Öğrenciler için En Yüksek Maaşlı İşler – 2021

Hâlâ okuldayken çalışmak, tasarruflarınızı artırmanın harika bir yoludur, aynı zamanda profesyonel becerilerinizin gelişimi için çok önemli olan paha biçilmez bir iş deneyimi kazanırsınız.

Bir genç olarak iş sahibi olmak, asgari ücretle uzun saatler çalışmak anlamına gelmez. Aslında, yerel fast-food zincirinizden önemli ölçüde daha yüksek ücretler sunan birçok fırsat var. Yaz işlerinden düzenli yarı zamanlı çalışmalara kadar, yan tarafta biraz para kazanmak isteyen gençler için bir sürü harika seçenek var.

Not: buradaki işler ve fiyatlar yurt dışındaki iş imkanlarına göre ayarlanmıştır. Sizlere daha iyi fikir versin diye 🙂  

15. Kamp Danışmanı

Ortalama saatlik ücret: 9.54 $ 

Açık hava tipleri için, kamp danışmanlığı nihai yaz işi. Sevilmeyecek ne var? Bir kabin içinde yaşamaya, bir büfeden yemek yemeye ve adil bir para kazanırken eğlenceli aktivitelerin tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz!

Kuşkusuz, küçük çocukları denetleyeceğiniz için konseri almak için genellikle 16 yaşın üzerinde olmanız gerekir. Ancak rol için uygun olmanız halinde, sorumluluklarınız faaliyetleri izleme ve kampçıların güvenliğini sağlama, danışmanlık ve tavsiye verme ve günlük programı koordine etme konularında değişecektir. Bu, mesleki gelişiminiz için paha biçilmez olan liderlik becerilerinizi ve kişiler arası becerilerinizi geliştirmek için mükemmel bir yoldur.

14. Yemek Sunucusu

Ortalama saatlik ücret: 9.72 $ 

Yemek sunucuları, sipariş alma, masalara yemek servisi, fatura hazırlama ve yemek alanlarını temizleme gibi çeşitli görevlere sahiptir. Ancak asıl işiniz, restoran kullanıcılarına mükemmel müşteri hizmeti sunmaktır. Bu nedenle, hızlı tempolu ortamlardan hoşlanıyorsanız ve iyi çoklu görev becerileri olan giden bir insansanız, bu sizin için oldukça büyük bir fırsat olabilir.

Bu muhtemelen bütün gün bir kasiyere oturmaktan daha eğlenceli olsa da, tepsileri toplayacağınız, masaları temizleyeceğiniz ve aynı anda birkaç müşteri isteğine hitap edeceğiniz için oldukça yorucu olabilir. Parlak tarafta, vardiyanızın üst kısmında, ücretinizin üstünde iyi bir ipucu bulacaksınız!

13. Kasiyer

Ortalama saatlik ücret: 9.76 $

Orada en lüks iş olmasa da, bir kasiyer olarak çalışmak genellikle iyi bir saatlik ücret içerir. Yeşil bir bakkalda, bir süpermarkette, bir perakende mağazasında ve hatta bir restoranda çalışabileceğiniz için de birçok fırsat var.

İş çoğunlukla ürünleri taramayı, parayı ele almayı ve yazarkasa içeriğini saymayı içerir. Matematiği iyi kavramak ve mükemmel bir iletişimci olmak ve mükemmel müşteri hizmeti becerilerine sahip olmak, bu iş için en önemli gereksinimlerdir.

12. Cankurtaran

Ortalama saatlik ücret: 9.79 $ 

Yaz aylarında cankurtaran olarak çalışmak ekstra para kazanmanın harika bir yoludur (aynı zamanda bronzluğunuz üzerinde çalışırken). Bununla birlikte göreve başlamadan önce cankurtaran sertifikanızı almanız ve CPR, ilk yardım ve AED (otomatik harici defibrilatör) gibi önemli eğitimler almanız gerekir. Bunun da ötesinde, fiziksel olarak formda olmanız ve mükemmel bir yüzücü olmanız gerekir.

Eğitim ve kalifikasyon yoğun bir süreç olsa da, daha sonra kullanışlı olacak temel becerileri kazanacaksınız. Gerçekten de bir cankurtaran olarak çalışmak için, sorumlu, dikkatli ve bir an önce bir krizle başa çıkmaya hazır olmanız gerekir.

11. Çocuk Bakıcısı

Ortalama saatlik ücret: 10.37 $ 

Bebek bakıcılığı nihai klişe genç işi olabilir, ama iyi bir nedenden dolayı! Sadece iyi ödemekle kalmaz, aynı zamanda işi ve eğitimi dengelemek için de gerekli esnekliği sunar.

Bir bebek bakıcısı olarak bakımınızdaki çocuğun güvenliğinden siz sorumlusunuz. Bu nedenle bu iş görevdeyken bölünmemiş dikkatinizi gerektirecektir. Sadece ebeveynlerin değil, aynı zamanda oturduğunuz çocukların da güvenebilmesi önemlidir! Yani, eğer küçük çocuklar için doğal biriyseniz ve ebeveynleri uzaktayken onları eğlendirmek konusunda deneyime sahipseniz, bu çocuk oyuncağı olmalıdır (cinayet bahane)!

İlk konserinizi indirmek için, becerilerinizi ve deneyiminizi ebeveynlere tanıtmanız gerekir. İlk yardım dersleri almak CV’nize parlak bir katkı olabilirken, tavsiye almak ilk işinizi bir bakıcı olarak garanti altına almak için harika bir yol olabilir!

10. Satış Sorumlusu

Ortalama saatlik ücret: 10.39 $

Satış ortakları, ürünleri yeniden stoklamaktan, müşterilere yardımcı olmaktan ve işlemleri işlemekten sorumludur. Bu, büyük ölçüde insanlarla etkileşimi içerdiğinden, mükemmel iletişim ve müşteri hizmetleri becerileri gerektiren bir iştir.

Özellikle satış sezonunda zorlu bir iş olsa da, perakendede çalışmanın da avantajları vardır, yani çalışan indirimi. Ancak özellikle perakendecilik ve misafirperverlik ilgilendiğiniz sektörler ise, mesleki becerilerinizi geliştirmek ve paha biçilmez iş deneyimine ulaşmak için mükemmel bir fırsattır.

9. Ev Bakıcısı

Ortalama saatlik ücret: 11.35 $

Bu rolün ödeme alırken birinin evinde yatmayı gerektirdiğini düşünüyorsanız, haklısınız demektir. Ancak bu işe bağlı birkaç sorumluluk daha var.

Genellikle, ev bakıcıları, sahipleri uzakta iken bir konutu korumakla görevlendirilir. Buna sulama tesisleri, evcil hayvan bakımı, tüm alanları düzenli ve temiz tutma ve postaları sıralama dahildir.

Potansiyel işverenlere, evleriyle güvenilebileceğinizi ve sorumlu bir birey olduğunuzu garanti edebilmeniz önemlidir. Yine, arkadaşlarınızı ve ailenizi kullanarak müşteri oluşturmak akıllıca olabilir.

8. Yüzme Eğitmeni

Ortalama saatlik ücret: 12 $ 

Bir yüzme hocası olarak çalışmak için en önemli ön koşullar, her şeyden önce, iyi bir yüzücü olmak ve temel ilk yardım bilgisine sahip olmaktır. Ayrıca antrenör olarak onaylamak için saygın bir yüzme birliğine katılmanız gerekecek. Bu, yüzmeyi öğretmek ve öğretmek için uygun olmanızı ve acil bir durum karşısında yeterince cevap verebilmenizi sağlamak içindir.

7. Otomotiv Servis Teknisyeni

Ortalama saatlik ücret: 12.24 $

Boş zamanınızı paslı arabaları tamir etmek için harcıyorsanız, neden o sırada siz iyi bir para kazanmıyorsunuz?

Otomobil servis dükkanları genellikle genç oto tamircisi olarak çalışmak için gençleri işe alır ve eğer bu ilgilendiğiniz bir alansa, profesyonel becerilerinizi geliştirmek için uygulamalı deneyim elde etmek için harika bir yol olabilir.

Ayrıca araçlarda rutin bakım çalışmaları yaparak ve otomobil süreçleri ve kompozisyonu hakkında bilgi edinerek adil bir ücret elde edebilirsiniz.

6. Evcil Hayvan Bakıcısı

Ortalama saatlik ücret: 13.38 $ 

Evcil hayvan bakıcıları, sahipleri yokken hayvanların bakımından sorumludur. Bu, özellikle yaz okulunun olduğu ve herkes tatile çıktığı yaz aylarında biraz para kazanmanın harika bir yoludur.

Bununla birlikte evcil hayvanların oturması hayvanlarla biraz daha fazla arka plan ve deneyim gerektirebilir, çünkü sahipler sevgili köpeklerini iyi ellerde bıraktıklarını bilmeleri gerekecektir. Bu nedenle, hayvanlarla minimal deneyime sahipseniz veya daha önce hiç ilgilenmediyseniz, bu sizin için doğru yol olmayabilir. Öte yandan, Ace Ventura türü olarak süslüyorsanız, devam edin!

5. Teslimat İşçisi

Ortalama saatlik ücret: 14.39 $ 

Bir teslimat işçisi olarak çalışmak, lise öğrencileri için esnek bir iş seçeneğidir. Artı, ödeme genellikle işarete kadar. Gazetelerden paket servislere ve marketlere kadar, araba veya bisikletle ya da yürüyerek malları teslim edebilen biri için avlanan birçok şirket var. Yani, henüz bir ehliyetiniz olmasa bile, teslimat işçisi olarak bir konser bırakabilir ve biraz tasarruf edebilirsiniz.

4. Köpek Gezdiricisi

Ortalama saatlik ücret: 14.58 $

Köpek yürüyüşü, özellikle hayvan severseniz, para kazanmanın harika bir yoludur! Günümüzde köpek yürüyüşçülerine yönelik artan bir talep var ve eğer büyük bir kentsel bölgede yaşıyorsanız, size birçok iş fırsatı sunulacak.

Başlamadan önce ücretlerinizi ayarlamanız ve alacağınız mesafeleri ve rotaları belirlemeniz gerekir. Arkadaşlar ve tanıdıklar için köpekler yürümekle başlamak akıllıca olacaktır. Sonuçta insanlar evcil hayvanlarına kimseye güvenmiyorlar (umarım). Bu, yönlendirmeler almanıza yardımcı olur ve sonunda istikrarlı bir müşteri tabanı oluşturmanıza olanak tanır.

3. Lise Öğretmeni

Ortalama saatlik ücret: 17.49 $

Akademi için bir yeteneğiniz varsa, o zaman bir öğretmen olarak temiz bir gelir elde edebilirsiniz. Akranlarınızla bire bir oturumlar düzenleyerek, akademik performanslarını geliştirmelerine yardımcı olmak için farklı konularda uzmanlığınızı ve bilginizi kullanabilirsiniz. Ayrıca bu da gözden geçirmeniz için harika bir yol olabilir!

Özel eğitim çok fazla sabır gerektirir ve mükemmel iletişim becerileriniz ve özel olarak öğrettiğiniz konuyu kavramanız çok önemlidir. Becerilerinize güveniyorsanız, yapmanız gereken tek şey hizmetlerinizi tanıtmak ve vesayetlerinizi bulmak!

2. Aktör

Ortalama saatlik ücret: 19.90 $ 

Genç bir aktör olarak çalışmak her anlamda çok faydalı olabilir. Sahnede veya kameranın önünde doğal biriyseniz, tiyatro yapımlarına, TV reklamlarına ve hatta filmlere katılarak zanaatınız için yakışıklı bir maaş kazanabilirsiniz!

Bununla birlikte bu, aynı noktalar için yarışan çok sayıda genç yetenekle bağlantı kurmak için oldukça rekabetçi bir endüstri olabilir. Bu, başarılı olmak için çok fazla sebat gerektiren bir iştir. Bu nedenle şansınızı arttırmak istiyorsanız, çok sayıda seçmelere ve açık döküm çağrılarına katılmanız gerekir. Profesyonel ağınızı genişletmek de akıllıca olacaktır, çünkü bu gelecekte daha fazla fırsata yol açabilir!

1. Golf Eşya Taşıyıcı

Ortalama saatlik ücret: 25 $ 

Golf çantaları taşımaktan golf kulüplerini temizlemeye ve hasarları ölçmeye kadar bir caddy’nin görevleri çok yönlüdür. Ancak ana hedefleri golf oyuncularının keyifli ve başarılı bir oyuna sahip olmalarına yardımcı olmaktır.

Ortalama olarak bir golf oyunu veya bir ‘döngü’ başından sonuna kadar dört saat sürer ve caddy saat başına 20 ile 30 dolar kazanabilir. Ve ipuçlarını da unutmayın! Gerçekten de bu fiziksel olarak zorlu bir iş olsa da, oldukça kazançlı da olabilir!


Bir genç olarak yarı zamanlı iş bulmak zor olabilir. Gerçekten de bir işi çalışmalarınızla dengelemek oldukça zor olabilir ve bunun da ötesinde, kazandığınız şeyin zamanınıza değdiğinden emin olmak istersiniz.

Bununla birlikte bir birey olarak büyümenize yardımcı olacak ve mesleki becerileri geliştirmenize ve gelecekte daha fazla istihdam edilebilir olmanıza olanak tanıyacak iş fırsatları aramanız da aynı derecede önemlidir.

Bu nedenle, yüksek ücretli bir iş arayışı içindeyken, bundan elde edebileceğiniz temel çıkarımları ve deneyimi de göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun.

Başka hangi yüksek ücretli işleri düşünebilirsiniz? Listemizdeki rollerden birinde hiç çalıştınız mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu