İşletme Müdürü Maaşları, Ne İş Yapar? Görev Tanımı

İşletme müdürleri, çok uluslu şirketlerin verimli bir şekilde (ve yasal olarak) çalışmasını sağlamak için birçok ülkede iş politikalarını anlamalıdır. Bu makale, global işletme yönetimi için bir profesyonel hazırlamak için en iyi derecelerin bir kısmını, bazı gerekli beceri ve deneyimleri listeler.

Temel bilgi

Bir iş müdürü, çokuluslu bir organizasyonun arkasındaki güçtür. Çünkü kültürel farklılıkların avantajlarını ve sınırlarını tanıyarak, sınırları aşarak ticareti teşvik edebilirler. Bir işletme yöneticisinin, genellikle büyük bir şirketi işleten yöneticilerin topluluğuna fayda sağlamak için belirli bir uluslararası işletmede veya siyasi alanda uzmanlık eğitimi alması beklenir.

Zorunlu Eğitim Lisans; MBA önerilir
Diğer gereklilikler Mükemmel ağ oluşturma becerileri
Öngörülen İş Büyümesi (2018-2028) Üst düzey yöneticiler için %6*
Ortalama Maaş (2023) Genel ve operasyon yöneticileri için 100.930 TL

Kaynak: *Meslek İstatistikleri Bürosu (MİB)

İşletme Müdürünün Görev Tanımı

İş yönetimi, çok uluslu bir organizasyonun operasyonlarında yer alan yöneticiler için bir şemsiye terimdir ve yöneticilerin sıradüzenini tanımlamak için kullanılabilir. İşletmeler başarılı olmak için son derece uzmanlaşmış ve yakından bağlantılı uzmanları gerektirir; Bu nedenle küresel bağlamda verimliliği arttırmak için ekip olarak faaliyet gösteren iş, ülke, fonksiyonel ve genel müdürler vardır.

Uzmanlığın küresel ekonomide mükemmelliği sağlaması nedeniyle, küresel bir işletmeciden şirkete fayda sağlayabilecek bir alanda uzmanlık sağlaması beklenmektedir. Birincil sorumluluklara bağlı olarak bir yöneticinin dünya pazarındaki kurumsal gelişim için özel hedefler elde etmek için stratejik olarak çalışması beklenmektedir. Ayrıca global iş yöneticileri, şirket içindeki diğer kişilerin davranışlarından, işleri izlemekten ve başarıyı ölçmekten sorumludur. Bu yöneticilerin amacı, kültürel farklılıklara duyarlı ve esnek bir küresel ölçekte verimlilik ve rekabet gücüne sahip bir organizasyon işletmektir.

En Popüler:  İstatistiksel Analiz Uzmanı Maaşları Ne İş Yapar? Nasıl Olunur?

Sorumluluklar

İşletme yöneticileri organizasyonlarında büyük bir sorumluluk sahibidir. Büyük çok uluslu şirketlerin, temelde birkaç ülkenin hükümet düzenlemelerine uymaları zorunludur. İş yöneticisinin kaygısı, şirketin iş ve ürünleri yasal, etik ve yargı kısıtlamalarına göre tanıtmak için içinde bulunduğu her ülkenin kuralları çerçevesinde çalışmasını sağlamaktır. Ek olarak bir yöneticinin, ister muhasebe ister siyasi ilişkiler olsun, fonksiyonel kapasiteleri dahilinde etkin operasyonları sürdürmesi beklenir.

İstihdam Görünümü ve Maaş Bilgisi

Meslek İstatistikleri Bürosu 2018 ve 2028 arasında, çalışan genel sayının ve operasyon yöneticilerinin %6 oranında artması bekleniyordu. Bu ortalama bir orandır ve bu süre zarfında sınırlı iş fırsatları, şirket birleşmeleri ve az sayıda pozisyon için rekabet nedeniyle olabilir. Genel ve operasyon yöneticileri, MİB’e göre 2018’de ortalama 123.890 TL kazandılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu