Gece Müdürü İş Tanımı ve Maaşları – 2023

Gece Müdürü İş Tanımı

Gece müdürleri, bir önceki günün ticari kayıtlarını ve işlemlerini denetler ve gece vardiyalarında tüm işlemleri yönetir. Oteller, moteller ve tatil köyleri, ofis ve ön büro ortamlarında yarı zamanlı ve tam zamanlı saatler için gece müdürleri işe alır. Gece müdürleri az veya hiç denetlenmeden bağımsız olarak çalışır ve gece vardiyalarının sonunda gündüz yöneticisine rapor verir. Gece müdürleri kurum içinde kendi görevlerini yerine getirdiklerinden bu iş için seyahat gerekmez.

Gece Müdürünün Görevleri ve Sorumlulukları

Bir gece denetçisinin görevleri, bir gün önce otelde yapılan iş miktarına, gece geç saatlerde misafir check-in sayısına ve bir gecede gerçekleşen telefon ve olay sayısına göre değişir. Fakat bu temel görevler çoğu ortamda yaygındır:

Check-In’leri Yönet

Gece müdürleri misafir check-inlerini, evrak işlerini ve ödemeyi gerektiği gibi yönetir.

Gece Muhasebesi Yapın

Gece müdürleri, gündüz vardiyasından mali kayıtları işler. Ayrıca bakiyelerin doğru olmasını sağlamak için tüm finansal işlemleri gösteren e-tablolar ve diğer kayıtları oluştururlar. Bu durum resepsiyondaki yazarkasaların, yiyecek ve içecek alanlarının ve otelin diğer bölümlerinin denetlenmesini içerir. Finansal raporlar ile yazar kasa tutarları arasındaki tutarsızlıklar günlüğe kaydedilmelidir.

Personel ve Misafir Talepleri

Gece müdürleri, konukların sorunlarını gidermek için gereken tüm şikayet ve taleplere yanıt verir. Buna ek olarak gece personelinin radyo çağrılarına yanıt verir ve sorunlarda onlara yardımcı olurlar. Ayrıca telefon çağrılarını cevaplarken yönlendirirler.

Gece Denetim Kontrol Listesini Takip Etme ve İnceleme

En Popüler:  Teknik Uzman İş Tanımı ve 2023 Maaşları

Gece müdürleri, gece yapılması gereken tüm görevlerin günlüğü olan gece denetim kontrol listesindeki tüm öğeleri tamamlar ve inceler.

Kahvaltı Hizmetine Hazırlanın

Gece müdürleri, yemek alanını yaklaşan sabah kahvaltı servisi için hazırlar.

Gece Yedeklemesi Yap

Gece müdürleri, tüm verileri saklamak için bilgisayar sunucusunda yedekleme prosedürleri uygular.

Bakiye Misafir İşlemleri

Gece müdürleri, gün içinde yapılan tüm konuk ücretlerini analiz eder ve bu ücretleri konuk faturalarına ekler.

Gece Müdürü Nasıl Olunur?

Gece müdürleri, günlük işteki tüm işlemleri denetlemek ve konuk hesaplarına ücret eklemek için analitik düşünmeyi kullanır. Ayrıca tüm otel misafirlerine müşteri hizmeti sunmaktadır. İşverenler, aşağıdaki yeteneklere sahip gece denetçileri ararlar:

  • Bilgisayar yetenekleri – Gece denetçileri, iyi bilgisayar yetenekleri gerektiren gece denetimleri yapmak için birden fazla yazılım programı ve dijital yazarkasa sistemleri kullanır
  • Fiziksel uygunluk – Gece denetçileri, aynı anda uzun saatler boyunca ayakta kalabilmek için fiziksel yeteneğe ihtiyaç duyar
  • İletişim yetenekleri – Gece denetçileri, konukları selamlamak, telefonlara cevap vermek ve personelle konuşmak ve ayrıntılı gece raporları yazmak için güçlü sözlü ve yazılı iletişim yetenekleri kullanır.
  • Müşteri servisi – Gece denetçileri, tüm müşteri şikayet ve taleplerini ve bir gece otele gelen konukları, mükemmel müşteri hizmeti gerektiren tüm görevleri ele alır.
  • Analitik düşünme – Gece denetçileri finansal kayıtları dikkatle analiz etmek ve yazarkasaları denetlemek için analitik yetenekleri kullanır
  • Problem çözme yetenekleri – Gece denetçileri tüm problemleri ve meseleleri konuklar ve personel ile ortaya çıktıklarında yönetirler. Bu da problem çözme yeteneği gerektirir
  • Matematik – Gece denetçileri, hepsi mükemmel matematik yetenekleri gerektiren konuk giderlerini hesaplar, bakiye kayıtları yapar ve günün hesaplarını denetler

Gece Müdürü Eğitimi ve Öğretimi

Birçok işveren gece müdürlerinin en az lise diplomasına sahip olmasını şart koşar. Ağırlama, işletme veya benzer bir alanda önlisans derecesine sahip olan veya konaklama endüstrisinde geçmiş iş deneyimine sahip olan adaylar, daha az eğitim veya deneyime sahip olanların üstündeki işverenlere dikkat çeker. Fakat bazı işverenler giriş düzeyinde gece müdürleri tutmaktadır.

En Popüler:  Personel Muhasebecisi İş Tanımı ve 2023 Maaşları

Uzunluğu işverene ve stajyerin halihazırda sahip olduğu deneyim ve eğitim miktarına bağlı olarak değişen gece müdürlerine eğitim verilmektedir. Eğitim sırasında gece müdürleri, gece çalışma görevlerini öğrenmek için yönetim ekibinin kıdemli bir üyesi ile yakın çalışırlar.

Gece Müdürü Maaşı ve 2023 Yıllık Kazancı

EnİyiMeslekler’e göre gece müdürleri ortalama saatlik 10.77 TL kazanıyor. Meslek İstatistikleri Bürosu (MİB) verileri, muhasebe, muhasebe ve denetim memurlarının (gece müdürleri dahil) yıllık 18.87 TL ve yıllık 39.240 TL kazandığını göstermektedir. MİB, bu iş alanının 2029’a kadar çok az büyüme göstereceğini veya hiç büyümeyeceğini tahmin ediyor.

Temel sağlık hizmeti kapsamı bazen sunulsa da işverenlerin çoğu gece denetçilerine fayda sağlamaz. Tam zamanlı gece müdürlerine genellikle ücretli tatil ve tatil izni verilir ve bazı işverenler otel hizmetleri ve yemeklerinde indirim sağlayabilir.

Kariyer, İş ve İstihdam Kaynakları

Seçtikleri kariyerinde başarılı olmak isteyen gece müdürleri için pratik ipuçları ve stratejiler bulmak için bu kitapları ve web sitelerini keşfedin:

Muhasebe: Yeni Başlayanlar için Muhasebe Rehberi – Finansal terminoloji, muhasebe yazılımını kullanma ve finansal kayıtları analiz etme gibi temel muhasebe kavramlarını kapsayan bu kitaptaki ipuçlarıyla finansal muhasebenin temellerini öğrenir

Otelciler için 100 İpucu: Her Başarılı Otel Profesyonelinin Bilmesi ve Yapması Gerekenler – Bir misafirperverlik uzmanı tarafından yazılan bu kitap, otel ortamlarında çalışan profesyoneller için onlarca pratik ipucu içeriyor

Ağırlama Finans ve Teknoloji Profesyonelleri – Bu web sitesinde konaklama finansmanı ile çalışan tüm profesyoneller için etkinlikleri, haber güncellemelerini, web seminerlerini ve kariyer geliştirme kaynaklarını araştırın

Gece Müdürü ile Benzer Meslekler

Yüz binlerce uzman onaylı meslek veritabanımızdan benzer meslekleri keşfedin:

  • Gece Denetçisi
  • Gece Yöneticisi
  • Servis Çalışanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu