Çalışmak İçin En İyi Yabancı ​​Şirketler; 2023

İster kariyerinizi başlatmak isteyen yeni bir mezun olun, ister iş yerinde durgun hisseden deneyimli bir profesyonel olun, havalı yeni bir başlangıçta iş bulmak heyecan verici ve değerli bir karar olabilir. Bu son teknoloji şirketler, benzersiz bir ürün yaratmada, daha faydalı teknoloji geliştirmede veya daha önce yetersiz hizmet verilen bir pazara ulaşmada yer almanın bir yolunu sunuyor.

Peki, nereden başlamalısınız? LinkedIn’in kar ve istihdam artışında yükselen şirketlerin 2019 veri çalışmasına dayanan sıralamaları ile birlikte çalışmak için en iyi başlangıçların kullanışlı bir listesini hazırladık. Bu girişimlerin geliştirdiği müthiş ürün ve hizmetler, şirket kültürü, faydaları ve aradıkları çalışanların türü hakkında hızlı bir düşüş sağlayacağız.

10. Nuro

Kuruluş yılı: 2016

Genel Merkez: Mountain View, CA

Çalışan sayısı: ABD’de 400+

Nuro, sadece bilim kurgu filmlerinde gördüğünüz iş ve ev teknolojisini geliştirmek isteyen iddialı bir robotik girişimidir. Şubat 2023’de kendi kendini süren teslimat bölmeleri, NHTSA tarafından yerel yollarda kullanım için onaylanan ilk bölmelerdi.

Aday çalışanlar yani; ‘Nurons’, yüksek bir standarda sahiptir ve işbirliğine dayalı, oldukça zorlu bir ortamda çalışmaya hazır olmalıdır. Nuro, sıkı çalışma ve sonuçlar karşılığında rekabetçi maaşlar ve günlük yiyecekler de dahil olmak üzere mükemmel avantajlar vaat ediyor. Kapsamlı iş ilanları listesi elektronik ve yazılım mühendislerini tercih eder. Fakat muhasebe, hukuk ve insan kaynakları konusunda da fırsatları vardır.

9. Compass

Kuruluş yılı: 2012

Genel Merkez: New York, NY

Çalışan sayısı: ABD’de 12.000+

Compass çalışmak için en iyi emlak girişimi; Sadece birkaç yıl içinde, ajanları ABD’deki üçüncü en büyük aracı kurum olmak için yeterli satış doları getirdi. Compass, pazarlama ve iş akışı teknolojisi hizmetlerine de genişledi ve bu alanlarda satış acentelerinin yanı sıra çeşitli iş fırsatları da yarattı.

Şirket, tüm deneyim seviyelerinde hırslı ve girişimci çalışanlar istiyor. Compass, yenilikçi düşünceleri, pozitif enerjileri ve temsilcilerin tam desteği için personel ile üst sıralarda yer alır. Fakat hızlı tempolu ofis, önemli iş-yaşam dengesi ile bazı mücadelelere neden olabilir. İş hakkında daha fazla bilgi edinmek için, sosyal medyadaki mevcut Pusula çalışanları ile bağlantı kurmaya çalışın ve belki de bir yönlendirme kazanabilirsiniz.

8. Peloton

Kuruluş yılı: 2012

Genel Merkez: New York, NY

Çalışan sayısı: Dünya çapında 1.800+

Bu kötü şöhretli Peloton tatil reklamından sonra birkaç pazarlama işi daha açık olsa da fitness ekipmanı başlangıcı hala güçlü. Ürün satışları 2019’un yoğun alışveriş sezonunda %72 arttı ve şirket akış egzersiz sınıflarına 2 milyon aboneye ulaştı.

Peloton, kapsamlı sağlık güvencesi, öğrenci kredisi geri ödeme planları ve ücretsiz bisiklet dersleri gibi inanılmaz avantajlar sunmak için köklü şirketlerle rekabet etmektedir. İş tekliflerinin çoğu perakende (global) ve yazılım mühendisliğindedir (New York). Şirket kültürü, yaratıcı ve teknik sorularla zorlu bir görüşme sürecine hazırlanın. Standart online başvuru süreci, nitelikli adaylara mülakat verecektir. Fakat perakendecilerin şahsen başvurması daha iyi şansa sahip olabilir.

En Popüler:  Kültürlerarası İletişim Becerilerinizi Geliştirme

7. Robinhood

Kuruluş yılı: 2013

Genel Merkez: Menlo Park, CA

Çalışan sayısı: ABD’de 900+

Robinhood, ücretsiz hisse senedi opsiyonları, ETF ve kripto para ticareti ve yüksek getirili tasarruf hesapları ile genç, aktif yatırımcılara hitap ediyor. Artık piyasayı ücretsiz işlemlerle köşeye sıkıştırmamakla birlikte, çevik mobil uygulaması, minimum 0 $ hesap ve kesirli payları nedeniyle NerdWallet’te beş yıldızlı bir puan kazandı.

Robinhood işini büyütmeye heveslidir. Bu yüzden büyük bir başlangıçta zorlu bir rol üstlenmek isteyen iş arayanların fırsat zenginliği vardır. Şirket, müşteri hizmetleri, ürün tasarımı, risk ve uyumluluk, işe alım, finans ve operasyon alanlarında derece ve üst düzey deneyime sahip adaylar arıyor. İşler ev ofisinin yanı sıra Denver, Londra ve Mary Lake ve Florida’daki konumlarda mevcuttur.

6. Good American

Kuruluş yılı: 2016

Genel Merkez: Los Angeles, CA

Çalışan sayısı: ABD’de 100+

Reality TV yıldızları büyük para kazanıyor ve Khloe Kardashian da bir istisna değil. Kurucu ortağı Emma Grede ile birlikte çalıştığı bedene yakışan giyim markası Good American, lansmanının ilk gününde 1 milyon dolara satış yaptı. Seçimini kademeli olarak genişleterek ve müşterilerin istediklerini dinleyerek başarılı olmaya devam ediyor.

Good American, listemizdeki en az sayıda personele sahiptir. Bu yüzden bu şirkete girmek o kadar kolay değildir. Yaratıcı, moda, yazılım ve e-ticaret deneyimine sahip olanlar, mevcut listeye atlayabilmeleri için iş panosu uyarıları ayarlamalıdır.

Good American, şirketin kapsayıcı misyonuna odaklı, yenilikçi ve kendini adamış çalışanları tercih eder. Perks gelince, ofis atıştırmalıkları, olumlu bir çevre ve tam sağlık, diş ve görme kapsamı arasındadır.

5. Brex

Kuruluş yılı: 2017

Genel Merkez: San Francisco, CA

Çalışan sayısı: ABD’de 400+

Listemizdeki en genç şirket olarak Brex, yeni başlayanlar ve e-ticaret işletmeleri için kurumsal kartıyla zaten dalgalar yarattı. Aslında sadece iki kısa yıl içinde 2.6 milyar dolarlık bir değere ulaştı ve aynı zamanda bir finansal hizmetler devine de hızlı bir şekilde genişlemek istiyor.

Bu durum iş arayanlar, özellikle kariyer ilerlemelerini hızlı bir şekilde takip etmek isteyenler için harika bir haber. Brex şu anda müşteri hizmetleri, veri bilimi, ürün tasarımı, yazılım mühendisliği, finans, pazarlama ve operasyon alanlarında birçok açıklığa sahiptir. Çalışanları mükemmel faydalar ve şirket içinde ilerleme fırsatı ile zorlu ve heyecan verici bir iş buluyor. Başlamak için, referansların yardımcı olacağı için sosyal medyada Brex personeline ulaşın. Fakat uzun saatler çalışmaya hazır olun.

4. DoorDash

Kuruluş yılı: 2013

Genel Merkez: San Francisco, CA

Çalışan sayısı: ABD’de 7000+

Gıda dağıtım uygulaması DoorDash gibi şirketler için bağımsız bir müteahhit olmak iniş ve çıkışları olabilir. Fakat tam zamanlı ana ofis personeli, harika bir şirket kültürü, iş avantajları ve heyecan verici bir iş akışı sayesinde bunun için çalışmak için en iyi başlangıç ​​olduğunu ilan eder. Şirket şu anda ABD, Kanada ve Avustralya’da 4000’den fazla şehre hizmet veriyor ve sürekli genişleme, sürekli iş fırsatları akışı anlamına geliyor.

Mevcut pozisyonlar yazılım mühendisliği ve robotikten müşteri hizmetlerine, satış ve pazarlamaya kadar uzanır. Şirket ayrıca icra ve yönetim pozisyonları için de birçok açıklığa sahiptir. Görüşme sürecine gelince, çeşitli, uzun ve yoğun olabilir. Online uygulamalar telefon ekranlarına yol açar. Bu sayede kendinizi tanıtma ve bir sonraki adıma geçme şansınız olur.

En Popüler:  En İyi 11 Film ve Senaryo Yazılımı (2023)

3. Samsara

Kuruluş yılı: 2015

Genel Merkez: San Francisco, CA

Çalışan sayısı: ABD’de 1.300+

Çoğu Samsara çalışanının dünyanın en iyi teknoloji şehirlerinden ikisi olan San Francisco ve San Jose’de çalışması şaşırtıcı değildir. Teknoloji başlangıcı, AI çizgi kameraları, GPS izleme ve gerçek zamanlı araç yönlendirme yazılımı gibi donanım ve yazılım verimliliği çözümleri ile birkaç farklı üretim ve nakliye endüstrisine sahiptir.

LinkedIn, Samsara’nın zaten mevcut olan birden fazla işe ek olarak 2023’de 1000 yeni pozisyon ekleyeceğini bildirdi. En önemli fırsatlar satış ve yazılım mühendisliğindedir. Fakat pazarlama, ürün tasarımı, İK ve daha fazlasında da pozisyonlar açıktır. Bir aday olarak röportaj cevaplarınızı Samsara’nın üç kültürel ilkesine odaklamalısınız: müşteriler üzerinde takıntılı olun, uzun vadede inşa edin ve bir büyüme zihniyeti benimseyin.

2. Dosist

Kuruluş yılı: 2016

Genel Merkez: Los Angeles, CA

Çalışan sayısı: ABD’de 100+

Dosist, sürekli gelişen esrar pazarı için benzersiz bir vizyona sahiptir: ezici psikoaktif etkiler olmadan ağrı kesici ve diğer sağlık yararları sağlayan bileşikler sunmak. Hassas ve etkili doza odaklanmaları, başarılı bir tescilli doz kalemine yol açmıştır.

Dosist, esrarın bilimi, özelliklerini ve kültürünü iyileştirmek ve hevesli tüketiciler için bir ‘deneyimsel yaşam tarzı markası’ oluşturmakla ilgilenmek için çalışmak için harika bir başlangıçtır. Şirket, ABD’de ve Kanada’da yerel olarak ve Coachella ve Art Basel gibi etkinliklerde Dosist’i tanıtmak için marka elçileri arıyor. Mevcut çalışanlar faydalardan, yetenekli meslektaşlarından ve öğrenme deneyiminden övgüyle söz edilir. Fakat birçok girişim gibi iş güvenliği de yavaş olabilir.

1. Snowflake

Kuruluş yılı: 2012

Genel Merkez: San Mateo, CA

Çalışan sayısı: ABD’de 1.700+

Snowflake, bulut bilişim hizmeti, üç kat gelir ve çalışan sayısı ile 2019’da etkileyici bir büyüme artışı yakaladı. Ayrıca dokuz ülkeye yayıldı ve bunu 2023’de 20’ye çıkarmayı planlıyor. Tüm departmanlarda, tüm teknik, müşteri hizmetleri ve operasyonel alanlar da dahil olmak üzere birden fazla küresel iş açıklığı bulunuyor.

Kar artışı, Snowflake’in listenin başına gelmesinin tek nedeni değil. Mevcut çalışanlar olumlu, enerjik atmosferi ve yönetimin gerçek açık kapı politikasını çok seviyor. Faydaları arasında çeşitli sağlık hizmetleri seçenekleri, kapsamlı tatil ve hastalık izni, yılda 25 ücretsiz terapist ziyareti ve spor salonu üyeliğinin geri ödenmesi sayılabilir. Snowflake çoğu işe alım görevlisi ile çalışmaz. Bu yüzden en iyi tercih doğrudan web siteleri aracılığıyla başvurmaktır.

Çalışmak için en iyi girişimlerin bu listesinin iş arama çalışmalarına ilham verdiğini umuyoruz. Başarılı bir yeni iş kurmak ve sürdürmek hem kuruculardan hem de çalışanlarından yaratıcı düşünme, sıkı çalışma, uzun saatler ve çok fazla stres gerektirir. İş arayanlar, yeni kurulan şirketlere katılmanın daha zorlu ve heyecan verici yönlerini, dağınık yönetim ve iş güvenliği eksikliği gibi risklerle tartmalıdır.

Peki, bu girişimlerin hangisi size en çok hitap etti? Yeni bir girişimin heyecanını mı yoksa daha köklü bir şirketin göreceli güvenliğini mi tercih ediyorsunuz? Aşağıdaki tartışmaya katılın ve bize bildirin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu