Teknoloji Koordinatörü İş Tanımı ve 2023 Maaşları

Teknoloji Koordinatörü İş Tanımı

Bir Teknoloji Koordinatörü çok çeşitli görevleri yerine getirir. Fakat iş bir şirketin teknoloji altyapısının çeşitli yönleriyle çalışmak olarak özetlenebilir. Bu durum son kullanıcılara problemlerle yardımcı olmayı, bilgisayar sistemlerinin kurulumunu ve kurulumunu, telekomünikasyon sistemleri üzerinde çalışmayı veya teknoloji projelerini koordine etmeyi içerebilir.

Teknoloji Koordinatörleri genellikle bir Teknoloji Yöneticisine rapor verir. Fakat görevleri genellikle minimum denetim ile gerçekleştirilir. Meslek İstatistikleri Bürosu’na göre Ağ ve Bilgisayar Sistemleri Yöneticisi endüstrisinin 2025 yılına kadar %8 büyümesi bekleniyor. Bu süre zarfında bu sektöre tahmini 30.200 iş eklenecek.

Teknoloji Koordinatörünün Görevleri ve Sorumlulukları

Departman teknolojisi bütçelerinin geliştirilmesi ve güncellenmesi.
Teknoloji cihaz ve hizmetlerinin değerlendirilmesine yardımcı olmak.
Teknoloji kullanımı konusunda ekiplere yardım sağlandı.
Yönetim veritabanı uygulamaları geliştirildi ve yönetildi.

Teknoloji Koordinatörleri genellikle birçok sorumlulukla görevlendirilir ve işverenleri tam olarak bu sorumlulukların ne olduğunu belirler. Fakat tüm Teknoloji Koordinatörlerinin gerçekleştirdiği birkaç ana görev vardır. Mevcut iş listelerinin gözden geçirilmesi aşağıdaki birincil görev ve sorumlulukları tanımlamıştır.

Kullanıcılara Destek Sağlayın

Bir bilgisayar koordinatörünün bilgisayar sistemi kullanıcılarına genellikle yardım sunması gerekecektir. Bu durum hem yerel hem de uzak kullanıcılarla yüz yüze, telefonda veya e-posta ile iletişim kurmayı içerebilir. Bu rol için sorun giderme ve bilgisayarları sıkıca kavramak gerekir.

Teknoloji Dağıtma

Bir Teknoloji Koordinatörü yeni teknolojileri kullanmaktan ve mevcut sistemleri canlandırmaktan sorumludur. Bu durum sistemin planlanmasını, maliyet analizlerinin oluşturulmasını, malzeme siparişinin verilmesini, satıcılarla koordinasyonun yapılmasını, bileşenlerin montajının üzerinde çalışılmasını veya denetlenmesini, sistemin testlerinin programlanmasını ve yeni teknoloji kullanıcıları için eğitim oluşturulmasını içerebilir.

En Popüler:  Bireysel Muhasebeci İş Tanımı ve 2023 Maaşları

Projeleri Yönetme

Teknoloji Koordinatörleri genellikle çeşitli teknoloji projelerini yönetmekten sorumlu olacaklardır. Uygun bir ekip toplamaları, araştırma teknolojileri, toplantılar planlaması, proje için zaman çizelgeleri planlamaları ve projenin dağıtımını denetlemeleri gerekecektir. Bazı Teknoloji Koordinatörlerinin birlikte çalışacakları büyük ekipleri olurken, diğerlerinin birçoğu görevleri kendileri yerine getirmeleri istenecektir.

Teknoloji Koordinatörü Olmak İçin Gerekenler ve Şartlar

Profesyonel yetenekler

Vergi beyannamesi hazırlama konusunda kapsamlı bilgi
Veritabanı ve sistem yönetimi uygulamaları hakkında sağlam bilgi
MS Office paketi ve sanallaştırma programlarında yetkin
MS SharePoint teknolojilerini kullanma konusunda olağanüstü yetenek

Başarılı bir Teknoloji Koordinatörü teknik yeteneklere sahiptir ve başkalarına yardım etmekten hoşlanır. Mükemmel iletişim becerilerine sahiptirler ve sektördeki en son gelişmelerden ve trendlerden haberdar olurlar. Güvenilir çalışanlar ve minimum denetim ile konforlu çalışma olmalıdırlar. Bu özelliklere ek olarak işverenler aşağıdaki beceri gruplarına sahip adayları arar.

Ana beceriler: Baktığımız iş listelerine dayanarak, işverenler bu temel yeteneklere sahip Teknoloji Koordinatörlerini istiyor. Teknoloji Koordinatörü’nde çalışmak istiyorsanız aşağıdakilere odaklanın.

  • Gelişmiş bilgi işlem becerileri
  • Ağ teknolojileri bilgisi
  • Eğitim materyalleri oluşturabilme
  • Teknik yazma becerileri
  • Veritabanı yönetimi deneyimi

Gelişmiş beceriler: Birçok işveren aşağıdaki yeteneklere ihtiyaç duymasa da birden fazla iş listesi bunları tercih edilen şekilde içeriyordu. Bunları yetenek setinize ekleyin ve kariyer seçeneklerinizi genişletin.

  • Bilgisayar görüntüleme yazılımı deneyimi
  • ITIL veya CompTIA gibi sertifikalar

Teknoloji Koordinatörü İş Kaynakları

Teknoloji Koordinatörü’nde çalışmak isteyenler için İnternet’te daha fazla yardımcı kaynak bulunmaktadır. İnterneti araştırdık ve bu bağlantıları öğrenme fırsatları ve en son endüstri haberleriyle dolu bulduk.

İnternetteki Bilgi Kaynakları

SDW Teknik Entegrasyonu – Bu blog Waukesha Okul Bölgesi Teknoloji Koordinatörleri tarafından sürdürülmektedir ve ilçenin kullandığı en son teknolojilerden çocuklara teknoloji kullanımıyla ilgili talimatlar ve ipuçlarına kadar her şeyi kapsamaktadır.

ACM’nin Dijital Kütüphanesi – Bilişim Makineleri Derneği, bilişim dünyasının tüm yönlerine adanmış 50’den fazla dergi yayınlamaktadır. Bazı dergilerine abone olarak en son teknolojileri takip edin.

En Popüler:  Yatırım Sorumlusu Nedir; Maaşları Ne Kadar? 2023

MIT Teknoloji İncelemesi – Bu güvenilir dergi, en uzun süredir devam eden teknoloji dergisi ve teknolojinin tüm alanları hakkında fikir veriyor.

Teknoloji Koordinatör Kitapları

Teknoloji Koordinatörünün El Kitabı – Bu elkitabı, Teknoloji Koordinatörünün giderek genişleyen bir teknolojik dünyada genişleyen seviyesine bakmaktadır. Max Frazier, Teknoloji Koordinatörünün işte karşılaşacağı yeni teknolojileri ve yeni konuları araştırıyor.

Teknoloji Planlaması: Okul Yöneticileri, Teknoloji Koordinatörleri ve Müfredat Liderleri için Kılavuz – Bu metin, bir okul bölgesi veya eğitim tesisi için Teknoloji Koordinatörü olarak çalışmak isteyenler için harika bir kaynaktır. Yazarlar, öğrencilere dijital dünyaya hazırlanmaları için en son teknolojileri sunma konusunda en iyi uygulamaları vurgulamaktadır.

Endüstri Grupları

Bilgisayar Makineleri Derneği – ACM’nin dünya çapında 100.000’den fazla üyesi vardır ve dünyanın en büyük bilgi işlem toplumudur. Organizasyon, eğitim ve öğretim fırsatlarının yanı sıra ağ oluşturma etkinlikleri ve sektördeki en son haberleri sunarak profesyonel büyümeye odaklanmaktadır.

Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü Bilgisayar Topluluğu – IEEE’nin Bilgisayar Topluluğunun dünya çapında 60.000’den fazla üyesi var. Geniş üye ağları, bu organizasyondan kariyer gelişimi, teknik bilgiler, araştırma ve endüstri haberlerinin keyfini çıkarmaktadır.

Bilgisayar Teknolojileri Endüstrisi Derneği – 1982 yılında kurulan CompTIA, bilgi teknolojisi alanındaki kişilere sertifika ve işletme bilgileri, BT eğitimi, ağ fırsatları ve kaynakları sunmaktadır.

Teknoloji Koordinatörü ile Benzer Meslekler

Yüz binlerce uzman onaylı meslek veritabanımızdan benzer meslekleri keşfedin:

  • Teknoloji Koordinatörü
  • Teknoloji Müdürü
  • Teknoloji Direktörü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu