Estetisyen Nedir ve Kimdir? Nasıl Olunur?

Estetisyen Nedir?

Bir estetisyen, bir salonda veya spada çalışarak müşterilerine özel cilt bakımı uygulamaları, özellikle de yüz cilt bakımı uygulamaları sunar. Ayrıca vücut sargısı, masaj, ağda, şekerleme, manikür ve pedikür gibi vücut bakımları yapabilirler.

Estetisyenler, cilt bakım ürünleri söz konusu olduğunda uzmanlık bilgisine sahiptir ve müşterileri için uygun olabilecek önerilen ürünlerle birlikte evde bir cilt bakımı rejimi önerebilirler.

Estetisyen Ne Yapar?

Bir estetisyen, tıbbi olmayan cilt tedavileri gerçekleştirir. Bazı durumlarda ofislerinde dermatologlarla birlikte çalışabilirler ancak genel olarak spa benzeri ortamlarda bulunurlar.

Cilt terapileri rahatlatıcı bir tedavi olarak veya akne, egzama veya kuru cilt gibi bir cilt sorununu çözmek için kullanılabilir. Rahatlatıcı cilt terapileri yüz bakımı ve masajları içerebilir ve bunlardan sadece biraz kişisel zaman geçirmek isteyen herkes yararlanabilir.

Yaşlanma karşıtı tedaviler gibi daha hedefe yönelik tedavilerin belirli bir kitlesi vardır, genellikle yaşlanmanın belirtilerinin yüzlerinde görünmeye başlamasıyla ilgilenenler. Bu tür terapiler, mikrodermabrazyon tedavilerini veya hafif asitli peelingleri içerebilir ve kırışıklıkları gidermeyi ve daha genç görünen bir cilt oluşturmayı amaçlayabilir. Botoks gibi tıbbi yaşlanmayı geciktirici tedaviler mutlaka tıp doktoru tarafından yapılmalıdır ve kaplıcalarda yapılamaz.

Estetikçiler, akne veya egzama gibi önceden teşhis edilmiş cilt rahatsızlıklarını tedavi edebilir. Fakat bilinmeyen durumları teşhis etmelerine izin verilmez ve müşterileri bir dermatolog gibi bir tıp uzmanına yönlendirmeleri gerekir. Genel olarak bir estetisyen müşteriye, müşterinin sahip olabileceği herhangi bir cilt sorununu giderecek ve cildinin kalitesini ve görünümünü iyileştirecek yatıştırıcı ve keyifli bir tedavi sunmayı amaçlar.

Verilen tedaviler şu maddeleri içerebilir:
– Derin gözenek temizleme tedavileri
– Yüz peelingi
– Yüz masajı
– Ekstraksiyonlar ve özel akne tedavileri
– Mikrodermabrazyon
– Hafif kimyasal peeling
– Selülit tedavileri
– Vücut sarımı
– Ağda ve Şekerleme
– Manikür ve Pedikür

En Popüler:  Kapıcı Nedir? Nasıl Olunur?

Estetisyen Nasıl Olunur?

Estetikçilerin farklı kişilikleri vardır. Girişimci bireyler olma eğilimindedirler. Bu da maceracı, hırslı, iddialı, dışa dönük, enerjik, hevesli, kendinden emin ve iyimser oldukları anlamına gelir. Baskın, ikna edici ve motive edicidirler. Bazıları da sosyaldir yani; kibar, cömert, yardımsever, sabırlı, şefkatli, yardımsever, empatik, düşünceli ve arkadaş canlısıdır.

Bu meslek sana göre mi? Estetisyenliğin en iyi kariyer seçeneklerinizden biri olup olmadığını öğrenmek için ücretsiz meslek ve Kariyer testimizi yapabilirsiniz.

Estetisyenin Çalışma Yeri ve Şartları Nasıl?

Estetisyenler genellikle, çalışmak için çok iyi bir ortam olması gereken bir salon veya spa tipi bir ortamda iş bulacaklardır. Bu yerler genellikle sessizdir ve yatıştırıcı ve sakin olmayı hedefler, müşterinin tedavilerinin rahatlatıcı deneyimine katkıda bulunmak için tasarlanmıştır. Kasaba ve şehirlerin çoğunda çok sayıda salon ve kaplıca olduğu için, uygun bir yer bulmak için çok uzağa gitmek gerekli olmamalıdır.

Estetikçiler aynı zamanda şu adlarla da bilinirler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu