Kalite Kontrol Mühendisleri Maaşları, Ne İş Yapar? İş Tanımı

Kalite Kontrol için Kariyer Tanımı Mühendisler

Kalite Kontrol mühendisleri, bir geliştirme veya üretim şirketinden ayrılan herhangi bir ürünün düzgün çalıştığından ve hatasız veya hatasız olduğundan emin olun. Kalite Kontrol mühendisleri bir ürünün performansını doğrulamalı ve herhangi bir sorunla ilgili sorunları gidermelidir. Bir ürünü inceledikten sonra, bir Kalite Kontrol mühendisi, ürünün nasıl çalıştığı ve hangi eksikliklerin yaygın olduğu hakkında yazılı geri bildirim verecektir.

EğitimLisans derecesi gerekli
İş YetenekleriKayıt tutma, detaylara dikkat, iletişim, müşteri ilişkileri
Yıllık Ortalama Maaş (2021)*Q.Anın giriş seviyesi için 63.670 TL. mühendisler

Kaynak: *maas.com

Eğitim Şartları & Nasıl Olunur?

Kalite Kontrol mühendisleri yazılım tasarımı veya bilgisayar bilimleri alanında lisans derecesine sahip olmaları gerekir. Okuldayken öğrenciler bir ürünün gelişim döngüsünü öğrenecek ve bilgisayar yazılımı programlarına aşinalık geliştireceklerdir. Öğrenciler ayrıca gelişim sürecini bir tasarımcı perspektifinden görme fırsatı bulacaklar.

Gerekli Yetenekler ve Şartlar

Kalite Kontrol mühendisleri, inceledikleri ürünü anlamış olmalı ve şirketin ürün hedeflerini bilmelidir. Mühendislerin doğru kayıtları tutabilmeleri, veri girişi konusunda verimli olmaları ve detaylara büyük özen göstermeleri gerekir. Etkin iletişim zorunludur, çünkü Kalite Kontrol mühendisleri bir ürünü mükemmelleştirmek için geliştirme ve test ekibi ile birlikte çalışması gerekir. Q.A. mühendisler, tüketicilerin üretici ve pazarlama şirketleri için herhangi bir sorumluluğu veya yasal endişeyi doğrulamak için bir ürünü nasıl yanlış kullanabileceğini düşünebilmelidir.

Kariyer ve Maaş Bilgisi

Kalite Kontrol mühendisleri için ortalama maaş Mühendisi Mart 2019 itibariyle 63.670 TL’di. Bilgisayar teknolojisi ve uygulamaları arttığından daha da arttı

Benzer Meslekler

Mühendislik kariyerindeki diğer birkaç seçenek:

Yazılım geliştirici

Genellikle bilgisayar programlama becerilerine ve bilgisayar bilimlerinde lisans derecesine sahip olan yazılım geliştiriciler, insanların ağları kontrol etmek ve cihazları çalıştırmak için sistemleri kullanmaları veya tasarlamaları için çeşitli uygulamalar tasarlarlar. 2016-2026 yılları arasında BLS tarafından ortalama %24 istihdam artışı bu alanda bekleniyordu ve 2017 için yıllık ortalama 103.560 liralık bir maaş rapor edildi.

Bilgisayar programcısı

Genellikle bilgisayar bilimi veya benzeri bir alanda lisans derecesi kazanarak, programcılar yazılım programları için istihdam yazım kodunu garanti altına alırlar. 2016-2026 yılı için mevcut bilgisayar programlama pozisyonlarında %7’lik bir düşüş BLS tarafından tahmin edilmiştir. 2017’deki BLS’ye göre ortalama kazançları 82.240 liraydı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu