İnternette Para Kazanmanın Yolları

Ana işiniz olsun ya da olmasın, şu anda online olarak en az bir gelir kaynağınız olmalıdır. Günü Instagram, YouTube ve Netflix’te geçirebiliyorsanız, kendinizi eğitmek ve ekonomik özgürlüğünüz için savaşmak için neden internetten yararlanmıyorsunuz?

DİKKAT: İnternette bir tüp için rekabet vardır, normal bir işten 20 kat daha fazla öz disiplin ve konsantrasyona sahip olmak gerekir ve sürekli öğrenmeye istekli olmalısınız.

Ancak evden veya istediğiniz herhangi bir yerden ve istediğiniz zaman çalışma özgürlüğünün paha biçilmez olduğu da doğrudur. Buna ek olarak başlangıçta sizi ezip adapte olmazlar ve pazarda kendiniz için bir yer oluşturmazlarsa, normal bir işten çok daha fazlasını üretebilirsiniz.

Bu makalede, online para kazanmak için bazı fikirler bulacaksınız. Bazıları için bir çeşit beceriye ihtiyacınız olacak, biraz para yatırmak ve diğerleri için çok fazla özveri ve öğrenme arzusu.

5 adımda nasıl para kazanılır:

  1. Önce kendinizi eğitin: kitap okuyun ve kurs alın
  2. Stratejileri, kaynakları, fikirleri not edin
  3. Bir alan seçin ve bu alandaki maksimum alana uzmanlaşın
  4. Girişimci bir ruhunuz varsa, ürün satmak
  5. Hızlı paraya ihtiyacınız varsa, online bir iş bulun

HIZLI PARA NASIL KAZANILIR?

Ne olursa olsun bir iş yaratmak zaman ve kaynak gerektirir, bu yüzden kritik bir durumdaysanız yatırım yapmayı, taahhütte bulunmayı, franchise açmayı unutun. Uzaktan çalışma, serbest çalışma, içerik yazma, sanal yardım ve Uber sürücüsü, yemek teslimi vb. çevrimdışı seçenekler.

KOLAY PARA NASIL KAZANILIR?

Kolay bir şey istiyorsanız, bir iş kurmaya ve bir iş bulmaya çalışmanın hayal kırıklığını kendinize kaydedin. Zaten bir işiniz varsa ancak daha fazla paraya ihtiyacınız varsa, hafta sonları için kendinize bir şey bulun, belki de grafik tasarım veya içerik yazma veya web sitesi oluşturma hakkında bir şeyler bulun. Herhangi bir beceriniz yoksa, barda bir şeyler içmek, özel ders vermek, köpeklere veya çocuklara bakmak gibi çevrimdışı seçenekler vardır.

PARA KAZANMAK İÇİN EVDEN NE SATILIR?

Giyim, kişiselleştirilmiş tişörtler, Çin’den ürünler, el sanatları, uzmanlığınız olan bir şeyin online kursları, bağlı programı ile Amazon’dan ürünler, yapılan her satış için komisyon ödeyen birden fazla şirketin yazılımı ve programları.

ÜRÜN SAT

SHOPİFY

Bugünlerde bu daha kolay olamazdı. Shopify gibi siteler, bir hafta sonu güçlü ve özelleştirilebilir bir e-ticaret sitesi oluşturmayı ve ürünleri şimdi satmaya başlamayı her zamankinden daha kolay hale getirdi.

Bu muhtemelen online para kazanmanın en eski ve en kanıtlanmış yollarından biridir. Birçok dijital girişimci bu yöntemleri kullanarak sürdürülebilir işletmeler yarattı.

Nişlerindeki insanları tanıdıkları fiziksel ürünler yaratmak çok hoşuna gidecek. Yabancı ülkelerde üretilen düşük maliyetli malları satın almak, bunları yeniden paketlemek veya diğer ürünlerle birleştirmek ve bunları ulusal online pazarlarda daha yüksek fiyatlarla satmak.

Kendi deneyimimi (ve diğer birçok girişimcinin) kendi benzersiz ürününü yaratıp pazarlayabiliyorsanız daha yüksek başarı seviyelerine sahip olsanız da bir iş ürününü başlatmayla ilgili son derece yüksek maliyetlerin ve risklerin farkındayım.

Bunun yerine, AliExpress, LightInTheBox veya DinoDirect gibi bir pazarda zaten makul bir fiyata yapılmış sağlam bir ürün bulabilir ve kitlenize pazarlayabilirseniz, para kazanmak için bir e-ticaret makinesine başlayacaksınız.

İster kendi yeni ürünlerinizi satıyor olun ister başka ürünler satıyor olun, hala taşıyacağınız envanter miktarını, ilk satın alma maliyetlerini nasıl finanse edeceğinizi ve envanterinizi nerede depolayacağınızı düşünmeniz gerekir. Bir mağazada kira ödemekten kaçınsanız bile, envanterinizi bir yerde saklamanız gerektiğini unutmayın.

Son yıllarda inanılmaz derecede popüler olan başka bir seçenek var (ve bir ürün işini yürütmek için en sevdiğim yol); nakliye.

Nakliye ile ürünlerinizi satmak için bir üretici veya toptancı ile etkili bir şekilde ortaklık kuruyorsunuz. Bu şekilde, envanter satın almak için ön maliyetler ödemezsiniz, pahalı depo alanı kaplayan satılmamış eşyaların etrafında oturmazsınız ve malları kendiniz göndermeyle uğraşmanız gerekmez. Sadece sitenizi oluşturun, damla nakliye ile doldurun ve sizin için yapılan her şeyle müşterileri çekin.

Tabii ki, ürün başına daha yüksek bir fiyat var ve marjları daha düşük. Ancak online mağazanıza bir Shopify teması ve ürünlerinizin barındırılan bazı görüntülerinden biraz daha fazlası ile başlayabilirsiniz. Bir müşteri bir satın alma işlemi gerçekleştirdiğinde, ürünü daha sonra doğrudan müşterinize gönderecek olan tedarikçinizden satın alırsınız.

HİZMETLERİNİZİ ONLİNE SUNUN

SERBEST ÇALIŞAN SAYFALARDA HİZMETLERİNİZİ SUNUN

Metin yazarlığı, tasarım, web geliştirme, pazarlama, proje yönetimi veya başka herhangi bir şey gibi pazarlanabilir bir yeteneğiniz varsa. Online olarak ekstra sürdürülebilir para kazanmanın en kolay yollarından biri bağımsız olarak çalışmaya başlamaktır.

Serbest çalışma, konuştuğumuz diğer bazı fikirler kadar ölçeklenebilir olmasa da solopreneurların kendileri için altı figürlü serbest işletmeler yaratması nadir değildir.

Bulmak için çok fazla iş ve müşteri var. Nereye bakacağını biliyorsan. Başlamak için, becerileriniz için dışarı çıkıp bir iş bulmaya değer kılmak için yeterli talep olup olmadığını bilmeniz gerekir.

Flexjobs, Contena veya düzinelerce başka beceriye özgü serbest iş kurulundan biri gibi sitelerde serbest yayınlar arayarak işe başlayın.

Yaptığınız işlere benzer işler için kaç gönderi var? Eğer iyi bir miktar varsa ve sürekli talep varsa, bu becerileri kısa bir listeye koyun ve işe aldıkları şirketleri ve endüstrileri araştırmaya başlayın.

Hedefinizin ne olduğuna karar verin

Ekstra gelir ister misiniz yoksa tam zamanlı olarak serbest çalışmak mı istiyorsunuz? Evden çalışan bağımsız bir iş kurmak zaman alır, bu nedenle hedeflerinizi en baştan bilmek önemlidir.


Size bu konuda çok şey anlattığım karlı bir niş bulun. Ama en rahatın nerede? Becerileriniz, değerleriniz ve ilgi alanlarınız nerede kesişiyor? Teknik yazar olarak 10 yıllık tecrübeniz var mı? Yeni başlayanların başarılı bir kitle fonlaması kampanyası başlatmasına yardımcı olmak için paha biçilmez PR ilişkileriniz var mı? Potansiyel müşterilerinize bu gücü göstermeye değerinizi neyin benzersiz kılan ve büyük ölçüde yalın olduğunu belirleyin.

Hedef Müşterileri Belirleyin

Müşteri olarak tam olarak kimi istediğinizi yazın ve ardından bu şirketleri araştırmaya ve listenizi oluşturmaya başlayın. Cüzdanınızın ve soğuk e-postalarınızın hedeflediğiniz şirketlerle uyumlu olmasını istersiniz.

Stratejik fiyatları belirle

Başlatın, e-posta gönderin ve ilk müşterilerinizi imzalayın
Şimdi müşterilerin peşinden gitme zamanı. İçeriğinizden bahsedin. Onlara e-posta veya Linkedin ile ulaşın. Tonunuzu, tabloya ne tür bir değer kattığınızı gösterecek şekilde ayarlayın.

Yeni başlayanlar için küçük işler yapıyor olabilirsiniz. Ancak yerleşik bir sözleşme olmadan serbest bir işe başlama alışkanlığına sahip olmak, gelecekte size çok zaman kazandırabilir.

ONLİNE KOÇLUK

Serbest hizmetlerinizi satmaya benzer şekilde, bir antrenör veya danışman olarak uzmanlaştığınız bir alanda da bilgi ve tavsiyelerinizi satmaya başlayabilirsiniz. Kendinizi bir uzman olarak faturalandırabiliyorsanız, zamanınız için ödemek isteyen tonlarca insan vardır.

Online bir koç veya danışman olmak, online para kazanmanın harika bir yoludur, müşterinize sürekli sonuçlar vermek yerine (serbest çalışan olduğu gibi), ona daha iyi, daha hızlı, daha güçlü olmasını öğretiyorsunuz. rekabet. Deneyiminiz sattığınız ürün olur.

Daha da iyisi, eğitim deneyiminizi ve becerilerinizi kolayca sindirilebilir bir programda birleştirmenin yollarını bulabilirseniz, bu iş modelini önemli ölçüde ölçeklendirme potansiyeline sahipsiniz.

Şimdi koçluk hizmetlerinizi isteyen insanları tanımıyorsanız, düşünebileceğiniz neredeyse her konuda müşteri bulmayı ve öğretmeyi inanılmaz derecede kolaylaştıran bir dizi online araç ve topluluk vardır. Coach gibi topluluk destekli platformlar. Entegre bir ödeme çözümünün yanı sıra etkileşim kurabileceğim bir potansiyel müşteri ağı da veriyorlar.

Ve en sınırlı şirketlerden biri olmasına rağmen, yalnızca verebileceğiniz süre için ücret ödeyebileceğinizden, birçok online eğitmen, paketleri için yüzlerce hatta binlerce kazanır.

Aynı zamanda gelir oluşturmanın ve oluşturmaya başlamanın en hızlı yollarından biridir. Tek ihtiyacınız olan, yukarıda bahsettiğim online koçluk topluluklarından biriyle bir hesap ve paylaşım deneyimi.

ÇEVİRMEN

Yabancı bir dilde akıcı konuşuyorsanız, online bir tercüman veya çevirmen olarak bir iş aramak mantıklıdır. Bireysel beceri setinize bağlı olarak blog yayınlarını veya e-kitaplarını çeviren, müşteriler için kaydedilmiş dersleri veya konuşmaları kopyalayan veya Skype veya diğer online video servisi aracılığıyla çeviri yapan iş bulabilirsiniz.

Yabancı dillerin artan kullanımı sayesinde, başlamak gerçekten buna değer olabilir. Çalışma İstatistikleri Bürosu’na göre tercümanlar ve çevirmenler için istihdamın 2026’ya kadar ulusal düzeyde %17 artması bekleniyor.

SANAL ASİSTAN OLARAK EVDEN ÇALIŞMA

Sanal asistanlar, müşterileri için hepsi online olarak tamamlanabilen geniş bir hizmet seçeneği sunar. Güne bağlı olarak e-postaları açabilir ve yanıtlayabilir, online işleri veya blog yayınlarını planlayabilir, simüle edilmiş mektuplar ve teklifler yazabilir veya veri girişi gerçekleştirebilirler. UpWork ve Freelancer gibi sitelerde sanal asistanlık işleri arayabilirsiniz.

YAZMAK – BLOGGER

BİR BLOG BAŞLATIN VE PARA KAZANIN

Yazmayı seviyorsanız ve belirli bir konu hakkında tutkuluysanız, bir blog başlatmak, cebinizden çok az parayla düşük maliyetli bir yan iş başlatmak için harika bir yoldur. Başlamak için ihtiyacınız olan tek şey bir alan adı, bazı temel online destek ve paylaşılacak fikirlerle dolu bir kafa.

Blog için bir niş nasıl seçildiğini ve blogunuzu (veya niş web sitenizi) nasıl başlattığınızı analiz ettikten sonra, bir sonraki adım, ilgili bir ürünün, ürünün satışını kolaylaştırmak için bir iş ortağı olarak hangi ürün ve şirketlerle ortak çalışabileceğinizi keşfetmektir. gelecekteki okuyucu kitleniz için yararlıdır.

Basitçe söylemek gerekirse, satış ortaklığı pazarlamacılığı, müşterileri online mağazanıza yönlendirerek başka birinin ürünlerini satmaktadır. Belirli bir ürünü arayan kişiler için içerik (blogda) veya böyle değerli bir kaynak oluşturabilir ve daha sonra ürünü satın alabilecekleri yere gönderirseniz, her satışın önceden belirlenmiş bir yüzdesini alırsınız.

Niş web sitenizi ve blogunuzu oluşturmanın temelleri ile başlayalım. Ardından, bağlı kuruluş pazarlamasının sizin için nasıl çalışacağına bir göz atalım.

İlk olarak karlı bir ortaklık nişini araştırmanız ve doğrulamanız gerekir. Bunun anlamı şudur: Nişinizde, müşterilerini adreslerine göndermeniz için size ödeme yapacak şirketler var mı?

Bunu çeşitli yollarla doğrulayabilirsiniz:

BAĞLI KURULUŞ PAZARLAMA DÜNYASINI KEŞFEDİN

Bir Amazon ortağı olun ve daha sonra talepte bir niş bulmak için Anahtar Kelime Planlayıcı’yı kullanın. Amazon, seçim yapabileceğiniz bir milyondan fazla farklı ürüne sahiptir ve satış odaklı %10’a kadar komisyona sahiptir, Amazon’un ortaklık programı başlamak için harika bir yerdir.

Mevcut ürünlerinizi keşfedin ve size neyin bağlandığını görün. Veya bir adım daha ileri giderek birkaç anahtar kelimeyi hızlı bir şekilde araştırmak ve kaç kişinin belirli bir terimi aradığını kontrol etmek için Google’ın anahtar kelime planlayıcısını kullanın. Satış ortaklığı pazarlamasıyla, daha alakalı trafik çekebiliyorsanız, sitenizden o kadar çok yararlanabilirsiniz.

Satış Ortaklığı
Saygın bir satış ortağı ağı için kaydolun. Amazon’a ek olarak sizi ürünlerinizi satmak için iştirak arayan satıcılarla bağlantı kurma konusunda uzmanlaşmış, düzinelerce büyük saygın ortaklık ağı vardır.

Satıcılarla bağlantı kurma ayrıcalığı için nispeten düşük komisyon oranları almaktadırlar. Buna karşılık, bu sitelerdeki satıcılar daha yüksek komisyon oranları sunma veya dolar ödemeleri ayarlama eğilimindedir.

İstediğiniz nişte bireysel şirketleri araştırın. Mümkünse, komisyon oranınıza başka hiç kimsenin girmediği için, bir şirkete doğrudan üye olmak (dahili bir ortaklık programı varsa) her zaman en iyisidir.

Ne yazık ki, programın kim olduğunu görmek için araştırmayı kendiniz yapmanız gerekeceğinden, bu da işin büyük bölümüdür (genellikle web sitesinin altbilgisinde listelenir).

Artık nişinizi bildiğinize ve ilgili satış ortağı programlarına kaydolduğunuza göre trafik oluşturmaya başlamak için sitenizi ve blogunuzu oluşturmanın zamanı geldi.

Sosyal medyada aktifseniz ve geniş bir takipçiyseniz, bu bağlantıları hızlı bir nakit için kapsamlı bir bağlı kuruluş pazarlama stratejisi ile birleştirebilirsiniz. Bu sayede web sitenizden para kazanabilirsiniz.

BİR KİTAP YAZIN VE AMAZON’DA YAYINLAYIN

Artık kendi kitabınızı yayınlamak için geleneksel bir yayıncıya ve finansal desteğe ihtiyacınız yok. Aslında Amazon.com kendi e-Kitabınızı yayınlamanıza ve sizin tarafınızdan finansal yatırım yapmadan bağımsız olarak satmanıza izin verir. Kindle e-Kitap yayıncılığıyla kitabınız 24-48 saat içinde dünyanın dört bir yanındaki Kindle mağazalarında görünecektir.

Satış yapmayı umuyorsanız, sosyal medyada, blogunuzda veya başka bir yerde pazarlamaya hazır olun.

ONLİNE METİN YAZARI OLUN

Hikaye anlatımı konusunda tutkuluysanız veya yazma veya düzenleme deneyiminiz varsa, online olarak serbest yazma veya düzenleme işleri bulabilirsiniz.

ÖĞRETİCİ

UZMANLIĞINIZ OLAN KONULARDA KURSLAR OLUŞTURUN

Mevcut işiniz, serbest işiniz veya eğitiminiz yoluyla zaten bir konuda uzmansanız. Bu bilgiyi yüksek değerli bir kursa dahil edebilir ve gelecek yıllar boyunca satabilirsiniz.

Online bir kurs oluştururken, başlatırken ve pazarlarken önemli bir çaba gerektirirken, kazanma potansiyeliniz hızla yükseliyor (özellikle bahsettiğimiz parayı kazanmak için diğer birçok online yolla karşılaştırıldığında).

Kurslar ve e-kitaplar gibi diğer bilgi ürünleri pasif gelir olarak adlandırılanlardır. Bu, basitçe, ilk kez ve çabaya yatırım yapıldıktan sonra, az bir bakım ve düzenli pazarlama ile aylar ve yıllar boyunca onlardan satış yapmaya ve para kazanmaya devam edebileceğiniz anlamına gelir.

İlginizi çeken diğer kursları alarak başlayın.Bu yarışmacı sadece fırsatların ve rakiplerin önemli bir analizi değil, aynı zamanda bir kursun nasıl görünüp hissedilebileceği hakkında da fikir verir. Ritim nasıl? E-posta, video, yüz yüze sohbet yoluyla mı? Kursunuzun nasıl görünmesini istediğinizi anladıktan sonra, neleri dahil edeceğinize karar verme zamanı.

Aynı kurslar mükemmel bir başlangıç ​​noktasıdır. Kursunuzu nasıl daha iyi veya daha ilginç hale getirebilirsiniz? Başkalarının yapmadığı bir deneyiminiz var mı?

Nişinizi seçin ve talebi kontrol edin

Kursun altın kombinasyonu, benzersiz becerileriniz ve deneyimlerinizle uyumlu bir talep alanı bulabileceğiniz zamandır. Bunu yapmanın harika bir yolu, anahtar kelimeleri araştırmak ve önerilen kurs içeriğiyle ilgili anahtar kelimeler için ortalama aylık arama hacmini bulmak için Google Arama Trendleri, Google Anahtar Kelime Planlayıcı ve diğer önemli blog oluşturma araçlarını kullanmaktır.

İnsanlar bu konuda aktif olarak kaliteli bilgi mi arıyor? Tabii ki, zaten bir blog, koçluk hizmeti veya Medium gibi bir site için içerik oluşturuyorsanız, tıpkı Bryan gibi bu şekilde ücretsiz talep edebilirsiniz.

Uzman iş ortakları, ortak çalışanlar ve savunucular bulun. Kursunuzu oluştururken, alanda içerik oluşturan önemli kişileri arayın. İşletmelerinin nasıl çalıştığını görün ve bunları kendi planınıza dahil edin. Ayrıca etkileyicilerle iletişim kurabilir ve bunları kendi kursunuza bağlı hale getirebilirsiniz. Bu şekilde, içeriklerini kendi kitleleriyle (ilk satışlarınızı oluşturmak için önemli bir yol olabilir, küçük işletmeler için en iyi CRM’den birini kullanıyorsanız) yardımcı olacak ve kendi topluluğunuzu oluşturmaya yardımcı olacaklardır.

İnanılmaz bir kurs deneyimi yaratın: Doğrulanmış ve devam eden kursunuzla, insanların nasıl alacağını keşfetmelisiniz. Çoğu kurs oluşturucu, kurslarını kendi bloglarında barındırmayı seçer. Bu şekilde, müşterileri sitenize düzenli olarak getirmenin tam değerini alırlar.

Daha kolay ekleyebilmem için kendi kurslarımı kendi sitemdeki bir alt alan adından organize ediyorum. Kursun deneyimi de inanılmaz derecede önemlidir.

Bir kurs topluluğunda kitlenizi oluşturun. Bir kitle oluşturmaya yeni başlıyorsanız ve zaten aktif olarak içerik arayan topluluklardan yararlanmak istiyorsanız, kursunuzu online olarak Udemy gibi bir sitede barındırmayı ve satmayı seçebilirsiniz. Bunlar bir kitle oluşturmanın ve talebinizin olup olmadığını görmek için nişinizi test etmenin basit, uygun maliyetli yollardır.

Online para kazanmak için bir ders kullanmanın güzelliği sizin gibi sürece bunu satmaya devam edebilir olmasıdır. Facebook, LinkedIn veya Reddit’te içeriğinizden yararlanabilecek niş topluluklar bulun. Alakalı sitelerde misafir bloglama. Doğru insanların önüne geçebileceğiniz her yeri bulun. Ayda sadece birkaç saatle satış üretmeye devam edebilirsiniz.

YOUTUBE KANALINIZI BAŞLATIN

Dikkat çeken ve online kalabalığı olan insanlar kendi YouTube kanallarını oluşturmayı düşünmelidir. İlgileniyorsanız, platformu bağlı ürünleri pazarlamak, kendi oluşturduğunuz ürünleri satmak veya resmi olmayan eğitimleriniz veya eğlenceli videolarınız için reklam geliri elde etmek için kullanabilirsiniz.

Oynamaya başladıktan sonra YouTube, işletmenizden daha fazla para kazanmanıza yardımcı olabilecek bir iş ortağı programı sunar.

YouTube’da nasıl para kazanılır?
YouTube yakın zamanda para kazanma programını değiştirdi. Son 12 ay içinde en az 1000 abone ve 4000 saatlik görüntüleme süresine ulaşabiliyorsanız, online para kazanmak için hala harika bir yer.

YouTube tartışmasız dünyanın (Google’dan sonra) ikinci büyük arama motorudur ve dünyanın en çok ziyaret edilen üçüncü sitesidir. 2017’de YouTube’da her gün yaklaşık 5 milyar video izlendi!

Abonelikler yoluyla para kazanmak yerine, YouTube kanalları geleneksel bir reklam sistemine dayanmaktadır. Yani, ne kadar çok izleyici alırsanız o kadar çok kazanırsınız. YouTube İş Ortağı Programı için onaylandıktan sonra, videolarınıza reklam eklemeye başlayabilirsiniz. Her 1000 ziyaretinizde yaklaşık 2 $ 4 kazanacaksınız. Bu çok fazla görünmeyebilir. Ancak ayda 5.000 görüntüleme olan 100 videonuz varsa, bu zaten 1.000 ila 2.000 dolar arasında olacaktır. Videolarınızın milyonlarca ziyarete ulaşmaya başladığını düşünün!

Bir YouTube kanalı oluşturmak, bir blog veya web sitesi başlatmak gibidir. Ancak video üzerinde çalışıyorsunuz, yazmıyorsunuz. İlk adım, ne tür videolar oluşturacağınızı seçmektir. En başarılı YouTube kanalları iki kategoriden birine girer:

  • Eğitim içeriği: İnsanlar her zaman yeni bir şey öğrenmenin en hızlı yolunu bulmak ister. Ayrıca “Nasıl” ifadesi de dahil olmak üzere YouTube aramaları yıldan yıla %70 büyüyor. YouTube’u bildiklerinizi öğretmek için harika bir yer yapan nedir?
  • Eğlence: web dizileri, ürün incelemeleri, komedi çizimleri ve şakalar, vlog’lar, hatta video oyunu öğreticileri.


Ardından, YouTube kanalınızı yapılandırmanız ve oluşturmanız gerekir. YouTube kanalınız, tüm içeriğiniz için işlem temelinizdir. Gmail veya Google Drive için zaten bir Google hesabınız varsa, bu hesabı YouTube’da oturum açmak ve kanalınızı ayarlamaya başlamak için kullanabilirsiniz. Sizin için çalışan ve akılda kalıcı olan bir kullanıcı adı seçin.

Ayrıca “Gelişmiş” bölümüne alakalı anahtar kelimeler ekleyip hedef ülkenizi seçerek YouTube kanalınızın bulunmasını kolaylaştırmak istersiniz. Bir blogunuz veya kişisel siteniz varsa, bunu bir “ortak web sitesi” olarak ekleyin.

Kaliteli içerik oluşturmak başarıyı garanti etmez.Şimdi içerik oluşturmaya ve yüklemeye başlama zamanı. Yüksek kaliteli bir kamera kullandığınızdan emin olun (çoğu akıllı telefon çalışır. Ama en azından bir tripod almanızı öneririm, böylece çekimleriniz titremez). Ancak ilk başta mükemmel olmaktan endişe etmeyin. YouTube’un güzelliği, sizin için uygun olanı bulduğunuzda farklı içerik ve stilleri denemeye devam edebilmenizdir. Bunun yerine, abone tabanınızı oluşturmak için düzenli bir programa bağlı kalın.

Göz alıcı açıklamalar ve önizlemeler denemenin yanı sıra alakalı etiketleri kullanarak videolarınızı daha yüksek bir sıralama için optimize edebilirsiniz. Öne çıkmalı ve insanların videonuzu tıklamasını istemelisiniz.

Düzenli olarak içerik yayınlamaya başladığınızda, umarım küçük bir kitle oluşturmaya başlarsınız. Ancak YouTube’dan gerçek para izlemeye başlamak için videolarınızı başka bir yerde pazarlamanız gerekir. Kanalınızı Twitter ve Facebook’ta paylaşın. Videoları aklınıza gelebilecek başka bir yere dağıtın. Ayrıca yorumlarla etkileşime geçin ve kişilerin arkadaşlarıyla paylaşmaları için oluşturduğunuz videoların etrafında bir topluluk oluşturun.

1.000 abone/4.000 saatlik eşiğe ulaştığınızda, kanalınızın Para Kazanma sekmesinde “Reklamlarla Para Kazanma”yı seçerek videolarınızdan para kazanmaya başlayabilirsiniz.

YouTube kanalınız için iyi takipçiler oluşturmak zaman alabilir. Ancak bunu yapmak ve sürekli ek gelir kaynağı haline gelmek çok eğlenceli olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu