Motosiklet Tamircisi Ne Yapar? Nasıl Olurum?

Motosiklet Tamircisi Nedir?

Bir motosiklet tamircisi, geleneksel ve geleneksel olmayan motosikletlerin, scooterların, arazi motosikletlerinin ve mopedlerin bakım ve onarımında uzmanlaşmış küçük bir motor tamircisidir.

Motosiklet Tamircisi Ne Yapar?

Bir motosiklet teknisyeninin ana görevleri, motosiklet motorlarının bakımını yapmak, incelemek, onarmak ve bazen inşa etmektir.

Bir motosiklet tamircisinin düzenli olarak yaptığı bazı görevler şunlardır:

  • Motosiklette neyin yanlış olduğunu belirlemek için teşhis testleri yapmak
  • Bir motosiklet motorundaki ateşleme noktalarının kontrol edilmesi
  • Bujilerin değiştirilmesi
  • Frenlerin incelenmesi ve değiştirilmesi
  • Revizyon motorları veya elektrik sistemleri
  • Bir kaza veya ihmal nedeniyle büyük onarımlar yapmak

Çoğu zaman motosiklet teknisyenleri onarım için gelen bir motosikleti test eder. Bu durum motosiklet sorunlarının teşhisine yardımcı olmak ve tüm onarımlar yapıldıktan sonra motosikletin doğru şekilde tamir edilip edilmediğine karar vermek için yapılır.

Motosiklet tamircisi Nasıl Olunur?

Motosiklet teknisyenlerinin farklı kişilikleri vardır. Gerçekçi bireyler olma eğilimindedirler. Bu da bağımsız, istikrarlı, ısrarcı, samimi, pratik ve tasarruflu oldukları anlamına gelir. Dokunsal, fiziksel, atletik veya mekanik görevleri severler. Bazıları aynı zamanda araştırmacı yani; entelektüel, iç gözlemci ve meraklı.

Bu meslek sana göre mi? Motosiklet tamircisinin en iyi kariyer seçeneklerinizden biri olup olmadığını öğrenmek için ücretsiz meslek ve Kariyer testimizi yapabilirsiniz.

Motosiklet Tamircisinin Çalışma Yeri ve Şartları Nasıl?

Genel olarak çoğu motosiklet tamircisi işyeri iyi havalandırılmıştır ve son derece iyi aydınlatmaya sahiptir. Bir mağazada çok sayıda motosiklet onarımı yapılır. Fakat yerinde onarımlar bu kariyerin önemli bir yönü olabilir. Bu da yerinde bir işe çağrılmayı içerebilir.

En Popüler:  Arkeolog Nedir ve Kimdir? Nasıl Olunur?

Motosiklet teknisyenlerinin yaptığı işin türü nedeniyle, işyeri oldukça gürültülü olabilir. Çoğu zaman bu işyerleri, biraz doğru olabilen otomobil tamircisi işyerleriyle karşılaştırılır. Fakat motosiklet mekaniği otomobil tamircileri kadar kirlenmez. Motosiklet teknisyenlerinin üzerinde çalışmak için yerde veya motosikletlerin altında sürünmesi gerekmez. Bunun yerine motosikletler, vinçlerle havada kaldırılabilir. Bu sayede bir tamirci bisiklet üzerinde çalışırken ayakta durabilir.

Motosikletler en çok ilkbahar ve yaz aylarında popülerdir ve motosiklet mekaniği genellikle bu dönemde en yoğun olanıdır. Bu durum bu aylarda büyük miktarda fazla mesaiye neden olabilir.

Motosiklet Mekaniği ile benzer meslekler aşağıda listelenmiştir. Ayrıca merak ettiklerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlere sorabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu