılığıyla hem içeriden hem de dışarıdan fikir ve davranışları etkilerler.

 • MASTİK ASFALTLAYICI; Maaşlar 13500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Mastik asfaltçılar, su geçirmezlik sağlamak, korumak ve güçlendirmek için çeşitli yüzeylere sıcak bir kireçtaşı ve bitüm karışımı uygular. Mastik asfalt soğuduğunda sertleşir, bu nedenle çatı kaplaması, demiryolu platformları ve otoparklar, astar tankları ve yüzme havuzları gibi zemin yüzeylerinin döşenmesinde, deniz veya nehir savunması olarak veya daha fazlası için kullanılabilir.

 • MALZEME MÜHENDİSİ; Maaşlar 16500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Malzeme mühendisleri, inşaatta kullanılan malzemeleri temin eder, test eder ve değerlendirir. Bina temellerinin ve malzemelerinin uygun olmasını sağlarlar ve bireysel özelliklerine, proje maliyetlerine ve zaman dilimlerine dayalı olarak bir proje için kullanılacak en iyi malzemeler hakkında rehberlik ederler.

 • NÜKLEER MÜHENDİSİ; Maaşlar 16000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Nükleer süreç mühendisleri, nükleer güç istasyonlarının güvenli ve verimli çalışmasını tasarlamaktan ve yönetmekten sorumludur. Evlere ve işyerlerine dağıtım için enerji üretmek için kullanılan süreçleri ve araçları geliştirirler.

 • RESSAM VE DEKORATÖR; Maaşlar 15000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Ressamlar ve dekoratörler gündelik mekanları hayata geçiriyor. İç ve dış yüzeylere boya, duvar kağıdı ve diğer yüzeyleri hazırlar ve uygularlar. Bir ressam ve dekoratör olarak çok talep görürsünüz. Konut, ticari ve endüstriyel projeleri dönüştürmede anahtar bir rol oynayabilir veya tadilat veya miras niteliğindeki binaların bakımında uzmanlaşabilirsiniz.

 • BÖLÜMLEME SİSTEMLERİ OPERATÖRLERİ; Maaşlar 12400 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Bir bölme sistemi operatörü, binaları farklı bölümlere veya odalara ayırmaktan sorumludur. Bu da mahremiyet, ses yalıtımı ve yangına dayanıklılık sağlayabilir.

 • PLANLAYICI; Maaşlar 17000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Planlayıcılar, büyük inşaat projeleri ve doğrudan faaliyetler için gereken tüm işlerin programlarını oluşturur. Bir planlayıcı olarak, lojistiği denetleyecek, çalışanları görevlendirecek, bütçeleri yönetecek ve işin programa uygun olmasını sağlayacaksınız. Projeleri takip etmek ve çelişen öncelikleri yönetmek için tahminciler, mühendisler, araştırmacılar ve mimarlarla yakın bir şekilde çalışacaksınız.

 • TESİS VE MAKİNE MÜHENDİSİ; Maaşlar 15000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Tesis ve makine mühendisi olarak, iyi bakıldığından, güvenli bir şekilde çalıştığından ve sorunsuz çalıştığından emin olmak için makine ve ekipmanı inceleyecek, tasarlayacak, kuracak veya tamir edeceksiniz.

 • FABRİKA DENETLEYİCİSİ; Maaşlar 13500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.
En Popüler:  2023'de İnstagram'da Para Kazanmanın 9 Yolu

Tesis kiralama denetleyicileri, müşterilere ve inşaat şirketlerine tesis, alet ve makine kiralamaktan sorumludur. Tesis kiralama masası denetleyicisi olarak, mükemmel müşteri hizmetleri becerilerine sahip olmanız ve müşterilerle profesyonel ilişkiler geliştirmeniz beklenir.

 • FABRİKA MÜFETTİŞİ; Maaşlar 14500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Bir fabrika müfettişi, bir fabrika fabrikasıyla ilgili muhasebe ve mali faaliyetlerin denetlenmesinden ve koordine edilmesinden sorumludur. Bir fabrika müfettişi olarak, tesisin performansını değerlendirmek için verileri analiz edecek ve bulgularınızı üst düzey yöneticilere sunacaksınız.

 • FABRİKA MÜDÜRÜ; Maaşlar 15000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Tesis yöneticileri, bir şantiyede kullanılan tüm ağır makinelerden sorumludur. Sitedeki tüm işlemleri belgeleyen raporlar oluşturmak ve kayıtları tutmaktan sorumludurlar.

 • TESİS TAMİRCİSİ; Maaşlar 13000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Tesis mekaniği, projelerin verimli ve güvenli bir şekilde tamamlanabilmesi için ağır inşaat makinelerini onarır ve bakımını yapar. Bir tesis teknisyeni olarak damperler, ekskavatörler, vinçler ve daha fazlası üzerinde düzenli denetimler yaparsınız. Her makinenin nasıl çalıştığını iyi anlamanız ve bunları yerinde onarabilmeniz veya yedek parçalara hızla erişebilmeniz gerekir.

 • TESİS OPERATÖRÜ; Maaşlar 13500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Tesis operatörleri, inşaat sahalarındaki malzemeleri kazmak, kaldırmak ve taşımak için ağır makineler kullanır. Kısa sürede manzaraları önemli ölçüde değiştirebilir veya etkileyici yapılar kurabilirler. Tesis operatörleri genellikle bir ekskavatör veya dev vinç gibi tek bir ekipman türünde uzmanlaşır ve büyük ölçekli makineleri hareket ettirmek için iyi bir mekansal farkındalığa ihtiyaç duyar.

 • TESİS DESTEK HİZMETLERİ KOORDİNATÖRÜ; Maaşlar 14000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Tesis destek hizmetleri koordinatörü, bir projenin sorunsuz çalışmasını ve programlanmasını sağlamak için gerekli kaynakların doğru bir şekilde tahsis edilmesini sağlamak için mühendis ekiplerinin organizasyonundan sorumludur. Bu genellikle tesisler üzerinde servis çalışması yapmak için ziyaretlerin planlanmasını içerir.

 • SIVACI; Maaşlar 13500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Sıvalar, iç duvarlarda ve tavanlarda pürüzsüz veya dekoratif bir yüzey oluşturur. Ayrıca dış duvarlara sıva ve perdah uygularlar. Çoğu yeni bina ve birçok yenileme projesi, bir odaya taze bir his vermek, hasarı onarmak veya bir alanı hayata döndürmek için bir sıvacı gerektirir.

 • TESİSATÇI; Maaşlar 16000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Tesisatçılar, binalardaki su sistemlerini kurar ve bakımını yapar. Buna tuvaletler, küvetler, duşlar, lavabolar, çamaşır makineleri ve bulaşık makineleri dahildir. Ayrıca merkezi ısıtma sistemleri kurabilirler ancak gaz kazanlarıyla çalışmak için ek niteliklere ihtiyaç duyarlar. Tesisatçılar yeni boru tesisatı kurar, eski sistemlere bakım yapar, arızaları tespit edip giderir ve su veya ısıtma sistemleri hasar gördüğünde acil durum çağrılarına katılabilir.

 • BAŞ TASARIMCI; Maaşlar 14500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Ana tasarımcılar, bir projenin inşaat öncesi aşamasında risk önlemeyi yönetir.

 • SATINALMA MÜDÜRÜ; Maaşlar 13500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Tedarik yöneticileri, bir inşaat projesini yürütmek için gereken en değerli hizmetleri ve malları bulur ve alır.

 • PROJE MÜDÜRÜ; Maaşlar 110000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Proje yöneticileri, inşaat projelerinin başarılı bir şekilde sonuçlandırılmasında genel sorumluluğa sahiptir. İşin zamanında ve bütçe dahilinde yüksek bir standartta tamamlanmasını sağlamak için ekipleri koordine eden proje yöneticilerini denetlerler. Riski stratejik olarak yönetmek, finansmanı izlemek ve işin her aşamasının zamanında başlatılmasını veya tamamlanmasını sağlamak için proje yöneticileri sağlayıcı liderliği.

 • PROJE YÖNETİCİSİ; Maaşlar 16000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Proje yöneticileri, inşaat projelerinin planlanmasını ve teslimatını denetler. İşin zamanında ve bütçe dahilinde tamamlanmasını sağlarlar. Lojistiği organize ediyorlar, işleri devrediyorlar ve harcamaları takip ediyorlar. Bir proje yöneticisi olarak, programları düzenlemek ve faaliyetleri yönlendirmek için müşteriler ve inşaat uzmanları ile bağlantı kurarsınız.

 • EMLAK SATIŞ DANIŞMANI; Maaşlar 12500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Bir mülk satış danışmanı, mülk geliştiricisi gibi bir şirket için yerinde emlak satış sürecinden sorumludur. Bu durum gösteri evleri kurma ve koruma, potansiyel alıcılardan gelen soruları işleme ve satış verilerine dayalı raporlar oluşturma gibi görevleri içerir.

 • SATIN ALMA MÜDÜRÜ; Maaşlar 14000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Satın alma yöneticileri, paranın karşılığını en iyi şekilde almak için maliyetleri, kaliteyi ve hizmeti karşılaştırarak şirketleri için ekipman, mal ve hizmet satın alır.

 • KALİTE GÜVENCE MÜDÜRÜ; Maaşlar 16000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Bir kalite güvence müdürünün görevi, bir şirketin tüm hizmet ve faaliyetlerinin belirlenen standartları karşılamasını ve sürdürmesini sağlamaktır. Bir kalite güvence yöneticisi olarak, işin mümkün olan en yüksek kalitede olduğunun kanıtı olarak incelemeler yapacak ve ayrıntılı kayıtlar tutacaksınız.

 • MİKTAR ARAŞTIRMACISI; Maaşlar 16500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Miktar araştırmacıları, büyük inşaat projeleri için maliyetleri tahmin eder ve kontrol eder. Yapıların yasal ve kalite standartlarını karşıladığından emin olurlar. Miktar araştırmacısı bir projenin her aşamasında yer alır. İster konut, ister ticari veya endüstriyel projelerde çalışıyor olsunlar, müşteriler nihai sonucun paranın karşılığını almasını sağlamak için onlara güveniyor.

 • TAŞ OCAĞI İŞÇİSİ; Maaşlar 13000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Taş ocağı çalışanları, taş ocaklarından ve madenlerden kaya, kum, arduvaz, çakıl ve mineralleri kazmak ve delmek için güçlü makineler kullanır. Genellikle şantiyelerde kullanılmak üzere bu agregaları ezer, nakleder ve işlerler.

 • DEMİRYOLU MÜHENDİSLİĞİ MÜDÜRÜ; Maaşlar 17000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Bir demiryolu mühendisliği yöneticisi, demiryolu projeleri için mühendislik tasarım çalışmalarına liderlik etmekten ve uygulamadan sorumludur. Gerekli yetenekleri ve spesifikasyonları değerlendirirler ve ardından proje özetlerinin doğru bir şekilde takip edilmesini ve uygulanmasını sağlamak için iş operasyonlarını denetlerler.

 • RAYLI SİSTEMLER MÜHENDİSİ; Maaşlar 17000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Bir raylı sistemler mühendisi, çekiş gücü, tren ve trafik sinyal kontrolleri, ücret toplama, raylı araçlar ve daha fazlası gibi demiryolu projeleri ve sistemleri hakkında içgörü ve teknik mühendislik uzmanlığı sağlamaktan sorumludur.

 • RESEPSİYONİST; Maaşlar 12500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

İnşaat sektöründe, resepsiyon görevlileri müşteriler, taşeronlar ve tedarikçiler için ilk temas noktası olarak hareket ederler. Bir resepsiyonist olarak, organizasyonun ön saflarında yer alacak, misafirleri ve müteahhitleri karşılayacak ve telefon ve e-posta sorgularını yanıtlayacaksınız. Yüksek kaliteli müşteri hizmeti sunmak için mükemmel insan becerilerine ihtiyacınız olacak.

 • YENİLEME GÖREVLİSİ; Maaşlar 18000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Yenileme görevlisi, yerel alanları ve binaları tasarım, sağlık ve güvenlik uyumluluğu ve mevcut kullanımda güncel hale getirmek için iyileştirmek ve yenilemek için tasarlanmış programlar sunar. Bu durum yoksunluk alanlarının iyileştirilmesini ve projelerin gerçekleşmesi için gerekli hibe ve fonlara erişmeyi içerebilir.

 • İYİLEŞTİRME UZMANI; Maaşlar 16000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

İyileştirme uzmanları, toprak ve yeraltı sularındaki kirliliğin değerlendirilmesi, arıtılması ve uzaklaştırılmasıyla ilgilenir. Gelecekte güvenli olmaları için diğer maddeler arasında yakıt, böcek ilacı ve ağır metallerden etkilenen alanları temizlemek için iyileştirici eylem planları tasarlar ve uygularlar.

 • YENİLENEBİLİR ENERJİ ANALİSTİ; Maaşlar 18000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Yenilenebilir enerji analistleri, yenilenebilir enerji kaynaklarının verimliliğini ölçer ve binalar için sürdürülebilir enerji modelleri geliştirir.

 • RİG SÜRÜCÜSÜ; Maaşlar 13000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Teçhizat sürücüleri, binaları ve diğer yapıları desteklemek için ahşap, çelik veya beton kolonları zemine sürmek için inşaat ekipmanını çalıştırır.

 • RİSK YÖNETİCİSİ; Maaşlar 17500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Risk yöneticileri, inşaat projelerine yönelik olası tehditleri belirler ve değerlendirir. Mali, yasal, çevresel ve itibarla ilgili risklerin yanı sıra, çalıştıkları işgücü ve kuruluşa yönelik riskleri de hesaba katarlar. Proje yöneticileri, sağlık ve güvenlik ekipleri, insan kaynakları ve hukuk ekipleriyle yakın çalışırlar. Risk yöneticileri, varlıkları korumak ve kazaları, hataları, bütçe kaybını veya kamu sorumluluğunu en aza indirmek için politikalar oluşturur.

 • ÇATI OPERATÖRÜ; Maaşlar 13500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Çatı kaplama operatörleri yeni binaların çatıları üzerinde çalışır ve ayrıca eski yapıları onarır veya yeniden çatı altına alır. Bu durum düz çatılar için arduvaz, kiremit veya malzemeler gibi birçok farklı malzemenin kullanılmasının yanı sıra çatı pencerelerinin takılmasını içerebilir.

 • GÜVENLİK AĞI TEÇHİZATI; Maaşlar 13500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Güvenlik ağı vinçleri, çeşitli inşaat projeleri için güvenlik ağlarını monte eder, kurar, bakımını yapar ve güvence altına alır. Sağladıkları güvenlik ağı sistemleri yüksekte çalışan inşaat işçilerine düşmeye karşı koruma sağlar. Güvenlik ağlarını doğru standarda dikerek genel yerinde güvenlik ve verimli yapım programları sağlarlar.

 • İSKELECİ; Maaşlar 15000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

İskeleler, diğer insanların yüksekte çalışabilmeleri ve işlerini güvenli bir şekilde yapabilmeleri için yapılar ve şantiyelerde geçici metal iskele kurar ve sökerler. İskeleler, bir yapının etrafına veya inşaat, yenileme veya yıkım sürecindeki bir binanın içine iskele kurabilir.

 • MÜTEAHHİT; Maaşlar 15000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Serbest meslek sahibi bir müteahhit, kendi projelerini satın alarak ve üstlenerek veya bir ajans aracılığıyla iş bularak kendileri için çalışır. Serbest çalışan bir müteahhit olarak, kendi başınıza veya bir inşaat çetesinin parçası olarak çalışabilir veya kendi şirketinizde başka kişileri çalıştırabilirsiniz. Marangozluk veya boyama ve dekorasyon gibi yetenekli bir ticaretiniz olsun veya bir danışman mühendis veya mimar olarak hizmetlerinizi sunabilirsiniz, birçok iş alanında serbest meslek sahibi olmak mümkündür.

 • KIDEMLİ YÖNETİCİ; Maaşlar 16000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Üst düzey yöneticiler, her türlü inşaat projesinde çalışan insanlardan oluşan lider ekiplerden sorumludur. Patron olarak, işlerin verimli bir şekilde yapılması için stratejiler geliştirir ve ardından insanların onları takip etmesini sağlar.

 • KIDEMLİ MALZEME MÜHENDİSİ; Maaşlar 14000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Kıdemli malzeme mühendisleri, spesifikasyonlara uygunluğu sağlar.

 • YERLEŞTİRME MÜHENDİSİ; Maaşlar 15500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Yerleştirme mühendisleri, inşaat çalışmaları başlamadan önce yerin üstünde ve altındaki yapısal unsurları belirlemek ve işaretlemek için saha planlarını, teknolojiyi ve hassas aletleri kullanır. Erişim yolları, temeller, gaz, elektrik ve su tesisleri ve drenaj sistemleri dahil yapıların nereye kurulacağını belirtmek için net işaretler kullanırlar. Sitedeki çalışanların bu işaretlere uymasını sağlarlar.

 • MAĞAZACI; Maaşlar 13000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Mağaza ustaları ofislerin, mağazaların, restoranların, barların ve daha fazlasının iç mekanlarını dönüştürür. Planlar oluştururlar, ardından bir alan deneyimimizi geliştirmek için donanımlar hazırlar ve kurarlar. Bir mağaza montajcısı olarak eskiyi söküp yenisini yeniden takacaksınız. Bir alanı hayata geçirmek için yapıları denetliyor ve çeşitli malzemelerle çalışıyor olabilirsiniz.

 • ŞANTİYE MÜHENDİSİ/TEKNİSYENİ; Maaşlar 12500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Saha mühendisleri/teknisyenleri, yeni konutlardan multi-milyon sterlinlik karayollarına ve demiryollarına kadar inşaat projelerinin teknik, organizasyon ve denetleme tarafıyla ilgilenirler.

 • SİTE DENETÇİSİ; Maaşlar 15000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Saha müfettişleri, güvenlik ve kalite standartlarına uyulmasını sağlamak için bir şantiyede yürütülen tüm çalışmaları izler. Bina planlarının ve şartnamelerinin doğru şekilde takip edildiğinden emin olurlar ve şantiyelerdeki personeli ve taşeronları yönetirler. Ayrıca site yönetimi toplantılarına katılırlar ve proje yöneticilerine iş planlamalarına yardımcı olurlar.

 • SİTE YÖNETİCİSİ; Maaşlar 15000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Şantiye yöneticileri, şantiyelerdeki çalışmaları düzenleyerek, güvenli bir şekilde, zamanında ve bütçe dahilinde tamamlanmasını sağlar. Bir site yöneticisi olarak, iki gün asla aynı olmayacak. Bir projenin yolunda gittiğinden ve işi bitirmek için yeterli personel, makine ve malzeme bulunduğundan emin olmak için mimarlar, eksperler ve inşaatçılar ile irtibat kuracaksınız.

 • GÜNEŞ PANELİ KURUCUSU; Maaşlar 13600 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Güneş paneli montajcıları, güneş enerjisini yenilenebilir enerjiye dönüştürmek için çatılara ve karadaki yapılara güneş panelleri kurarlar. Tesisatçılar ayrıca güneş panellerinin bakımından ve kablolama sistemlerinin güvenli ve verimli olmasını sağlamaktan sorumludur.

 • ÇELİK MONTAJ; Maaşlar 13500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Çelik konstrüksiyonlar, çelik kirişler, borular ve kirişleri birbirine bağlayarak yeni binaların veya yapıların metal çerçevesini birleştirir. Bir çelik üreticisi olarak, mimarlar ve mühendisler tarafından oluşturulan ayrıntılı planlar üzerinde çalışıyor olacaksınız. İşiniz genellikle yüksek platformlardan yüksekte yürütülebilir.

 • ÇELİK SABİTLEYİCİ; Maaşlar 13500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Çelik sabitleyiciler, binaları ve diğer büyük yapıları güçlendirmek için betonarme çelik çubuklar ve ağ kullanır. Yüksek binalarda, çeşitli şantiyelerde veya diğer yapılarda mühendislik tasarımcıları, çelik ustaları ve diğer inşaat işçileriyle yakın işbirliği içinde çalışırlar.

 • TAŞ USTASI; Maaşlar 13500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Usta, taş yapıları inşa etmek veya onarmak için taşı kesip hazırlar. Bunlar evleri, tarihi binaları, anıtları, mezar taşları ve heykelleri içerebilir. Usta ayrıca granit ve kuvars gibi birçok başka doğal malzeme de kullanabilir.

 • YAPI MÜHENDİSİ; Maaşlar 15500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Yapısal mühendisler, yapıların kullanım ve ortamın getirdiği baskılara ve baskılara dayanabilmesini sağlar. Stabilite, dayanıklılık ve sağlamlığı hesaplarlar ve ister yeni inşa, ister dönüştürme veya yenileme olsun, her proje için doğru malzemelerin kullanıldığından emin olurlar. Bir yapı mühendisi olarak konut projeleri, mağazalar ve ofisler, köprüler ve açık deniz kuleleri, tiyatrolar, müzeler ve hastaneler ve hatta uzay uyduları üzerinde çalışabilirsiniz.

 • YAPI MÜHENDİSLİĞİ TEKNİSYENİ; Maaşlar 13500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Bir yapısal mühendislik teknisyeni, bina projelerinin tasarımında, planlamasında ve yapımında önemli bir rol oynar ve bina planlarının ve malzemelerinin uygun olup olmadığını değerlendirmeye yardımcı olur. Bir yapının güvenliğini sağlamak için tasarım ekipleri ve mimarlarla yakın çalışırlar.

 • SÖRVEYÖR; Maaşlar 17000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Sörveyörler, inşaatla ilgili birçok konuda profesyonel tavsiyelerde bulunur. Yeni inşa edilen mülklerin yönetmeliklere ve şartnamelere göre inşa edilmesini sağlıyor olabilirler; mevcut yapıların bakımı ve onarımı konusunda danışmanlık yapmak veya yasal ve sigorta amaçları için hasarın değerlendirilmesi. Rol birçok sorumluluğu taşıdığından, birçok anketör bir alanda uzmanlaşmıştır.

 • İYİLEŞTİRİCİ TEDAVİLERDE SÖRVEYÖR; Maaşlar 13000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

İyileştirici tedavilerdeki sörveyörler kusurlara karşı özellikleri inceler. Herhangi bir hasarın seviyesini belirlemek ve en iyi nasıl düzeltilebilecekleri konusunda tavsiyelerde bulunmak için siteleri ziyaret ederler. Ayrıntılı raporları, şartnameleri ve bina anketlerini tamamlarlar; Kusurları tespit edin ve onarım, bakım ve restorasyon seçenekleri hakkında tavsiyede bulunun.

 • SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK YÖNETİCİSİ; Maaşlar 16000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Bir sürdürülebilirlik yöneticisi, bir inşaat projesi sırasında sürdürülebilirlik stratejilerinin uygulanmasını denetler. Bu durum projenin mümkün olan en ekonomik ve çevre dostu yöntemlere bağlı kalmasını sağlamak için genellikle yürütülen işin çevresel etkileriyle ilgilidir.

 • SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK UZMANI; Maaşlar 16000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

İnşaat sektöründe, sürdürülebilirlik uzmanları bir projenin karbon ayak izini değerlendirir ve daha geniş dünya üzerindeki çevresel etkisini azaltmanın yollarını önerir. İşletmelerin paradan tasarruf etmelerine ve gelişmelerle ilerlemelerine yardımcı olurken, aynı zamanda insanlar ve ekosistemler hakkında farkındalık sağlar ve çevre mevzuatına uyurlar.

 • TEKNİK KOORDİNATÖR; Maaşlar 14500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Teknik koordinatörler bir projenin teknik yönlerini ele alır. Çalıştıkları inşaat alanına bağlı olarak, sorularla ilgileniyor, teknik diyagramlar, planlar ve evrak işlerinin üretilmesine ve yorumlanmasına yardımcı oluyor, teslimat programları hazırlıyor ve proje yönetimi ile ilgileniyor olabilirler.

 • ŞEHİR PLANLAYICISI; Maaşlar 14500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Kasaba ve şehirler gibi kentsel alanların tasarımından ve geliştirilmesinden bir şehir planlayıcısı sorumludur. Bir şehir planlamacısı olarak, geliştirilmekte olan arazi talepleri ile toplumun ihtiyaçları arasında bir denge olmasını sağlayabilirsiniz. Bu durum ulusal, bölgesel veya yerel düzeyde olabilir ve önerilen bir kalkınmanın çevresel ve ekonomik etkileri konusunda bir farkındalık gerektirir.

 • ŞEHİR PLANCISI (MÜDÜR); Maaşlar 14500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Başlıca planlayıcılar şehirlerimizi, kasabalarımızı ve kırsal bölgemizi korumada ve şekillendirmede lider bir rol üstlenir.

 • TRAFİK GÜVENLİĞİ VE KONTROL MEMURU; Maaşlar 14000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Bir trafik güvenliği ve kontrol görevlisi, trafik yönetiminin en iyi şekilde nasıl kontrol edileceğine dair önemli kararlar verir. Bu durum trafik olayları, planlı yol çalışmaları, büyük olaylar veya yeni gelişmeler gibi durumları içerebilir.

 • TRAFİK MEMURU; Maaşlar 13000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Trafik görevlileri trafik yönetimi süreçlerine ve yol güvenliği iyileştirmelerine rehberlik eder. Bir trafik teknik görevlisi olarak, ülke çapında trafik sinyal ağlarının etkili ve verimli yönetimini sağlamaktan sorumlu ekibin bir parçası olarak çalışacaksınız.

 • TAŞIMA MÜDÜRÜ; Maaşlar 16000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Ulaşım yöneticileri, ulaştırma faaliyetlerini içeren bir organizasyon içindeki görevleri ve operasyonları yönetmek, koordine etmek, planlamak ve denetlemekten sorumludur. Karayolu taşımacılığı için yasal gerekliliklerin karşılandığından emin olmaları gerekir.

 • TAŞIMA MODELLERİ; Maaşlar 16000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Taşıma modelleyicileri, ulaşım rotalarını tasarlamak ve geliştirmek için uzman bilgisayar yazılımı kullanır. Bir ulaşım modelleyicisi olarak, yeni yol kurulumlarının mevcut ulaşım sistemlerine nasıl bağlandığını tasarlayabilirsiniz. Diğer yollar tamir edilirken tek yönlü sistemler veya sapmalar tasarlıyor veya festivaller veya protestolar gibi büyük etkinliklerden önce ulaşım sistemlerini planlıyor olabilirsiniz.

 • TÜNEL AÇMA OPERATÖRÜ; Maaşlar 12500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Tünel açma işletmecileri, demiryolu hatları ve su işleri gibi hizmetler için ihtiyaç duyulan yer altı tünellerini inşa ediyor. Bir yeraltı alanı, tünel veya şaft sağlamak için inşaat süreciyle ilişkili zemindeki tünellerin ve şaftların kazılmasına, desteklenmesine ve şekillendirilmesine yardımcı olurlar.

 • TÜNEL AÇMA BÖLÜMÜ MÜHENDİSİ; Maaşlar 14500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Tünel açma projelerinin planlanması ve tasarımında bir tünel açma bölümü mühendisi görev almaktadır. Bu durum tünel yapılarının tasarlanmasını ve bunları inşa etmek için gereken malzemelerin temin edilmesini içerebilir.

 • TÜNEL AÇMA HAVALANDIRMA MÜHENDİSİ; Maaşlar 14500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Tünel havalandırma mühendisleri, tünel açma projelerinde havalandırma sistemlerini planlar, tasarlar ve etkinleştirir. Tünel havalandırma projelerine liderlik etmek için tasarımcılarla yakın işbirliği içinde çalışırlar ve önerilen tasarımların uygun ve güvenli olmasını sağlarlar.

 • DUVAR VE ZEMİN DÖŞEME USTASI; Maaşlar 13000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Duvar ve yer döşemeleri mutfaklarda, banyolarda, mağazalarda, otellerde, restoranlarda ve daha pek çok yerde duvarları, zeminleri ve diğer yüzeyleri fayanslarla kaplar. Yeni binalar veya özel ve ticari tadilatlar üzerinde çalışabilirler.

 • SU KAYNAKLARI PLANLAYICISI; Maaşlar 15000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Su kaynakları planlayıcıları, mevcut ve gelecekteki talebe dayalı olarak temiz ve atık su yönetimi için planlar geliştirir.

 • KAYNAKÇI MÜHENDİSİ; Maaşlar 13500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Kaynak mühendisleri, havacılık, inşaat ve inşaat mühendisliği gibi endüstrilerde çok çeşitli kaynak sistemlerinin tasarımı, bakımı ve geliştirilmesi üzerinde çalışan eğitimli kaynakçılardır. Kaynak işlemine yardımcı olmak için daha etkili kaynak tekniklerini araştırabilir veya daha verimli ekipman tasarlayabilirler.

 • KAYNAK İMALATÇISI; Maaşlar 15000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Kaynak imalatçıları, ısı ve çeşitli aletler kullanarak metal ve diğer malzemeleri keser, birleştirir ve şekillendirir. Her boyuttaki inşaat projelerinde, makinelerin sabitlenmesinden köprü inşa etmeye kadar her şeyi yapmaları gerekir. Kaynakçılar, binalar için çelik çerçeveler inşa etmeye, endüstriyel projeleri desteklemeye ve hatta petrol kulelerinde su altında çalışmaya yardımcı olabilir.

 • RÜZGAR ENERJİSİ ANALİSTİ; Maaşlar 18000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Rüzgar enerjisi analistleri rüzgar türbini teknolojisini test eder ve rüzgar projelerinin verimliliğini ölçer.

 • RÜZGAR TÜRBİNİ MÜHENDİSİ; Maaşlar 18000 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Rüzgar türbini mühendisleri, kara ve deniz rüzgar çiftlikleri ve enerji santrallerinin inşasını araştırır, tasarlar ve denetler.

 • PENCERE MONTAJCISI; Maaşlar 12500 TL civarındadır. Maaşlar yere ve işverene göre değişecektir.

Pencere tesisatçıları, bina ve yapılara pencereler, kapılar, kış bahçeleri ve camlı perde duvarları yerleştirir. Yeni inşa edilmiş mülkler üzerinde çalışabilir, eski donanımları yükseltebilir veya miras niteliğindeki binaların restore edilmesine yardımcı olabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu