Girişimciler ve yeni başlayanlar için trendler (2023)

Sadece birkaç yıl sürdü girişimciler Startup’ları sayesinde inovasyon ve dijital dönüşümün canlı imajı haline geldi. Girişimcilik büyümeye devam ediyor ve yenilikçilik ve en yıkıcı trendler dijital girişimlerden geliyor.

Girişimcinin DNA çalışması İspanyol girişimciler inovasyon sıralamasında lider.

Bu veriler bugün İspanya ve Latin Amerika’daki girişimciliğin sağlığını doğrulamaktadır.

İşte 2023 yılında girişimcilerin ve Startup’ların sektörün büyümesini artıracak eğilimleri.

2023’yi değiştirecek iş trendleri

Deed Tech projeleri geliyor

Kitle dönüşümü amaçlı teknoloji ve dijital şirketler bu yenilikleri dünyayı değiştirmek için kullanıyor.

Tesla, Ecoalf veya Quantum School gibi insanlığın büyük sorunlarını çözmek için radikal çözümler.

Bu şirketler gelecekte bize sınırsız enerji, “insan hedefi” bedenimizde iyileştirmeler veya sınırsız ve ücretsiz eğitim sunmak için araştırma yapıyor.

Daha sağlam ve küresel vizyon girişimci projeleri

Seedrocket’in kurucusu Jesús Monleón bize giderek daha fazla küresel projenin daha fazla atış ekipmanı ve IEBS’de öğrettikleri gibi kaliteli eğitimlerle birleştirildiğini açıklıyor. Bu durum çekiciliğini ve küresel doğası nedeniyle ters çevrilebilir olma yeteneğini arttırır.

Pascual Parada, son yıllarda «girişimcilik ekosisteminin daha yüksek bir olgunluk düzeyine doğru evrildiğini, girişimcilik projelerinin değer teklifi açısından daha cilalı olduğu ve Ödev ve bazı çekiş metrikleri.

Dijital Girişimcilik Mba

Sağlam bir temel ile kendi işinizi kurmak için kendinizi eğitin!

Daha fazlasını öğrenmek ister misiniz?

Tüm sektörlerde dijital dönüşüm: proptech, legaltech, insurtech, edtech, vb

Coverfy CEO’su Vicente Arias, geleceği kişiselleştirmek ve tahmin etmek için sosyal ağlardan resmi ve gayri resmi verilerden yararlanan şirketlerin zaten olduğunu söylüyor. Sigorta şirketlerinde süreçleri otomatikleştiriyorlar. Örneğin chatbot’ların kullanımı en iyi yatırımlarından biri olmuştur. Dijital inovasyondan habersiz kalan sektörlerden biri olan gayrimenkul sektörü de kalkacak ve yenilenecek. Bundan sonra ne olacak? Her şey ilaç sektörünün ilk sırada olduğunu ve sürücü okullarının geride olduğunu gösteriyor.

Fintech in Iberoamerica

Meksika veya Kolombiya gibi düşük bankacılık oranına sahip piyasalar, fintech platformlarından pazara finansman çözümleri sunarak süreci atlıyor.

Bulut 2023’de büyüyecek

Erişilebilirlik ve entegrasyon iş dünyasında önem kazanıyor. Bulut, tüm verileri kalifiye bir çalışanın erişebileceği aynı yerde sakladığından birçok işlemi kolaylaştırmayı mümkün kılar. Bu yüzden sağ ayaktan başlamak istiyorsanız kaçırmayacağınız bir trend.

B2B SaaS veya XaaS geliştiren şirketler

Saas projeleri en iyi dereceye sahip projelerdir. Bir SaaS’ın işinin tekrarının çok yüksek olduğuna şaşmamalı. Bu yüzden üstlenmeyi düşünüyorsanız, bu harika bir seçenekten şüphe ediyorsanız olacaktır.

Şu anda, “Anlaşma akışı” yatırımcısı SaaS (Xaas olarak da bilinir) haline geliyor yani; mülkün önüne koymak. Bu durum yazılımdan depolamaya, yönetime ve pazarlamaya kadar her şeyi kapsayan bir sistemdir. Birçok şirkette çalışma hızının hızlanması ve daha fazla görevin otomasyonu ile Saas veya XaaS’ın gelecek yıl girişimciler için en önemli trendlerden biri olması şaşırtıcı değildir. Jesús Monleón Castello, “birçok iş sürecinin dijitalleştirilmesi ve daha niş süreçler” olduğuna dikkat çekiyor.

En Popüler:  2023'de İnstagram'da Para Kazanmanın 9 Yolu

Büyüme Hacking Pazarlama Pazarlama canlı öldü

EBay’in büyüme yöneticisi Marcos Herrera, Büyüme Hacking’in ölçeklenebilirlik için kullanılmasında bir değişiklik olacağına inanıyor, şimdiye kadar büyümeyi sağlayacak bireysel hack’leri aramakla ilgili olduğunu açıklıyor. Değişim geliyor. Çünkü şimdi tüm takımlar viral büyüme döngüleri oluşturarak entegre bir şekilde çalışacaklar.

Diğer yıllardan hala geçerli olan diğer Başlangıç ​​trendleri

Farklılaşma ile B2C

Büyük rakiplerden net bir ayrımı olmayan bir genelci B2C projesi başlatmak artık yararlı değil çünkü piyasada yatırımcılar eşit olan “Kategori Katiller” ile rekabet etmek istemiyorlar. Buna ek olarak projelerde çok para yakan çok sayıda media4equity var. Bu eğilim, liderlere gerçek bir rekabet değeri olan kategorilere göre bahis oynama olacaktır.

Varlıkları tokenleştirmek yoluyla blockchain

Bence gelecek, sabit varlıklara likidite vermekle ilgili. Bu görev süresinin etkili olabilmesi için düzenleyici kurumların doğru bir şekilde yasama yapması çok önemlidir, diye açıklıyor İsa. Bugün bir IEBS öğrencisinin Pay Pro şirketinin ICO’suna örnek verebiliriz.

İlanların ortası

Wallapop veya Proptech gibi, satın alma ve satış ve kiralamaya aracılık etme girişiminin olduğu giderek daha fazla dikey olacak. Kısacası, tüm ilanların işlemsel hale geldiği, pazar yerleri oluşturduğu ve özellikle kullanıcı deneyimini mobil cihazlara götürdüğü açık bir eğilim var, Jesús Monleón bize söylüyor.

Otomasyon her şeyde olacak

Pascual Parada, en önemli teknolojik trendlerin 2017’de yaşandığını söyledi. Fakat 2018’de devam ettikleri ve 2019’da bulundukları ilk aşamayı geride bırakmak ve kesinlikle bizi şaşırtacak yeniliklerde ilerlemeye devam etmek için geliştirilmeye devam edeceklerini söyledi. Bunlardan en önemlileri Yapay Zeka + Makine Öğrenmesi, Büyük Veri ve Yıkıcı Yeniliktir. Şüphesiz Girişimciler için bu alanları araştırmaya başlamak için harika bir fırsat.

Yapay Zeka, momentumlu bir trend

JustFab Genel Müdürü Pablo Szefner, bize çok vaat eden ilk projelerden kurtularak daha fazla ciddi AI projesinin görüldüğünü. Fakat her şeyin bir blöf olduğunu söyledi. Teknoloji patlıyor ve gittikçe daha fazla uygulama ve sektör kullanılıyor.

Makine öğrenimi

Pascual Parada, son birkaç yılın “Makine Öğrenimi ve Büyük Veri teknolojilerini başlangıçta pekiştirmeye hizmet ettiğine inanıyor. Yakın zamana kadar sadece büyük şirketlerin elinde olan bu tür teknolojiler, harika teknolojik çözümlerle ortaya çıkacak birçok genç şirket göreceğiz. ”

Şu anda Google’ın önceliği Makine Öğreniminin kullanımını geliştirmektir. Fakat IEBS’den Oscar Kaynağı da bu makalede bize anlatıyor ve burada Mobil İlk Önce Makine Öğrenimine taşındığımızı açıklıyor.

Büyük veri

Cyberclick CEO’su ve kurucu ortağı David Tomás’ın bize söylediği gibi dijital pazarlama ve reklam şirketlerindeki Veri Bilimi profilleri devreye giriyor: “Büyük Veri çağında yaşıyoruz ve tüm bu bilgileri sıraya koymamız gerekiyor. Veri analistleri sadece ortaya çıkan yeni bilgilerdir ve bilgiyi derlememize ve bilgiyi çıkarmamıza yardımcı olur ».

Düşük Kodlu Platformlar

Nasıl programlayacağınızı bilmiyor musunuz? Artık bu yenilik yapamamak ve üstlenememek için bir neden değil. Düşük Kodlu platformlar, kapsamlı programlama bilgisi olmadan uygulamalar oluşturmanıza olanak tanır. İşler sizin için bu kadar kolaylaştıkça, 2023’de büyük bir etki yaratmaları beklenmiyor. İşiniz için bir uygulama oluşturmak istiyorsanız şimdi tam zamanı.

Gelecek Tech

Jesús Monleón’a göre “özellikle Startups aracılığıyla teknolojik çözümler sunmanın daha yaygın olacağı Avrupa dışındaki diğer pazarlarda fintech eğilimi devam edecek.” Deep Tech projelerinin önemini de ekliyor. “Her defasında daha fazla Deep Tech projesi göreceğiz diğer teknolojik projelere karşı farklı bir etmene ve giriş engeline sahip oldukları için büyük mermiler yaratmak, büyük engellerinin sermaye olması. ”Ve 2023’lerde teknoloji giderek günlük yaşama entegre olacak.

En Popüler:  2023'de Nasıl Para Kazanılır? En İyi Fikirler

Omnicana Stratejileri

Ayrıca Büyük Veri alanında, Cyberclick’in CEO’su David Tomás, “çok kanallı müşterinin verilerini heterojen kaynaklardan etiketlemek ve merkezileştirmek, depolarında birleştirmek ve daha sonra zenginleştirmek için tasarlanmış bir sistem olan Müşteri Veri Platformuna işaret ediyor. kitle ve profil oluşturma özellikleriyle «.

Omnichannel stratejileri şirketler için görünürlüğü ve konumlandırılması konusunda çok önemli olacaktır. Roger Bretau, “mevcut tüketicinin bir marka ve içeriğiyle farklı“ temas noktaları ”veya temas noktaları olduğunu. Bu yüzden markanın stratejisini çok kanallı hale getirmesi gerektiğini söylüyor. Bu anlamda mevcut girişimciler, tüketicinin deneyimlerinin sadece hizmet gibi yönleriyle değil, aynı zamanda marka ile etkileşimlerinde de tatmin edici olmasını beklediğini açıkça belirtmelidir. ”

Ses gücünü artırın

Monleón, satılan Alexas’ın verilerini gördüğümüzden beri ses uygulamalarının geleceği çok daha mantıklı olduğu için öne çıkıyor.

David Tomás, “Kullanıcılar kendi sesleriyle bir restoran rezervasyonu yapmak, bir ihtiyacı çözmek için en yakın mağazayı bulmak, bir ürün satın almak veya basit sorular sormak, alacak zamanı yazın. Sesli aramaların SEO aramaları üzerindeki etkisi 2023’de önemli olacak ve arama motoru konumlandırmasını anlama şeklimizi daha da insanlaştıracak. ”

Görsel-işitsel format, her türlü iş stratejisini geliştirmek için yeni başarılı yöntem olarak uygulanmaktadır. Herhangi bir şirketi veya Startup’ı başarmak için ihtiyacınız olacak iyi görsel-işitsel stratejiler hangi faaliyetlerini yaymak için.

Mikro Etkileyen Pazarlama

Mikro-etkileyicilerin pazarlanması da 2023 yılında girişimciler için en benzer trendlerden biri olacak. Pedro Rojas, “mikro-etkiler ünlülerin huzurunda kazanıyor. KOBİ’ler, ünlülerin ve süper yoğurtların, daha fazla şirketin çeşitli etkileyicilerin bu kampanyalarına yatırım yapmak için daha istekli olduklarını ve çok iyi sonuçlar elde ettiklerini bilerek YG açısından telafi etmediklerini fark ettiler. daha spesifik sektörler ve alanlar oldukları için daha kaliteli takipçilere sahipler ”.

İnsan faktörünü geliştirin

Teknolojinin kullanımı artıyor, evet ve iş dünyasında zorunlu hale gelen birçok dijital araç var. Eşzamanlı olarak kullanıcıların kişisel tedavi talebi artmaktadır. Bu yüzden 2023’de marka ve kullanıcı arasındaki etkileşimlerin insancıllaştırılması, daha avantajlı girişimciler için trendlerden biri haline gelecektir.

Bütçenizden bağımsız olarak elde edebileceğiniz bir şey varsa, kullanıcılarla yakın ve kişisel tedaviyi teşvik etmektir. Bunun için sadece iyi bir empati dozu ve süreci otomatikleştirmek ve kolaylaştırmak için bazı chatbotlara ihtiyacınız var. Ama elbette bu alanda kendinizi yanlış yönlendirmeyi göze alamazsınız: size köklü şirketlere göre avantaj sağlayabilecek bir şey varsa, işte budur.

Çok deneyim

Kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak artık tatmin edici bir ürünü hızlı ve kolay bir şekilde sunmakla kalmıyor. Artık tüketiciler, sadece bir ürün veya hizmet elde etmekten daha fazla değer vermek için tüm alışveriş deneyimini arıyor. 2023’de öne çıkmak istiyorsanız sürecin her adımında müşterilerinizi şaşırtmak için daha ileriye gitmeniz gerekecek. Küçük ayrıntıların her zamankinden daha fazla değeri vardır ve size yaratıcılığı kullanma şansı verir.

Şeffaflık ve izlenebilirlik

Skandallarla dolu on yılı bitirmek ve sosyal ve çevresel konular hakkında farkındalık yaratmak üzereyiz. Popüler düşüncenin iyi tarafında kalmak istiyorsanız şeffaflık, 2023 yılında girişimcilerin görmezden gelemeyeceğiniz trendlerden biridir.

İnsanlar iş etiğine her zamankinden daha fazla ilgi duyuyorlar. Bu yüzden sürdürülebilir iş modelleri uygulamak ve kitlenizi işinizin işleyişi hakkında bilgilendirmek çok önemlidir. Bu aynı zamanda tüketicilerle sadece ihtiyaçlarını daha verimli bir şekilde karşılamanıza hizmet etmekle kalmayıp, daha önce gördüğümüz dinleme ve yakınlık hissini arttırmak için çok önemli bir diyalog kurmanızı sağlayacaktır.

Diğer finansman ve satın alma seçenekleri

Finansman arayışı, taahhüt ederken muhtemelen en karmaşık ve belirsiz konulardan biridir. Bir Startup’a bahis yapan ve sermayelerine katkıda bulunmak isteyen yatırımcıları bulmak her zaman kolay değildir. Bu sayede proje yeni bir iş modeli olarak konsolide olur.

Girişimci çalışmasının DNA’sı, giderek daha fazla girişimci ve KOBİ’nin finansal kuruluşlar aracılığıyla finansmandan kaçındığını ortaya koymaktadır. Çünkü hala banka kredisi almakta zorluklar bulunmaktadır. İspanyol ve Amerikalı girişimciler (%23) kredi kartını finansman olarak kullananlardır.

Ayrıca sektörün bir parçasıysanız veya kendi işinizi kurmayı düşünüyorsanız, Dijital Girişimcilik Mba avantajlarından yararlanmayı öğreneceksiniz.

2022 için tüm trendleri bilmek ister misiniz? Çok Yakında..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu