2023’de Başlamak İçin En İyi 37 İş Fikri

2022 için en iyi iş fikirlerini mi arıyorsunuz? Dijital ekonominin ve “bireyin ekonomisinin” yükselişiyle, her zamankinden daha fazla insan bir iş kurmak ve kendi patronu olmak istiyor.

Bir anket, 20 şeyin %63’ünden fazlasının ilk kez kendi işlerini kurmaya istekli olduğunu gösteriyor. Bu makaleyi okuduğunuz gerçeği, aynı sayfada olduğunuz ve hatta yarı zamanlı bir acele başlatmak isteyebileceğiniz anlamına gelir.

İhtiyacınız olan tek şey, onu büyütmek için doğru iş fikri. Örneğin bu blog bir noktada sadece bir iş fikriydi. Fakat şimdi ayda 35.000 dolardan fazla gelir.

Bunu fark etmeyebilirsiniz. Fakat hobiler bile küçük bir online pazarlama ile en iyi küçük işletme fikirlerine dönüşebilir. Örneğin köpek yürüyüşü yapın. İlk başta meşru bir iş fikri gibi görünmeyebilir.

Ama tek başına çalıştırmaya başladıktan ve evcil hayvan oturma iplerini anladıktan sonra, köpek yürüyüş acentenizi inşa edebilir, kısa vadeli bir kredi alabilir, diğer köpek yürüyüşçülerini işe alabilir, bir uygulama oluşturabilir ve köpek yavrusu yürüyüş imparatorluğunuzu inşa edebilirsiniz.

Ve bunun gibi, bir iş fikri doğar.

Yasal Uyarı: Lütfen bu makaledeki bağlantılardan bazılarının bana ücretsiz olarak küçük bir komisyon sağlayan bağlı kuruluş bağlantıları olduğunu unutmayın. Bunlar bu ev iş fikirleri ile birlikte kullanmak için sadece iyi iş araçlarıdır. Bağlı kuruluş açıklamamı altbilgideki gizlilik politikamda okuyabilirsiniz.

En İyi İş Fikirleri Nelerdir?

İşte 2023’de başlayacak en iyi iş fikrinin listesi.

En İyi Online İş Fikri: Kendi Blogunuzu Oluşturun

Tutkuları veya uzmanlıkları hakkında yazarak altı rakamı yakışıklı yapan binlerce blogcu var. İçeriğinizi kullanarak niş bir kitleyle bağlantı kurmaya çalışın ve muhtemelen bloglama kariyerinizle daha fazla para kazanabilirsiniz.

Hatta istatistiklere göre yılda 50.000 dolardan fazla kazanan blogcuların %73’ü içeriklerini belirli bir grubun çıkarlarına odakladıklarını söylüyor.

Başlamak için şu maddeleri tavsiye ederim:

  • Bir alan adı oluşturucu kullanarak blogunuz için alakalı bir alan adı seçin
  • Bluehost gibi uygun fiyatlı bir barındırma hizmeti ile düşük maliyetli web barındırma oluşturun
  • İlgili eklentilerle birlikte basit bir WordPress teması yükleme
  • SEO araçlarını ve sitenize trafik oluşturmanın yollarını öğrenin

Ardından, bir içerik takvimi oluşturun ve çeşitli e-posta pazarlama ve pazarlama otomasyon yazılımlarını kullanarak sadık bir kitle tabanı oluşturmaya başlayın. Ayrıca trafiğinizi ve diğer önemli metriklerinizi izlemek için Google Analytics ile entegre edebilirsiniz.

Online Kurslar ve Koçluk

Online kurs platformları aracılığıyla bilginizi veya uzmanlığınızı paylaşmak daha kolay hale geldi. Eğer bir konu uzmanıysanız veya bir şey hakkında tutkuluysanız, bunu önemli bir gelire dönüştürebilirsiniz.

Öğrencilere online koçluk dersleri verin, online koçluk işinizi oluştururken yardımcı olacak bir topluluk oluşturun. Online koçluk dersleri arayan kişilere ulaşabileceğiniz bir Facebook sayfası veya hatta bir podcast oluşturabilirsiniz.

Hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olmak için Thinkific ve Teachable gibi çeşitli online platformlar da vardır. Bu platformlara kayıt olabilir ve hemen koçluğa başlayabilirsiniz.

Dropshipping

Talep edilen ürünleri daha düşük fiyatlarla temin etme yeteneğine sahipseniz, bu ürünleri eBay veya AliExpress gibi üçüncü taraf sitelerde yeniden satarak kazançlı bir dropshipping işine başlayabilirsiniz. Dropshipping, satıcıların ürünleri tedarikçiden toplu olarak tedarik ettikleri ve son kullanıcıya daha fazla sattıkları bir kavramdır.

Yüksek talep gören ve indirimli fiyatlarla kolayca temin edilebilen kritik ürünleri tanımlamak için kapsamlı pazar araştırması yapmanız gerekir. Mevcut eğilimi ölçmek için Amazon dahil olmak üzere önde gelen e-ticaret web sitesinde yüksek satış ürünlerini kontrol edin.

Online bir kurs alarak veya dropshipping ile ilgili nihai kılavuzumu okuyarak dropshipping hakkında daha fazla bilgi edinin.

Shopify ile 14 günlük ücretsiz deneme sürümüyle dropshipping’e başlamanızı öneririm.

Grafik Tasarım

Şirketler her zaman marka oluşturma amaçlı grafik tasarımcıları ararlar.

Afişler, posterler ve logolar dahil pazarlama teminatları tasarlamaktan, açılış sayfalarının çarpıcı tasarımlarını oluşturmaya kadar, buradaki fırsatlar çok büyük.

Konserinize başlamak için tasarım becerilerinizi küçük işletme sahiplerine veya bireylere sunabilirsiniz. Grafik tasarımcılar, ilgili işleri bulmak için Flexjobs gibi serbest web sitelerine de katılabilirler.

Bu alan hakkında önceden bilginiz varsa, müşteri edinmek yardımcı olacaktır. Bununla birlikte çok sayıda online kursla grafik tasarımın temellerini sıfırdan öğrenmek oldukça kolaydır.

Grafik tasarımının temellerini öğrenmek için Adobe InDesign gibi grafik tasarım yazılımlarından yararlanabilirsiniz. Alternatif olarak grafik tasarım becerilerinizi daha da geliştirmek için Visme ve Stencil gibi diğer kullanıcı dostu araçları kullanabilirsiniz.

İşte size bu kariyere harika bir başlangıç ​​sağlayacak bazı grafik tasarım kursları:

  • Grafik Tasarımın Temelleri (Coursera)
  • Grafik Tasarım Temelleri: Başlarken (Creative Live)

Creative Cloud’un bir parçası olarak Adobe InDesign’ı kullanmaya başlamanızı öneririm.

Web Geliştirme

Dünyada 4 milyardan fazla internet kullanıcısı var. Bu devasa online nüfusa hitap etmek için 10 küçük işletmeden 6’sının bir web sitesi var. Bu yüzden web geliştirme, web sitelerini başlatmak ve yükseltmek için artan talebi karşılamak için değerli bir beceridir.

Başlamak için arkadaşlarınızı ve ailenizi web sitelerini geliştirerek yeteneklerinizi geliştirin. Yeni işletmeler her zaman uygun maliyetlerle verimli kodlayıcılar aramaktadır. Hizmetleriniz için rekabetçi fiyatlar sunarak kariyerinizi başlatabilir ve ardından portföyünüzü sağlamlaştırarak yavaş yavaş daha kazançlı bir iş planına dönüştürebilirsiniz.

Her web geliştiricisi CSS, HTML, JavaScript ve Java gibi bilgisayar dillerinde temel kodlama becerilerine sahip olmalıdır. Udemy’de Web Geliştirici ve kod geliştirmeyi öğrenmenize ve web geliştirmeye başlamanıza yardımcı olabilecek birkaç online veya ücretsiz kurs bulunmaktadır.

İnstagram

İnstagram gibi sosyal medya kanallarının yükselişiyle birlikte, tüketiciler giderek satın almak istedikleri bir ürün hakkında tavsiye almak için niş etkileyicilere yöneliyor.

İnstagram Influencer’ları olmak tamamen bununla ilgili.

Bu terim, enerji içeceklerini teşvik etme ve cilt bakım ürünleri hakkında çılgınlık duygusunu uyandırır.

Öncelikle, nişinizi seçmelisiniz. Teknolojiden güzelliğe ve sağlığa kadar her şey olabilir. Tutkulu olduğunuz ve konusunda bilgili olduğunuz alan alanını seçtiğinizden emin olun.

Daha sonra, hayatınız hakkında ilginç şeyler göndererek ve hedef kitlenizle alakalı şeyler hakkında konuşarak takip eden sağlam bir İnstagram oluşturmanız gerekir.

Sağlıklı bir takip oluşturduktan sonra, markalar ve satış ortağı pazarlamacılar, yakışıklı ödemelerle işbirlikleri için sizinle otomatik olarak iletişime geçecektir.

Doğru pazarlama becerilerine ve binlerce İnstagram takipçisine sahip kişiler, yayın başına 500 ile 6000 TL arasında bir şey kazanabilir. Haftada 3-4 mesaj yayınlasa bile, son derece kârlı bir iş haline gelir.

Telefon Kılıfı İşi

Dünyada 2.5 milyardan fazla akıllı telefon kullanıcısı var ve sayı her geçen gün artıyor.

Herkes akıllı telefonlarının güvenliği konusunda endişe duyduğundan, akıllı telefon kılıfları en çok satan cep telefonu aksesuarlarından biridir. Sonuç olarak mobil kasa satıcıları akıllı telefon kılıflarını büyük miktarlarda satarak 6 veya 7 rakamlı gelirde yankılanıyor.

Mobil vakaların yumuşak ve sıkıcı olması gerekmez. Bugün insanlar ilginç sanat eserleri, esprili alıntılar veya korkak tasarımlarla çeşitli mobil kasa tasarımlarına ilgi gösteriyorlar.

En Popüler:  İşletme Kredisi Nasıl Alınır? 4 Basit Adımla

Kitlenizin ilgisini çekeceği akıllı telefon kılıfları koleksiyonu oluşturmak için yaratıcı ve yenilikçi olmanız gerekir. Bir Etsy mağazası, ilk yılında 60.000 $ değerinde el yapımı çantalar satmayı başardı.

Fikir, kendi benzersiz nişinizi bulmaktır.

Amazon ve eBay gibi e-ticaret devlerinde yeni ürün koleksiyonunuzu kolayca listeleyebilirsiniz. Biraz para kazanmaya başladığınızda, komisyonları kesmek için Shopify gibi bir platformda her zaman kendi butik web sitenizi başlatma seçeneği vardır.

Satış Ortaklığı

Bir süredir pazarlama alanında bir terimdi.

Birisi online pasif para kazanmayı istediğinde, birçok insan otomatik olarak bağlı kuruluş pazarlamasını hayal eder.

Bir blog gelir raporu çalışmasına göre ayda 7500 $ – 25.000 $ arası blog yapan blogcular gelirlerinin %38’ini bağlı kuruluş pazarlamasından elde ediyor.

Basit bir ifadeyle, Affiliate marketing, blog yazarlarının ve etkileyicilerin sevdikleri veya faydalı buldukları hizmetleri veya ürünleri önerdikleri, takipçileri için gerçekten yararlı olacak ve takip eden her satış için bir yüzde kar elde edecekleri bir iş modelidir.

Sanal Asistan

Ekstra bir gelir akışı oluşturmak için mükemmel organizasyon becerilerinizi kullanabilirsiniz. Sanal asistanlar şirketler, serbest çalışanlar ve her türlü işletme tarafından yüksek talep görmektedir.

Geniş bir profesyonel ağ oluşturmak için farklı çalışma alanlarından başarılı ve etkili insanları tanımak için mükemmel bir fırsattır. Aynı zamanda, profesyonel becerilerinizi geliştirirken size dünyanın herhangi bir yerinden çalışma fırsatı da sunar.

İnsanlar her zaman iş sitelerinde etkili Sanal Asistanlar arıyor.

Sosyal Medya Yöneticisi

Milyarlarca insan sosyal medyada ve işletmeler çeşitli sosyal medya platformları aracılığıyla hedef kitlelerine ulaşmak için milyonlarca harcama yapıyor. Sosyal kanallara bağlıysanız ve eko-sistemlerin nasıl çalıştığını anlarsanız, bilginizi iyi kullanabilir ve kendi sosyal medya pazarlama işinizi başlatabilirsiniz.

Küçük işletmeler, girişimler ve kitlesel sosyal medya varlığı olan nüfuz sahipleri her zaman sosyal medya varlıklarını büyütmelerine yardımcı olacak yetenekli sosyal medya yöneticileri ararlar. Sosyal medya hesap yönetimi için hazırlık yapabilir ve işletmelerin Facebook, Twitter ve diğer kanallarda ücretli reklam kampanyaları yürütmelerine yardımcı olabilirsiniz.

Seyahat Danışmanı

Seyahat etmek tutkunuzsa ve her zaman en iyi uçak bileti seçenekleri ve otel fırsatları gibi şeyler hakkında güncellenirse, o zaman faturaya uyursunuz.

En iyi seyahat fırsatlarını garanti altına alarak ailenize ve arkadaşlarınıza yardımcı olarak başlayabilirsiniz. Bu ücretsiz ağızdan tanıtım kelime kazanmak ve serbest seyahat danışmanlık iş büyümeye başlamak yardımcı olacaktır.

İşletmenizi tanıtmak ve büyük fırsatlardan yararlanmak isteyen kişilerle bağlantı kurmak için İnstagram, Facebook, LinkedIn ve WhatsApp gibi platformlarda sayfalar oluşturun. Sağlam bir takipçi tabanı geliştirdiğinizde, müşterilerinize özel fırsatlar kesmek için seyahat acenteleriyle de işbirliği yapabilirsiniz.

Tam zamanlı bir kariyer yapmak için, seyahat danışmanlığında bir sertifika kazanmayı da düşünebilirsiniz.

İç Mimar

İnsanlar evlerinin nasıl göründüğü konusunda daha bilinçli ve zevkli hale geldi. Hangi rengin duvarlarınıza uyacağını ve koltuğunuzu koymak için doğru yerin hangisi olduğunu söyleyebilen bir iç mekan tasarımcısına her zaman ihtiyaç vardır.

İlham almak için çok sayıda iç tasarım fikri sunan Pinterest’ten ilham alabilirsiniz. Hatta resmen başlamadan önce güven kazanmak için uzmanlığınızı tanıdığınız kişilere sunarak başlayabilirsiniz.

Düğün Fotoğrafçısı

Düğün fotoğrafçılığı daha büyük hale geldi ve proje başına yakışıklı bir ödeme getiriyor. Profesyonel düğün fotoğrafçıları, her fotoğraf çekimi için 2500 ile 10.000 dolar arasında bir ücret talep edebilir.

Başlangıçta, işinizi bulmak için online arama yaparak ve MyWed dahil toplayıcılara kaydolarak müşterinizi oluşturabilirsiniz. Ayrıca potansiyel müşterilere Facebook ve İnstagram üzerinden de ulaşabilirsiniz.

Becerilerinizi geliştirmek için online düğün fotoğrafçılığı dersleri alabilir veya bu ayrıntılı kılavuzu okuyarak öğrenebilirsiniz. Düğün fotoğrafçılığı işinize başlamak için ihtiyacınız olacak düğün fotoğrafçılığı dişli listesi.

WordPress Web Sitesi Danışmanı

WordPress, küçük işletmeler ve tomurcuklanan blog yazarlarının kendi web sitelerini kurmaları için kullanılan bir platformdur. Bir WordPress blogunun nasıl kurulacağı konusunda deneyimli iseniz, insanlar becerileriniz için yüzlerce dolar ödeyebilir.

WordPress danışmanlığının yanı sıra, gelir akışınızı çeşitlendirmek için müşterilerinize dijital pazarlama hizmetleri de sunabilirsiniz. Müşterilerinizin web sitelerine alakalı trafik getirmelerine yardımcı olur.

WordPress web sitesi danışmanı olarak başarılı bir iş kurarsanız, işinizi tam teşekküllü bir dijital pazarlama ajansına bile dönüştürebilirsiniz.

Uber

Bir Uber kullanmak, önemli miktarda yan para kazanmanıza yardımcı olabilir. Sürüş dışında, bu yan işi başlatmak için özel bir beceri gerekmez.

Kararınızın fizibilitesini öğrenmek için Uber’in web sitesindeki tüm gereksinimleri kontrol edebilirsiniz.

Bununla birlikte nihai bir karar vermeden önce, aylık gerçek kârı tanımlamak için gaz, aşınma ve yıpranma, ücret ücretleri ve bakım maliyetlerini hesaba katmak gerekir. Bu hesap makinesini gerçek kazançları hesaplamak için kullanabilirsiniz.

Uygulama Geliştirin

Her şey ve her şey için bir uygulama var ve binlerce dolar kazanıyorlar. Henüz bir uygulama bulunmayan bir niş bulamayacağınıza emin olun.

En iyi yanı, kodlama becerilerinizin iyi olup olmadığı konusunda endişelenmenize gerek olmamasıdır. Kodlama yetenekleri az olan veya hiç olmayan uygulamaları nasıl oluşturabileceğinizi öğrenmek için bu kursa gidin. Fakat uygulamadan önce, uygulamanın rekabet, gelir modeli ve fizibilitesi hakkında pazar araştırması yapın.

İnstagram ve Snapchat dahil olmak üzere bazı başarılı uygulamalara bakın. Bunların hepsi belirli bir hedef kitle için oluşturuldu ve şimdi milyarlarca dolar değerinde.

Alan Adları Alış ve Satış

Alanların ticareti, fazladan para kazanmak için eski bir taktiktir. Ama şanslıysanız, milyonlar kazanabilirsiniz. 2009 yılında Insure.com alan adı 16 milyon dolara satın alındı.

Anahtar, daha sonra satma potansiyeli olan ilginç blog adlarını tanımlamaktır. Onları ucuz hosting planları ile satın alın ve bir alıcı size yaklaşana kadar bekleyin. İstenilen bir alan adı portföyünün oluşturulması yıllar alabilir. Araştırmaya devam et ve sabırlı ol.

Ancak bu işletmenin uzun vadeli uygulanabilirliği tartışmalıdır. Bu yüzden bu fikirle tam zamanlı gitmemek daha iyidir. Bu Investopedia makalesinde alan adı ticareti hakkında ayrıntılı bilgi verilmektedir.

Serbest İçerik Yazımı

İçerik yazarları, özellikle dijital pazarlama amaçları için büyük talep görmektedir. İlgi çekici hikayeler hazırlamak ve makaleler yazmakta bir beceriniz varsa, yeteneklerinizi kazançlı bir serbest yazı işine dönüştürebilirsiniz.

Web sitesi kopyasından blog yayınlarına ve e-posta bültenlerine kadar çeşitli şeyler için içerik yazabilirsiniz. Deneyimli serbest çalışanlar haftada 1000 ile 5000 dolar arasında bir şey kazanırlar. Ayrıca istemcilerin hatasız çalışma yüklemelerine yardımcı olmak için düzenleme ve düzeltme okuma çalışmalarına başlayabilirsiniz.

Freelance içerik yazımı size her yerden kazanma fırsatı sunar. Becerilerinizi daha da cilalamak için bu içerik ücretsiz yazma kurslarına göz atın.

Başlıyorsanız, aşağıdaki web sitelerinde iş bulabilirsiniz:

  • Flexjobs
  • ODesk

Portföyünüzü oluşturduktan sonra, gelen olası satışları karşılayabileceğiniz kendi web sitenizi bile başlatabilirsiniz. Bunun dışında LinkedIn gibi sosyal medya platformlarındaki potansiyel müşterilerle bağlantı kurabilirsiniz.

Veri Analizi

İşletmeler daha bilinçli kararlar almak için veriye dayalı hale geliyor. Veri yığınlarını anlamlandırabilen ve masaya eyleme geçirilebilir öngörüler getirebilen yetenekli veri analistleri yüksek talep görüyor. Rakamlarla harikaysanız ve yeterli teknik bilgiye sahipseniz, bu seveceğiniz iştir.

Veri analisti endüstrisi aynı zamanda tam zamanlı işler için kazançlı ödeme de sunmaktadır. Ortalama bir veri analisti yılda yaklaşık 60.000 dolar kazanıyor.

EdX ve Coursera’dan online kurslar alarak veri analizi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Veri analitik becerilerinizi oluşturduktan sonra, Upwork, Flexjobs ve daha fazlası gibi platformlarda hem uzak veri analizi işlerini arayabilirsiniz.

Airbnb Ev Sahibi

Airbnb’de mülkünüzü listeleyerek kullanılmayan alanınızdan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Ekstra yan gelir elde etmek isteyen milyonlarca ev sahibi için kazançlı bir iş haline geldi.

Odanızı veya dairenizi kiralamanın yanı sıra, dünyanın her yerinden farklı insanlarla tanışmak için mükemmel bir fırsat sağlar. Fakat yerel gereksinimlerle misafirlerinize yardımcı olmak için çağrıda bulunmanız gerekebilir.

En Popüler:  En İyi 11 CRM Yazılımı - Karşılaştırma ve İnceleme (2023)

Ayrıca yiyecek, şehir turları gibi kişiselleştirilmiş deneyimler ve ücretli olarak ulaşım sunarak bu işi geliştirme seçeneğiniz de vardır. Fundera’nın bu makalesi, Airbnb’den kazanç potansiyelinizi nasıl hesaplayacağınız hakkında ayrıntılı olarak bahsediyor.

Kişisel Antrenör veya Sağlık Koçu

Kişisel fitness eğitmenleri yüksek talep görmektedir. Zindelik halindeyseniz ve egzersiz ve diyet planının tekniklerini biliyorsanız, insanların formda olmasına yardımcı olarak ekstra para kazanabilirsiniz.

Doğru müşterileri bulup mükemmel bir itibar kazandıktan sonra, iş hem fiziksel hem de finansal açıdan faydalıdır. Ayrıca hizmetinize daha fazla değer katmak için fitness diyetleri hakkında online bilgi de edinebilirsiniz.

Fitness ipuçlarınızı daha geniş bir kitleyle paylaşmak ve kendinizi işte otorite olarak konumlandırmak için kendi fitness blogunuzu başlatma seçeneği de vardır.

Fitness eğitimi hakkında daha fazla bilgi edinin ve mesleğinize daha fazla güvenilirlik katmak için bir sertifika kazanın. Ayrıca Core Wellness gibi sürekli eğitim kredileri sunan bir sağlık veya ruh sağlığı koçu olmayı tercih edebilirsiniz.

YouTube Kanalı

Birkaç YouTuber, tutkuları, becerileri, seyahatleri, yiyecekleri, yorumları ve stand-up komedi videoları hakkında vlog yaparak binlerce dolar kazanıyor.

Tutkulu olduğunuz bir niş seçin ve ilgi çekici ve benzersiz videolar oluşturmak için yeterli bilgiye sahip olun. Ne kadar eğlenceli içerik yayınlarsanız o kadar çok görüntüleme ve abone kazanırsınız.

Birkaç başarılı YouTube kullanıcısı, video göndererek milyonlar kazanır. Bununla birlikte ortalama bir YouTube 1000 görüntüleme başına yaklaşık 3 ile 5 dolar kazanır.

YouTube kanalınıza başlamadan önce YouTube yönergeleri ve araçlarını nasıl kullanacağınız hakkında bilgi edinin. Ayrıca daha fazla kazanç potansiyeli için kaliteli videolar oluşturmak üzere iyi bir kameraya ve mikrofona yatırım yapın.

Tercüman

Başka bir dil konusundaki uzman bilginiz, yakışıklı para kazanmanıza yardımcı olabilir. Çevirmenler her zaman talep görmektedir. Fakat iyi çevirmenler bulmak nadirdir.

Dilbilgisinin doğru uygulanmasını biliyorsanız ve kelimeleri doğru bir şekilde hecelerseniz kazançlı işlere gidebilirsiniz. Çevirmenler için Flexjobs’ta listelenen binlerce iş var.

Tur Rehberi

Bir turist sıcak noktasında yaşıyorsanız ve yeni insanlarla etkileşime girmeyi seviyorsanız, kolayca bir tur rehberi olabilirsiniz. Bununla birlikte tarihi ve kültürüyle birlikte çevreniz hakkında geniş bilgiye sahip olmanız gerekir.

Turistlerin seyahatleri sırasında en iyi deneyimi yaşamalarına yardımcı olmak için kendi tur rehberi şirketinizi başlatabilirsiniz. Bunun da ötesinde, gezginlerin diğer seyahat acentelerinden ayrı durmaları için eski araçlar veya benzersiz yerel yemekler düzenleyerek ekstra bir şeyler sunabilirsiniz.

Tur rehberleri, müşterilerini hizmetleriyle memnun ederlerse yakışıklı ipuçları da kazanırlar. Bir tur rehberinde ihtiyacınız olan özellikleri öğrenmek için bu ayrıntılı makaleyi okuyun.

Hazır Fotoğrafçılar

Web siteleri ve afişlerden sosyal medya ve pazarlamaya kadar stok görüntüleri her yerde kullanılır. Bir DSLR ve iyi bir photoshop becerisine sahipseniz, resimlerinizi Pexels, Unsplash ve Shutterstock dahil olmak üzere stok fotoğraf web sitelerine kolayca satabilirsiniz.

Bir müşteri fotoğrafınızı her kullandığında, bir biçimlendirme tutarıyla ödeme alırsınız. Daha sonra daha iyi kurumsal projeler için kendi web sitenizi oluşturabilirsiniz.

Mesleği düşünmeden önce, ekipman türü ve yatırım hakkında bilgi edinin, stok fotoğrafçılığına başlamanız gerekir. Kısa bir süre önce fotoğrafçılar için en iyi 18 fotoğraf düzenleme yazılımının bir listesini hazırladım.

Terzilik

Stil ve moda her zaman bir tartışma konusudur. Doğal olarak iyi bir terzi olmak harika bir iş fırsatıdır. Sınırlı bir bütçeyle tasarımcı kıyafetleri tasarlama ve yapma konusundaki uzmanlığınız, çok çeşitli müşterilere erişmenize yardımcı olabilir.

Entrepreneur.com’a göre terzilik işi minimum 2000 TL yatırım gerektiriyor. Fakat her zaman küçük başlayıp işinizi yavaş yavaş inşa etme seçeneğiniz vardır.

Pişirme

Pişirme size çok para kazandırabilir. Fakat şahane lezzetler yapmak için bir ustalığa sahip olmalısınız, o zaman sadece premium fiyatlarla satabilirsiniz. İnsanlar her zaman el yapımı ve gurme pişmiş ürünlere daha fazla değer ve tercih verir.

Başlamak için bazı temel pişirme ekipmanlarını da stoklamanız gerekir.

Becerilerinizi mükemmelleştirmek için annenizin çerezler için mükemmel tarifi kadar basit bir şey pişirerek başlayabilirsiniz. Daha sonra kendi USP’nizi oluşturmak ve ürünlerinizde premium oranları komuta etmek için birçok niş tarifinde ustalaşabilirsiniz.

Serbest İçerik Pazarlaması

Yeni başlayanlar, küçük işletmeler ve etkileyiciler, her zaman yüksek kaliteli ve ilgi çekici içeriği tanıtarak online varlıklarını büyütmek istemektedir.

Son derece etkili içerik pazarlama stratejisi sağlama konusundaki uzmanlığınız, bazı yüksek bilet müşterileri edinmenize yardımcı olabilir. Yerleşik bir müşteri portföyü oluşturmaya başladığınızda, proje başına binlerce dolar kazanma şansınız olur.

Markalarını oluşturmak için içerik pazarlamacıları arayan şirketler hakkında bilgi edinmek için mevcut ağınızı aramaya başlayabilirsiniz.

İçerik pazarlaması dinamik bir beceri setidir ve teknoloji gelişmeye devam ederken, güncel kalmak için ayak parmaklarınızın üzerinde olmanız gerekir. En iyi içerik pazarlama bloglarını takip etmeye devam edin.

Serbest e-Kitap Yazma

Daha ucuz ve hatta ücretsiz kendi kendine yayınlama araçlarına erişim, bir kitap yazmayı ve yayınlamayı kolaylaştırdı. 89 milyon Amerikalı e-kitap okurken kazançlı bir fırsat.

Ancak bu mesleğe tam zamanlı gitmemelisiniz çünkü sadece yerleşik yazarlar e-kitaplarla yılda 10.000 dolardan fazla kazanmaktadır. Bunun yerine, küçük başlayın, başkalarının bir ad yazması için yazmaya devam edin ve muhtemelen kendi e-Kitaplarınızı yazmaya başlayın.Tatlı noktaya ulaşıncaya kadar ekstra gelir için yan konseriniz olarak kullanabilirsiniz. Bu arada, bir e-Kitap yazmak için doğru stratejiyi araştırmaya devam edin.

Bir Niş Web Sitesi Oluşturun

Her zaman tutkulu olduğunuz konu hakkında okumak isteyen okuyucular bulabilirsiniz. Örneğin yalnız seyahat hakkında nasıl blog başlatacağınızı öğrenmek istiyorsanız kişisel seyahat deneyiminiz hakkında okuyucuların faydalı bulduğu değerli içerikler yazabilirsiniz. Hedef kitlenize değer sunmayı çekici ve bilgilendirici hale getirin.

Ancak kitlenizi oluşturmak için zaman ayırmanız gerekir. Nişinizin uzun vadede para kazanma konseri olarak uygulanabilir olup olmadığını belirlemek için pazar araştırması da yapabilirsiniz. Karlı bir niş web sitesi oluşturmak için fikir aramaya başlayın.

Oto Yıkama ve Detaylandırma

Otomobil sahiplerinin çoğu asla arabalarını yıkamak ve gıcırtılı temiz tutmak için zaman bulamazlar. Artan otomobil sahibi ile boş zamanlarınızda yakışıklı gelirler kazanmaya başlamak harika bir iş fikri.

İhtiyacınız olan tek şey bir sünger, araba şampuanı, lastik siyahı, hortum ve işi elde etmek için bazı ağ becerileri. Mobil araç yıkama servisi, yılda 1.00.000 dolara kadar gelir elde etme potansiyeline sahiptir. Böylece, daha sonra tam zamanlı işiniz haline getirmek isteyebilirsiniz.

Kendinizi güncel tutmak için yeni yaş araç yıkama tekniği hakkında araştırma yapmaya devam edin.

Halı Temizleme İşi

Her evin en az bir halısı vardır ve kirlenmeye mahkumdurlar. İnsanlar her zaman alerjenlerden, tozdan, böceklerden ve lekelerden kurtulmak için güvenilir bir halı temizleyici arıyorlar.

Bu işi başlatmak için iyi bir elektrikli süpürgeye, temizlik maddesine ve halı fırçalarına yatırım yapmanız gerekir. En iyi seçenekleri sunmak için pazar araştırması yapın. Çevrenizden ev temizliği hizmeti gereksinimlerini sorarak işe başlayabilirsiniz.

Halı temizleme bilginizi yükseltmek için yeni teknikler öğrenmeye devam edin. Yolun aşağısında, bir sürü halı temizleyici bile kiralayabilir ve kendi halı temizleme şirketinizi başlatabilirsiniz.

Çocuk Bakımı

Bekar ebeveynler ve çekirdek aileler çocuklarına bakmak için her zaman zaman kaybetmezler. Bu yüzden şefkatli çocuk bakımı profesyonellerine her zaman bir talep vardır. Çocukların yanında olmayı seviyorsanız kazançlı bir kariyer seçeneğidir.

Ancak dalmaya başlamadan önce, bakmaya hazır olduğunuz çocukların yaş grubundan emin olun. Deneyim kazandıkça, çocuklara bakmak ve işinizi genişletmek için kendi gündüz bakım merkezinizi de açabilirsiniz.

Bu arenada başarı bulma şansınızı artırmak için çocuk bakımı alanında resmi sertifika almak isteyebilirsiniz.

Bilgisayar Onarımı

Şu anda 1 milyardan fazla bilgisayar kullanılıyor. Hiç şüphe yok ki güvenilir bilgisayar onarım servisi için pazar büyük. İstatistiklere göre bilgisayar onarım endüstrisi 2018’de toplam 19 milyar dolar gelir elde etti.

Yetkili servis istasyonlarındaki yüksek onarım maliyetleri göz önüne alındığında, uygun maliyetli onarım hizmetleri sunarak para kazanma fırsatınız olur. Eğer bir tamirciyseniz, bilgisayar onarım projeleri almak için küçük işletmelere ve komşu evlere yaklaşarak başlayabilirsiniz. Yavaş yavaş orta veya büyük işletmelerden daha büyük siparişler almak için ekibinizi genişletebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu