Telegram ile nasıl para kazanılır?

Evden çıkmadan para kazanmak, şu sıralar herkes böyle bir hayatın hayalini kuruyor. İnternet de bu konuda yeni bakış açıları açıyor. Para siteleri veya online iş sitelerinin yanı sıra yardımcı olabilecek uygulamalar da var. Şu anda en çok bilinen mesajlaşma programlarından biri olan Telegram da bunlardan biri.

Telegram para kazanma kanalları

Online para kazanma yolları söz konusu olduğunda Telegram, WhatsApp kadar ünlü olmayabilir. Fakat bir satış ağı veya reklam kanalı oluşturarak geçiminizi sağlayabilirsiniz. Aksi takdirde, bir botla sohbet edin veya bağlantı gönderin.

Kendi yayın kanalınızı kurun

Telegram ile para kazanmak için kendi reklam sunma kanalınızı oluşturun. Bu, esasen işletmelerin sizden teslim etmenizi istediği pazarlama içeriğidir. Bu yüzden, yeni başlayanlar veya ünlü markalar için reklam yapacaksınız. Bir sarf malzemesi, bir araç, birçok lüks ürün, hizmet veya benzeri olabilir. Bu yüzden, içeriğin her reklamı, yayını veya yeniden yayınlanması için size ödeme yapılacaktır.

Bu nedenle çok sayıda takipçi toplamanız gerekir. Aslında, yeni Telegram kanalınız içerik sunmak için bir araç olacaktır. Herhangi bir kısıtlama olmadığı için takipçi sayısı kadar para kazanabilirsiniz. Basit bir mesaj, resim veya video olsun, takipçileriniz bunu Haber Kaynaklarında görecektir. Reklamlar geniş bir kitleye ulaşırsa kanalınız kısa sürede ünlü olabilir.

Nasıl oluşturulur?

 • Telegram uygulamasını akıllı telefonunuza veya tabletinize indirin (Android ve iOS). PC için bir sürümü var, onu da kullanabilirsiniz;
 • “Seçenekler”e gidin;
 • “Yeni kanal” üzerine tıklayın;
 • Kanalınız için temel bilgileri kaydedin. Buraya kanal adını, açıklamasını ve profil resmini ekleyeceksiniz.

Oluşturma adımından önce profil fotoğrafını ve açıklamasını hazırlamalısınız. Durumu “genel” olarak belirtmeyi unutmayın. Böylece herkes içeriğinizi görebilir, tepki verebilir ve paylaşabilir. Her gönderi ile daha fazla abone kazanacaksınız. Ayarlarda kanalın yayınını etkinleştirebilir veya etkinleştirmeyebilirsiniz.

Bunu ana faaliyetiniz yapmak istiyorsanız paketi bir araya getirmeniz, ikna etmeniz ve insanları çekmeniz gerekecek. Birçok insan, tam da geniş bir ağ geliştirdikleri için bu şekilde geçimini sağlıyor. Ne zaman bir şey yayınlasalar, izleyici her zaman önemlidir. Hangi öder.

Bir üyelik sözleşmesi imzalayın ve kısaltılmış bağlantılar kullanın

Amazon veya eBay gibi tüm online platformlarda olduğu gibi, Telegram’da da bir ortaklık sözleşmesi yapabilirsiniz. Hatta para kazanmak için en iyi yöntemdir. Ve zaten özel bir kanal da dahil olmak üzere kişisel bir hesabınız varsa, bu daha kolay olacaktır. Amaç, bir veya daha fazla bağlı kuruluş bağlantısı aracılığıyla ürün veya hizmet satmaktır.

Böylece bu bağlantıları içeriğinize koyacaksınız. Müşteriler söz konusu ürünü bu linkler aracılığıyla satın aldıklarında ve bunu yaptıklarında size bir komisyon ödenecektir. Ve bu, her doğrulanmış satın alma için. Ayrıca, miktar şirkete ve satılan ürünün türüne göre değişebilir. Bu yüzden ayda birkaç yüz Euro ve sonraki aylarda birkaç bin Euro kazanabilirsiniz. Katılımınıza ve yapılan satın almalara bağlıdır.

En Popüler:  Proje Yöneticileri için En İyi 10 Mülakat Sorusu

Telegram’da bağlı kuruluş pazarlaması hala kısayollardan geçmenize izin veriyor. Daha sonra, bağlı kuruluş bağlantılarına değil, kısaltılmış bağlantılara sahip olacaksınız. Fakat işlem ve kullanım aynı kalır. Bir müşteri bu linklere tıkladığında 0,1$ ile 5$ arasında bir kazanç elde edersiniz. O halde burada sayılan doğrulanmış satın almalar değil, tıklamalardır. Bu da büyük ödeme yapabilir.

Birkaç ortaklık anlaşması yapın

Telegram’da ortaklık anlaşmaları yapmak mümkündür. Bunları büyük markalar, tanınmış kişiler, klasik şirketler veya start-up’larla imzalayabilirsiniz. Telegram’da biliniyorsanız, birkaç reklam yayınlayarak satışları etkileyebilirsiniz. Hatta gerçek bir influencer işidir. Ortaklarınızın itibarını ve kötü şöhretini artırmak için ödeme alırsınız. Abonelerinizin satın almasını sağlamak için her şeyi yapacaksınız.

Bu nedenle çalışanlarınız sipariş veren taraflarınızdır. Sözleşmenize bağlı olarak, size ödeme yapılacaktır:

 • Her yayın için,
 • Reaksiyon sayısı için,
 • Gönderilen posta kutusu sayısı için,
 • Reklamınız sayesinde yapılan her satış için,
 • Her reklam için,

Abonelik ücreti talep edin

Başlangıçta, Telegram yalnızca sohbetler için kullanılmalıdır. Fakat tüm sosyal ağlar gibi içerik paylaşmanıza izin verir. Tamamen ücretsizdir, bu nedenle büyük bir yatırıma ihtiyacınız yoktur. İnternet aboneliğiniz dışında hiçbir ücret ödemezsiniz. Yine de, bir abonelik ücreti isteyebilirsiniz. Yasaldır ve uygulama buna izin verir.

Aslında, içeriğinizi açmak için bir ücret bile alabilirsiniz. Aboneler, yayınladığınız herhangi bir şeye erişebilmeleri için önce ödeme yapmalıdır. Ayrıca, yayınlarınızın yalnızca bir kısmına erişimi sınırlayabilirsiniz. Sadece kanalınızı yapılandırın ve özel erişim ekleyin.

En iyi yanı, ödeme yapan abonelerin size birden çok kez kazandırmasıdır. Birincisi, içeriği okumadan önce ödeme yapmak zorunda oldukları için. Mutlaka ilgilendikleri için (aksi takdirde ödemezlerdi), ürünleri mutlaka alacaklardır. Bir satın alma olduğundan ortaklarınız size ödeme yapmaya devam edecek. Satılacak ürün yoksa, yine de kısaltılmış bağlantılardan kazanç bekleyebilirsiniz.

Yani Telegram üzerinde kanal oluşturarak gerçekleştirdiğiniz gerçek bir ticari faaliyettir. Bu işe yaramazsa, bunu bir vitrin yapmayı düşünün. Yine ortaklarla çalışabilirsiniz. Ürünlerini veya hizmetlerini veya en azından abonelerinizi açık bir şekilde göstermekten siz sorumlu olacaksınız. Böylece hesabınız belirli bir şirket için bir tanıtım aracı olacaktır. Ortak çalışanınızın ağ pazarlamasının yapılacağı kanal olacaktır.

Telegram’da bot oluşturun

Botlar veya robotlar Telgraf yardıma biraz para kazanmak için. Botlar oluşturarak ücretli aktiviteler düzenleyebilirsiniz. Ücretli abonelikler, satışlar, reklamlar… her şey işe yarayabilir. Bu yapay zeka, ödeme sürecini otomatik hale getirmeniz için çalışıyor. Bu, şu anda robotlar aracılığıyla uzaktan komutların nasıl gerçekleştirildiğidir.

Birçok şirket, robotları sosyal ağlarda online hesaplarına entegre ediyor. Bu, paradan, zamandan tasarruf ettikleri ve uzun organizasyonlardan kaçındıkları için önemli kazanımlar sağlar. Ayrıca kanalınızın yönetimini, etkileşiminizi ve genel olarak iletişiminizi kolaylaştırırlar.

Telegram para kazanma botları

Özel bir kanal oluşturmak bir şeydir. Ama birini yönetmek başka. Aslında içeriği dağıtabilmek için önce onu oluşturmalısınız. Oluşturulduktan ve yayınlandıktan sonra topluluk yöneticisini oynamanız gerekir. Bu yüzden kanalınızı yönetecek ve her gönderide etkileşim kuracaksınız. İçerik nasıl oluşturulur ve sayfanızı nasıl düzgün bir şekilde yönetirsiniz?

İçindekiler

Yayınlanacak içerikler için şunlara dikkat etmelisiniz:

 • Başlıkta: çığırtkan olmalı, ama doğru yani; açık ve çok gerçek. İçeriği iyi özetlemeli ve sadece aboneleri bağlamamalı. Başlık başarılı olduğunda, abonelerin ayrılma olasılığı düşüktür;
 • Açıklama: kanalınızı, aktivitenizi ve temanızı tanımlar. Her abonenin sizi takip etmekle ilgilenebilmesi için yeterince ayrıntılı olmalıdır. Kanalın etkinliği hakkında somut bir fikir verebilmelidir;
 • Logoda: ayrıca çekici, aynı zamanda kolayca görülebilir ve dikkat çekici olmalıdır. Hem kanalı hem de başlığı etkiler. Ayrıca faaliyetinizi özetlemeli, tasarımlı ve çok profesyonel olmalıdır.
En Popüler:  Bluehost Satış Ortaklığı Programı - 2023

Yönetimin kendisi

Telegram kanalınızın yönetimi için akışı sabit tutmak için her şeyi yapmalısınız. Bilgiler doğrudan iletilmeli ve hedef kitleniz onu kolayca bulmalıdır. Düzenli olun, ancak çok sık da değil. Kibar ve nazik olun, ancak yine de gerekirse biraz mizah yapın.

Diğer bir deyişle, kanal etkileşimli, canlı ve gerçek olmalıdır. Aboneleri hayal kırıklığına uğratmamak için onlara saygı duymalı ve sayfadan bir şey beklediklerini anlamalısınız. Bu ihtiyacı karşılayabilmeli ve karşılayabilmelisiniz. Güvenlerini kazanmalı ve buna layık olmak için her şeyi yapmalısınız. Kaybederseniz, abonelikten çıkma riskiniz vardır.

İpuçları

Telegram’da özgün, özgün ve ikna edici olmalısınız. Gönderileriniz, müşteriyi benzersiz hissettirmek için benzersiz ve kişiselleştirilmiş olmalıdır. Birkaç ipucu yardımcı olmalıdır.

 • Benzersiz içerik

İnsanların saygı duyulduğunu hissetmeleri gerekir. İntihal ve “kes ve yapıştır” işe yaramaz çünkü sizin şu veya bu şirkette çalıştığınızı bilirler. Bu yüzden, müşterilere ulaşmak için gönderilerinizi veya yayınlarınızı mümkün olduğunca kişiselleştirmeniz gerekir.

 • Otomatik botlar

Otomatik hizmetler her zaman tavsiye edilmez. Çünkü müşterinin bir insanla etkileşime girmesi gerekir. Fakat bu, kanalınızı yönetirken ve yönetirken de geçerlidir. Botlar işi kolaylaştırmak için varlar, ancak işin insani tarafını geliştirmek için orada olmalısınız.

 • Yayınlar

Aboneler bilgileri başlıkta bulmalıdır. Aksi takdirde, tüm içeriği okumak zorunda kalacaklardır. Bu, başlığın satın alma arzusu yaratmak için yeterli olması dışında, a priori bir sorun teşkil etmez. Yani kısa olun, ama konuya. Fotoğraflarınızı, videolarınızı ve kelimelerinizi akıllıca seçin.

 • Eğlence

Ciddi ve profesyonel olmak zorunludur, ancak içeriğinizi geliştirmek için bir mizah dokunuşuna ihtiyacınız var. Popüler eğlence her zaman bir şeye değer katar ve okuyucuları paylaşmaya teşvik eder. Fakat aşırıya kaçmamaya dikkat edin.

 • Reklamlar

Reklam kampanyaları yürütmeniz istendiğinde, hedefleri incelemek için zaman ayırın. Ayrıca gerçek stratejiler geliştirebilecek, etkili ve hatta verimli olabileceksiniz. Rakiplerden kopyalamadan örnek almayı unutmayın. Yaratıcı olun, ancak gerçekçi olun.

Telegram üzerindeki etkinizi nasıl artırabilirsiniz?

Aktif ve sert oldukları sürece herkes Telegram’da para kazanabilir. Fakat yeni bir kanalın reklamsız olması pek olası değildir. Diğer sosyal ağlar veya diğer kanallarla reklamını yapmalısınız.

Kanalınızın reklamını yapın

Telegram kanalları mesajlaşarak iletişim kurmanızı sağlar. İşlem, İnstagram veya Facebook’tan farklı değil. Bu yüzden itibarınız, takipçi sayısının bir fonksiyonudur.

 • Bir arkadaşınızdan reklam vermesini isteyin: Ünlü bir yazardan sizin hakkınızda birkaç söz söylemesini ve abonelerini kanalınıza yönlendirmesini isteyin. Kanalınıza bağlantılar verin;
 • Sosyal ağlar: İnstagram veya Facebook’taki popüler bir sayfa, Telegram bağlantınızla bir gönderi oluşturabilir. Tıklayan ziyaretçi kanalınıza yönlendirilecektir;
 • Paylaşılacak oyunlar: kanalınızda paylaşmak için yarışmalar, çekilişler veya şans oyunları oluşturun. Aboneler eğlenmeyi sever, bu nedenle pazarlama artışı garantilidir;
 • Bir Telegram promosyonu satın alın: Uygulama, bir promosyon için ödeme yapmanızı sağlar. Profesyonel hizmetler arayabilir veya görüntülemeler, kanal aboneleri veya grup aboneleri satın alabilirsiniz. Fiyat maksimum 2 Euro ile 15 Euro arasında değişmektedir.

Telegram grupları para kazanıyor mu?

Kripto para birimleri ile ilgili telegram kanalları çok popüler. Ödemeler Litcoin’de yapıldıkça olanaklar ve fırsatlar çoğalır. Başlamak için kendi sanal para birimi zincirinizi oluşturmaktan çekinmeyin. Belirli bir ün kazandığınızda, ürün veya hizmet satış zincirleri oluşturarak faaliyetleri çeşitlendirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu