Yazılım Mimarı Maaşları, Ne İş Yapar? Nasıl Olunur?

Yazılım Mimarları için Kariyer Bilgisi

İş ismiYazılım mimarı
İşin GereklilikleriBilgisayar ve mobil kullanım için program ve uygulama geliştirme sürecinde sistem tasarımı seçimleri yapın, tasarımların sağlam ve teknik olarak sağlam olmasını sağlayın, programları ve uygulamaları gerektiği gibi güncelleyin
EğitimLisans
İş Büyümesi (2018-2028)*%21 (yazılım geliştiricileri)
Yıllık Ortalama Maaş (Mayıs 2018)*105.590 TL (yazılım geliştiricileri)

Kaynak: *İşgücü İstatistikleri Bürosu

Yazılım Mimarları İş Tanımı

Dönem yazılım mimarisi Yazılımın kurulabilmesi için kendi başına bir temel sağlayan bir sistemin organizasyonu ve yapısını ifade eder. Oldukça basit bir şekilde, belirli bir işlevi gerçekleştirmek için etkileşimli bileşenlerden oluşan bir sistemi bir sistemde bir araya getirme sürecidir. Yazılım mimarı iş gereklilikleri, bu bileşenlerin yapısını, son kullanıcının ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlamayı içerir. Bu süreç bir müşterinin ihtiyaçlarını araştırmayı, en uygun mimariyi tasarlamayı ve ardından yazılımı (genellikle bir uygulama veya programı) güncel, işlevsel ve amacına uygun tutabilmek için güvenlik ve sistem güncellemeleri sağlamayı içerir.

Bir yazılım mimarı, güçlü analitik beceriler, iyi iletişim ve organizasyon becerileri ile birlikte yukarıda açıklanan görevi yerine getirebilmek için gerekli geniş ve teknik bilgiye sahip olmalıdır. Aynı zamanda iyi problem çözücüler olmaları ve yaratıcı bir zihinleri olması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu