Üniversite Öğrencileri İçin En İyi Online İşler (2023)

Paradan tasarruf etmenin hızlı ve kolay yolları vardır. Fakat borcu uzak tutmanın tek gerçek yolu en kısa sürede kazanmaya başlamaktır. Sınıflarınızın talepleri ile kolay bir iş olmadığını görebilirsiniz. Fakat yeni konser ekonomisinde, ekstra para kazanmaya ve hatta kazançlı bir iş kurmaya başlamanın birçok basit yolu var.

Bu makale uzaktan çalışırken para kazanmanıza yardımcı olacak üniversite öğrencileri için online iş verecektir.

Ancak kendinizi kampüsteki bir sonraki büyük suçlu olarak hayal etmeden önce şu soruları cevaplayın:

Üniversite Öğrencileri Online İşlerde Neleri Aramalı?

1. Yurttan Çalışabilir misiniz?

Uzaktan çalışma, girişimci bir öğrencinin üniversite yurdundan tüm yazlık endüstrisini yaratmasını mümkün kıldı. Öğrenci girişimci olmak, çalışma saatlerinizde daha fazla esneklik anlamına gelir. Fakat bu daha az çalışma anlamına gelmez. Hala üretken, tutarlı olmanız ve iyi bir beyin gücü kullanmanız gerekiyor.

Kendini motive etme yetenekleriniz konusunda kendinize karşı dürüst olun. Her durum için online bir iş fırsatı vardır. Bu yüzden başlamadan önce kendinize şu soruları sorun:

2. Bütçeniz nedir?

Burada listelenen online işlerden bazıları, birkaç dakikalık çalışma için sadece birkaç sent ödeyen mikro ödemeleri içerir. Bu sitelerde deneyimli değilseniz, en azından başlangıçta kira yapmamanız ihtimali vardır.

Bu yüzden, ne kadar paraya ihtiyacınız olduğunu düşünün ve işiniz için belirlediğiniz fiyatları dikte etmesine izin verin.

3. Programınız Nasıl?

Esnek bir program, online işlerde en büyük çekimlerden biridir. Fakat işinizin haftada birkaç ekstra pizzadan daha büyük büyümesini istiyorsanız online çalışmak için ne kadar zaman harcayabileceğinizi düşünmeniz gerekir.

Sanal asistan veya çağrı merkezi işleri daha yüksek maaş çeklerini netleştirir. Fakat daha düzenli saatler gerektirir. Bu yüzden bu tür işler için gittiğinizde çalışma programınıza dahil olmadıklarından emin olun.

4. Neler İyi?

Sanatsal veya dijital yeteneğiniz varsa, online işler bir yan koşuşturma olarak mükemmeldir. Ayrıca ayağınızı üniversiteden sonra izleyebileceğiniz bir kariyere kapmak için mükemmel bir yoldur.

Zaten tutkulu olduğunuz bir şey yapıyorsanız, çalışma programınız ısındıkça sadece daha az yorucu hissetmekle kalmayacak, aynı zamanda başlayacaksınız.

Daha sonra gireceğiniz dünyayı zaten bileceksiniz. Bu da bizi son noktaya getiriyor.

5. Ne Kadar Deneyimlisiniz?

Burada listelenenlerin çoğunun çok fazla resmi eğitime ihtiyacı yoktur ve yoğun veya sıkı bir programla yapılması kolaydır. Ama yaptığınız işin giriş ve çıkışlarını öğrenmek için zaman ayırın.

Bir kursa katılın ve profesyonel görünümlü bir portföy oluşturun. Çoğu iş sitesi, hizmetlerinin bir parçası olarak belirli beceriler için ücretsiz eğitim veya sertifikasyon sunar. Ücretsiz olanlardan yararlanın veya becerilerinizi geliştirmenize ve kazançlarınıza katkıda bulunmanıza yardımcı olacak beceri geliştirme web sitelerine göz atın.

Şimdi biraz gerçeklik kontrolü yaptınız, yurt sakinleri için bu mükemmel seçeneklere bir göz atın:

Üniversite Öğrencileri İçin En İyi Online İşler Nelerdir?

1. Serbest Yazar

İçeriğin kral olduğu bir çağda herkes harika bir teknik inceleme, blog makalesi veya pazarlama kopyası arıyor. Kelimelerle bir yolunuz varsa ve dilbilgisi testini geçebiliyorsanız, serbest editörlere ve makale yazarlarına ihtiyaç duyan birçok işletme sahibi vardır.

Beceri seviyenize, itibarınıza ve kullandığınız sitelere bağlı olarak haftada sadece birkaç saatlik yazı yazarak ciddi para kazanabilirsiniz. Birçok yazma platformu, kaydolmak için dilbilgisi testi ve yazma örnekleri gerektirmez ve üniversiteden sonra bile kariyer yapmak için bir yazma portföyü oluşturmanın harika bir yoludur.

2. Arama Motoru Değerlendiricisi

Arama motorları sürekli algoritmalarını güncelliyor. Fakat Google, Yahoo ve Bing gibi büyükler bile hala insani bir dokunuş gerektirir.

Appen gibi arama motoru değerlendirme sitelerine kaydolabilirsiniz ve İngilizce’yi akıcı konuşuyorsanız ve haftada en az on saat çalışabiliyorsanız, saatte 12 ile 15 dolar kazanabilirsiniz.

Bu yarı zamanlı iş ile para kazanmak için teknik bilginizi ve iletişim becerilerinizi kullanabilirsiniz.

3. ESL Öğretimi

İkinci bir dil konuşuyorsanız, yarı zamanlı online ders vererek para kazanmanıza yardımcı olabilecek bir web sitesi bulmak kolaydır. Dünyadaki en çok talep gören yabancı dillerden biri İngilizcedir. ESL şirketleri bu talebi karşılamak için öğretmenler tedarik ediyor.

En Popüler:  En İyi Planlama Yazılımları - Kapsamlı Rehber (2023)

Bazı ESL şirketleri, öğretmenlerinin öğretme lisansına sahip olmalarını, resmi eğitime sahip olmalarını ve öğretebilmeleri için ana dilleri olarak İngilizce konuşmalarını bile gerektirmez.

Bir şirket için öğretim veya serbest öğretim için saatte 12 ile 25 dolar kazanabilirsiniz. İngilizce öğretmek için ihtiyacınız olan tek şey Skype veya diğer video seçenekleri ve sessiz bir alandır. Akıllı telefonunuz sayesinde hareket halindeyken bile öğretebilirsiniz.

4. Transkripsiyonist

Serbest yazı yazma ve İngilizce’yi ikinci dil olarak öğretme gibi, transkripsiyon uzmanı olmak, iş sitelerinde itibar kazandıkça daha yüksek ücretle başlar.

Transkripsiyon için önceden deneyim gerekmez ve istediğiniz zaman, istediğiniz yerden başlayabilirsiniz. Bazı siteler, ihtiyacınız olan yetenekleri öğrenebileceğiniz ve daha hızlı ilerleyebilmeniz için ücretsiz online dersler bile sunmaktadır.

Örneğin Transkripsiyon, transkripsiyoncuların değerlendirmelerini yaptıktan sonra takımlarına katılmalarına ve hemen PayPal üzerinden ödeme yapmaya başlamasına izin verir.

Genel transkripsiyon uzmanı için yaklaşık 15-25 dolarlık bir iş kazanabilirsiniz. Hukuk ve tıp gibi son derece teknik alanlarda uzmanlaşabilir ve daha da fazla kazanabilirsiniz. Bu ortaokul eğitim ücretlerini ödemenin harika bir yoludur.

Başlamak ve evden çalışmak için sadece sağlam yazma becerilerine ve internet bağlantısına ihtiyacınız var.

5. Amazon

MTurk, Amazon’un kitle kaynak kullanımı programıdır. Başvurduktan ve kabul edildikten sonra, küçük veri madenciliği, veri girişi ve transkripsiyon işleri alma olanağına sahip olacaksınız. Birçoğunun düşük, düşük ücretli işler (bir seferde sent gibi) olduğu doğrudur. Fakat en iyi işleri elde etmek için birkaç ipucu ve püf noktası var.

Yüksek ücretli HITS hızlı gittiği için sık sık kontrol edin. Her istek sahibinin kabul oranlarını daima kontrol edin. Bazı işler 15 $’dan 50 $’a kadar herhangi bir yere gider.

Tutarlı bir gelir değil. Fakat ekstra para kazanmanın bir yolunu arıyorsanız kesinlikle buna değer.

6. Online Anketler

MTurk gibi, online anket siteleri gerçek olamayacak kadar iyi görünebilir. Survey Junkie, Toluna veya Swagbucks gibi sitelerde büyük paralar kazanmayacaksınız. Fakat zamanınızı YouTube’da kedi videoları izlemekten biraz daha verimli bir yol.

Bazı görevler o kadar kolaydır ki eğitim videolarını/kayıtlarını (çalışmak için) veya müzikleri tamamlarken arka planda oynatabilirsiniz. Hatta bazı işler online oyunlar oynamayı bile içerir.

Ödüller Starbucks hediye kartlarından PayPal ödemelerine kadar her şey olabilir. Bazı siteler, daha fazla kazanma şansı vererek, topluluk üyeleri için freebies ve yarışmalar düzenler.

7. eBay Mağazası

Bir yurt odasında yaşarken, çok fazla alan yoktur. Daha fazla yer açmak için bazı malzemelerinizi temizlemeniz gerekebilir. Eşyalarınızdan kurtulabilir ve online satarak para kazanabilirsiniz.

Başarılı bir online işletme yürütmek düşündüğünüzden daha kolaydır. Bir mağaza hesabı açın ve hızlı para kazanmak için eşyalarınızı online satmaya başlayın.

8. Etsy

Kurnaz veya sanatsal iseniz, bir Etsy mağazası açmayı seçebilirsiniz. Mezuniyetten önce veya sonra yeni başlayan sanatçıların başlaması ve online bir marka oluşturması için harika bir yoldur. Sarf malzemelerinin maliyeti konusunda endişeleriniz varsa, ucuz ikinci el kıyafetleri güncelleyerek tasarruflu mağaza saygısını tercih edebilirsiniz.

Bir dikiş makinesiyle kullanışlıysanız, sanatsal becerilerinizi geliştirirken ekstra para kazanmanın eğlenceli bir yoludur. Son olarak bu çalışma stresinin bazılarını hafifletmenin bir yolu olabilir!

9. Sesli Çalışma

Size radyo için harika bir sesiniz olduğu söylendi mi? Yüksek sesle okumayı seviyorsanız ve izlenimler için bir beceriniz varsa, seslendirme çalışması için mükemmel olabilirsiniz. Başlamak düşündüğünüzden çok daha kolay.

Eğitici videolar ve podcast çalışmaları için anlatım talebi yüksektir. Yüksek kaliteli bir mikrofonunuz ve bazı ses düzenleme ekipmanınız varsa (online olarak ucuz veya ücretsiz yazılım bulabilirsiniz) bir ün oluşturmak ve size konser başına 25 ABD doları kazandırabilecek işler almak kolaydır. Yeterince yetenekliyseniz, daha da fazla kazanabilirsiniz.

Becerilerinizi geliştirmenin (ve bilemenin) bir yolunu arıyorsanız, Librivox gibi ödeme yapmayan. Fakat seslendirme çalışmanızla ilgili incelemeler sunan ücretsiz seçenekleri deneyin.

10. Stok Fotoğrafçısı

Yazılı içerik gibi, Shutterstock ve Pexels gibi siteler için stok fotoğrafları için büyük bir pazar var. Bir kamerada, hatta iyi bir kameramanda kullanışlıysanız, sadece sizinle ve akıllı telefonunuzla harika bir iş modeli oluşturabilirsiniz.

Günümüzde, profesyonel kalitede kameralar ucuzdur ve kolayca bulunabilir ve ücretsiz yeni başlayanlar için fotoğraf kursları online olarak mevcuttur. Bu durum stok fotoğrafçılığı işine girmeyi çok daha kolay hale getirir.

Sanatsal bir gözünüz varsa ve işin tadını çıkarıyorsanız, işletmenizi çevrimdışı duruma getirebilirsiniz. Kendinizi etkinlikler, partiler ve hatta sosyal medya influencerları için serbest bir fotoğrafçı olarak kurun. Her iki durumda da online bir portföy gerçekten kalabalığın arasından sıyrılmanıza yardımcı olacaktır.

En Popüler:  En çok kazandıracak meslekler ve işler 2023

11. Sosyal Medya Pazarlaması

Sosyal medya, 21. yüzyıldaki herhangi bir iş pazarlama planının ayrılmaz bir parçasıdır. Fakat dijital pazar sürekli değişiyor ve çoğu işletme sahibi tam anlamıyla sosyal medya uzmanları ve hatta dijital yerliler değil.

Sosyal medya platformlarından memnunsanız ve bazı dijital tasarım veya pazarlama deneyiminiz varsa, yerel şirketler ve kuruluşlar (okulunuz gibi) için sosyal medya pazarlama kampanyaları yürüterek saatte 30 dolara kadar kazanabilirsiniz. Sosyal medya pazarlaması, çeşitli sektörlere girerken yanınızda götürebileceğiniz güvenilir bir beceridir.

Dijital dünyada çalışmaya ilgi duyuyorsanız, bu başlamak için harika bir yoldur.

Bu işlerin çoğu, bir serbest çalışan tarafından (sizsiniz!) Yapılabilir ve kurum içi sosyal medya yönetim ekibini tam zamanlı işe almaktan çok daha ucuzdur. Hootsuite gibi sosyal medya yönetim platformları, yeni başlayanlara başlamanız için ücretsiz dersler bile sunuyor.

12. Bir Niş Web Sitesi başlatın

Tutkulu olduğunuz bir yan hobiniz varsa, bir blog başlatmak biraz gelir elde etmek için harika bir yoldur. Ondan bir iş kurabilir, etrafında bir topluluk oluşturabilir ve düşüncelerinizi dünyayla paylaşabilirsiniz.

Blogcu olmak kolaydır ve ihtiyacınız olan becerilerin çoğu serbest yazarların, dijital pazarlamacıların veya sosyal medya yöneticilerinin sahip olduğu becerilerdir. Bir konu seçin ve kendinizi uzman olarak kurun.

Bluehost gibi bir web barındırma sağlayıcısıyla ayda birkaç dolar kadar az bir.com web sitesi oluşturabilir ve kendinizi bilgi için bir kaynak olarak oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Alakalı bloglarda misafir yayını sunarak sitenizin trafiğini, sıralamasını ve yetkisini oluşturun. Web siteniz büyüdükçe, bağlı kuruluş pazarlama ve sponsorlu gönderilerle büyük kazanabilir, hatta video kursları ve e-Kitaplar sunabilirsiniz.

Çok fazla iş gibi geliyor. Fakat alanınızda ne kadar uzmanlaşırsanız, o kadar hızlı itibar kazanırsınız ve gerçek para kazanmak, kendi programınızı ayarlamak ve evde çalışmak o kadar kolay olur.

Blog gelir raporumda ayda 35.000 doların üzerinde nasıl kazandığımı görebilirsiniz.

13. Sanal Asistan

Her zaman renk kodlu notları olan, buzdolabı öğelerinizi etiketleyen ve mükemmel organize edilmiş bir dolaba sahip biriyseniz, sanal asistan olmak için gereken becerilerin çoğuna zaten sahipsiniz demektir.

Virtual Assistant Tribe Job Board gibi Facebook Grupları bile en son VA işlerini sağlıyor.

Konserler maaş, saat ve yaptığınız işe göre değişir. Veri girişinden telefon çağrılarını yanıtlamaya, elektronik tablolar oluşturmaya kadar her şeyi yapan bir sanal asistan olarak çalışabilirsiniz.

Sosyal Medya Pazarlaması gibi, birçok büyük şirket şirket içi işe alım yapmaktan uzaklaşıyor ve bunun yerine idari işleri dış kaynaklardan sağlamak ve boşaltmak için serbest sitelere odaklanıyor. Kendinizi popüler bir Sanal Asistan iş sitesine kurun ve saatte 10-20 dolar kazanıyor olabilirsiniz.

14. Veri Girişi

Sanal bir asistan gibi, veri girişi işleri online işyerinde bol miktarda bulunur. Veri girişi ödemesi bir sanal asistan veya sosyal medya pazarlamacısından biraz daha azdır. Fakat iş oldukça basittir ve çok az veya hiç gerçek deneyim gerektirmez.

Nitelikli daktilo olduğunuzu kanıtlamak için bir yazma hızı testi yapmanız gerekebilir. Fakat bunun dışında hemen başlayabilirsiniz. İş biraz monoton, ama saatte 15-25 $’dan her yerde iyi ödüyor.

15. Uzak Çağrı Merkezi Çalışanı

Bu meslek kurulum ücretleri için biraz daha fazlasını gerektirir. Çalışırken diğer aramaları engellemek için çalışan bir kulaklığa ve bir VoIP servisine ihtiyacınız olacaktır.

Çoğu uzak çağrı merkezi çalışanının haftada en az 20 saat çalışması gerekir. Fakat kendi saatlerinizi ayarlamanıza ve vardiyada en az dört saat çalışmanıza izin verilir.

Alışveriş Kanalı ve en sevdiğiniz dağıtım hizmetleri gibi büyük şirketler için saatte 15-30 dolar kazanabilirsiniz. Şirketler bile ücretsiz eğitim sunuyor. Bu sayede müşteri hizmetleri becerilerinizi kazandıkça güncelleyebiliyorsunuz. Bu da onu harika bir özgeçmiş oluşturucu yapıyor.

16. Üniversitede Notlarınızı Satmak

Eğer iyi bir öğrenciyseniz, dönem ödevi satmanın yanlış olacağını bilirsiniz. Fakat ders notları satmak tamamen yasaldır. İyi notlar yazabilmek bir beceridir; öğrenmek zaman ve çaba gerektirebilir.

Kampüs bültenleri ve online pazarlar hakkında önceki dönem notlarınızı satarak diğer öğrencilerinizin işletmenizi tanımasını kolaylaştırın.

Çalışma notlarını haftalık olarak yükleyebilir ve dönemsel olarak bir web sitesi üzerinden ödeme alabilirsiniz. Alternatif olarak kendi fiyatlarınızı belirleyerek serbest dolaşabilir ve notlarınızı satabilirsiniz.

Not alma hizmetlerinizin kampüste reklamını yapmak istiyorsanız bir öğrenci birliği ile konuşmak isteyebilirsiniz. Yasadışı değil. Fakat notlarınızı paylaşmakta kesinlikle zorlanabileceğiniz yollar var. Bu yüzden önce danışmanlarla konuşarak intihal suçlamalarından kaçının.

Benzer bir şekilde, online bir öğretmen olarak çalışmak veya iş düzeltme ve çalışma kağıtları düzenlemek için ödeme alabilirsiniz.

Özetle:

Beşinci yüksekokul öğrencisinin geleneği yorgun bir klişedir. Yeni bir kasabadayken, yeni insanlarla ve baktığınız her yerde yeni fırsatlarla kim kırılmak ister?

E-ticaret ve yeni dijital fırsatlar sayesinde, girişimci üniversite öğrencilerinin yurtlarından para kazanmaları için birçok seçenek var.

İster ekstra harcama parası kazanmak isteyin, ister bu öğrenci kredilerini ortadan kaldırmak için erken bir başlangıç ​​yapmak isteyin, imparatorluğunuza en dar yatakhanenin rahatlığından bile başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu