Fitness Eğitmeni Maaşı, Kariyer ve Görev Tanımı

Sertifikalı bir Fitness Eğitmeni için Görev Tanımı

Bir grup egzersizi öğretmeni olarak CFT dövüş sanatları, ağırlık veya direnç eğitimi, kardiyovasküler eğitim veya esneklik egzersizlerini öğretebilir. Bir spor kulübü yöneticisi olarak CFT, tüm spor programlarını koordine ederek, ekipman satın alarak, personel ve kişisel antrenörlerin işe alınması, eğitimi ve denetlenmesi ile aynı zamanda sporla ilgili promosyonların tasarlanması konusunda spor felsefesine karar verir. Bu pozisyonlar spor salonlarında veya yoga stüdyosundadır ve ayrıca tatil köylerinde, hastanelerde ve hatta kıdemli vatandaş tesislerinde bulunabilir.

Eğitim Şartları CPR, lise diploması veya eşdeğeri sertifikalı
Gerekli beceriler Öğretim, organizasyon, iletişim, motivasyon, empati
Ortalama Maaş (2023)* TL 39.210
İş Büyümesi (2016-2026)* %10

Kaynak: *Meslek İstatistikleri Bürosu (MİB)

Eğitim Şartları – Nasıl Olunur?

Meslek İstatistikleri Bürosu, bir CFT’nin en azından CPR’de sertifikalandırılması ve bir lise diplomasına sahip olması gerektiğini, bunun bir CFT olarak sertifikanın kazançlı istihdam için çok önemli olduğunu eklediğini söylüyor. Ulusal Sertifika Ajansları Komisyonu web sitesinde, bir fitness eğitmeni veya kişisel bir eğitmen için kimlik belgesi veren çok sayıda fitness kuruluşu için web bağlantıları listelenmektedir. Bir güvence kazanmak için, potansiyel eğiticilerin genellikle fizyoloji, uygun egzersiz rutinleri ve müşteri uygunluk değerlendirmesini kapsayan bir sınavı geçmeleri gerekecektir. Ayrıca MİB, Pilates ve yoga eğitmenlerinin, standartların 200 saatin üzerinde olmasıyla, bu alanlarda kendi eğitimlerini istediklerini belirtti.

Gerekli beceriler

Bir egzersiz eğitmeni için, genel öğretim becerileri, özellikle uygun egzersiz teknikleri için çok önemlidir. Örgütsel beceriler de gereklidir. Çünkü özellikle bir sınıfa gireceği ve ayrıntılarını geliştireceği için. Yöneticiler ably ile iletişim kurmalı ve motive etmeli, ayrıca oldukça farklı atletik ve öz motivasyon yeteneklerine sahip insanlarla empati kurmalıdır.

En Popüler:  Vinç Operatörü Maaşı, Eğitim ve İş Tanımı

Maaş ve Kariyer Beklentileri

MİBden alınan maaş anketi bilgileri, ABD’deki fitness eğitmenlerinin 2017’de ortalama ortalama 39.210 Türk lirası gelir elde ettiğini ortaya koydu. 2016 ve 2026 yılları arasında spor eğitmenleri ve eğitmenler için %10

Benzer Meslekler

Fitness eğitmeni olmak için gereken bazı beceriler, sizi diğer alanlardaki işler için hazırlamaya yardımcı olacaktır.

Rekreasyon Terapisti

Terapötik rekreasyon alanında lisans derecesi veya yakın ilişkili bir alanda, olası sertifikasyonun yanı sıra, bu terapistler engelli veya hasta bireyler için rekreasyonel aktivite programları planlar ve yönetir. MİB’e göre bu alandaki istihdamın 2016-2026 yılları arasında ortalama %7 oranında artması beklenmektedir ve 2017’de ortalama maaşın 47.680 Türk lirası olduğu bildirilmiştir.

Atletizm Antrenörü

Bu eğitmenler atletik eğitimde en az bir lisans derecesi kazanmak zorundadır ve çoğu devlette lisans veya sertifika alınması gerekir. Üniversite işleri gibi bazı pozisyonlar daha yüksek dereceler gerektirebilir. Atletik eğitmenler her yaştan insanla çalışırken kemik ve kas yaralanmalarını tedavi eder ve önler. MİB’e göre bu kariyer için 2016-2026’dan itibaren ortalama %23lük bir istihdam artışı bekleniyordu. Meslek İstatistikleri Bürosu (MİB) ayrıca 2017’deki atletik antrenörlerin yılda ortalama 46.630 TL gelir elde ettiğini bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu