Dünyanın En İyi 15 İstihdam Şirketi ve Bürosu

Günümüzün rekabetçi pazarında en üst seviyedeki yetenekleri işe almak son derece zor olabilir. Nitekim, kalifiye profesyonellere olan talep arzdan daha yüksek olduğu için, şirketler kendilerini en iyi ve en parlak olanı elde etmek için rekabet halinde buluyorlar.

Bir İK yöneticisi için, işe alım süreci oldukça zaman alıcı olabilir ve stratejik planlama, personel gelişimi ve çalışanların elde tutulması gibi diğer görev ve sorumluluklardan uzaklaştırılabilir.

İşe alım sürecini dışarıdan temin ederek İK, enerjilerini mevcut çalışanlara ve mevcut işyeri konularına odaklama fırsatına sahiptir. Uzman bir işveren yardımıyla, tek bir pozisyon doldurmanız veya tüm bir ekibi işe almanız gerekip gerekmediğine bakılmaksızın, ihtiyacınız olan kalifiye işgücünü bulabilirsiniz.

Personel ihtiyaçlarınızı karşılamanıza yardımcı olmak için, Betterteam’in en iyi işe alım ajansları sıralamasına dayanarak, orada en önde gelen işe alım görevlilerinin bir listesini derledik.

15. Artisan

Butik personel firması Artisan, büyük bir şirket veya küçük bir girişim veya aradaki herhangi bir şey olsun, işletmeniz için mükemmel uyum sağlayabilecek dijital, yaratıcı ve pazarlama profesyonellerini işe almaya odaklanmaktadır.

Artisan, müşterilerinin ve yetenek havuzunun üzerinde durmakta ve her iki tarafın ihtiyaçlarının da dikkatli bir şekilde eşleştirilmesini sağlamaktadır. Mükemmel hizmetleri, bir ödül filosu kazandı, en sonuncusu Müşteri Memnuniyeti ve Yetenek Memnuniyeti kategorilerinde en iyi iki Personel En İyisi ödülü.

14. Atrium

Atrium, yaratıcı ve pazarlama, idari, müşteri hizmetleri, finans ve muhasebe gibi çeşitli sektörlere hizmet vermektedir. Atrium, diğerlerinin yanı sıra staj programı tasarımı ve IC uyumu konularında da hizmet sunmaktadır.

Şirket, iş arayanların ihtiyaçlarını ilk sıralayan, başvuru merkezli merkezli bir felsefe üzerine kurulmuştur. Bu durum şirketin yeni yetenekler kazanmasını ve yetenekli adayları çekmesini sağladı ve hem çalışanlardan hem de işverenlerden daha yüksek memnuniyet oranlarıyla sonuçlandı.

Sertifikalı bir Woman Business Enterprise (WBE) olarak Atrium ile çalışmayı seçen işverenler sadece önde gelen bir personel şirketinden özel hizmetler almakla kalmaz. Hem de çeşitlilik harcamalarını da artırabilir.

13. Cornerstone Staffing Solutions

Cornerstone Staffing Solutions, muhasebe ve finans, müşteri hizmetleri, sağlık, bilişim ve mühendislik alanlarında şirketlere ve diğerlerine bütünsel çözümler sunar. ABD genelinde ofisleri bulunan şirket, tüm personel ihtiyaçlarının karşılandığından emin olmak için müşteri tabanıyla yakın bir şekilde çalışmaktadır.

Ajans, dört yıl sürecek Müşteri Memnuniyeti için En İyi Personel Ödülü olan etkileyici bir ödül listesine sahiptir. Eylem odaklı yaklaşımı ve müşterilerine birinci sınıf bir deneyim sunmaya odaklanması onu haklı olarak bu listede bir yer haline getirdi.

12. Yaratıcı Çember

Şirketiniz reklamcılık, pazarlama ve dijital konularında deneyime sahip yaratıcı profesyonelleri arıyorsa, Creative Circle sokaktan yukarıya doğru ilerliyor.

Yaratıcı sektörün önde gelen işe alım ajanslarından biri olan Creative Circle, sadece tek bir yetenekli aday mı yoksa özel yapım bir ekip olsun, işverenlere organizasyonları için doğru yetenekleri sunma konusundaki uzmanlığını geliştiriyor. Personel ajansı aynı zamanda kendi alanlarında en iyi ve en parlak kıdemli yetenek kaynak, yönetici işe alım konusunda uzmanlaşmıştır.

En Popüler:  İnternette Para Kazanmanın Yolları

11. Spherion Staffing Services

1946 yılında kurulan Spherion Staffing Services, ABD’deki ilk işe alım servislerinden biriydi. Şirket, idari ve büro, eğitim, müşteri hizmetleri, muhasebe ve finans, konaklama, mühendislik ve imalat gibi çeşitli sektörlere hitap etmektedir.

Spherion, hizmet listesi dahilinde, ister yerinde destek ister işe alım sürecinin idari görevlerini yerine getirme anlamına gelse de, şirketinizin ihtiyaçlarına göre uyarlanabilen yönetim çözümleri sunar. Bunun da ötesinde, Spherion, müşterileri ve çalışanları için sağlık ve güvenliği ilk sıraya koymaya olan bağlılığını gösteren Güvenlik Mükemmeliyet Standardı işareti alan ilk işe alım şirketlerinden biridir.

10. Insight Global

Merkezi Atlanta, Georgia’da bulunan Insight Global, ABD ve Kanada’da 50’den fazla lokasyona geçmeden önce tek mağazaya başladı. Fortune 1000 sıralamasındaki müşterilerle Insight Global, BT, muhasebe ve finans, mühendislik ve devlet hizmetleri gibi birçok endüstride işverenlere yardımcı olur.

Geçtiğimiz 11 yıl boyunca Insight Global, Kuzey Amerika’daki en hızlı büyüyen BT personel ajanslarından biri olarak yerini korurken, diğer sektörlerde de sürekli olarak genişledi.

9. Staffing

Florida merkezli işe alım ajansı HH Staffing, yıllar içinde sağlam bir üne kavuşmuştur. Şirket, geçici personel, geçici işe alım yerleşimleri veya doğrudan işe alım pozisyonları için olsun, zaman açısından verimli aday tarama süreci ile ünlüdür.

Onun ahlakı, işverenlere ve iş arayanlara aynı şekilde yardım etme fikrinin etrafında döner: ilki iş için ideal adayı bulmak ve ikincisi anlamlı istihdam bulmak için. Hizmet portföyüne gelince, geleneksel işe alımdan işgücü stratejilerine ve uyuşturucu testinden bordroya kadar uzanmaktadır.

8. Integrity Staffing Solutions

19 devlette ofisleri bulunan Integrity Staffing Solutions, ABD genelinde şirketler ve kuruluşlarla çalışır. Ülke çapında bir işe alım şirketi olan Integrity, müşterisine büyük önem vermektedir. Çalışmaları da övgüler filosu arasında olduğu gibi, Integrity’nin son başarısında Müşteri Memnuniyeti için En İyi Personel Ödülü’nü de içeriyor.

Amazon’dan Uber’e ve Hedeften Kentsel Outfitters’a kadar Integrity, çeşitli endüstri liderleri ile çalışarak şirket hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacak en uygun yetenekleri bulmalarına yardımcı oluyor.

7. Roth Staffing

Roth Staffing, Yetenek Memnuniyeti 2019 için En İyi Personel Ödülü ve Forbes’un 2017’nin En İyi İşe Alım Firmaları listesinde bir yer de dahil olmak üzere, kemerinin altında birden fazla övgü alan tanınmış bir ajans. Şirketin büyükelçi programı, yetenekli iş arayanları işe almasına, ihtiyaçlarını ve beklentilerini anlamasına ve yetenekleri için en uygun işverenlerle eşleştirmesine yardımcı olur.

Bir işveren olarak geçici işçilerden ve bağımsız yüklenicilerden tam zamanlı çalışanlara kadar yetenek yönetiminizi gerçekleştirmesi için Roth Staffing’e güvenebilirsiniz.

6. Robert Half

Dünya çapında 400’den fazla lokasyona sahip olan Robert Half, 1948’deki mütevazi başlangıcından bu yana uzun bir yol kat etti. Aslında 2023’den itibaren Robert Half, 23. yıl boyunca Fortune’un En Beğenilen Şirketlerinden biri olarak kabul edildi.

En Popüler:  Çalışmak İçin En İyi Yabancı ​​Şirketler; 2023

Çok ödüllü işe alım şirketi, kalifiye profesyonelleri muhasebe, finans, teknoloji, yaratıcı ve pazarlama, yasal ve idari sektörlerdeki şirketlerle eşleştirir. Esnek personelden tam zamanlı işe alımlara kadar şirket, işveren olarak ihtiyaçlarınıza uygun işe alım çözümleri sunar.

5. Aerotek

17.000’den fazla müşteri ve 230 ofisi bulunan Aerotek, kendisini küresel bir işe alım ajansı olarak kurmuştur. Allegis Grubu’nun bir üyesi olarak büyük endüstriler için mühendislik, bilimsel, profesyonel ve endüstriyel işe alım, personel ve stratejik dış kaynaklı çözümler konusunda uzmanlaşmıştır.

Aerotek’in sektöre özgü işe alım görevlileri, müşterileri için en uygun adayları izlemeye odaklanıyor. Müşteri hizmetleri ve memnuniyeti konusundaki odakları, ajansa art arda dört yıl boyunca En İyi Çalışan Personel ve Yetenek ödüllerini kazandı. İnsan odaklı bir ajans olarak Aerotek müşterilerine ve yeteneğine eşit önem vermektedir.

4. Adecco

Merkezi Zürih, İsviçre’de bulunan Adecco, dünya çapında 500’den fazla lokasyona sahip lider bir çok uluslu işe alım ajansıdır.

Adecco, BT, mühendislik, finans, hukuk ve bilim dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde büyük bir aday veritabanına ve kaynak yeteneğine sahiptir. Personel şirketi, müşterilerinin övgüye adanmışlıklarını gösterir, işe alımlarının kapsamlı bir şekilde denetlenerek rol için mükemmel bir uyum olmasını sağlar. İşe alım sürecinin ötesinde, Adecco hizmetlerini danışmanlık, personel eğitimi, işverenler için mülakat koçluğu ve hatta maaş anketleri ve kıyaslamaya genişletmektedir.

3. Randstad

39 ülkede yer alan Randstad, Fortune 100 şirketlerinin %90’ında çalışan lider bir küresel işe alım ajansıdır. Randstad temel olarak İK çözümleri, teknoloji danışmanlığı ve yetenek işe alımına odaklanıyor ve müşterileri için ‘ileri teknoloji’ çözümler üretmek için ‘insan gücüyle’ bir yaklaşım izliyor.

Randstad’ın hizmetleri işe alımın ötesine uzanır. Gerçekten de işverenlerin ekiplerini oluşturmalarına yardımcı olmanın yanı sıra, müşterilerini çalışanlarını meşgul edecek en yeni endüstri stratejileriyle donatarak onları tutmaya da yardımcı olurlar.

2. KNF & T Staffing Resources

KNF & T Staffing Resources, Boston, Massachusetts merkezli, önde gelen, kadınların sahip olduğu bir işe alım ajansıdır. Şirket, çeşitli ve kapsayıcı bir işgücünü teşvik etmeye kararlıdır ve işe alım stratejisinin bir kısmı, müşterileri için dengeli bir yetenek havuzu bulmayı ve korumayı içerir.

KNF & T aynı zamanda işverenlerin ve adayların kuruluşlardaki geçici pozisyonları doldurmasına yardımcı olan en büyük geçici yerleşim firmalarından biridir. Ekim 2019’da şirket, hizmetlerini daha da genişletmek ve mevcut müşteri portföyünü geliştirmek amacıyla BANKW Staffing ile güçlerini birleştirdi.

1. Kelly Services

70 yılı aşkın sektör deneyimi ile Kelly Services, ABD merkezli bir ajanstan, birçok sektörde işgücü çözümleri sunan küresel bir şirkete dönüştü. Şirketin hizmetleri temel olarak muhasebe, eğitim, hukuk, bilim ve sağlık alanlarında değişmektedir, özellikle bilim, bilişim, mühendislik ve finans sektörlerinde kendini göstermektedir.

Kelly Services, savaş sonrası ekonomi sırasında geçici personel kavramı yaratmasına rağmen şirket yıllar içinde hizmetlerini büyük ölçüde genişletti ve bugüne kadar 1 milyondan fazla profesyonelin istihdamından sorumlu.

Abone ol

Bir işletmenin başarılı olması için şirketinizi bir sonraki seviyeye taşıyacak doğru kişilere ihtiyacınız vardır. Fakat bugünün iş piyasasında, iş için doğru yeteneği bulmak eskisinden çok daha zor olabilir.

Bu tanınmış personel acentelerinin yardımıyla, işe alım ihtiyaçlarınızın karşılanmasını ve iş için en iyi adayı çalıştırmanızı sağlayabilirsiniz. Ayrıca İK departmanınıza daha dinamik bir çalışma ortamı oluşturmak için gereken esnekliği sağlayacaktır.

Başka işe alım ajansları önerebilir misiniz? Aşağıdaki yorum bölümünde düşüncelerinizi paylaşın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu