İnternetten en çok ne satılır? 12 trend ürün 2023

İnternetten ne satılır? Ne alıp satabilirim diyorsanız, E-ticarette başarılı olmak için üç şeye ihtiyacınız var: Satılacak en karlı e-ticaret ürünleri, bunları kolay satma yetenekleri ve başarılı olma dürtüsü.

Zaten kazanan bir zihniyete sahip olduğunuzu biliyoruz. Kendinizi başarıya hazırlamak için kendinizi sürekli öğrenmeye ve araştırmaya adarsınız. Yaşadığımız çalkantılı 2020, girişimcilik hayallerinizi engellediyse, harekete geçmeniz gereken yıl 2023’dir. İnternetten mağaza açmanın ve yeni ürünleri test etme, yeni reklam kampanyaları oluşturma ve satma, satma, satma zamanı geldi!

Size ilk ivmeyi vermek için, 2023’de internetten ne satılacağına dair 12 fikirden oluşan bir liste hazırladık ve gerekli pazarlama rehberliği ile tamamladık.

Bu listedeki tüm trend ürünler en karlı ve talep gören ürünler arasındadır.

Türkiye’de 2023’de internetten en çok ne satılır?

1. Yoga paspasları

2020 boyunca, spor salonları COVID-19 enfeksiyonlarının yayılmasını sınırlamak için uzun süre kapalı kaldı. Bu zorunlu durdurma, ev eğitimini niş bir trendden gerçek bir zorunluluğa dönüştürdü. Evde en popüler sporlar, fiziksel refahı psikolojik denge ile birleştiren ve yoga gibi pek çok araç gerektirmeyen sporlardır. Türkiye’de yoganın en az 3 milyon kişi tarafından uygulandığı tahmin edilmektedir.

Evde yoga yapmak için iyi, dayanıklı ve rahat bir paspas çok önemlidir. Sporcuların sık sık satın almaktan veya değiştirmekten çekinmediği, vazgeçilmez bir spor aksesuarıdır ve genellikle uygun fiyata satılır. Google Trendler’den görebileceğiniz gibi pandeminin başlangıcından bu yana “yoga matı” aramaları hızla arttı. Ayrıca yoga paspasları teknik aksesuarlar değildir, müşteriler için güvenlik riski oluşturmaz ve büyük bir başlangıç ​​yatırımı gerektirmez.

Spor aksesuarları gibi özellikle kalabalık bir pazarda ortaya çıkmaya çalışmak için, doğal veya geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış sürdürülebilir yoga paspasları satmayı düşünün. Ekolojik etki nedeniyle birçok müşterinin kaçındığı klasik PVC modellerinin aksine, ikincisi giderek daha popüler hale geliyor.

Yoga paspaslarınızı daha iyi tanıtmak için bunları Pilates veya meditasyon minderi olarak da satabilirsiniz. Bu tür bir aksesuar gerektiren eşit derecede popüler iki aktivite.

2. Evcil hayvan yatakları

İnternette evcil hayvan sahiplerine ne satılacağına dair fikir mi arıyorsunuz? Bu köpek evi, satış listelerinin zirvesini fethetti. Google Trends’e göre, bu tür ürünlerle ilgili aramalarda keskin bir artış oldu.

Hayaliniz evcil hayvan dükkanı açmak ise size gösterdiğimiz köpek kulübesini Pinterest ve İnstagram gibi görsel platformlarda satabilirsiniz.

  • Pinterest’te evcil hayvanlarla ilgili grup mesaj panolarına katılabilirsiniz; bu, ürünlerinizi daha geniş bir kitleye tanıtmanıza olanak tanır.
  • Bunun yerine İnstagram’da, gönderilerde veya İnstagram Hikayelerinde anonslar (@ ile diğer kullanıcılardan bahsedenler) almak için bazı evcil hayvan hayran sayfalarıyla bir ortaklık oluşturabilirsiniz. Bir hayran sayfasıyla işbirliği yaptığınızda, ürününüz çok daha geniş bir kitle tarafından görüntülenebilir; ve bu özellikle yeni başlıyorsanız.

3. Yemek pişirme kapları

Amacınız ister internetten yiyecek satmaya başlamak, ister sadece iyi bir “ev yapımı” şef olmak olsun, mutfak gereçleri asla eksik olamaz. Salgının ilk aylarında, Türkiye’de evde yemek pişirmek için un ve malzeme satın almak için gerçek bir telaş gördük ve bu eğilimin uzun süre devam edeceğine inanıyoruz. O zaman spatula, kepçe, çırpma teli ve daha fazlasıyla devam edin!

Mutfak gereçlerinizi internetten satmak için, ortaklıklar ve işbirlikleri önererek tarifleri paylaşabileceğiniz, bir YouTube kanalı açabileceğiniz veya bu alandaki aktif etkileyicilerle çalışabileceğiniz bir blog yazmayı düşünün.

4. Kanepe örtüsü ve koltuk kılıfı

Bu kanepe kılıfı ve koltuk kılıfı, evde evcil hayvanı veya çocuğu olanların yanı sıra Airbnb gibi platformlarda kiralama yapan mülk sahipleri tarafından büyük talep gören bir üründür. Kanepe ve sandalye örtüleri ev sahipleri arasında popüler bir üründür ve oturma odasını tüm konukların yararına iyi durumda tutmaya yardımcı olur; dahası, örtüleri değiştirmek, kanepeleri ve koltukları periyodik olarak değiştirmek zorunda kalmaktan çok daha ucuzdur.

Google Trendler, ürün aramalarında gerçek bir artış olduğunu gösteriyor ve kanepe kılıfı terimi şu anda ortalama 60.500 aylık arama sayısına sahip. Statista, 2023’de Türkiye’de kanepe ve koltuk endüstrisinin 3,2 milyar dolarlık bir pazarı temsil edeceğini tahmin ediyor. Sadece bu da değil, Statista’ya göre pazar 2023’e kadar yıllık %0,6 büyüyecek. Kuşkusuz koltuk ve koltuk döşemelerinin önümüzdeki yıllarda satılacak ideal trend bir ürün olduğunu söyleyebiliriz.

En Popüler:  En İyi 11 Film ve Senaryo Yazılımı (2023)

Evcil hayvanı veya çocuğu olan müşterilere pazarlama yapmak, Facebook ve Google gibi çok çeşitli kanallarda size iyi sonuçlar verebilir. Ancak Airbnb ev sahipleri arasında müşteri kazanmak istiyorsanız edinme stratejinizin coğrafi konumunu belirlemeyi düşünün. Airbnb’ye göre, en çok gelen ve ekonomik faydaya sahip Türkiye şehirleri İstanbul ve İzmir’dir. Bu size Airbnb ev sahiplerini müşteri olarak edinmek istiyorsanız kampanyalar oluşturabileceğiniz ve hedefleyebileceğiniz özel Facebook kitleleri hakkında bir fikir verebilir.

5. Minimalist mücevherler

Bazılarımız güzel eşyaları sever. Minimalist mücevherler, son yıllarda satışlarda patlama yaşayan ve sektörün online perakendecilerine fayda sağlayan ürünler arasında yer alıyor. Google Trendler, küresel olarak bu tür mücevherler için tüketiciler tarafından sık ve çok sayıda arama yapıldığını göstermektedir. Bununla birlikte 2023 yılına kadar yıllık %2’lik bir büyüme tahminine rağmen aslında mevcut kuyumcu dükkanlarının sayısında genel bir düşüş var. Pazar talebi eksikliği olmadığı için rekabet olmadığından, internetten bir kuyumcu açmak, yeni ve deneyimli girişimciler için karlı bir fikir olabilir.

Bu kolyeler gibi trend olan ürünler için müşteri bulmak için en iyi yer muhtemelen İnstagram, Pinterest ve Facebook’tur. Mücevher varlığınızı güçlendirmenin basit bir pazarlama yöntemi, ürünlerinizi içeren videolar oluşturmaktır. Videolar genellikle İnstagram arama sayfalarında daha fazla alana sahip olma eğilimindedir ve bu da genellikle gönderilerinizin daha fazla görünmesini sağlar. Ayrıca, çoğu mücevher perakendecisi yalnızca fotoğraf gönderme eğilimindedir; ve biraz daha fazla çaba göstermeye istekliysen, bu size rekabet avantajı sağlar.

6. İç çamaşırı modelleme

İnternetten ne satacağınız konusunda hala kararsız mısınız? Modelleme iç çamaşırı, bir dükkan açmak için en güncel nişlerden biri olarak beliriyor. Art arda üçüncü yılda, bu ürün kategorisi tüketici tercihlerinin başında geliyor. Ve 2023’ye kadar modelleme iç giyim pazarının hızla yükselmesi ve 5,6 milyar satışa ulaşması bekleniyor. Artık iç çamaşırlarıyla ilgili değil, gerçek kıyafetlerle ilgili.

Günümüzde butikler, silueti düzene sokmak için modelleme gövdeleri ile stoklanıyor. Modellik iç giyim sektörü kadınlara farklı elbiseler altında veya üst olarak giyebilecekleri çeşitli modeller sunmaktadır. Ek olarak, modelleme iç çamaşırı, orijinal sektöründe bile popülerliğini koruyor: iç çamaşırları.

Bu ürünleri iyi bir seçim yapan şey, aşırı çok yönlülükleridir. Kategoriyi iç çamaşırlarınıza, kadın modasına veya giyim mağazanıza güvenle ekleyebilirsiniz. Ve müşterilerinizin farklı ihtiyaçlarını karşılamak için farklı renk, stil ve boyutlarda iç çamaşırları bulmakta zorlanmayacaksınız.

Yalnızca Ocak 2020’de 6.000’den fazla satışa yol açan bu yüksek belli muhafaza şortları gibi trend ürünleri satabilirsiniz. Kusursuzdur ve müşterilerinize gözle görülür şekilde daha ince bir görünüm kazandırır.

7. Sırt Çantaları

Sırt çantaları her zaman satılacak en iyi ürünler arasında yer almıştır. Fakat son zamanlarda veriler, özellikle bu sırt çantası için internetten satışlarda bir artış olduğunu gösteriyor. Google Trendler aşağıda gösterildiği gibi, arama hacmi yıl içinde büyüdü. Şu anda aylık aramalar “kadın sırt çantaları” için 18.100, “erkek sırt çantaları” için 9900 ve “erkek deri sırt çantaları” için 2900. Statista, küresel olarak sırt çantası satışlarının 2020’nin sonunda 19,1 milyar dolara, 2023’e kadar ise 22,5 milyar dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Kısacası, ne satacağınızdan emin değilseniz, bunun önümüzdeki yıllarda bir ürün olacağını bilin.

Hedefinizin seçimi, seçilen ürün türüne bağlıdır. Sırt çantaları yetişkin erkekler ve kadınlar tarafından kullanıldığı gibi her yaştan öğrenci tarafından da kullanılmaktadır.

  • Çocuk sırt çantası satmak istiyorsanız pazarlama kampanyalarınız ideal olarak Facebook, İnstagram ve Pinterest aracılığıyla ebeveynleri hedeflemelidir. Diğer “okula dönüş” reklamlarıyla rekabet etmenin reklam fiyatlarının artmasına neden olacağını unutmayın; Öte yandan, ürünü okulların yeniden açılmasından önce piyasaya sürmeyi planlıyorsanız, satışlarda bir artış görebilirsiniz.
  • Bunun yerine, üniversite öğrencilerini veya yetişkinleri hedefliyorsanız, örneğin yürüyüş veya dış mekan sırt çantaları satarak onlara doğrudan İnstagram reklamlarıyla, muhtemelen IGTV veya Reels videoları gibi ilgi çekici içerik oluşturarak ulaşmanız gerekecektir. Okula gitmeyen yetişkinler için sırt çantaları, mevsimsel iniş ve çıkışlara duyarlı değildir; Bu nedenle yıl boyunca devam eden bir ürün trendi arıyorsanız, bu pazar harika olabilir.

8. Ev ofis ürünleri

COVID-19 enfeksiyonlarının yayılmasını sınırlamak için, evden çalışmak 2020’de yeni normal hale geldi ve bu eğilimin sonsuza dek süreceğine inanıyoruz.

Bu yeni trendin üstesinden gelmek için, bugün dünyanın her yerindeki profesyonellerin ev ofis ürünlerine her zamankinden daha fazla ihtiyacı var: ister masa, ister sandalye, düzenleyici veya dizüstü bilgisayar sehpaları olsun, nişinizi bulun ve başlayın. Bu sektörde büyük bir şimdiki ve gelecek potansiyeli olan.

En Popüler:  Kişisel Marka Trendleri ve Önerileri (2023)

9. Çelik termal şişeler

İklim değişikliği ve atık kirliliği, zamanımızın en önemli zorluklarından bazılarıdır. Avrupa’da, tek kullanımlık plastik kullanımı bu yıldan itibaren yasaklanacak ve Türkiye’de her yaş grubundan müşteriler eko-sürdürülebilir ve yeniden kullanılabilir ürünleri tercih etme eğiliminde. İnternetten ne satacağınız konusunda hala kararsızsanız, çelik termal şişeler harika bir fikir olabilir: evde, yolda veya günlük yaşamda kullanışlı, termal şişeler çok popüler hale geldi. Google Trendler’den görebileceğiniz gibi, bu ürünler için yapılan arama 2019’dan itibaren tam anlamıyla fırladı.

İzolasyonlu şişeleri internetten satmaya karar verirseniz, müşterilerinize orijinal ve ürün vaadiyle uyumlu bir deneyim sağlamak, örneğin sürdürülebilir ambalaj çözümleri sunarak ve gönderilerin çevresel etkisini azaltarak önemlidir.

10. Masa oyunları

COVID-19 salgını alışkanlıklarımızı kökten değiştirdi: geçmişe kıyasla evde çok daha fazla zaman geçirme eğilimindeyiz, genellikle yakın aile veya arkadaşların eşliğinde ve gözlerimizi oradaki ekranlardan ayırarak birlikte eğlenme eğilimindeyiz. hiçbir şey. iyi bir tahta oyunundan daha iyi. Çocuklar ve yetişkinler, deneyimli oyuncular ve yeni başlayanlar için uygun her tür var. Geçen yıldan bu yana, talep önemli ölçüde arttı ve Google aramaları bile, tahta oyunlarına olan bu yenilenmiş ilgiyi gösteriyor gibi görünüyor.

İnternetten ne satacağınız konusunda kararsızsanız, odaklanabileceğiniz bir niş bulmanızı öneririz: örneğin, fantezi temalı oyunlar, kartlar veya satranç gibi daha geleneksel oyunlar. Küçük ama ilginç bir merak: Netflix’te “Satrancın Kraliçesi” dizisinin yayınlanmasının ardından, Google’da satranç tahtaları aramalarında görülmemiş bir artış görüldü. Bu yeni modayı yakalamaya hazır mısınız?

11. Spor ve ev giyimi

Modada trendler sürekli değişiyor. Fakat solmaması gereken moda trendlerinden biri, atletizm veya tercih ederseniz aktif giyimdir. Bu durum spor salonuna gitmek yerine içeride veya dışarıda kalmak için giyilen spor giysidir. Bu kategoride çeşitli ürünler satabilirsiniz: tişörtü, eşofman altı, tayt, spor sütyen, kolsuz bluz, saç bandı, kapri pantolon ve ayakkabı; hepsi sonsuz renk ve desenlerde.

Seçenekler çeşitlidir: özel bir mağaza açın, moda mağazanıza yeni bir koleksiyon ekleyin veya bir fitness kategorisinde ürünler satın. Markayı nasıl konumlandırdığınıza bağlı olarak, satışı moda aksesuarları, mücevherler veya yoga paspasları gibi spor aksesuarları gibi farklı ürünlere genişletebilirsiniz.

Normalde 18 ila 34 yaş arası kadınlar için doğru hedeftir. Bu yüzden Facebook, İnstagram ve Pinterest gibi görsel platformlar markanızı büyütmek için ideal kanallardır; ve bu durum ister organik sonuçlar arasında görünürlüğü hedefliyor olun, ister bir ücret karşılığında reklam veriyor olun.

12. Fileli spor ayakkabılar

Spor ayakkabıların ağda (örgü desenli kumaş) yayılışını ağırlıklı olarak koşu ayakkabısı olarak gördük. Bununla birlikte şimdi, atletizm gibi, bu ayakkabılar da spor giyim kategorisinden gündelik giyim ve hatta ev giyimi kategorisine geçti. Kadınlar ve erkekler için file ayakkabılar iki yıldır en çok satanlar arasında yer aldı ve 2023 için trend olan bir ürün olduğunu kanıtladı.

File ayakkabılar büyük bir pazara sahiptir. Örneğin, hedef pazarınız tatilde seyahat ederken rahat yürüyüş ayakkabıları arayan Generation X gibi niş bir pazar olabilir. Buradaki mesele şu ki, ağ ayakkabılarıyla keşfedilecek pek çok izleyici türü var. Pazar talebini değerlendirin veya ürün üzerinde bir SWOT analizi yapın ve sizin için en iyi rotayı bulun.

Yeni ürünlerin satışı hakkında sıkça sorulan sorular

Yeni bir ürünü nasıl geliştirebilirim?

İnternet mağazanızda yeni ürünler satmak için izleyebileceğiniz üç strateji vardır: Ürününüzü sıfırdan oluşturun: Siz veya şirketiniz tarafından yaratılan orijinal ürünleri satın. Böylelikle tüm ürün tasarım ve üretim süreci sizin elinizde. Takı ve mobilya sıfırdan geliştirilebilecek ürün örnekleridir. Ürünleri kişiselleştirin: Kupalar veya defterler gibi hazır ürünler satın alın ve tasarımınızla kişiselleştirin. Stoksuz satış kullanın: Stoksuz satış ile ürün oluşturmanız veya göndermeniz gerekmez. Müşteri mağazanızdan satın alır ve sipariş, ürünleri stokta tutan ve sevkiyattan sorumlu olan tedarikçiye iletilir. Tedarikçi tarafından sunulan çeşitli seçeneklerden hangi ürünlerin satılacağını seçin.

Google Trendler nedir ve neden mağazam için kullanmalıyım?

Google Trendler, belirli bir süre boyunca bir terim veya anahtar kelime için arama hacmini gösteren, Google tarafından sunulan ücretsiz bir özelliktir. Google Trendler’deki arama, kullanıcılar arasındaki mevcut trendlerin neler olduğunu ve insanların Google’da ne aradığını anlamanıza olanak tanır. Google Trendler, pazar segmentinizdeki en önemli müşteri taleplerinin neler olduğunu anlamanıza yardımcı olabilir.

Yeni ürünler için nerede fikir bulabilirim?

Sosyal ağlar: Etkileyenlerin sayfalarını takip edin ve nişinizle ilgili hashtag’leri arayın. Mağazanız zaten sosyal kanallarda mevcutsa, ilgi alanlarının ne olduğunu öğrenmek için takipçilerinizin istatistiklerini de kullanabilirsiniz. Uluslararası mağazalar: Uluslararası mağazaların web sitelerini ziyaret edin ve ülkenizde bulunmayan ürün fikirlerini arayın.

Pazar Yeri: Amazon, eBay veya AliExpress gibi sitelerde en çok talep edilen ürünleri keşfedin. Kullanıcı Yorumları: Hem mağazanızda hem de nişinizdeki mağazalarda müşteri yorumlarını okuyun. Bu şekilde, kullanıcı taleplerini belirleyebilir ve mevcut ürünleri satmak veya iyileştirmek için yeni ürünler için fikirler bulabilirsiniz.

Kişisel Satın Alımlar: İhtiyaçlarınızı ve deneyimlerinizi bireysel bir tüketici olarak düşünün. Deneyiminizi yetersiz kılan nedir? Neye ihtiyacın var? Arkadaşların ve ailenin görüşleri de harika bir fikir kaynağı olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu