Hindistan İş İlanları ve Vize Şartları Nedir?

Ekonomisi hızla büyümeye devam ediyor ve yüksek istihdam edilebilirlik de artıyor, Hindistan uluslararası iş arayanlar için cazip bir olasılık haline geliyor.

Ülkenin 1.36 milyardan fazla nüfusu, iş rekabeti her zaman şiddetlidir. Artı tarafta, yabancı işçileri aranan yeteneklere sahip olarak istihdam etmek ve elde tutmak Hintli şirketler için bir öncelik haline geliyor.

Yerleşmek ve arkadaşlıklar kurmak konusunda fazla endişelenmenize gerek yok, ana iş dili İngilizce’dir. Boş zamanlarınızda ülkenin büyüleyici olduğunu göreceksiniz. Gelenekleri, dünyaca ünlü mutfağı ve doğal güzellik alanlarının karışımı sadece şımartılmayı ve keşfedilmeyi bekliyor.

Bu nedenle kariyerinizi farklı, çok kültürlü ve sürekli gelişen bir ülkede başlatmak istiyorsanız Hindistan sizin için bir yer olabilir.

Hindistan iş ilanları

Dünyanın en hızlı büyüyen büyük ekonomisi olan Hindistan’ın artan tüketici pazarı ve artan dijitalleşmesi, hem kamu hem de özel sektörde heyecan verici bir gelecek için koşullar sağladı. Örneğin teknoloji işletmelerinin sayısında 5.200’e önemli bir artış oldu.

Başlıca endüstriler şu maddeleri içermektedir:

 • Tarım
 • Kimyasallar
 • İnşaat
 • Gıda işleme
 • Bilgi Teknolojisi (BT)
 • Makinalar
 • Petrol
 • Çelik
 • Tekstil.

Madencilik de önemli bir endüstri olmaya devam ediyor. Fakat düşüşte. Son yıllarda göze çarpan büyüme sektörleri arasında turizm, otomotiv, finansal hizmetler, telekomünikasyon ve eczacılık bulunmaktadır.

Hindistan’daki en büyük uluslararası işçi işverenlerinden bazıları:

 • Boeing
 • Ulusal Mineral Geliştirme Şirketi (NMDC)
 • Hindistan Devlet Bankası
 • Tata.

Çoğu iş, Hindistan’ın siyasi başkenti Yeni Delhi ve Mumbai’nin finans merkezi gibi büyük kuzey şehirlerinde bulunabilir. Bununla birlikte güney megakent Bengaluru ülkenin yüksek teknoloji endüstrisine ev sahipliği yaparken, sanat, perakende ve konukseverlik açıklıkları genellikle batıdaki Goa gibi kıyı turist merkezlerinde bulunur.

En Popüler:  Kıbrıs İş İlanları ve Vize Şartları Nedir?

Hindistan yakınlarında iş ara:

 • Shine.com

İş imkanı ve iş olanakları

 • Eğitim
 • Mühendislik
 • Finansal hizmetler
 • Sağlık hizmeti
 • Bilgi Teknolojisi

Hindistan’da iş bulmak

Ülkede olduğunuzda Hindistan’da iş bulmak çok daha kolay; boş pozisyonlar genellikle ağ ve kişisel yönlendirmeler yoluyla keşfedilir. Fakat Hint iş web siteleri ve ulusal gazeteler aracılığıyla da çalışmayı garanti altına alabilirsiniz.

Diğer her şey başarısız olursa, iş bulmanıza yardımcı olabilecek ancak İttifak, IMR ve itForte gibi uluslararası işe alım ajansları vardır. Fakat her zaman ücretlerin dahil olup olmadığını kontrol edin.

Başvuru ve mülakat süreci İngiltere’ye benzer. Başvuruların çoğu, bir CV ve ön yazı içeren online olarak gönderilir. Başarılı başvurucular daha sonra genellikle mülakata çağrılır.

Yaz işleri

Hindistan’da sayısız yaz çalışması, gönüllülük ve boşluk yılı fırsatları var. Örneğin bir Goa yaz kampı programına başlayabilir, Jaipur’daki bir fil koruma merkezinde yardım edebilir veya bir topluluk sosyal yardım projesinin bir parçası olarak Delhi’deki sokak çocuklarıyla ilişki kurabilirsiniz.

Yaz işlerini şu adreste arayabilirsiniz:

 • GapYear.com

Eğitim öğretim şartları

İngilizce konuşan öğretmenler, Hindistan’daki uluslararası okullarda gönüllü işleri kolayca bulabilirler. Örneğin British Council’ın Hindistan Öğretimi programı The Times of India ile ortaklaşa olarak Mumbai, Ranchi, Dehradun, Jaipur ve Delhi/NCR merkezli bir Hint okulunda gönüllü yerleşimler öğretiyor. Sekiz günlük zorunlu eğitime ek olarak günde iki saat, toplamda 100 gün boyunca üç alternatif hafta içi eğitim vermeyi taahhüt etmeniz gerekir.

Bununla birlikte ücretli pozisyonlar son derece rekabetçidir; başvurunuz değerlendirilmeden önce genellikle bir veya iki yıllık profesyonel iş deneyimi kazanmanız gerekir.

Reklamı yapılan öğretim işlerini şu adreste arayabilirsiniz:

 • Freshersworld.com

Stajlar (Erasmus, AIESEC vb.)

Hindistan’daki iş yerleştirmeleri, özellikle yaz aylarında yaygındır. AIESEC UK ve IAESTE UK’nin her ikisi de dünya çapında stajlar sunduğunu göreceksiniz.

En Popüler:  Finlandiya İş İlanları ve Vize Şartları Nedir?

Stajları şu adreste arayabilirsiniz:

 • GoAbroad.com
 • HelloIntern.com
 • Letsintern.com

Hint vizeleri (Oturma ve Çalışma İzni)

Hindistan’da çalışmak için bir Çalışma Vizesi (E) ve çalışma iznine ihtiyacınız olacaktır. Bunlar kalifiye bir profesyonelseniz bağımsız olarak elde edilebilir. Fakat gelecekteki işvereniniz genellikle sizin adınıza uygun belgeleri düzenler.

Ancak kendiniz başvurursanız, işvereninizden veya finansal sponsorunuzdan bir mektup almanız gerekir.

Çeşitli kategorilerdeki vizelere başvuru masrafları açısından, Ticari Vize bir ile beş yıl arasında geçerlidir ve ücret £ 495’dir. İstihdam/Proje Vizesi almak için altı aya kadar 314 £, bir yıla kadar 341 £ ve iki yıla kadar 407 £ maliyeti.

İngiltere’deki Hindistan Yüksek Komisyonu’nda Birleşik Krallık vatandaşları için Hindistan vizeleri ve göçmenlik hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ayrıca Göçmenlik Bürosu’nu ziyaret ederek Hindistan’da çalışmak için gerekenleri en az bir yıl boyunca keşfedebilirsiniz.

Dil şartları

Hindistan’ın resmi dilleri Hintçe ve İngilizcedir. Fakat diğer pek çok ülke genelinde konuşulmaktadır. Ana dil genellikle bölgeye bağlıdır. Bu dilleri Hindistan Haritaları’nda keşfedebilirsiniz.

İngilizce konuşan mezunlar genellikle dilin daha sık konuşulduğu büyük şehirlerde iş bulurlar.

Niteliklerinizi işverenlere nasıl açıklarsınız?

Hindistan’da yüksek öğrenim İngiltere ile benzer bir örüntü izlemektedir. Bu yüzden işverenler genellikle uluslararası nitelikleri tanıyacaktır. Fakat uygulamadan önce kontrol etmek en iyisidir.

Hindistan’da çalışmak nasıl bir şey?

Çalışma şartları endüstriye, yere ve işverene göre büyük farklılıklar gösterir. Bununla birlikte Hint çalışma ortamı genellikle çok resmidir ve insanlar genellikle yönetim seviyelerine göre tedavi edilir.

Hindistan’da ortalama çalışma haftası pazartesiden cumartesiye 48 saat – 10:00 – 18:00 arasıdır. Fakat fazla mesai gerçeği daha uzun sürebilir. Ülkede bölgeye göre değişen 15 ile 20 ücretli resmi tatil var. Yurtdışında yaşayanlar için yıllık ücretli izin hakkı yılda 18 ile 30 gün arasında olabilir.

Hindistan’da yaşam maliyetleri diğer ülkelere göre düşük olabilir. Fakat maaşlar her yıl önemli ölçüde (%12-14 oranında) artmasına rağmen İngiltere’deki maaşların bir kısmıdır. Faydaları olan büyük bir ödeme paketi almayı umuyorsanız, çalışanları Hindistan’a dış kaynak sağlayan çok uluslu bir şirket en iyi seçenek olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu