Gıda Düzenleme Danışmanı Nedir ve Kimdir? Nasıl Olunur?

Gıda Düzenleme Danışmanı Nedir?

Bir gıda düzenleme danışmanı, ürünlerin halka pazarlanabilmesi için karşılaması gereken bilimsel ve düzenleyici gereksinimleri yönlendirir. Gıda düzenlemelerine uyulmaması, gelecekte maliyetli düzeltici eylemlere ve hatta olası geri çağırmalara neden olabilir. Bir gıda düzenleme danışmanı, yalnızca gıda ürünlerinin uyumlu olmasını sağlamaya yardımcı olmakla kalmaz. Hem de gıda ürünlerinin pazara rekabet avantajı ile yerleştirilebileceği yollar da önerebilir.

Gıda düzenleme endüstrisi olmasaydı, besin değeri, gıda işleme ve hazırlama konusundaki bilgisizliğimiz ve insan yapımı, “gıdaya uygun” toksinlerin düzensiz kullanımı, kolektif sağlığımızı sürekli ve ciddi bir risk altına sokardı.

Gıda düzenleme danışmanı Nasıl Olunur?

Gıda düzenleme danışmanlarının farklı kişilikleri vardır. Sanatsal bireyler olma eğilimindedirler. Bu da onların yaratıcı, sezgisel, duyarlı, açık ve ifade edici oldukları anlamına gelir. Yapılandırılmamış, orijinal, uygun olmayan ve yenilikçi. Bazıları aynı zamanda araştırmacı yani; entelektüel, iç gözlemci ve meraklı.

Bu meslek sana göre mi? Gıda düzenleme danışmanının en iyi kariyer seçeneklerinizden biri olup olmadığını öğrenmek için ücretsiz meslek ve Kariyer testimizi yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu