İcra memuru Nedir ve Kimdir? Nasıl Olunur?

İcra memuru Nedir?

Hepimiz Yargıç Judy şovundaki ünlü mübaşiri gördük. Ama işi tam olarak nedir?

Bir icra memurunun pozisyonunun bir koruyucu ve küçük bir mahkeme görevlisi olarak uzun bir geçmişi vardır. O günlerdeki icra memurları, iyi toplayıcılar, yazarlar, süreç sunucularıydı. mahkeme korumasının yanı sıra.

Bugünlerde Amerika Birleşik Devletleri’nde bir icra memuru, yargıçlar, jüriler, davacılar ve sanıklar için güvenlik sağlayan mahkemenin bir barış görevlisidir. Bir vekil, mareşal veya polis memuru gibi bir tür ıslah memuru olabilirler. Görevleri, hangi mahkemede olduklarına ve hatta devlet düzenlemelerine bağlı olarak değişebilir.

İcra memuru Ne Yapar?

İlk ve en önemlisi, bir icra memuru mahkemeye, özellikle de hakime koruma sağlamak için çalışır. Mahkemenin tüm politikalarını uygulayacaklar ve hakimin emirlerini yerine getirecekler. Bir hâkimin, birinin mahkeme salonundan çıkarılmasına ihtiyacı varsa, bu kişiyi dışarıda görerek ve hatta gerekirse onu kısıtlayarak bunu uygulamak onların görevidir.

İcra memurları halkı ve jüri üyelerini iletişim kurmaktan korur ve bir yerden bir yere hareket ettiklerinde jüriye eşlik eder. İşlemler boyunca düzeni korurlar ve güvenli bir şekilde ele alınması gereken kanıtların ele alınmasına yardımcı olurlar. Tanıklara yemin ederler, ayrıca hakimin ihtiyaç duyabileceği önemli dosya ve evrakları takip ederler.

Bir tehdit varsa, icra memuru mahkeme salonunda gizlenebilecek silah ve bombaları arayacaktır. Bir mahkeme sürecindeki herkes ile zarar vermek isteyenler arasındaki ilk savunma hattıdırlar.

Bir icra memurunun temel görevlerinden bazıları şunlardır:
– Kaldırma veya tutuklama yoluyla mahkeme aksamalarını asgaride tutma
– Bir gecede otellerde tutulan jüri üyelerini koruma
– Mahkeme salonundaki kişilerden ateşli silahları veya diğer zararlı cihazları kaldırmak
– Güvenlik veya tıbbi acil durum hizmetleri sağlamak
– Hâkime dava dosyaları ve gerekli evrakları sağlamak
– Duruşma salonundaki herkesin ifadesini almak
– Jüri üyelerinin halkla iletişim kurmasının engellenmesi
– Gerektiğinde jüri üyelerine eşlik etmek ve onları zarar görmekten korumak

En Popüler:  Çiçekçi Nedir ve Kimdir? Nasıl Olunur?

İcra memuru Nasıl Olunur?

İcra memurlarının farklı kişilikleri vardır. Gerçekçi bireyler olma eğilimindedirler. Bu da bağımsız, istikrarlı, ısrarcı, samimi, pratik ve tasarruflu oldukları anlamına gelir. Dokunsal, fiziksel, atletik veya mekanik görevleri severler. Bazıları da girişimci yani; maceracı, hırslı, iddialı, dışa dönük, enerjik, hevesli, kendinden emin ve iyimser.

Bu meslek sana göre mi? İcra memurunun en iyi kariyer seçeneklerinizden biri olup olmadığını öğrenmek için ücretsiz meslek ve Kariyer testimizi yapabilirsiniz.

İcra memurunun Çalışma Yeri ve Şartları Nasıl?

Bir icra memuru, içerideki herkesin güvenliğini sağlamak için genellikle adliyede çalışır. Mahkeme salonu, bir icra memurunun zamanının çoğunu geçireceği yer olsa da jüri üyelerine eşlik ederken veya bir tecrit sırasında onları otellerinde korurken bazen kamu sektöründe de olabilirler.

İcra memurları ile benzer meslekler aşağıda listelenmiştir. Ayrıca merak ettiklerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlere sorabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu