Fransa İş İlanları ve Vize Şartları Nedir?

Burası dünyanın en popüler turistik yeridir. Fakat Fransa’yı yeni bir perspektiften görmek istiyorsanız ülkede çalışmayı düşünün.

Avrupa’nın en büyük ülkesi olarak Fransa’da görülecek ve yapılacak şeyler için asla kaybolmayacaksınız. Paris’in dünyaca ünlü simgelerinden ve Fransız Rivierası’nın kumlu plajlarından ve mavi sularından Alpler ve Pirenelerin muhteşem kayak pistlerine kadar keşfedilecek çok şey var.

Hareket etmeden önce dili öğrenmeniz önemlidir ve kısa vadeli sözleşmeler kalıcı pozisyonlardan daha hazırdır. Bununla birlikte sağlam bir sağlık sisteminden ve cömert bir tatil parasından yararlanarak, orada olduğunuzda yüksek bir yaşam standardının tadını çıkaracaksınız.

Fransa iş ilanları

Fransa, çeşitli sektörlerde küresel bir liderdir. Ülkenin demir-çelik ve parfüm ve kozmetik endüstrileri en hızlı büyüyen sektördür.

Fransa’da çok uluslu birçok şirket bulunmaktadır:

 • AXA Grubu
 • Danone
 • Michelin
 • Ubisoft.

Turizm, ekonominin hayati bir parçasıdır yani; kamp alanlarında veya kayak merkezlerinde mevsimlik işleri kolayca bulabileceğiniz anlamına gelir ve ayrıca İngilizce’yi yabancı dil olarak öğretme fırsatları da vardır.

İş imkanı ve iş olanakları

 • Uçaklar
 • Otomobiller
 • Elektronik
 • Gıda işleme
 • Tekstil

İşçi açığı ve pazar payı

Avrupa Birliği’nde (AB) en büyük ikinci ekonomiye ve dünyadaki en büyük beşinci ekonomiye sahip olmasına rağmen işsizlik şu anda Fransa’da bir sorundur; her on kişiden biri işsizdir.

Bunun nedeni şirketlerin ihtiyaçlarının ve bu ihtiyaçları karşılamak için işgücünde mevcut olan becerilerin uyumsuzluğudur. Özellikle, bilişim, sağlık ve mühendislik sektörleri yaşamakta olan boş işçileri doldurmak için nitelikli işçilerin yetersizliği, tarım, imalat ve madencilik işçileri ise fazladır.

2017 yılında Fransız şirketleri tarafından yetersiz kalifiye Fransız işçilerinin boş bıraktığı boşlukları doldurmak için yaklaşık yarım milyon yabancı işçi istihdam edildi. İşverenlerin aradığı yeteneklere sahipseniz ve onları destekleyecek niteliklere sahipseniz, Fransa’da bir iş bulmak zor olmamalıdır.

Fransa’da iş bulmak

Fransa’daki işler için e-posta, online başvuru formları veya daha yaygın olarak özgeçmişinizi ve ön yazınuzu şirkete göndererek başvurursunuz. İngilizce konuşan bir rol için başvuru yapsanız bile, bunları hem İngilizce hem de Fransızca olarak üretmeye hazır olun. Çünkü birçok şirket sizden bekleyecektir.

Fransız CV’si, genç bir pozisyon için A4’ün birden fazla tarafı olmamalı ve dil yeterliliğinizi, ters kronolojik sırayla iş deneyimini ve eğitimsel başarıları vurgulamalıdır. Eğitim veya iş geçmişinizde açıklanamayan hiçbir boşluk olmamalıdır.

En Popüler:  İtalya İş İlanları ve Vize Şartları Nedir?

Pozisyonunuz için neden uygun bir aday olduğunuzu açıklamak için ön yazınuz kısa ve öz olmalıdır. Transkriptlerinizi ön yazınuza eklemeyin. Fransız işverenler başvurunuz başarılı olursa bunları bizzat görmenizi isteyecektir.

Bu ilk aşamanın ötesinde, başvuru süreci titizdir. Şirketler en fazla dört röportaj yapabilir ve siz gelmeden önce şirketin yanı sıra Fransız iş jargonuna da değinmelisiniz. Fransızlar dakiklik ve akıllı iş kıyafeti değer ve resmi bir röportaj ayarı için hazırlıklı olmalısınız.

Fransız işverenler spekülatif uygulamalara ve ağlara olumlu bakıyor. Bu yüzden reklamı yapılan iş bulmakta zorlanıyorsanız proaktif bir yaklaşım benimseyin ve doğrudan çalışmak istediğiniz şirketlerle iletişime geçin.

Yaz işleri

Özellikle Paris, Montpellier ve Nice turizm merkezlerinde, yaz aylarında otelcilik ve turizm sektöründe birçok fırsat bulunmaktadır. Alternatif olarak Canvas veya Eurocamp gibi şirketler aracılığıyla bir kamp alanında çalışabilir veya çiftçilik ve şarap endüstrisine katılıp üzüm seçici olarak çalışabilirsiniz. Kayak dağ evleri kış aylarında geçici pozisyonlar sunar.

Yabancı bir işçi olarak en az Fransız asgari ücreti (SMIC) ödenecek. Bu da 2017’de saatte 9.76 €.

Alternatif olarak gönüllü olabilirsiniz. Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH), Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilmekte ve 17 ile 30 yaşları arasındaki kişilere yöneliktir. Gençlere Fransa’nın bulunduğu Avrupa ve Avrupa dışı bazı ülkelerde 12 aya kadar gönüllü olma şansı sunuyor. Bir.

Diğer gönüllü yerleşimleri şu yollarla bulabilirsiniz:

 • GoAbroad.com

Eğitim öğretim şartları

Ülke İngilizce konuşulan iş piyasası ile bağını koruduğu için Fransa’da İngilizce öğretmenlerine yüksek talep var. Özel ve devlet okullarında, dil kolejlerinde, belediye binalarında, üniversitelerde veya bir şirkette öğretim pozisyonları, çalışanlarına iş İngilizcesi öğretme bulacaksınız.

Yerleşimler hakkında daha fazla bilgiyi British Council veya CIEP aracılığıyla öğrenebilirsiniz. İngilizce öğretiyor olsanız da her iki şema da gerekirse bir dil testi yoluyla gösterebileceğiniz iyi bir Fransızca standardı gereksinimini şart koşmaktadır. Ayrıca en az iki yıllık bir lisans veya eşdeğeri tamamlamış olmanız gerekir.

Stajlar (Erasmus, AIESEC vb.)

Staj yapmak, kariyerinizi ilerletirken başka bir ülkede yaşamayı deneyimlemenin harika bir yoludur. Fransa’da staj, ‘sahne’ olarak bilinir ve en fazla altı ay sürer.

En Popüler:  Yeni Zelanda İş İlanları ve Vize Şartları Nedir?

Stajınız iki aydan daha uzun sürerse, asgari bir burs almaya hak kazanırsınız.

Fransa’da staj yapmak için kayıtlı olmanız ve üniversitede eğitim almanız gerekir. Yasaya göre staj başlamadan önce, siz ve üniversiteniz ile işvereniniz arasında, staj sırasında başlangıç ​​ve bitiş tarihlerinizi, çalışma saatlerinizi ve sorumluluklarınızı belirten üç yönlü bir sözleşme olan ‘Sözleşme de Sahne Alanı’ imzalamanız gerekmektedir.

Staj başvurusunda beş ay gibi kısa bir süre içinde, tıpkı elektronik ortamda veya posta yoluyla bir CV ve ön yazı gönderirsiniz. Fırsatları aşağıdaki yollarla arayabilirsiniz:

 • GoAbroad.com

Fransız vizeleri (Oturma ve Çalışma İzni)

AB/AEA vatandaşı, İsviçre veya Hırvat vatandaşıysanız, Fransa’da çalışmak için vizeye veya izne ihtiyacınız yoktur. Geçerli bir AB pasaportuna sahip olduğunuz ve aşağıdaki koşullara sahip olduğunuz sürece, geldikten sonra artık mukim olarak kaydolmanız gerekmemektedir:

 • Kullanılan
 • Kendi işinde çalışan
 • Bir öğrenci
 • AB vatandaşının aile üyesi.

Evinizi kaydettirmeniz gerekiyorsa, bunu Fransa’daki yerel belediye binanızda yapabilirsiniz.

AB/AEA üyesi olmayan vatandaşların Fransa’da çalışma iznine ihtiyaçları olacaktır. İşvereniniz bu prosedürü izlediğinden, işlem başlamadan önce bir istihdam onayına ihtiyacınız olacaktır. Bir iş bulduğunuzda, kendi ülkenizdeki Fransız büyükelçiliği veya konsolosluğu aracılığıyla uzun süreli vize başvurusunda bulunun. Fransa’ya varışınızdan itibaren üç ay içinde beş yıla kadar geçerli olan ve süresi dolmadan iki ay önce yenilenmesi gereken oturma izni başvurusunda bulunmanız gerekir.

Dil şartları

Yabancı dil olarak İngilizce öğretmek gibi İngilizce konuşmanız gereken bir işte çalışsanız bile, topluluğunuzla bütünleşmek ve yaşarken geçinmek için iyi bir Fransızca kavramanız gerekir. Fransa.

Resmi Fransızca yeterlilik sertifikaları, DELF ve DALF, Fransız Eğitim Bakanlığı tarafından verilir ve gerekli bir standarda yeteneğinizi kanıtlamak için onları almanız gerekebilir.

Fransa’da çalışmak nasıl bir şey?

Fransa’da, yaşam standartlarını yükseltmek amacıyla getirilen 35 saatlik çalışma haftası yasal standarttır. Bundan daha fazlası, fazla mesai olarak sınıflandırılır. Buna ek olarak 12 aylık bir süre ve 11 resmi tatil günlerinde beş haftalık ücretli izin şeklinde mola hakkına sahip olacaksınız.

Çalışma alanı genellikle güçlü bir hiyerarşik yapıda çalışır. Pozisyonlar ve karşılık gelen güçleri çok açıktır. Muhtemelen patronunuzla çok az kişisel temasınız olacaktır ve resmi bir ortamda çalışmayı bekleyebilirsiniz.

2018 yılı itibariyle, çalışanların vergileri, beş gelir vergisi bandında kazandıkça bir sisteme ödenmektedir. Maaşınız %14 oranında 9.907 €’ya ulaştıktan sonra 158.883 €’ nun üzerindeki maaşlarda %45’in en üst bandına kadar vergi ödemeye başlamanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu