Bluehost Satış Ortaklığı Programı – 2023

Web sitenizi veya blogunuzu başlatmak ve para kazanmak istediğinizde, ilk adım güvenilir ve güvenli bir barındırma planı bulmaktır. Kararlı bir barındırma planı, yüksek hızlı site hızı ve tek tıklamayla güvenli bir WordPress kurulumu sağlar.

Aynı şekilde, web hosting platformları da bazı 60 $ 130 $ satış başına ödemeleri ile orada, en yüksek ödeme yapan ortaklık programları vardır. Ve en iyi web tüm ortaklık programları barındırma Bluehost ortaklık programı.

Bluehost online 2 milyondan fazla web sitesine güç veriyor ve WordPress tarafından önerilen 1 numaralı hosting sağlayıcısıdır. 7/24 destek, ücretsiz SSL sertifikaları ve ücretsiz alan adı kaydı ile Bluehost web hosting bir güç merkezidir.

Bluehost ortaklık programındaki bu rehber, 2023’deki programları ile daha fazla para kazanmak için ihtiyacınız olan her şeyi size sunar.

En temel paylaşılan barındırma planını ve bir WordPress temasını seçtikten sonra bile, blogumu hızlı bir şekilde ayarlayıp sitemin hızını 100’e çıkartabildim.

Bluehost üç tür barındırma planı satmaktadır:

 • Paylaşımlı Hosting: Bireysel web siteleri veya bloglar için temel bir hosting planı.
 • VPS Hosting: Güçlü özelliklere sahip daha büyük web siteleri için sanal özel sunucular.
 • Özel Hosting: Özel yapım sunucuları kullanarak olağanüstü güç ve çalışma süresi.

Bonus olarak Bluehost, web sitelerinden ek gelir elde etmek isteyen internet pazarlamacıları için en yüksek ücretli komisyon yapılarından birini sunmaktadır. Web sitenizdeki kişiselleştirilmiş bağlantılar aracılığıyla Bluehost’un ürünlerini ve hizmetlerini tanıtan kullanıcılar, web sitenizden üretilen satış başına 65 ile 130 ABD Doları arasında herhangi bir yerden alabilirsiniz.

Bluehost ortaklık programının bu incelemesinde şu maddeleri ele alacağız:

 • Para kazandıran web sitenizi bir Bluehost barındırma planı kullanarak nasıl kurabilirsiniz?
 • Bluehost üyesi olmanın avantajları ve dezavantajları nelerdir?
 • Bluehost ortaklık programına katılarak bir bağlı kuruluş pazarlama işini nasıl başlatırsınız?
 • Bluehost satış ortağı bağlantılarınızı tanıtmanın yolları.
 • Bluehost’a nasıl giriş yapılır ve web hosting şirketi olunur.

Bluehost nedir?

Bluehost 2 milyondan fazla web sitesine ev sahipliği yapan bir web hosting firmasıdır. 1996 yılında Matt Heaton tarafından tasarlandı ve 2003 yılında resmi olarak Bluehost olarak lanse edildi. Paylaşılan barındırma, WordPress barındırma, VPS barındırma, adanmış barındırma, bulut barındırma, WooCommerce barındırma ve daha pek çok türde barındırma hizmeti sunuyorlar. web barındırma ve alan adı hizmetleri.

Bluehost Giriş ve Hesap Nasıl Kurulur?

Bir Bluehost üyesi olmak için bir web sitesine sahip olmanız gerekir. Bir Bluehost web sitesi oluşturmaktan daha iyi bir yol yoktur.

1. Bluehost.com’u ziyaret edin ve Paylaşılan Hosting’i seçin.

2. Web sitenizin gereksinimlerini karşılayan bir Bluehost Paylaşımlı Hosting planı seçin.

3. Yeni bir etki alanı adı kaydedin veya kendi etki alanını Bluehost’a ekleyin.

Veya başka bir hizmetle alan adınız varsa, Bluehost paylaşılan barındırma hizmetinizi bu URL ile ayarlamak için adımları izleyin.

4. Bluehost giriş bilgilerinizi ekleyin.

Google profilinizi ve hesap ayrıntılarınızı kullanarak da giriş yapabilirsiniz. Bu Bluehost giriş bilgilerini ileride kullanacaksınız.

5. Bluehost paket bilgilerinizi gözden geçirin.

Planınıza SiteLock gibi ek özellikler ekleme seçeneğiniz vardır. Bu özellikler için ödeme yapmak istemiyorsanız, kutuların işaretini kaldırdığınızdan emin olun.

6. Ödeme bilgilerinizi girin ve gönderin.

Bu adımları tamamladıktan sonra, Bluehost giriş bilgilerinizi kullanın ve seçtiğiniz Bluehost barındırma planını kullanarak web sitenizi başlatın.

Bluehost Ortaklık Programı İncelemesi

Bir bağlı kuruluş programına katılmak, programa kaydolmak, sitenize metin bağlantıları veya afişler yerleştirmek ve oluşturduğunuz tavsiye satışları için para yatırmak kadar basittir. Bluehost piyasadaki en popüler ve tanınmış web hosting şirketlerinden biri olduğu için, son derece başarılı bir ortaklık programı var.

Program o kadar popüler ve başarılı ki Bluehost son takvim yılında 5 milyon dolardan fazla komisyon ödedi.

Bununla birlikte tüm bağlı kuruluş programları gibi, Bluehost bağlılık sürecinin avantajları ve dezavantajları arasında adil bir payı vardır. İşte Bluehost Ortaklık Programına katılmanın en büyük avantajları ve dezavantajları.

Bluehost Ortaklık Programı Avantajları

1. Bir Kerelik Ödemeler

Bluehost satış ortakları, her nitelikli hosting planı satın alma işlemi için 65 $’dan başlayan komisyonlar kazanır.

En iyisi, ne kadar kazanabileceğinize dair bir sınır yoktur. Bluehost bağlı kuruluşlarının mümkün olduğunca çok sayıda yeni müşteriyi barındırma şirketine yönlendirmesine izin verilir. Yani, Bluehost ortaklık programını kullanarak pasif bir gelir akışı için fırsatlarınız sonsuzdur.

Örneğin Pat Flynn’i Akıllı Pasif Gelir’de ele alalım. Aralık 2017’den elde ettiği gelir raporlarından birinde, sadece Bluehost bağlı kuruluş komisyonlarından 27.650 dolar kazandı.

En Popüler:  Youtube'da Para Kazanmanın En İyi Yolları - 2023

Ayrıca Bluehost iştiraklere kazançlarını göndermek için PayPal’ı kullanır. Bildiğiniz gibi, PayPal işlemleri ücrete tabidir. Ama endişelenmeyin, Bluehost bunları sizin için kapsar. 65 $’ın tamamını kazanacaksınız ve sinir bozucu ücretlerin çıkarılmasından korkmak zorunda kalmayacaksınız.

Ödeme işleminin satıştan 45 ile 60 gün sonra kaydedilmesi önemlidir. Ayın 16’sı ile son günü arasındaki tüm satış süreci. Örneğin Ocak ayında bir anlaşma kazandığınız takdirde, kazançlarınız 16 ile 31 Mart arasında incelenecek ve uygulanacaktır.

2. Aşamalı Komisyon Yapısı

Komisyonlar 65 $’dan başlarken, Bluehost başarılı ve sadık bağlı kuruluş üyelerini ödüllendirmek için kademeli bir komisyon sunar. Sonuç olarak zaman içinde ne kadar çok satış yaparsanız, genel ödemeniz o kadar yüksek olur. Katmanlı komisyonlar satış başına 65 ile 130 dolar arasında değişir. Kaydolduğunuzda, bağlı kuruluş yöneticinize nihai hedeflerinizi söyleyin. Bu sayede bir komisyon kazanabilirsiniz.

3. Üstün İştirak Destek Ekibi

İnternet reklamcılığı ve takibi dünyasındaki her şeyde olduğu gibi hatalar meydana gelebilir ve satış ortağı platformları bir istisna değildir. Neyse ki, Bluehost bağlı kuruluş destek ekibi birinci sınıf. Aslında onaylanmış bir Bluehost üyesi olarak ortaya çıkan sorunlarda size yardımcı olmaya hazır özel bir destek ekibiniz olacaktır. Onları e-postalara yanıt verme konusunda hızlı buldum ve başarılı olmanıza yardımcı olmak için 7/24 destek sağlıyorlar.

4. Güçlü Dönüşüm Oranları

Bağlı kuruluş pazarlama programlarından gelir elde etmek zaman, özveri ve hassas bir içerik stratejisi gerektirir. Neyse ki Bluehost ile mükemmel isim tanıma, yeni müşteriler için düşük maliyet ve güvenilir dönüşüm oranları var. Ayrıca tüm yeni blog yazarlarının bir web barındırıcısı seçmesi gerekir.

Bluehost’un düşük giriş maliyeti ve mükemmel ürün özellikleri göz önüne alındığında, istikrarlı dönüşüm oranlarının keyfini çıkaracaksınız.

Ayrıca Bluehost bağlı kuruluşlarının herhangi bir web sitesinde, blogda, e-postada veya diğer platformlarda bağlı kuruluş bağlantılarını kullanmasına izin verilir. Dolayısıyla, ne kadar çok web sitesine ve sosyal medya içeriğine sahip olursanız, tıklamalarınızın dönüşüm sağlama potansiyeli o kadar iyi olur.

Bu dönüşüm oranlarının yalnızca sadık bir kitleyi çeken içerik geliştirdikten sonra ortaya çıktığını unutmayın. Bir gecede olmayacak.

5. Düşük Giriş Bariyeri

Belirli bağlı kuruluş pazarlama programlarının kimlerin katılmasına izin verildiği konusunda kısıtlamaları vardır. Başvuru sahipleri genellikle bir programa kabul edilmeden önce minimum sayfa görüntüleme sayısına veya abone sayısına sahip olmalıdır.

Bu kısıtlamalar Bluehost için geçerli değildir. Bir web sitesine sahip olan herkes Bluehost ortaklık programına başvurabilir. Başvuru süreci de hızlı ve kolaydır. Uzun bir başvuru sürecinden geçmenize gerek yoktur ve hemen onaylanabilir. Kabul edildim ve iştirakçi yöneticisinin birkaç saat içinde bana ulaşmasını sağladım.

6. Banner Reklamlardan Kaldıraç

Metin bağlantılarına ek olarak Bluehost bağlı kuruluşları, ilgili okuyucuları Bluehost’un ürünlerine yönlendirmek için web sitelerinde banner reklamlar da içerebilir. Programın kullanımı kolay talimatları ve widget’ları ile HTML kodunu gömme ve web sitenize banner ekleme konusunda sorun yaşamayacaksınız.

7. Sık İndirimler ve Promosyonlar

Ürünlerini tanıtmanıza yardımcı olmak için Bluehost, iştiraklerine düzenli olarak indirim ve mevsimsel promosyon bildirimleri gönderir. Bu indirimler, bu tür teklifleri web sitenizde ve blog içeriğinizde tanıtmanıza ve daha fazla satışa neden olabilecek yıllık teşvikler sağlamanıza olanak tanır. Kara Cuma, tatiller veya her girişimcinin aklında yeni bir web sitesinin bulunduğu yılın başlangıcı gibi sezonluk alışveriş trendleri etrafında içerik oluşturun.

Bluehost Affiliate Program Dezavantajları

Herhangi bir bağlı kuruluş pazarlama programında olduğu gibi, Bluehost programının birkaç küçük dezavantajı vardır.

1. Para Çekme Sınırları

Kazançlarınızı hemen Bluehost’tan çekmek isteyebilirsiniz. Fakat bu mümkün değildir. Bağlı kuruluşların paralarını çekebilmeleri için 100 dolar veya iki satış kazanmaları gerekir.

Neyse ki, bu sadece bir Bluehost üyesi olarak ilk ödemeniz için geçerlidir. İki satış yaptıktan ve 100 ABD Doları eşiğini geçtikten sonra, ödemelerinizi istediğiniz gibi geri çekebilirsiniz. Blog gönderiyorsanız ve satış ortaklığı programı aracılığıyla bir satış oluşturuyorsanız, ödemeyi 45 ile 60 gün içinde alırsınız.

2. Kullanıcı Sürümünü Düşürme Cezaları

Bahsedilen Bluehost müşterilerinizden biri barındırma planlarını eski sürüme geçirmeye karar verirse, yönlendirme ücretiniz bağlı kuruluş olarak gelecekteki kazançlardan düşülür.

3. SEO ile Deneyimsiz olanlar için Zor

Gerçekten bağlı bir pazarlamacı olarak başarılı olmak için, arama motoru optimizasyonu (SEO) taktikleri ve stratejileri usta gerekiyor.

SEO taktikleri, içeriğinizi Google gibi arama motorlarında alakalı kelime öbekleri veya anahtar kelimeler arayan kişilerin önüne getirmek için çalışır. Satış oluşturmak için satış ortağı bağlantılarınızda yeterli tıklama almak iyi bir trafik gerektirir.

Bluehost ortaklık programına kaydolmadan önce, SEO iniş ve çıkışlarını öğrenmek için zaman ayırın. Bu taktikleri blog içeriğinize, sayfalarınıza ve web sitenizin diğer alanlarına uygulamaya başlayın.

Güçlü bir SEO stratejisi olmadan trafik oluşturmak zordur. Unutmayın, uzun biçimli, SEO için optimize edilmiş, kullanıcı amacına uygun kaliteli içerik çok önemlidir.

SEO becerilerinize güvendiğinizde, Bluehost satış ortağı programına başvurun, okuyucuları web sitenize yönlendirin ve bunları Bluehost müşterilerine dönüştürün.

Bluehost Satış Ortaklığı Programına Katılma

Bir Bluehost üyesi olarak web sitenizden para kazanmaya hazır mısınız?

Web sitenizi daha önce belirtilen adımları kullanarak Bluehost hosting ile başlattıktan sonra Bluehost satış ortağı programına uygulamak için aşağıdaki adımları izleyin. CJ (Commission Junction) gibi yerlerde diğer popüler ortaklık programlarının aksine, Bluehost kendi şirket içi ortaklık tavsiye programını yürütür.

En Popüler:  En İyi 11 CRM Yazılımı - Karşılaştırma ve İnceleme (2023)

İşte Bluehost ortaklık programına katılmak için beş adım.

1. Bluehost.com adresini ziyaret edin ve altbilgi menüsüne gidin. Satış Ortakları programı bağlantısını tıklayın.

2. Bluehost satış ortağı programı hakkında daha fazla bilgi edindikten sonra Kaydol’u tıklayın.

3. Bluehost giriş yapabilmeniz için gerekli uygulama bilgilerini doldurun.

4. PayPal e-posta adresinizi girin.

PayPal hesabınız yoksa, Bluehost satış ortağı programına katılmadan önce bir hesap oluşturun. Bluehost, kazançları dağıtmak için PayPal Masspay kullanıyor.

5. Bluehost satış ortağı koşullarını kabul edin ve gönder’i tıklayın

Hesabınızı oluşturduktan ve bir başvuru gönderdikten sonra, Bluehost’un onayını beklemeniz gerekir. Fakat bunlar hızlıdır ve bu işlemin çoğunu otomatikleştirmiştir. Bu arada, Bluehost bağlı kuruluş giriş panonuzda bulunan vergi formunu doldurduğunuzdan emin olun. Kazançlarınızı almak için bu bilgileri göndermeniz gerekir.

Ortaklık Bağlantıları ile Bluehost Tanıtımı

Tebrikler! Bir Bluehost bağlı kuruluşu olduğunuz onaylandı ve bağlı kuruluş gösterge tablonuza erişmek için Bluehost giriş bilgilerinizi kullanabilirsiniz.

Şimdi sadece Bluehost web barındırma hizmetlerini tanıtmakla kalmayıp aynı zamanda okuyucuları müşteri olmaya ikna eden optimize edilmiş ve ilgi çekici içerik oluşturmaya başlamanın zamanı geldi.

Bluehost bağlı kuruluş bağlantılarınızı online tanıtmanın birden fazla yolu vardır.

1. Bir Bluehost İncelemesi oluşturun

Okuyucuları web sitenize yönlendirmenin ve onları müşteriye dönüştürmenin en iyi yolu, okumak istedikleri içeriği geliştirmek ve dağıtmaktır. Bu durumda, web sitesi barındırma ve Bluehost ürünleriyle ilgili konular gibi içerik yayınlamanız gerekir.

Bir Bluehost hosting müşterisi olarak ürünler hakkında zaten ilk elden bilgiye sahip olacaksınız. Bluehost ürünlerini ve barındırma planlarını inceleyen içerik yazın. Müşterilere Bluehost’ta bir web sitesi barındırmayla ilgili bilgi ve ipuçları sağlayın. Ne kadar çok fikir sunabilirseniz, okuyucularınızın satış ortağı bağlantılarınızı kullanarak dönüşüm sağlama şansı o kadar yüksek olur.

Satış ortağı para kazanma stratejinizi genişletmek için Bluehost’u diğer barındırma hizmetleriyle karşılaştıran yorumlar da yazabilirsiniz.

2. Bluehost ile WordPress Blogu Başlatma Hakkında Blog Yazıları Yazın

USA Today, Fortune, TechCrunch ve TED gibi en iyi web sitelerinin hepsinin İçerik Yönetim Sistemi (CMS) olarak WordPress kullandığını biliyor muydunuz? Pazardaki lider CMS olarak web sitelerinin %30’undan fazlası WordPress’te çalışıyor.

Ve Bluehost, WordPress’in önerdiği barındırma hizmetidir.

Binlerce insan, WordPress bloglarını veya web sitelerini başlatma hakkında ipuçları için online arama yapıyor. Aşağıdaki gibi ilgili konular hakkında optimize edilmiş içerik yazmak için bu fırsatı kullanın:

 • WordPress Barındırma.
 • WordPress temaları.
 • WordPress eklentileri.
 • WordPress kullanımı hakkında ipuçları.
 • Bir WordPress blogunu optimize etme.
 • Yeni bir blog için kullanılacak en iyi WordPress eklentileri.

3. Yeni Abonelere Hoş Geldiniz E-postaları Gönderin

Bir blogdan para kazanmak için gereken birçok adım arasında e-posta pazarlama yer alır. Bu pazarlama taktiği, yayınladığınız içeriği tüketmek isteyen sadık takipçilerden oluşan bir topluluk oluşturmanıza yardımcı olur.

E-posta pazarlama stratejinizin bir parçası olarak her yeni aboneye bir “Hoş Geldiniz” e-postası gönderin. Bu mesaja, bir blog veya yeni bir web sitesi başlatarak hizalanmış içerik ekleyin. Ve varsa, Bluehost’un şu anda sahip olabileceği indirim veya promosyonlardan bahsedin.

4. Bluehost Video Değerlendirmeleri

Daha fazla promosyon içeriği için, yazılı Bluehost incelemelerinizi büyüleyici videolara dönüştürün. Görüntüleyenlerin %90’ının ürün videolarının karar sürecinde yardımcı olduğunu düşünen bu videolar, ilgili okuyucuları ödeme yapan Bluehost müşterilerine dönüştürmenin harika bir yoludur.

Videolarınızı web sitenizde ve YouTube gibi diğer platformlarda yayınlarken, açıklamaya bağlı bağlantılar eklediğinizden emin olun. Ayrıca sözlü ve görsel olarak görüntüleyenleri web barındırma hakkında daha fazla bilgi için bağlantıyı tıklamaya yönlendirebilirsiniz. Veya satış ortağı bağlantılarınızı kullanarak yer paylaşımlı video reklamlar oluşturun.

5. Kaynaklar Sayfası Geliştirin ve Yayınlayın

Bir pazarlamacı olarak amacınız sadece satışları artırmak değil, aynı zamanda potansiyel müşterileri eğitmektir. Bunu yapmak için web sitenize bir Kaynaklar sayfası ekleyin.

Bu sayfada, okuyucuların web siteleri veya blog çabaları için kullanmasını önerdiğiniz Bluehost gibi araçları, platformları, stratejileri ve ürünleri görüntüleyin. Satış ortağı bağlantılarınızı blog içeriğinde, e-postalarda, videolarda ve daha fazlasında kullanmanın yanı sıra, bir Kaynak sayfası her zaman sitenizin üst düzey gezinmesinde bulunur ve pasif tıklamalar ve satış ortağı geliri oluşturabilir.

6. Bluehost’u Geliştirmenin Alternatif Yolları

Bluehost’u tanıtmanın en iyi yolu, sahip olduğunuz ve oluşturduğunuz içerikten geçerken, bazı bağlı pazarlamacılar Google AdWords üzerinden satış kazanabilir. Fakat Bluehost, bağlı kuruluşların markalı anahtar kelimeler, ticari markalı terimler için teklif vermesine veya Bluehost adını reklam kopyasında veya açıklamalarında kullanmasına izin vermez.

Bu koşullara bağlı kalırken yaratıcı olabilir ve web barındırma reklamları tasarlayabilirseniz, PPC aracılığıyla yeni satış ortağı geliri elde etmeyi başarabilirsiniz. Bununla birlikte tıklama başına maliyet rekabetçidir ve organik trafik oluşturmaya odaklanarak başlamak daha fazla yatırım getirisi pozitiftir.

Bluehost Ortaklık Programı Özeti

Sıkı çalışma, zaman ve sağlam bir pazarlama stratejisi ile Bluehost ortaklık programını kullanarak web sitenizden ekstra gelir elde edebilirsiniz. Dünyadaki en başarılı ortaklık programlarından biridir ve bu yıl 97’den fazla yüksek ücretli iştirak programı listesinin başında gelir.

Bu bir kazan-kazan. Bluehost ile yeni bir blog başlatabilir ve okuyucularınızın da kullanmasını önermek için araç bilginizi kullanabilirsiniz. Bloglarına başlarken birçok insanın Bluehost’u seçmesinin bir nedeni var.

Web sitenizi başlatın ve bugün Bluehost satış ortağı programına başvurun ve her satış için 130 dolara kadar kazanç elde edersiniz.

Bir Yorum

 1. Bluehost affiliate üyesi olduk. İlk kazancımızıda sağladık. Ancak ödeme alma noktasında başarılı olamıyoruz. Neden? Çünkü vergi vs numarası istiyor. Oysa biz Amerikada yaşamıyoruz. Bireysel olarak Türkiye ‘den katılım sağladık. Bunun için bir deneyim varmı? Ödeme alabildiniz mi? Aldıysanız nasıl oldu? Detaylı anlatım için şimdiden teşekkür ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu