E-ticaret Direktörü Nedir? Nasıl Olunur?

E-ticaret direktörünün İşi Nedir? Ne Yapar?

E-ticaret direktörünün görevi, e-ticaret ile ilgili pazarlama ve ticari stratejiyi tanımlamaktır. Kendisine dayatılan ticari hedeflere ulaşmak için ekiplerini yönetir, projeleri denetler ve yönetir. E-ticaret müdürü aynı zamanda e-ticaret müdürü, e-ticaret direktörü, internet direktörü hatta internet ve e-ticaret müdürü adıyla da tanınır.

E-ticaret yöneticisinin Görevleri Nelerdir?

E-ticaret direktörünün görevleri çoktur. Öncelikle ekiplerini yönetmek, hizmeti stratejik olarak organize ederek tüm faaliyetleri koordine etmek ve ekipleri ile şirketin diğer bölümleri arasında aracılık yapmakla ilgilenir. Ayrıca, e-ticaret direktörü, bir online pazarlama stratejisi tanımlayıp uygulayarak şirketin e-ticaret stratejisinin oluşturulmasını sağlar. Cironun artırılması için web üzerinden ticari gelişimin yönetimi ve takibiyle ilgilenir. Bunun için çalıştığı şirkete en uygun çözümü bulmak için piyasayı analiz eder.

E-ticaret müdürünün Maaşı Ne Kadar?

Maaşı etkileyen birkaç faktör vardır. Nitekim, yılların sayısı, kıdem veya şirketin yapısı, ücret düzeyini belirleyen parametrelerdir.

Bir e-ticaret müdürünün maaşı 80.000 TL ile 138.000 TL arasındadır. (En İyi Meslekler Maaş Rehberi)

E-ticaret yöneticisi için Gerekli Beceriler

  • Operasyonel ve dijital pazarlama tekniklerinde ustalaşın
  • Ana yönetim teknikleri
  • İyi yönetim bilgisi
  • İyi analitik ve sentez becerileri
  • Ticaret hukuku bilgisi
  • İş ve teknik İngilizcede akıcılık gereklidir
  • İyi veri güvenliği bilgisi

E-ticaret direktörü Nasıl Olunur?

Bir e-ticaret müdürü genellikle bir işletme okulunda pazarlama alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Bununla birlikte pazarlama veya ticarette uzmanlaşmak koşuluyla başka kurslar da mümkündür. E-ticaret direktörü pozisyonuna en az altı yıllık deneyimle erişilebilir.

En Popüler:  Kariyer Danışmanı Ne Yapar? Nasıl Olurum?

E-ticaret direktörü için gelişme beklentileri nelerdir?

E-ticaret direktörü, satış direktörü, pazarlama müdürü, satın alma müdürü ve hatta e-ticaret danışmanı olarak ilerleyebilir.

E-ticaret direktörünün işine benzer meslekler: satış, pazarlama dijital yöneticisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu