Yarış Atı Eğitmeni Nedir ve Kimdir? Nasıl Olunur?

Yarış Atı Eğitmeni Nedir?

Bir yarış atı eğitmeni, bir atı yarışları yürütmek üzere eğitmek için gereken günlük hazırlıklardan sorumludur. Yarış atı eğitmenleri, Thoroughbreds, Quarter Horses, Arabians ve Standardbreds gibi çeşitli yarış türlerini koşullandırabilir. Çoğu eğitmen, yarış istikrarını ve müşteri kitlesini geliştirirken aynı anda yalnızca bir türle çalışır.

Eğitmenler, beslenme ve bakım rejimi söz konusu olduğunda atın nasıl bakılacağına karar verirler ve özellikle atın egzersiz programı ve atın yeterince dinlendiğinden emin olurlar. Bir yarış atı eğitmeninin, kazanan bir olasılık seçmek için farklı türdeki yarış ırkları ve onların soyları hakkında derinlemesine bilgi sahibi olması gerekir. Bir yarış atı eğitmeni, rekabetin seviyesine ve her yarışta ne kadar para ödülünün yer aldığına bağlı olarak, atın kazancının bir yüzdesini aldığı için önemli miktarda para kazanabilir.

Eğitmenler, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve birçok ülkede uluslararası devrede iş bulabilirler. Başlıca uluslararası yarış mekanları arasında Dubai, İngiltere, İrlanda, Fransa, Japonya, Kanada, Güney Afrika ve Hong Kong bulunmaktadır.

Yarış atı eğitmeni Nasıl Olunur?

Yarış atı eğitmenlerinin farklı kişilikleri vardır. Araştırmacı bireyler olma eğilimindedirler. Bu da onların entelektüel, iç gözlemci ve meraklı oldukları anlamına gelir. Meraklı, metodik, rasyonel, analitik ve mantıklıdırlar. Bazıları da girişimci yani; maceracı, hırslı, iddialı, dışa dönük, enerjik, hevesli, kendinden emin ve iyimser.

Bu meslek sana göre mi? Yarış atı eğitmeninin en iyi kariyer seçeneklerinizden biri olup olmadığını öğrenmek için ücretsiz meslek ve Kariyer testimizi yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu