Palyaço Nedir ve Kimdir? Nasıl Olunur?

Palyaço Nedir?

İnsanlarla etkileşim kurmayı ve onları güldürmeyi seviyor musun? Yaratıcı mısınız ve insanların enerjisinden mi besleniyorsunuz? Palyaço olmayı düşünebilirsiniz!

Başarılı bir palyaço olmak için neye ihtiyacın var?

Yaratıcılık, mizah duygusu, komik zamanlama, zeka ve doğaçlama yeteneği.

Bir palyaço seyircilerin önünde performans sergiler ve insanları güldürmek için komedi, şakşak ve diğer fiziksel mizah türlerini kullanır. Bir palyaço genel olarak renkli bir kostüm ve kendine özgü bir makyajla giyilir ve tuhaf peruklar ve abartılı ayakkabılar giyer.

Palyaçonun görevi büyük ölçüde bir seyirci kitlesi için ne kadar büyük bir performans sergilediğine ve bağımsız olarak mı yoksa bir tiyatro grubu, sirk veya başka bir organizasyonla mı çalıştığına bağlıdır.

Bir palyaço, doğum günü partileri, hastaneler, yaşlıların evleri veya okulları için gösteri yaparsa, şakalar ve sohbetler, bazı hokkabazlık, balon hayvanları yapma, taklit etme, tek tekerlekli bisiklete binme ve sihir numaraları yapabilir.

Öte yandan, eğer palyaço geniş bir seyirci kitlesi için, mesela bir sirkle performans gösteriyorsa, eylem çoğunlukla pandomimde ve sirk ustası olarak yapılabilir ve hayvanlar, akrobatlar, hokkabazlar, sihirbazlar, ventriloklarla birlikte performans sergileyecektir.

Yelpazenin diğer ucunda, eğer palyaço bir rodeo palyaço olarak performans gösteriyorsa, görevleri seyirciyi eğlendirmek değil, bir boğa binme şovunda boğanın dikkatini dağıtmaktır ve kendilerini boğanın boynuzları ile binicinin arasına yerleştirecektir.

Palyaço Nasıl Olunur?

Palyaçoların farklı kişilikleri vardır. Sanatsal bireyler olma eğilimindedirler. Bu da onların yaratıcı, sezgisel, duyarlı, açık ve ifade edici oldukları anlamına gelir. Yapılandırılmamış, orijinal, uygun olmayan ve yenilikçi. Bazıları da girişimci yani; maceracı, hırslı, iddialı, dışa dönük, enerjik, hevesli, kendinden emin ve iyimser.

En Popüler:  Satın Alma Uzmanı Nedir? Nasıl Olunur?

Bu meslek sana göre mi? Palyaçonun en iyi kariyer seçeneklerinizden biri olup olmadığını öğrenmek için ücretsiz meslek ve Kariyer testimizi yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu