Almanya İş İlanları ve Vize Şartları Nedir?

80 milyondan fazla nüfusa sahip olan Almanya, Avrupa kültür merkezi, kıtanın en çok konuşulan ikinci dilini öğrenme şansı ve uluslararası çalışanlar için etkileyici bir iş fırsatları seçeneği sunuyor.

Ülkenin cömert tatil ödeneği ve çalışma saatlerine esnek yaklaşımı sayesinde, Almanya’nın sunduğu her şeyden tam olarak yararlanabileceksiniz. Berlin, Münih ve Frankfurt’un turistik simgelerini ve müzelerini bitirdikten ve daha az bilinen bölgelerin kalelerini, göllerini ve dağ sıralarını keşfettikten sonra, Almanya’nın dokuzundan herhangi birinden başlayarak Avrupa’nın geri kalanını ziyaret etmek için iyi bir yerdesiniz Komşu ülkeler.

Almanya iş ilanları

Avrupa’nın en büyük ekonomisine ev sahipliği yapan Almanya’nın 2018’de üst üste dokuzuncu ekonomik büyüme yılını yaşayacağı tahmin ediliyor. Bunun nedeni kısmen %4.2’lik düşük işsizlik oranı ve işçileri donatmak için mesleki beceriler geliştirmeye odaklanan yüksek kaliteli bir eğitim sistemi. kariyerlerinde başarılı olmak için gereken varlıklar ile.

Ülke, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok çok uluslu şirket için bir temel sağlar:

 • Adidas
 • BMW
 • Hugo Boss
 • Volkswagen.

Sadece Almanya’nın başarılarına katkıda bulunan daha büyük şirketler değil – küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ’ler) ve aile işletmeleri, ülkenin güçlü ve istikrarlı ekonomisinde önemli bir rol oynamaktadır.

İş imkanı ve iş olanakları

 • Kimyasallar
 • Elektronik
 • Demir ve çelik üretimi
 • Araç üretimi

Almanya’da iş ilanları şurada arayabilirsiniz:

 • EURES İş Arama Sitesi

Beceri Durumu

2017 yılında yapılan bir araştırmada, ekonomik araştırma şirketi Prognos, 2030 yılına kadar Almanya’da yaklaşık üç milyon işçi sıkıntısı öngördü.

Ülke şu anda, özellikle bilim adamları ve mühendisler olmak üzere, STEM mezunlarının acil ihtiyacına sahiptir. Yazılım ve güvenliğe yardımcı olmak için bankalarda, sigorta şirketlerinde ve diğer büyük şirketlerde daha fazla BT uzmanına ve matematikçiye ihtiyaç vardır.

Sağlık sektörü de mevcut tıp uzmanları emeklilik yaşına yaklaştıkça işçi sıkıntısı çekmektedir.

Hem STEM hem de sağlık endüstrileri, ülkedeki diğer birçok sektörden çok daha yüksek arzu edilen başlangıç ​​maaşları sunmaktadır. STEM mezunları 75.000 €’ya kadar kazanabilirken, doktorlara genellikle başlangıç ​​maaşı olarak 45.000 € ödenmektedir.

Almanya’da iş bulmak

AB/AEA vatandaşı olarak Alman iş piyasasına Alman vatandaşlarıyla aynı erişime sahipsiniz ve başvuru süreci İngiltere’dekine benzer. Genellikle iyi işlenmiş bir CV ve ön yazınu doğrudan işverene göndermeniz gerekir ve başvurunuz başarılı olursa bir veya iki görüşmeye davet edilebilir.

En Popüler:  Türkiye İş İlanları ve Vize Şartları Nedir?

Başvurduğunuz role bağlı olarak psikolojik ve yetenek testlerine girmeniz gerekebilir ve iş ve yönetim rolleri için bir değerlendirme merkezine davet edilebilirsiniz.

Eğitim sertifikalarınızın kopyalarını başvurunuza eklemeniz gerekir. Bu tamamladığınız tüm mesleki nitelikleri ve okuldan ayrılan transkriptleri ve üniversite derecesini içerir.

Yaz işleri

Bir Avrupa tatil noktası olan Almanya’nın turizm endüstrisi, tüm yıl boyunca çeşitli işlerde boş pozisyonlara sahiptir. Yaz aylarında, genellikle Nisan ve Kasım ayları arasında kısa süreli personel kiralayan barlar, restoranlar ve tema parklarında fırsatlar bulmak zor olmayacaktır.

Almanya’daki sezonluk işleri şurada arayabilirsiniz:

 • GoAbroad.com

Alternatif olarak gönüllülüğü beceri setinizi oluşturmanın, profesyonellerle iletişim kurmanın, yeni bir dil öğrenmenin ve istihdam edilebilirliğinizi artırmanın bir yolu olarak düşünebilirsiniz.

Avrupa Komisyonu (AK), Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) adı verilen ve 17 ile 30 yaş arasındaki gençlere Almanya da dahil olmak üzere birçok ülkede 12 aya kadar gönüllü olma şansı tanıyan bir programı finanse etmektedir.

Fırsatlar spor ve kültür ile ilgili yerleşimlerden sosyal bakım ve çevreye odaklanan yerleşimlere kadar çeşitlilik gösterir. Konaklama, seyahat, yemek ve sigorta Avrupa hibesi kapsamındadır ve her ay ek kişisel ödenek alırsınız.

Eğitim öğretim şartları

Almanya büyük uluslararası şirketler için popüler bir üs olduğundan, işgücü uluslararası pazara bağlanmaya çalıştığından, ülkenin İngilizce öğretmenlerine çok fazla talebi vardır. Bu yüzden Almanya’daki İngilizce öğrencilerinin çoğunluğu yetişkinlerdir. Fakat yaz kamplarında, okullarda ve kurumsal binalarda fırsatlar bulacaksınız. Ayrıca özel eğitmen olarak serbest meslek sahibi olabilirsiniz.

Almanya’da İngilizce öğretmek için Yabancı Dil Olarak İngilizce Öğretimi (TEFL) sertifikası, lisans derecesi ve adil bir Almanca kavramanız gerekir.

Stajlar (Erasmus, AIESEC vb.)

Almanya’daki bir staj, Avrupa’nın en büyük ekonomisinin nasıl çalıştığını öğrenerek kariyerinizi güçlendirmenin harika bir yoludur. Becerilerinizi geliştirirken Alman yaşam tarzının tadını çıkarabileceksiniz.

Almanya’daki stajlar genellikle üç ile 12 ay sürer. Birçoğuna ücret ödenmekte ve bazı şirketler ödenmemiş pozisyonlar için burs önerebilmektedir. Bu faktörler, çalışmakta olduğunuz kuruluşa bağlıdır; belirli hüküm ve koşulları keşfetmek için başvurmadan önce iletişime geçin.

Staj fırsatlarını şu adreste bulabilirsiniz:

 • GoAbroad.com
En Popüler:  İzlanda İş İlanları ve Vize Şartları Nedir?

Üniversiteniz ayrıca bir staj yapmanıza yardımcı olabilir ve Alman şirketleri doğrudan yaklaşımı takdir edecek – spekülatif uygulamalar gönderecek veya ağ oluşturmaya başlamak için sosyal medyayı kullanacaktır.

Alman vizeleri (Oturma ve Çalışma İzni)

AB/AEA vatandaşı olarak Almanya’da çalışmak ve yaşamak için vizeye veya izne ihtiyacınız olmayacak. Fakat ikametinizi varışınızdan itibaren üç ay içinde yerel kayıt büronuza kaydettirmeniz gerekir. Bunu yapmak için geçerli bir AB/AEA pasaportuna ve ikamet belgenizin kanıtına (bir kira sözleşmesi gibi) ihtiyacınız olacaktır.

Diğer tüm ülkelerden gelirseniz, muhtemelen Almanya’ya taşınmak için vize veya oturma izni almanız gerekecektir.

Bu bilgi, İngiltere’nin AB’den ayrılma kararının ardından hala doğrudur ve değişiklik olması durumunda güncellenecektir.

Dil şartları

Alman işgücünün çoğunluğunun İngilizce’yi güçlü bir şekilde kavraması ve İngilizce konuşan pek çok fırsat olmasına rağmen Almanya’da iyi düzeyde Almanca konuşabilmek, bir işin güvenliğini sağlamak ve rahat yaşamak için şarttır.

Bu yasalar tarafından uygulanamaz ve alınması gereken zorunlu yeterlilik testi yoktur. Sağlık sektöründe olduğu gibi bazı pozisyonları korumak için Almanca’da akıcılığa ihtiyaç duyacak olsanız da diğerleri için işvereniniz, yeterliliğinizin rol için yeterli olup olmadığına karar verecektir.

Hareket etmeden önce evden öğrenmeye başlamak en iyisidir.

Niteliklerinizi işverenlere nasıl açıklarsınız?

İngiltere yeterlilikleri hemen hemen her zaman Alman meslektaşlarıyla karşılaştırılabilir ve bu nedenle işverenler tarafından tanınacaktır. Bununla birlikte doktorlar ve avukatlar gibi Almanya’nın 60 artı düzenlenmiş mesleğinden birinin profesyonelleri, işe başlamadan önce Almanya’da tanınan niteliklerine ihtiyaç duyacaktır.

Mesleki niteliklerin tanınmasından bazı yetkililer sorumludur. Daha fazla bilgi için, Tanıma Bulucu’ya bakın. Tanıma maliyeti 100 € ile 600 € arasındadır.

Düzenlenmemiş bir mesleğe başvuran adaylar, mesleki niteliklerinin tanınmasını da göz önünde bulundurmalıdır. Bu sayede şirketler yetenekleri hakkında daha iyi bir fikre sahip olurlar.

Almanya’da çalışmak nasıl bir şey?

Almanya’da beş günlük bir hafta çalışanlar yıllık en az 20 günlük izin hakkına sahiptir. Fakat çoğu şirket çalışanlarına yılda ortalama 25 ile 30 gün sağlar. Almanya ayrıca diğer Avrupa ülkelerinden daha fazla resmi tatile sahiptir. Konaklamanız sırasında ülkeyi keşfetmek için zaman bulmakta zorlanmayacaksınız.

Almanya’da asgari ücret 2018’de 8.94 €’dur. Fakat ücretlilerin tahmini %80 ile 90’ı için toplu iş sözleşmeleri ücret oranları belirler ve yasalar tarafından uygulanabilir.

Kazançlarınız 9.000 €’luk temel vergi indirimine tabi olacaktır. Maaşınız bunu aştığında, maaşınıza göre %14 ile %42 arasında vergilendirilirsiniz. Bu üst rakam yalnızca 12 aylık bir süre içinde 250.731 € veya daha fazla kazanan kişiler için geçerlidir.

İşyeri ortamı resmi ve profesyoneldir, sıkı bir hiyerarşisi vardır ve rütbe ve sorumluluk üzerine güçlü bir vurgu vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu