Elektronik Cihaz Teknisyeni Nedir? Maaş ve Eğitim Bilgisi

Elektronik Cihaz Teknisyeni İçin Görev Tanımı

Elektronik cihaz teknisyenleri mühendislerle birlikte çalışır ve çeşitli üretilen ürünler için tasarım ve geliştirme planları oluşturulmasına yardımcı olur. İşin büyük kısmı şu anda online yapıldı; Sonuç olarak elektronik cihaz teknisyenleri bilgisayarlarda yüksek derecede yetkin olmalıdır. Potansiyel elektronik cihaz teknisyenlerinin çoğu, bir topluluk kolejinden 2 yıllık bir derece alır; diğerleri bir sertifika programından geçer.

Eğitim Sertifika ve önlisans programları mevcut
İş Yetenekleri Detaylara dikkat, bilgisayar programı çalışması, iletişim
Yıllık Ortalama Maaş (2021)* Elektrik ve elektronik mühendisliği teknikerleri için TL 63.660
İş Büyümesi (2016-2026)* Elektrik ve elektronik mühendisliği teknisyenleri için %2

Kaynak: *Meslek İstatistikleri Bürosu (MİB)

Eğitim Şartları – Nasıl Olunur?

Çoğu elektronik cihaz teknisyeni ticareti bir topluluk kolejinden bir sertifika veya önlisans derecesi kazanarak öğrenir; Her iki program türünde de öğrenciler matematik, bilgisayar bilimi, kimya ve elektronik teknolojisinin temelleri üzerine ders almayı bekleyebilirler. Sunulan ana derece Elektronik Teknolojisi Uygulamalı Bilimler Önlisans, iki yılda tamamlanabilir.

Gerekli Yetenekler ve Şartlar

Elektronik cihaz teknisyenleri, elektrikli ürünlerin karmaşıklığıyla çalışır. Bu yüzden bu kariyere ilgi duyan herkes için ayrıntılara dikkat etmek gerekir. Bir elektronik cihaz teknisyeni ayrıca karmaşık bilgisayar programlarını kullanma yeteneğine de sahip olmalıdır. Güçlü iletişim becerileri, ayrıca sık sık not tutan ve sunum yapan elektronik cihaz teknisyenleri için bir artıdır.

Kariyer ve Maaş Bilgisi

Meslek İstatistikleri Bürosu, elektronik cihaz teknisyenlerinin tanımına uyan bir meslek unvanı olan elektronik ve elektrik mühendisliği teknisyenleri için 137.000 işin bulunduğunu bildirmiştir. 2016 – 2026 arasında. Mayıs 2017 itibarıyla, bu işçiler için yıllık ortalama maaş 63.660 Türk lirası’dır.

En Popüler:  Ön Büro Müdürü Maaşları, Ne İş Yapar? Görev Tanımı

Benzer Meslekler

Mühendislikte kariyer için bu diğer seçenekleri göz önünde bulundurun:

Makine Mühendisliği Teknisyeni

2016-2026 yıllarında bu meslek için MİB tarafından ortalama %5’lik istihdam artışı öngörülmüş ve 2017’de ortalama yıllık 55.360 Türk lirası tutarında bir ücret ödenmiştir. daha sonra çeşitli mekanik cihazların geliştirilmesinde, test edilmesinde ve üretilmesinde makine mühendislerine yardımcı olarak istihdamın emniyet altına alınması

Makinist

Bu uzmanlar genellikle meslek okulları, adaylıklar veya iş başında eğitim yoluyla manuel veya bilgisayarlı sayısal kontrollü (CNC) tezgahları kurma ve kullanma becerilerini öğrenmişlerdir. Meslek İstatistikleri Bürosu (MİB) tarafından 2016-2026 yılları arasındaki mevcut pozisyonlardaki ortalama artıştan %2’lik artış öngörülmüştür. Mayıs 2017’den itibaren, makineciler yıllık ortalama 42.850 Türk lirası maaş kazandılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu