Koro Yönetmeni Nedir ve Kimdir? Nasıl Olunur?

Koro Yönetmeni Nedir?

Koro yönetmeni, koroyu yöneten ve yöneten kişidir. Kilise koroları, çocuk koroları, okul ve topluluk koroları dahil olmak üzere birçok koro türü vardır.

Bir koro yönetmeni koroyu motive eder ve ilham verir ve bir vokal performansının öne çıkması için gereken teknikleri bilir. Grubun icra edeceği parçayı seçer ve ses uyumunun mükemmel olmasını sağlar. Tüm koro üyelerinin provalara katılmasını ve icra ederken ellerinden gelenin en iyisini yapmalarını sağlar.

Bir koro yönetmeninin genellikle orkestra şefliği, armoni ve vokal prodüksiyonu, müzik teorisi veya öğretim konularında bir geçmişi vardır.

Koro yönetmeni Nasıl Olunur?

Koro yönetmenlerinin farklı kişilikleri vardır. Sanatsal bireyler olma eğilimindedirler. Bu da onların yaratıcı, sezgisel, duyarlı, açık ve ifade edici oldukları anlamına gelir. Yapılandırılmamış, orijinal, uygun olmayan ve yenilikçi. Bazıları da girişimci yani; maceracı, hırslı, iddialı, dışa dönük, enerjik, hevesli, kendinden emin ve iyimser.

Bu meslek sana göre mi? Koro direktörünün en iyi kariyer seçeneklerinizden biri olup olmadığını öğrenmek için ücretsiz kariyer ve Meslek testimizi uygulayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu