Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi İş Tanımı ve 2023 Maaşları

Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi İş Tanımı

Sosyal Yardım Çalışanlar, bir kuruluşun hizmet ettiği toplulukla temas noktasıdır. Genellikle belirli bir grup insana hizmet veren kar amacı gütmeyen kuruluşlar tarafından kullanılır. Sosyal yardım çalışanları, hükümet kar amacı gütmeyen kuruluşlar veya özel kar amacı gütmeyen kuruluşlar için çalışabilir. Kâr amacı gütmeyen kuruluş içindeki birçok nişte çalışabilirler. Sosyal yardım çalışanları, risk altındaki gençler, yoksullar, işsizler, gaziler ve yardıma muhtaç herhangi başka bir grupla çalışan kar amacı gütmeyen kuruluşlar tarafından istihdam edilmektedir.

Sosyal Yardım Çalışanı’nın görevi, Sosyal Hizmetler sektöründe giriş seviyesi bir konumdur. Bazı işverenler lise diploması olan adayları işe alırken, birçok işveren Sosyal Bilimler veya İletişim alanında en az Önlisans derecesine sahip adayları tercih etmektedir. Meslek İstatistikleri Bürosu’na göre Sosyal Yardım Çalışanlarına yönelik talebin 2025 yılına kadar %11 oranında artması bekleniyor.

Sosyal Yardım Çalışanlarının Görevleri ve Sorumlulukları

Sosyal Yardım Çalışanlarının özel görevleri, kuruluşlarının hedef kitlesine bağlı olarak biraz değişmektedir. Sosyal hizmetlerde çalışan işçiler hasta ile ilgilenirken, gençlik kuruluşlarıyla çalışan sosyal yardım işçileri istenmeyen ortamlarda yaşayan çocuklarla ilgilenir. Bununla birlikte tüm alt endüstrilerde gerçekleştirilen temel Sosyal Yardım Görevlisi görevleri buradadır.

Nitelikli Adayların Boru Hatlarının Bakımını Yapma

İş açılışları için aday tedarik eden İşverenlere benzer şekilde, programlarının belirli kotasını doldurmak için adayların bir boru hattını korumaktan sorumludur. Fonların garanti altına alınması, sonuçların üretilmesine ve sonuçların üretilmesi program katılımcılarının sağlıklı bir akışına bağlıdır.

Potansiyel Program Adaylarıyla İletişim Kurun:

En Popüler:  Mağaza Asistanı İş Tanımı ve 2023 Maaşları

Burada iletişim becerilerine güvenir. Potansiyel program adayları için kuruluşun iletişim noktası olmaktan sorumludurlar. Sosyal Yardım Çalışanlar, programın faydaları hakkında konuşma konusunda bilgili olmalıdır.

Yeni Program Katılımcıları

Sosyal Yardım Çalışanlar hala programa katılmaya karar veren adaylarla ilgilenmektedir. Bu katılımcılara katılmak, evrak işlerini doldurmalarına yardımcı olmayı ve onları programla ilgilenen diğer profesyonellerle tanıştırmayı içerir.

Program Katılımcı Günlüğünü Koru

Sosyal Yardım Çalışanlar, iletişim kurdukları tüm kişilerin kaydını tutmaktan sorumludur. Bu durum temel bilgisayar becerilerinin yanı sıra elektronik tablo yazılımı ile ilgili yeterliliği içeren büro görevidir.

Vaka Yönetimi Toplantılarına Katılın

Sosyal Yardım Çalışanları genellikle Sosyal Hizmet Çalışanlarını, Durum Yöneticilerini ve kuruluşun diğer üyelerini içeren daha büyük bir vaka ekibinin parçasıdır. Bu toplantılara katılmak ve aktif bir katılımcı olmak zorundadırlar.

Sosyal Yardım Alt Olmak İçin Gerekenler ve Şartlar

Sosyal Yardım Çalışanlar zamanlarının çoğunu iletişim için harcarlar, bu nedenle iletişim yetenekleri bir zorunluluktur. Bu pozisyonda başarılı olanlar muhabbet etmekten gerçekten hoşlanırlar. Sosyal Yardım Çalışanları da sürekli olarak olumlu ve iyimser bir tavır sergileyebilmelidir. Hiçbir para alışverişi yapılmasa da esasen kar amacı gütmeyen bir kuruluşun “satış görevlileri” dir. Bunun yerine potansiyel katılımcıların kuruluşlarının hizmetlerine katılmalarını sağlarlar. Sosyal yardım çalışanları, her katılımcının benzersiz durumunu en iyi şekilde anlamak için sosyal açıdan farkında olmalı ve ortalamanın üzerinde bir algılamaya sahip olmalıdır.

Yazılı ve Sözlü İletişim Becerileri: Bir Sosyal Yardım Çalışanı günün çoğu iletişim için harcanmaktadır. Potansiyel katılımcılara program avantajlarını açıkça ifade etmek için çoğunlukla sözel iletişim becerilerine güvenirler. Sosyal yardım süreci profesyonel e-postalar yazmayı içerdiğinde yazılı iletişim becerilerine güvenirler.

Aktif Dinleme Becerileri: Sosyal Yardım İşçileri harika dinleyiciler olmalıdır. Aktif Dinleme becerilerini, her bir potansiyel adayın özel durumunu anlamaya ve bu bilgileri bir takip görüşmesinde hatırlamaya çağırırlar. İlişki kurmak için anahtar bir beceridir.

En Popüler:  Bireysel Muhasebeci İş Tanımı ve 2023 Maaşları

Sosyal Algı: Çoğu Sosyal Yardım Çalışanı, tehlikeli bir ortamda yaşayan insanlarla ilgilenen programlar tarafından istihdam edilmektedir. Alanlarının sosyo-ekonomik durumunun ve hedeflenen gruplarını nasıl etkilediğinin sosyal olarak farkında olmalıdırlar.

Organizasyon becerileri: Sosyal Yardım Çalışanlar, programın potansiyel adaylar boru hattını korumak zorundadır. Bu durum potansiyel adayları ve işe alım sürecinin neresinde olduklarını takip etmek için elektronik tablo yazılımı kullanmayı içerdiğinden, oldukça organize olan birini alır.

Sosyal Yardım İşçisi Maaşı

Meslek İstatistikleri Bürosu’na göre Sosyal Yardım İşçileri için ortalama maaşı 30.830 TL’dir. En yüksek kazanan kesim 49.570 liranın üzerinde, en düşük kazanan kesim ise 20.120 liranın altında.

Sosyal Yardım Çalışanlarının Eğitim Gereksinimleri

Sadece lise diplomasına sahip bir sosyal yardım görevlisi olarak iş bulmak giderek zorlaşmaktadır. Çoğu çalışanı Sosyoloji veya Psikoloji gibi sosyal bilimlerden birinde en az Önlisans derecesine sahiptir. İşverenler ayrıca İletişim derecesi olan adayları da dikkate alırlar.

Bu ders sırasında, Sosyal Yardım Çalışanlar, sosyal sorunlar ve sosyoekonomi gibi sosyolojik ve psikolojik teorileri öğrenirler. Çocuklarla çalışmayı planlıyorlarsa gelişimsel psikolojiyi de öğrenirler. Başlangıç ​​ücretlerini artırmak isteyenler, lisans derecelerini kazanmak için genellikle iki yıl daha okulda kalırlar.

Sosyal Yardım Çalışan İş Kaynakları

Sosyal Yardım Görevlisinin rolünün beceri seti ve kariyer hedeflerinize uygun olduğunu düşünüyor musunuz? Öyleyse, aşağıdaki kaynak listemize göz atın.

HuffPost: Huffington post, dünyanın en popüler bloglarından biridir. Onların “etki” bölümü, kar amacı gütmeyen dünyayla ilgili makalelerle düzenli olarak güncellenmektedir.

Kar Amacı Gütmeyen PazarlamaGuide.com – Bu durum kâr amacı gütmeyen kuruluşlara ödüllü bir pazarlama danışmanı olan Kivi Miller’ın blogu. Sosyal Yardım Çalışanlarına hevesli olmak için mükemmel bir kaynaktır.

Kâr Amacı Gütmeyen Zamanlar – Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluş zamanları, kâr amacı gütmeyen kuruluştaki en popüler dijital dergilerden biridir. Sosyal Yardım Çalışanlarının genel endüstri trendlerine ayak uydurmaları için harika bir yerdir.

Destek Görevlisi ile Benzer Meslekler

Yüz binlerce uzman onaylı meslek veritabanımızdan benzer meslekleri keşfedin:

  • Yardımcı çalışan
  • Gençlik Bakım Görevlisi
  • Topluluk Çalışanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu