Anahtar Kelime Uzmanı Nedir? Nasıl Olunur?

anahtar kelime uzmanının İşi Nedir? Ne Yapar?

Anahtar kelime uzmanının görevi, mümkün olduğunca fazla trafik, aynı zamanda dönüşümler ve dolayısıyla ciro oluşturmak için özellikle referans ve ortaklıkları optimize ederek çalıştığı şirketin web sitesine ziyaretlerin karlılığını sağlamaktır. iş. Anahtar kelime uzmanı aynı zamanda trafik yönetimi yöneticisi, web analitiği ve trafik edinme yöneticisi, ortaklıklar ve web trafiği yönetimi yöneticisi, bağlı kuruluş pazarlama ve ortaklıklar yöneticisi ve hatta trafik yöneticisi adı altında da bilinir.

anahtar kelime uzmanının Görevleri Nelerdir?

Anahtar kelime uzmanının görevleri çoktur, bunlar şirketin yapısına bağlıdır. Şirketinin web sitesi için trafiği elde etmek ve optimize etmek için bir strateji uygulamaktan sorumludur, özellikle: – Doğal referans (SEO) yoluyla arama motorlarında görünürlüğün artırılması ama aynı zamanda sponsorlu (SEA veya ücretli referans) – Reklam alanı satın alımlarının yönetimi (Ekran), ortaklıklar ve e-posta kampanyaları – Toplulukla sosyal ağlarda yeniden hedefleme ve itibarın izlenmesi yöneticiler Trafik yöneticisi ayrıca trafik üzerinde gerçekleştirilen eylemleri ölçerken web sitesinin sıklığını ve konumunu analiz etmekten de sorumludur. Raporlama araçlarını, özellikle sitenin hedef kitlesini (sayfa görüntülemeleri, tıklama oranı, hemen çıkma oranı, tekrar ziyaretler, dönüşüm oranı vb.) izlemesine ve analiz etmesine olanak tanıyan google analitiği ile kurar. Gösterge tabloları ayrıca veri madenciliği araçları kullanılarak kurulur. Bu da sitenin sayfalarının indekslenmesini izlemeyi ve sonuçları web analitik araçlarıyla analiz etmeyi mümkün kılar.

YG’nin (yatırımın geri dönüşü) hesaplanması da anahtar kelime uzmanlarının görevlerinin bir parçasıdır. Yeni potansiyel müşteriler oluşturmak için teknolojik gelişmeleri ve yeni eğilimleri (tüketici davranışları, yeni ürünler vb.) da izlemelidir.

En Popüler:  Motosiklet Tamircisi Nedir? Nasıl Olunur?

anahtar kelime uzmanının Maaşı Ne Kadar?

Maaşı etkileyen birkaç faktör vardır. Nitekim, yılların sayısı, kıdem veya şirketin yapısı, ücret düzeyini belirleyen parametrelerdir.

Bir anahtar kelime uzmanının maaşı 50.000 TL ile 65.000 TL arasındadır. (En İyi Meslekler Maaş Rehberi)

anahtar kelime uzmanı için gerekli şartlar nelerdir?

  • Mükemmel pazarlama ve araçları bilgisi (online reklamcılık, üyelik, e-posta kampanyaları, görüntüleme vb.)
  • Bilgisayarlar ve dilleri hakkında mükemmel bilgi (Javascript, SQL, HTML)
  • İzleme ve yeniden hedefleme araçlarında ustalık (Google Analytics, Nextperfomance vb.)
  • SEO ve SEA araçlarında ustalık
  • Reklam ve reklam kampanyası ve sponsorluk izleme araçları alanında yeterlilik (Data, AdServer vb.)
  • İyi hukuki bilgi
  • İyi bilgisayar yetenekleri ve veri madenciliği teknikleri
  • Yeni teknolojiler ve web için güçlü bir iştahınız olsun
  • Sayıların tadına varın

Anahtar kelime uzmanı Nasıl Olunur?

Bir anahtar kelime uzmanı genellikle web pazarlamacılığında yüksek lisans düzeyinde bir üniversite kursunu veya bir web pazarlama seçeneği ile bilgi ve iletişim bilimlerinde yüksek lisansı izlemiştir. Bununla birlikte web pazarlamasında uzmanlık sahibi olmak koşuluyla başka kurslar da mümkündür. Bu pozisyona genç yöneticiler erişebilir. Fakat web ile ilgili pozisyonlarda 1 ila 3 yıllık deneyim genellikle gereklidir.

anahtar kelime uzmanı İçin Mesleki Gelişme

Anahtar kelime uzmanı, bir ajans içindeki web pazarlama departmanı başkanının veya hatta web pazarlamacılığı başkanının bir işlevine dönüşebilir.

Anahtar kelime uzmanı işine benzer meslekler: dijital pazarlama yöneticisi, web proje yöneticisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu