Sporcu Nedir ve Kimdir? Nasıl Olunur?

Sporcu Nedir?

Michael Jordan, Muhammad Ali ve Tom Brady isimlerini duyduğunuzda ne düşünüyorsunuz? Elbette sporcuları düşünüyorsunuz!

Eş Anlamlılar sözlüğü, bir sporcuyu “fiziksel çeviklik, dayanıklılık veya güç içeren egzersizlerde veya yarışmalarda eğitilmiş veya yetenekli bir kişi; fiziksel beceri gerektiren bir spor, egzersiz veya oyuna katılan bir kişi” olarak tanımlar.

Ancak bir atlet olmak, atletik etkinliklerde güçlü olmak ve rekabet etmekten daha fazlasını içerir. Genellikle bir koçun rehberliğinde, her gün saatler ve saatler uygulama ve uzun yıllar eğitim gerektirir.

Sporcu Ne Yapar?

Bir sporcu genellikle şu maddeleri yapar:
– Becerilerini geliştirmek için planlanmış uygulamalara ve eğitim oturumlarına katılır
– Antrenörlerin veya spor eğitmenlerinin yönetimindeki tatbikatlar ve uygulamalar
– Eğitim yaparak ve özel diyetleri uygulayarak en iyi fiziksel kondisyonda kalır
– Antrenörlerden ve diğer sporculardan strateji ve taktiklerle ilgili talimatlar alır.
– Spor kurallarına uyarak kendi sporunda oynar veya yarışır
– Her olaydan sonra nasıl yaptıklarını değerlendirir, güçlü ve zayıf yönlerini belirler

Bir oyun oynarken, bir sporcu sporun kurallarına ve düzenlemelerine uyarken oyun stratejilerini anlamalıdır. Sporcuların yarıştığı etkinlikler arasında beyzbol, softbol, ​​hokey ve futbol gibi takım sporları ve golf, tenis, yüzme ve kayak gibi bireysel sporlar yer alır. Oyun seviyesi büyük ölçüde değişir, bazen dünyanın dört bir yanından en iyiler uluslararası televizyonda yayınlanan olaylarda rekabet eder.

Sporcu olmak, atletik etkinliklerde yarışmaktan daha fazlasını içerir. Sporcular her gün bir antrenör veya spor eğitmeninin rehberliğinde yetenekleri geliştirmek ve takım çalışmasını geliştirmek için birçok saat harcarlar. Video kasetleri kendi performanslarını ve tekniklerini eleştirmek ve rekabet avantajı elde etmek için rakiplerinin eğilimlerini ve zayıflıklarını öğrenmek için izlerler.

En Popüler:  Herpetolog Nedir? Nasıl Olunur?

Bazı sporcular kas ve dayanıklılık kazanmak ve sakatlanmayı önlemek için düzenli olarak kuvvet antrenörleriyle çalışır. Birçok sporcu hem antrenman hem de oyun sırasında vücutlarını sınıra zorlar, bu nedenle kariyer sonu sakatlığı her zaman bir risktir; Küçük yaralanmalar bile bir oyuncuyu değiştirme riskine sokabilir.

Tüm seviyelerde rekabet son derece yoğun olduğundan ve iş güvenliği her zaman söz konusu olduğundan, birçok sporcu mükemmel form, teknik ve en üst fiziksel durumu korumak için yıl boyunca antrenman yapar. Ücretli profesyonel bir sporcu olmayı hayal eden çok az insan, zorlukları yener ve bununla tam zamanlı yaşamını sürdürür. Profesyonel düzeyde spordan çok az kesinti vardır.

Sporcu Nasıl Olunur?

Sporcuların farklı kişilikleri vardır. Gerçekçi bireyler olma eğilimindedirler. Bu da bağımsız, istikrarlı, ısrarcı, samimi, pratik ve tasarruflu oldukları anlamına gelir. Dokunsal, fiziksel, atletik veya mekanik görevleri severler. Bazıları da girişimci yani; maceracı, hırslı, iddialı, dışa dönük, enerjik, hevesli, kendinden emin ve iyimser.

Bu meslek sana göre mi? Sporcunun en iyi kariyer seçeneklerinizden biri olup olmadığını öğrenmek için ücretsiz meslek ve Kariyer testimizi yapabilirsiniz.

Sporcunun Çalışma Yeri ve Şartları Nasıl?

Tüm sporcuların yarısından fazlası seyirci sporları endüstrisinde istihdam edilmektedir. Açık havada yapılan müsabakalara katılanlar spor yaptıkları sezonun her türlü hava şartlarına maruz kalabilirler. Ek olarak uzun otobüs yolculuklarını veya bazı durumlarda uluslararası hava seyahatlerini içerebilen spor etkinliklerine seyahat etmeleri gerekir.

Sporcular ile benzer meslekler aşağıda listelenmiştir. Ayrıca merak ettiklerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlere sorabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu