Girişimci Nedir? Maaş ve Eğitim Bilgisi

Girişimciler İçin Görev Tanımı

Girişimciler ve küçük işletme sahipleri, Amerikan ekonomisine işlerinin bir kısmını sağlıyor. Bir girişimci, bir sanatçı, ev kadını, restoran sahibi ya da en yeni cep telefonu uygulamasını yeni açan bir mucit olabilir. Bir girişimciyi tanımlayan şey, bir başkası için çalışmak yerine iş dünyasında kendi başına grevde olma isteği ve cesaretidir. Bir işe başlamak için para bulmak, genellikle yeni bir girişimcinin karşılaştığı ilk zorluktur. Fakat girişimcilerin ekonomi üzerindeki olumlu etkileri nedeniyle, hem özel hem de devlet borç verenleri tarafından, gelecek vaat eden profesyonellere ucuz sermaye sağlama konusunda çaba sarf edilmektedir.

Eğitim Eğitim önkoşulları spesifik değildir; iş deneyimi ve yüksek eğitim düzeyleri, alandan bağımsız olarak faydalıdır.
İş Yetenekleri Müşteri hizmetleri becerileri, risk ile rahat, çoklu görev becerileri, pazarlama becerileri, defter tutma becerileri
İş Doğum ve Ölüm Oranları (2014) +1.16 (ölümden daha fazla doğum)

Eğitim Şartları – Nasıl Olunur?

Girişimciler için eğitim gereksinimleri spesifik değildir; Bununla birlikte güçlü bir iş geçmişi finansal desteğin sağlanmasında yardımcı olabilir. Başarılı girişimciler kendi alanlarında iyi eğitilmiş olsalar da nitelikler değişebilir. Örneğin kalkınan restoratörler, mutfak okulları ve misafirperverlik programları veya yetenekli şeflerin yeni mezunları olabilir. Bununla birlikte yemek pişirme hakkında hiçbir şey bilmeyen. Fakat her zaman harika bir semt pubına sahip olmayı hayal etmiş olan İşletme Yüksek Lisansına sahip bir kişi de girişimci olarak nitelendirilebilir. Tüm girişimcilerin sermayeye ihtiyacı vardır. Bu yüzden etkili bir iş planı yazabilmek hayati öneme sahiptir.

İstenen Yetenekler

Girişimciler risk alma konusunda hoşgörüye ve 9-5 işin güvenliğini bırakmaya isteklidir. Çoklu görev yapabilme yeteneği, özellikle bir girişimcinin bir muhasebeci, müşteri hizmetleri temsilcisi ve pazarlama uzmanı olarak işlev görmesi gerekebilecek bir işletmenin başlangıcında çok önemlidir.

En Popüler:  Vinç Operatörü Maaşı, Eğitim ve İş Tanımı

Kariyer Durumu

Girişimciler için kazanç büyük ölçüde değişmektedir ve gelir, özellikle de yeni bir işletmenin ilk günlerinde, genellikle istikrarsızdır. Tohum ve başlangıç ​​parası önemlidir. Çünkü başlangıçta çok az ya da hiç kâr olmayabilir. Diğer girişimciler yeni işlerini kademeli olarak kurarken, halen tam veya yarı zamanlı pozisyonlarda çalışabilirler. Meslek İstatistikleri Bürosu’na göre 2014 yılında girişimcilik sağkalım oranları sektöre göre farklılık göstermiş, inşaat işletmeleri spektrumun en alt sıralarında yer almakta ve sağlık hizmetleri ile sosyal yardım hizmetleri daha yüksek başarı oranlarına sahiptir. Genel olarak bu yıl içinde kapatıldığından çok daha fazla işletme kuruldu.

Benzer Meslekler

İlgili meslekler şunlardır:

Maliyet Tahmin Ediciler

Maliyet tahmin ediciler bilgiyi analiz eder ve bir bina, ürün veya hizmet geliştirmek için yaklaşık olarak ne kadar emek, para ve zamana ihtiyaç olabileceğini belirler. Yapımdaki maliyet tahmin edicileri üniversite diploması olmadan geçebilirken, inşaat veya fizik bilimi, işletme ve mühendislik lisans programlarının tamamlanması, bu pozisyonu korumak için olağan asgari şarttır. Maliyet tahmin edicileri matematikte de yetenekli olmalıdır. Meslek İstatistikleri Bürosu (MİB), ülke genelinde maliyet tahmincilerine yönelik istihdam olanaklarının 2016 ve 2026 arasında %11 oranında artacağını bildirmektedir. 2018’de bu pozisyonda çalışan profesyonellerin ortalama 64.040 TL kazandıklarını bildirmiştir.

Finansal Analistler

Finansal analistler, işletmelerin ve müşterilerin tahvil ya da hisse senetleri gibi sağlam yatırımlar yapmalarına yardımcı olur. İlgili lisans öğrencileri diğer alanların yanı sıra ekonomi, mühendislik, finans veya istatistikleri de içerebilir. Daha yüksek seviyeli pozisyonlar için bir İşletme Yüksek Lisansı veya Bilim Yüksek Lisansı gerekebilir. Meslek İstatistikleri Bürosu (MİB) tarafından bildirildiği üzere, istihdam olanaklarının 2016’dan 2026’ya ortalamadan daha hızlı bir şekilde %11 oranında artacağı tahmin edilmektedir. 2018’den itibaren finansal analistlere ortalama maaş 85.660 TL ödenmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu