Yeni Meslekler; 10 Yıl Önce Olmayan 10 İş

Uygulama Geliştiricisi

IPhone kısa bir süre sonra, 2007 yılında Android tanıtıldı. O zamandan beri, Apples App Store ve Android Google Play’de bir milyondan fazla uygulama satışa sunuldu. Şunu düşünün: 2011’de Apple yalnızca mobil bilgisayarlarda çalışan ve bunları mobil cihazlarda çalıştıran programları daraltan mobil uygulamalardan 15 milyar TL’den fazla gelir elde etti.

Uygulamaların iOS, Android ve işletim sistemlerinde çalışması için talep dalgalanmaları arttıkça şirketler mobil için geliştirebilecekleri becerilerle yetenek yetersizliği yaşıyorlar. Bu durum programcıların ve geliştiricilerin gelişen pazarlara girmeleri için yeni bir fırsat demektir. Şu anda, mobil uygulama geliştiricileri için 16.000’den fazla liste indeed iş sitesinde listelenmektedir.

Pazar Araştırması – Veri Madencisi

Müşteri bilgileri perakende deneyimi için gittikçe daha hayati hale geldikçe, şirketler sürüşte veri derliyor ve bunu anlamak için uzmanlar işe alıyor. Yapılandırılmış (işlem), yarı yapılandırılmış (kullanıcı davranışı) ve yapılandırılmamış (metin) bilgileri içeren farklı veri kümelerinden veri analistleri ve bilim adamları, perakendecilerin ve işletmelerin gelecekteki eğilimleri tahmin etmelerine veya öneri motorları veya kişiselleştirilmiş reklamlar oluşturmalarına yardımcı olmak için davranış kalıpları arar.

Purdy, “ Kütüphane bilimi şu anda gerçekten çok sıcak bir derece” diyor ve “Veri madenciliği bunun sebeplerinden biri olabilir. Bu durum büyük miktarda veriyi yönetmeyi ümit eden biri için faydalı bir bilgidir ”Umutlu veri düşünen adaylar arasında kütüphane bilim dallarını, araştırmacıları, mühendisleri veya uygulamalı bilim adamlarını içerebilir.

Eğitim Danışmanları

Belli bir akraba anne-baba grubu, yürümeye başlayan çocuklarının ilk blok kümesini biriktirdiklerini izlerken, sevimli bir anda kaybolmazlar, çocuklarının doğru okula başlama ihtimalini stratejiler. Bu anneler ve babalar, çocukları için en iyi eğitimi sağlamak için hiçbir şeyden vazgeçmeyeceklerdir. Bu durum çoğu için, okul öncesi kolejden okullara yapılan görüşmeler ve test sürecini kolaylaştırmak için bir eğitim veya kabul danışmanı işe almayı içerir. Kabul danışmanlarına yetenekleri için binlerce TL ödenebilir. Bunlar genellikle okul yöneticileriyle kişisel bağlantılar içerir.

Kuşak Uzmanı

Kuşak danışmanları şirketleri daha iyi değişen işgücü ve daha iyi açıklamak için anlamasına yardımcı Millennials Y’den üyesi, nefes alan bir yaşam daha? Her sektördeki ve her büyüklükteki şirketler, gelecekteki yöneticiler olmaya hazırlanmak için genç profesyoneller işe alma ve geliştirme zorluğuyla karşı karşıyadır. Şirketler, genç çalışanlarıyla doğrudan bağlantı kuran uygulamalara katılarak işgücüne sadakat sağlayabilirler. Herkesin elinde bir saat var mı?

En Popüler:  En İyi 11 Film ve Senaryo Yazılımı (2023)

Ancak bu kesinlikle gençler için bir rol değil. Birçok kuşak uzmanı, gençlerle olan deneyimlerini, şirketlere en iyi şekilde nasıl kullanacakları, motive edecekleri ve evet bu sık sık işgücünü nasıl yerleştirecekleri konusunda tavsiyede bulunma becerisine dönüştüren yaşlı çalışanlardır.

Sosyal Medya Yöneticisi

Genel olarak “sosyal” ağlar olarak adlandırdığımız online topluluklardan en iyi şekilde yararlanmak, küçük kasaba kafelerinden Amazon gibi yerel şehirlere kadar işletmelerin ayrılmaz bir parçası oldu. Purdy, “Şirketlerin müşterileriyle nasıl iletişim kurduğu konusunda büyük bir değişim oldu” diyor. Şantiyede gerçekten, örneğin şu anda başlık için 11.000’den fazla liste var. Fakat “sosyal medya yöneticileri” terimi, gerçekten de her türlü görevi kapsar – Twitter beslemesini yapan sosyal meraklılardan, şirketlerin hedef kitleye pazarlama yoluyla sosyal izleyicilerini kullanmalarına yardımcı olan yeni pazarlama stratejistleri dalgasına kadar.

Ancak 10.000 Twitter arkadaşınızın sizi bir işe sokacağına kanmayın. Purdy, “Gençler, eski meslektaşlarından daha teknolojik olarak daha anlayışlı olabilirler” diyor Purdy, “Ancak işyerindeki teknoloji o kadar hızlı bir şekilde gelişiyor ki, bir kişi, Twitter’da harika olduklarından, onları arzulanan bir meta haline getireceğini düşünemez. uzun dönem.”

Dinleme Görevlisi

Bir “sosyal medya yöneticisi” nden bir adım ötede (daha sonraları) Baş Dinleme Görevlisi, kulaklarını (ve gözlerini) müşterilerin söylediklerini hızlandırmaları için şirketi sosyal kanallarda ve gerçek hayattaki konuşmalarda tutar. “Sosyal medyadan önce, ticaret iletişimin tek yönlü bir yoluydu. Şirket konuştuk, dinledik, ”diyor Purdy. “Şimdi iki yönlü konuşmalara alışkınız. Onları dinlemelerini bekliyoruz. Bu yüzden bu tür rolleri görüyoruz. ”

Beth LaPierre 2010’da ilk Baş Dinleme Görevlisi oldu ve o zamandan beri başka gösterilere geçerken, zamanını Facebook’ta, Twitter’da, forumlarda, YouTube’da bloglarda ve diğer yerlerde 30000’den fazla Kodak’tan bahsetti. Her gün Web, Radian6 ve PeopleBrowsr yazılımlarını kullanarak. Sonra bu bilgiyi ilgili departmana taşıdı. Giderek daha fazla şirket, müşteri hizmetleri nedeniyle sosyal akışlara ve online değiş tokuşlara güvendiğinden, dinleyicinin görevi yalnızca artacaktır.

Bulut Bilişim Hizmetleri

Ağustos 2006’da Eric Schmidt, şirketin yazılıma yaklaşımını, muhtemelen bir terimin ilk yüksek kullanımı olan bir arama motoru konferansında “bulut bilişim” olarak tanımladı. Google mülklerini (Gmail vb.) Açıklamak bağlamında kullanıldığı için online depolama ve veri paylaşımı ile eşanlamlı hale geldi. Bugünlerde bu terim, Microsoft’tan herkes tarafından check-out hattında annelerin kuponlara erişmesine yardımcı olan yeni başlayanlar için kabul etti. Şirketler büyük miktarlarda veriyi depolamak ve indekslemek için veritabanı yöneticileri, mühendisleri ve stratejistleri arıyorlar – biz bilgilerden (bir katrilyon bayt) bilgi konuşuyoruz.

En Popüler:  Dropshipping Nasıl Yapılır? Ne Kadar Kazandırır?

Yaşlı bakımı

Nüfus yaşlandıkça ve bebek patlamaları büyükanne ve büyükbaba olurken, yaşlıların bakımına artan bir ilgi gösterilmektedir. Yasal kaygılar arasında, mesken tesislerinde personel veya yaşam sonu sorunlarını kolaylaştırmak için kiralanan danışmanlar arasında, bu alandaki işlerin artması beklenmektedir. Rahatlık bakımına ilginin yanı sıra gittikçe daha karmaşık bir sağlık sistemi anlayışı olan insanlar bu roller için çok uygundur. İletişim yetenekleri de önemlidir; yaşlı bakımı hizmet sağlayıcıları genellikle yaşam sonu sorunlarını müşterileriyle ve aile üyeleriyle paylaşmakla görevlendirilir.

Sürdürülebilirlik Uzmanı

Purdy, “Yeşil ya da alternatif enerji alanında bulunmayan şirketlerin bile 100’ünün sürdürülebilir uygulamalarla ilgilenmesi yönünde kesin nedenler olduğu açıkça belirtiliyor” diyor. Çoğu zaman birisini çevre bilincine sahip bir rol alması, hem elektrik faturalarını düşürmek hem de sürdürülebilirliği taahhüt eden şirketler için artan vergi iadelerinden yararlanmak için maliyet tasarrufu konusunda bir sorun olabileceğini söylüyor.

Çevre bilimi veya işletme yönetimi dalında bir derece, bu yeni “yeşil” rollerde, bir işletmenin karbon ayakizini düşürürken verimliliği artırmak için yeni iş akışları geliştirmeyi gerektirdiğinden. Fakat belirli çevresel liderler yükselişte olduğu için yararlı olacağını ispatlayacaktır. Projeler şu maddeleri içerebilir: geri dönüşüm ve atık azaltma, tedarikçi sürdürülebilirlik değerlendirmesi. Purdy Millennials bir ayakkabı olduğunu düşünüyor: “Yeni nesil yöneticilere ve liderlere bakın” diyor. “Bu gençler, geri dönüşüm değerinde, yeşil olma değerinde bir kültürde büyüdüler. Bu kaygılardan çok daha fazla etkileniyorlar. Çünkü bebek olduklarından beri bunu duyuyorlardı. Genç çalışanlar için bu alanda büyümeyi görmeye devam edeceğimizi düşünüyorum. ”

Kullanıcı deneyimi tasarımı

Kullanıcı deneyimi tasarımı nedir? Oldukça basit, teknoloji ile yaratılmış ve biçimlendirilmiş deneyimler ve bunların nasıl gerçekleştirileceği. Örnek olarak: Bir çalar saate uyanma deneyimi, yükselen güneş ve cıvıl cıvıl kuşların yarattığı deneyimlerden çok farklıdır. Bir kullanıcı deneyimi tasarımcısının kaygısı, teknolojiyle kuşların güneş deneyimini nasıl taklit edeceğidir (piyasada sizi yavaşça uyandırmak için daha yüksek ve daha parlak olan çalar saatlerin çeşitliliğine bakın). Olumlu tasarımcılar Photoshop’ta akıcı olmalı, CSS ve HTML gibi programlama dillerini anlamalı ve taslaktan prototipe kadar bir fikir almaktan rahat hissetmelidir. İsteğe bağlı olarak işler parlak görünüyor: yeni bir iş araması 168.219 iş ilanı gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu