Saatte 25 $ Ödenen 20 Şaşırtıcı Meslek

Herhangi bir çalışan için nihai hedef, iyi bir maaş kazanmak ve işte mutlu olmaktır. Çoğu zaman iyi bir ücret alabileceğiniz ve iyi bir iş-yaşam dengesinin tadını çıkarabileceğiniz tüm paketi bulmak zordur.

Neyse ki sizin için, çeşitli alanlarda saatte 25 dolar ödeyen çeşitli işler listeledik. Bu nedenle kazma yapmak zorunda değilsiniz. Bununla birlikte bu yüksek ücretli işlerden birini torbalamak için bir tür deneyime ihtiyacınız olacağını hatırlamak önemlidir. Ancak kapıda bir ayağınız olduğunda, daha fazla kazanmaya devam edebilirsiniz.

Daha fazla uzatmadan, saatte 25 dolar (veya daha fazla) ödeyen 20 iş var.

1. Ruh Sağlığı ve Davranışçı Terapist

Ortalama maaş: saatte 36 $

Başkalarına yardım etmeyi seviyor ve danışmanlık veya psikoloji derecesine sahipseniz, zihinsel sağlık ve davranışçı terapist olabilirsiniz. Bu rolle çalışarak, bir akıl sağlığı kurumuna katılabilir veya hastalara rehberlik etmek, terapi sunmak ve akıl sağlığı bozukluklarını tedavi etmek için bağımsız olarak çalışabilirsiniz. Anoreksiya veya depresyon gibi belirli bir duruma odaklanmayı bile seçebilirsiniz.

2. Müzik Öğretmeni

Ortalama maaş: saatte 36 $

Müzikal olarak yetenekliyseniz, lisans derecenizi alabilir ve herhangi bir eğitim kurumunda öğretmenlik yapabilirsiniz. Alternatif olarak belirli bir enstrümana odaklanmayı tercih ederseniz, niteliklerinizi kazanabilir ve evden veya belirli bir müzik okulundan ders verebilirsiniz.

3. Atletizm Antrenörü

Ortalama maaş: saatte 25 $

Atletik eğitmenler okul alanlarından eğitim alanlarına ve koçluk sınıflarına kadar farklı ortamlarda bulunabilir. İzlemek istediğiniz yol ne olursa olsun, akredite bir kolej veya üniversiteden bir spor bilimi derecesine ihtiyacınız olacaktır. Bundan sonra, hangi yaş grubuyla çalışmak istediğinize ve hangi yolu takip etmek istediğinize karar verebilirsiniz.

4. Beyaz Eşya Teknisyeni ve Montajcısı

Ortalama maaş: $ 29 saat başına

Eğer bir aziz ve bir şeyleri düzeltmek için bir zulüm varsa, o zaman şanslısınız! Bulaşık makinesi, çamaşır makineleri, klima üniteleri vb. Genel ev aletlerini sabitleyerek saatte en az 25 $ kazanabilirsiniz. Bu uygulamalı işe sıkışmak için, belirli cihazlar için sertifikalar ve özel kurslar kazanmanız gerekir.

5. Sosyal Hizmet Uzmanı

Ortalama maaş: $ 28 saat başına

Sosyal hizmet uzmanları toplumun savunmasız üyelerine destek sağlar. Bu ihmal edilen çocuklardan genç suçlulara ve yaşlı emeklilere (OAP) kadar değişebilir. İş zor olsa da sadece maaşla değil ruhla da ödüllendiriyor; sıkı çalışmanızın birisinin daha iyi bir yaşam sürmesine yardımcı olduğunu bileceksiniz.

6. Etkinlik Planlayıcı

Ortalama maaş: saatte 25 $

Neden bir etkinlik planlayıcısı haline gelip unutulmaz partiler, konferanslar ve seminerler oluşturmuyorsunuz? 25 dolardan az kazanmaya başlasanız da sonunda saatte 50 dolara kadar kazanabilirsiniz.

7. Klinik Laboratuvar Teknisyeni

Ortalama maaş: saatte 25 $

CSI hayranıysanız ve adli bilime yoğun bir ilginiz varsa, klinik laboratuvar teknisyeni olmaya hak kazanırsınız. Bu rol dahilinde, çeşitli testlerle örnekler toplayacak ve vücut sıvılarını, doku ve diğer maddeleri analiz edeceksiniz.

8. Ressam

Ortalama maaş: Saatte 21 $ – 25 $ arası

Sanatsal kemikleriniz varsa, bir ressam olabilir ve benzersiz becerilerinizle alanları yeniden dekore etmeye yardımcı olabilirsiniz. Ancak resim yapmanın yanı sıra, kendinizi pazarlamak ve yeni konserler almak için iyi bir iş adamı olmanız gerekir.

9. Peyzaj mimarı

Ortalama maaş: saatte 30 $

Dış mekanı seviyorsanız, peyzaj alanında bir kariyer sizin için olabilir. Bu alana girmek için özel eğitim gereksinimlerine ihtiyacınız olmasa da çalışmanızı sergilemek ve yeni müşteriler edinmek için harika bir portföye ihtiyacınız olacaktır.

10. Cerrahi Teknoloji Uzmanı

Ortalama maaş: saatte 31 $

Çoğu cerrahi teknoloji uzmanı, ameliyathaneye hazırlanır ve herhangi bir teknik ekipmana yardımcı olarak ameliyathanede bulunabilir. Cerrahi bir teknoloji uzmanı olmanın yolu bir cerrahınki kadar yoğun olmasa da sahada çalışmak için genellikle iki yıl süren bir diploma veya sertifika almanız gerekecektir.

11. Avukat

Ortalama maaş: saatte 25 $

Mahkeme salonu davalarıyla savaşmayı hayal ediyorsanız, kariyerinize yasa dışı olarak başlamanız ve kariyerinizi daha da geliştirmek için deneyim kazanmanız gerekir. Bunu yapmak için bir lisans derecesine ve bir LPC’ye (yasal uygulama kursu) ihtiyacınız olacaktır.

12. Öğretmen

Ortalama maaş: saatte 25 $

Bilginizi başkalarıyla paylaşmaktan hoşlanıyorsanız, öğretmen olabilir ve bunu yaparken iyi bir maaş kazanabilirsiniz. İlgi alanınıza bağlı olarak lise öğrencileri için belirli bir konuda uzmanlaşabilir veya ilköğretime odaklanabilirsiniz.

13. İnşaat Mühendisliği Teknisyeni

Ortalama maaş: $ 26 saat başına

İnşaat mühendisliği teknisyenleri karayolları, köprüler, yollar ve diğer altyapı projelerini planlayan ve inşa eden mühendislere teknik destek vermektedir. Bu işi garanti altına almanın yolu bir staj veya üniversite dersi olabilir.

14. Yemek Servis Müdürü

Ortalama maaş: saatte 25 $

Yemek servisi yöneticileri, restoranların, barların veya yiyecek sunan diğer kuruluşların günlük bakımından sorumludur. Bu pozisyona ilerlemek için, bir dizi restoranı yönetebilmek için gıda sektöründe genellikle uzun bir deneyime ihtiyacınız olacaktır.

15. İtfaiyeci

Ortalama maaş: saatte 25 $

İtfaiyeciler insanları yangından korumaya yardımcı olur, tehlikede olanları kurtarır ve halka yangın önleme yöntemleri hakkında bilgi verir. Memnun edici bir iş olsa da kolay bir iş değil! Bir itfaiyeci olarak çalışmak için büyük fiziksel dayanıklılığa ve güce ihtiyacınız olacak.

16. Uçak Kargo Süpervizörü

Ortalama maaş: $ 26 saat başına

Bagaj bölümü son derece yorucu ve stresli bir iştir ve çok çeşitli uçuşlardan bagajı koordine etmek için personelin onları yönlendirmesi için bir taşıma amirine ihtiyacı vardır. Yönetim ve organizasyonda iyiyseniz, bir uçak kargo amiri olabilir ve bagajın yüklenmesi ile boşaltılması arasındaki faaliyetleri koordine edebilirsiniz.

17. Kule Tırmanıcısı

Ortalama maaş: saatte 27 $

Yüksekliklerden korkuyorsanız, kaydırmaya devam edin!

Heyecan verici bir kariyer arıyorsanız, bir kule tırmanıcısı olabilir ve hücresel kulelerde veya elektrik direklerinde bakım yapabilirsiniz.

18. Trafik Teknisyeni

Ortalama maaş: saatte 25 $

Analitik bir zihniniz varsa, bir trafik teknisyeni olmayı düşünebilirsiniz. Görevler, trafik hacmini, ortalama hızı, yol aydınlatmasını ve trafiği etkileyebilecek diğer faktörleri belirlemek için saha çalışmalarının yapılmasını içerecektir.

19. Tıbbi Cihaz Tamircisi

Ortalama maaş: saatte 25 $

Teknolojide iyiyseniz, tıbbi cihaz tamircisi olabilir ve kliniklerde ve ameliyathanelerde kullanılan ekipmanların montajı, bakımı ve onarımı üzerinde çalışabilirsiniz. İş gereklilikleri değişmekle birlikte, tıbbi ekipman tamircileri genellikle biyomedikal teknolojisinde lisansa sahiptir ve en az bir yıllık işbaşı eğitimini tamamlamaları gerekmektedir.

20. Sac İşçisi

Ortalama maaş: saatte 25 $

Bu uygulamalı iş, mekanik ürünlerde kullanılan ögeleri oluşturmak için ince metal levhalarla çalışmak için büyük teknik beceri gerektirir. Bu alanda çalışmak için, genellikle iş üzerinde çalışırken ticareti öğreneceğiniz bir staj eğitimini tamamlamanız gerekir.

Bu listeyi okuduktan sonra, iyi bir maaş kazanmak için ne gerektiğini ve hangi alanda uzmanlaşmak istediğinizi net bir şekilde anlayacaksınız. Bununla birlikte önemli paket, sıkı çalışmaların büyük ödüller almasıdır!

En çok hangi kariyerde çalışmak istersiniz? Aşağıdaki sohbete katılarak bize bildirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu