Web Sitesinden Para Kazanma Yolları (3 ayda 10.000 TL)

Web Sitenizle Para Kazanmanın Yolları

Web sitenizden para kazanmak kolay değildir. Bu ipuçları, başlamak için muhtemelen en iyi seçeneğinizdir. Yazımızda Web Sitesinden Para Kazanma yollarını özetledikten sonra 3 ayda adsense nasıl 10.000 TL kazanılabileceği gösteriyorum. Fakat yazıya başlamadan şu kısa maddeleri size baştan söyleyelim;

  1. Google Adsense Web site tıklama başına ne kadar veriyor?: ortalama 25 kuruş
  2. Web sitesi tıklanma sayısı ile para kazanmak zor değildir. Belli bir emekle ömür boyu bir kazanç sağlayabilirsiniz.
  3. İnternet sitesi veya Web sitesi ne kadar kazandırır: iyi bir site aylık 1000 TL civarında reklam getirisi verir.

Site kurup para kazanmak isteyenler kaç para kazanacağını merak ediyor. Bu tamamen size bağlıdır.

1. Bağlı Şirket Pazarlaması (Satış Ortağı Bağlantıları)

Bağlı kuruluş pazarlaması, web sitenizden veya blogunuzdan para kazanmanın en popüler (en hızlı) yollarından biridir.

Beğendiğiniz ve tavsiye edeceğiniz bir ürün bularak başlayın. Ardından web sitenizde ürünü onaylıyorsunuz ve web sitesi ziyaretçilerinize ve e-posta abonelerine tanıtıyorsunuz. Bu insanlarla ürün veya hizmet yankı, bunlar tıklayacağım bağlı bağlantı, (eğer satış fiyatının bir bölünme alırken) ürünü satın.

2. “Tıklama Başına Ödeme” Reklamcılığı (Google Adsense)

AdWords, Google arama sonucu sayfalarının üst kısmında görünen reklamlardır.

AdSense ise bunun tersidir ve yayıncıların, diğer reklam verenlerin web sitelerinde reklam yayınlayabilmeleri için Google’ın muazzam reklam ağından yararlanmalarına olanak tanır.

Bu sistemin en iyi yanı, her şeyin ne kadar basit olduğudur.

Kaydolduktan sonra, Google web sitenize sitenizin içeriğini tanımlayacak ve alakalı reklamları göstermeye başlayacak basit bir kod yerleştirecektir. Örneğin siteniz evcil hayvanlar (köpekler ve kediler) hakkındaysa, Google AdSense ziyaretçilerinize kedi maması, köpek eğitimi ve daha fazlası için reklamlar göstermeye başlayacaktır.

Biri reklamı her tıkladığında ödeme alırsınız. (Evet, gerçekten bu kadar kolay!)

Payınız, tıklama başına 0,10 ila 5 TL arasında olabilir. Sitenizde yeterli trafik olduğunda, her ay yüzlerce (binlerce dolar değilse) kazanabilirsiniz.

Google Adsense’e nasıl başvurulur?

  • AdSense Başvurun – Başvurmadan önce, en son Hizmet Şartları’na uyduğunuzdan emin olun. Google’ın çok katı kuralları vardır, bu nedenle onaylanması (ve kalması) zordur.

3. Reklam Alanı Sat

Web sitenizde Google AdSense online reklamlardan para kazanmak için sadece bir yoludur.

Bir diğeri, kendi reklam alanınızı doğrudan farklı bloglara sponsor olmak isteyen şirketlere satmaktır.

Kaç ziyaretçi aldığınıza bağlı olarak ödeme alabilirsiniz. Genellikle bin gösterim (veya BGBM) başına dolar tutarı olarak belirtilir. Bunu 5 TL BGBM olarak görebilirsiniz. Web sitesi ayda 100.000 ziyaret alırsa, bu reklam fiyatı 500 TL dönüşür.

Bu yaklaşımla ilgili iyi olan şey, siteniz farklı kaynaklardan bir ton trafik alırsa, basit banner reklam fiyatlandırmanızın ayda 5000 TL’ye kadar çıkabilmesidir! Bariz dezavantajı, siteniz çok fazla trafik almazsa, çok da kazanmayı bekleyemezsiniz.

Doğrudan web sitenizden reklam alanı satarken diğer yaygın yöntem basit bir doğrudan fiyattır. Sadece bir fiyat belirlersiniz (rekabetin ne kadar ücretlendirdiğine bağlı olarak değerini düşündüğünüze göre) ve her ayın başında peşin ödeme alırsınız. Bu fiyatlandırma, AdSense gibi bir Tıklama Başına Maliyete bağlı olmayan genellikle basit bir sabit ücrettir.

4. Kendi Dijital Ürününüzü Satın (Örneğin E-kitap)

Doğrudan kendi paranızı satabildiğiniz zaman satış başına en fazla parayı kazanma potansiyeline sahipsiniz.

Bunun nedeni, sizinle alıcı arasında alılan paradan ‘pay’ alan hiçbir aracı veya kişi olmamasıdır.

Bu yaklaşım oldukça basit görünüyor. Çünkü bu ürünleri doğrudan web siteniz üzerinden satabilir ve hemen ödeme alabilirsiniz. Ne yazık ki gerçekte o kadar basit değil.

İyi yapılmış ve cilalanmış iyi ürünler yaratmak, çok fazla zaman ve ek kaynaklar (tasarım, içerik vb.) Gerektirir. Hem harcanan zamanda hem de yüklenicilerle işbirliği yapılacak çok sayıda ‘gizli maliyet’ vardır. Sitenizde kendi ürünlerinizi satmak, ödeme ağ geçitleri, nakliye ve vergiler gibi sorunlu sorunları da beraberinde getirir.

Zaten yeterince iş gibi görünmüyorsa, ürününüzün güçlü bir dönüşüm oranına sahip olduğundan emin olmak için iyi tasarlanmış, ikna edici bir açılış sayfasına da ihtiyacınız olacaktır. En iyi açılış sayfası oluşturucuların bir listesi burada bulunabilir.

En Popüler:  Faizsiz Kredi Veren Bankalar; 2023

5. Ziyaretçilerden Bağış Kabul Edin

Bir ton aylık ziyaretiniz yoksa. Fakat güçlü, bağlı bir topluluğunuz varsa? Okuyucularınızdan bağış yapmalarını isteyin!

Bir defaya mahsus bağış kabul etmek zenginlik için hızlı bir yol değildir. Fakat insanlar söyleyeceklerinizi beğenir ve yolculuğunuzu desteklemek isterse, kısa vadede masraflarınızı karşılamanıza yardımcı olabilir.

Örneğin PayPal, web sitenize eklenmesi yalnızca on dakika süren küçük bağış düğmeleri sunar. Bu düğmeler size, iyi bir web barındırma, yeni ürün oluşturma, araştırma ve sağlıklı, aktif bir blog sürdürmek için diğer tüm masraflar için harcamak isteyebileceğiniz şeyleri telafi etmenin hızlı bir yolunu sunar.

6. Sponsorlu Gönderiler Sat

Web sitenizden daha fazla para kazanmanın yaygın yollarından biri, bu ziyaretçi sayılarını yükseltme anlamına gelir.

Etkileşimli bir toplulukla sitenize sürekli trafik oluşturmanın zor işini yaptıktan sonra, sıkı çalışmanızdan para kazanmanın birkaç farklı yolu vardır.

Örneğin birçok şirket sponsorlu içeriklerini öne çıkaracak blogları arama yolundan çıkar. Bunun gibi ” yerel reklamcılık “, sitenizin birincil içeriğiyle aynı hizada olduğu ve alakalı ve şeffaf olduğu için iyi çalışır.

Ayrıca bir şirketin ürünlerini, kısmen içerik, kısmen reklam olan bir ‘reklamcılıkta’ inceleyebilirsiniz. Örneğin web sitenizin tamamı iPhone’lar ve iPad’ler için en yeni iOS oyunları hakkındaysa, bu reklamlardan birinin yaratıcısı, uygulamalarını hayranlarınıza incelemenizi ve tanıtmanızı çok ister.

Doğru yapıldığında, bu bir kazan/kazan senaryosu oluşturabilir. Bununla birlikte yetersiz bir şekilde yapıldığında, alakasız veya gerçek olmayan site içeriğiyle, ilk başta oluşturmak için çok çalıştığınız okuyucunun tüm iyi niyetini yok edebilir.

7. Diğer Şirketler için Satışlar Oluşturun

İşletmeler, ürünleri veya hizmetleri hakkında bilgi almak için kapılarına gelen yeni potansiyel müşterilerde başarılı olurlar.

Her zaman tetikte olmaları, büyümelerine yardımcı olacak yeni potansiyel müşteriler bulmanın yaratıcı yollarını aramaları şaşırtıcı değil.

Örneğin:

Diyelim ki matematik becerilerini öğretmekle ilgili bir web siteniz var. Okuyucunuzun bilgileri (e-posta adresi veya telefon numarası gibi), derslerini istekli, proaktif öğrencilere satmak isteyen farklı online okullar için çok değerli olacaktır.

Temel olarak noktaları birleştiriyorsunuz; Birbirlerine fayda sağlayabilecek iki partiyi tanıtarak çöpçatanı oynamak. Bağlı kuruluş pazarlamasının nasıl çalıştığına benzer olsa da bu durumda, okuyucunuzun ürünlerini satın alıp almayacağı aslında önemli değildir. Bu noktada sadece bir giriş arıyorlar.

8. Bir ‘E-posta Listesi’ oluşturun

En sadık okuyucularınızı içeren e-posta listenize atıfta bulunuyorlar. Amaç, sitenizi ilk kez ziyaret eden pek çok yabancıyı, en son çalışmalarınız veya içeriğiniz hakkında güncel kalmak isteyen tutkulu takipçilere dönüştürmektir.

Kuşkusuz bu uzun vadeli bir stratejidir (ve kesinlikle bir gecede zengin olmayacaksınız). Fakat blogunuzu karlı bir şekilde tam teşekküllü, para kazandıran bir girişim haline getirmenin en iyi, uzun vadeli yöntemlerinden biridir.

Takipçilerinizle ilişki kurmayı asla gözden kaçırmayın. Harika bilgiler veya ücretsiz yardım sunmak, başlamak için mükemmel bir yoldur. İstenmeyen tekliflerle insanları spamlamak, okuyucunun güvenini kötüye kullanmanın ve uzun vadeli hedeflerinizi sabote etmenin en hızlı yollarından biridir.

9. Bir e-Ticaret Sitesi Kurun (Sıkı Çalışma Gerekir)

Web sitelerinin yalnızca içerikle ilgili olması gerekmez. Bir online mağazadaki araçlar veya ürünler etrafında ortalanabilirler.

Önceden uyarılmalıdır:

Kelimenin tam anlamıyla yüz binlerce e-ticaret web sitesi veya online mağaza var. Sizinkinin, kalabalıktan sıyrılmak için ayrıntılı bir strateji ve en son pazarlama teknikleriyle benzersiz bir niş doldurduğundan emin olun.

Nasıl başarılı bir online mağazaoluşturabilirim?

  • WooCommerce Mağazası Nasıl Yapılır (WordPress)
  • Shopify E-ticaret Mağazası Nasıl Yapılır (Shopify)

10. Web Site Oluştur ve Sat

İster inanın ister inanmayın, web siteniz için neredeyse her zaman bir pazar vardır.

Bu durum bir takipçi oluşturduysanız (veya muhtemelen birkaç ürün sattıysanız veya sitenize reklam eklediyseniz), onu başka birine satıp hızlı bir para kazanabileceğiniz anlamına gelir.

Dürüst olmak gerekirse, genellikle insanlara web sitelerini veya bloglarını çevirmeyi planlamalarını önermiyoruz (uzun vadede bir şeyler üretmenin daha büyük bir hayranıyız).

Ne kadar kazançlı olabileceğini inkar edemezsin. Örneğin web siteniz reklam alanı satarak ayda 500 TL kazanıyorsa, siteyi 5.000 TL – 10.000 TL (yaklaşık 12 – 22 aylık gelir) karşılığında satabilirsiniz.

Sitemi nerede satabilirim?

  • Flippa – En popüler web sitesi pazarı.
En Popüler:  Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) Nedir ve Kimdir? Şartları ve İptali - 2023

Şimdiye kadar web sitenizden para kazanmanın en popüler yollarından bazılarını geri saydık. Şimdi Geldik;


3 ayda nasıl 10.000 TL Kazanılır?

İncelenen web sayfası: Harika Kanatlar (internet sitesini incelemek için tıklayın)

İçerik: Çocuk eğlence sitesi

Ziyaretçiler nereden geliyor: Google ve Sosyal Medyadan

Para kazanma yolu: Adsense ve Reklam alanı satışı

Tıklama başına gelir: 35 krş (10 kuruş ile 3 TL arası değişen tıklamalar alınıyor)

Tıklama oranı: %8,5 (çocuk sitelerinin tıklama oranı yüksektir


Aşağıda bunlara ek web sitenizle para kazanmanın diğer yollarıda var.

Para kazanmak için web sitesi fikirleri

11. Metin bağlantılı reklamlar sat (ÖNERİLMEZ) – Metin bağlantılı reklamlar için hala bir talep var (ister inanın ister inanmayın). Fakat lütfen bunların Google’ın Hizmet Şartları’nı ihlal ettiğini unutmayın (bu, cezalandırma riskiyle karşı karşıya olduğunuz anlamına gelir).

12. “Bilgi bağlantıları” oluşturun; Bilgi bağlantıları, kurulumu çok kolay olan AdSense reklamlarına harika bir alternatiftir. Olumsuz yanı, dönüşüm oranlarının yüksek olmaması ve ödemelerin (tıklama başına) oldukça küçük olmasıdır.

13. Para kazanma widget’larını kullanın; Bunlar da Google Adsense’e çok benziyor, bu nedenle alternatif olarak denemeye değer.

14. RSS besleme reklamlarını ayarlayın; RSS beslemesinden gelen içerikle uyumlu olarak satılık reklam alanı.

15. Ekstra PARA karşılığında premium içerik verin; Ziyaretçilerin yeterince alamayacağı akıllara durgunluk veren, harika içerikler üretiyorsanız… her zaman onlardan bir kısmı için ödeme yapmalarını isteyebilirsiniz! Kişisel olarak premium içerik için ödeme yapmakta sorun yok. İnsanlardan hemen ödeme yapmalarını istemeyin. Bunun yerine, önce bir kitle ve ziyaretçi büyütmeye odaklanın.

16. Özel bir forum veya koçluk dersleri başlatın; Çoğumuz, başkalarının yararlanabileceği benzersiz yeteneklere sahibiz. Basit bir forum veya sınıflar oluşturmak, başkalarına yardım etmenin ve aynı zamanda sürekli gelir elde etmenin kolay bir yoludur.

17. Bir iş ilanı panosu oluşturun; Web sitenizde bir iş ilanı panosu oluşturmak, insanlar çeşitli şirketlerden veya bireylerden farklı iş tekliflerini kabul ederken ek para toplamanın başka bir basit ve kolay yoludur.

18. Danışmanlık sunun; Danışmanlık işleri sunmak ve hizmetler sunmak, makul miktarda para getirmenize yardımcı olabilirken, diğer ‘pasif’ gelir türlerinin birikmesi biraz zaman alır. Bu hizmetleri e-posta, forum ve hatta Skype aracılığıyla sunabilirsiniz.

19. Web sitenize “beni işe al” sayfasını ekleyin; Yeni web siteniz veya blogunuz da serbest çalışma hizmetlerinizi öne çıkarmak için mükemmel bir yerdir. Geçmişteki çalışmaların örneklerini veya kanıtlarını sergilemek, işe alınma şansınızı büyük ölçüde artırmanıza yardımcı olacaktır.

20. Dahili sayfaları satmak veya kiralamak; Bunlar çok yaygın değildir. Fakat insanların neye kiralamak veya para harcamak isteyeceklerine şaşırabilirsiniz!

21. Pop-up reklamları görüntüleyin; Pop-up’lar son derece can sıkıcı olabilir.

22. İçerik dolaplarını kullanın; ‘ İçerik kilitleme’, bir ziyaretçi onu kullanmak için bazı işlemler yapana kadar içerik parçalarını gizlemeye veya korumaya benzer. Örneğin küçük bir miktar ödemelerini veya belki bir reklama tıklamalarını istersiniz.

23. Görüntülü sesli reklamlar; Bunlar nispeten yenidir ve giderek daha yaygın hale gelmektedir. Şahsen ben denemedim. Ama bazı makaleler okudum ve kesinlikle umut verici görünüyor.

24. Bir e-kitap satın; Bu bir e-kitap satın almak zordur. Birçok kişi, siteleri aracılığıyla e-kitap satmaktadır. Bazı örnekler: Tarifler ve yemek pişirme hakkında bir web siteniz varsa, kendi yemek tarif kitabınızı kolayca oluşturabilir ve satabilirsiniz. Aynı şey hemen hemen her niş için de geçerlidir.

25. Web siteniz etrafında bir konferans oluşturun; Çok fazla iş ama aynı zamanda büyük bir potansiyel kazanç.

26. Bir öğretim programı oluşturun; Kendi içeriğinizi satmakla danışmanlık veya hizmet sunmak arasında bir geçiş gibi.

27. Ev sahibi ücretli web seminerleri; Büyük ölçüde içerik yoluyla danışmanlık ve bir öğretim programı karışımı olan son ipucuna benzer.

28. Bir üyelik sitesi oluşturun; ‘bilgi-iş’ modelinde, tekrarlayan gelir getirme ek faydası olan başka bir katman.

29. Teklif kuponları; İnsanlar hevesle giysilerden seyahat tatillerine kadar her şey için indirim ve promosyon kodları arıyor. Geçerli bir tane bulabilirseniz (bulabilir ve) sunabilirseniz, o gelirden de bir pay alabilirsiniz.

30. Web sitenizde anketler düzenleyin; İnanması zor, ama yapması kolay!

31. Yazma işleri teklifi; Diğer şirketler veya bireyler için 500 kelimelik makale başına kolayca 20 – 30 TL kazanabilirsiniz. Birçok şirket, web sitelerinin ana dili konuşan kişiler tarafından çevrilmesini istediğinden, farklı dilleri akıcı konuşanlar için de büyük bir potansiyel var.

32. Ücretli bir dizin sayfası oluşturun; İnsanlardan sayfayı listeleme veya abone olma karşılığında ücret alırsınız.

Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kısacası yatırım tavsiyesi değildir.

İnternet’te maalesef size para veya hediye alma fırsatı sunduğunu iddia eden binlerce site buluyorsunuz. Oldukça basit, bu tekliflerin %99’u düpedüz dolandırıcılıktır.

Amaçları sizi zenginleştirmek değil, aksine sizden para çıkarmak veya kişisel verilerinizi rızanız olmadan kullanmaktır.

LÜTFEN BU KONUDA DİKKATLİ OLALIM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu