Sertifikalı Bitki Uzmanı Maaşı, Kariyer ve Görev Tanımı

Sertifikalı bir bitki uzmanı, bitkilerin iyileştirici özelliklerini kullanmada uzmanlaşmıştır. Aktarcılar tıbbi amaçlar için kullanılmak üzere çiğ otlar yetiştirir ve üretir ve daha natüropatik bir tedavi planı arayan hastalar için danışman olarak görev yapar. Yılda yaklaşık 49.000 TL kazanmayı bekleyebilirler.

Genel Bilgiler

Sertifikalı bitkisel uzmanlar Amerika Birleşik Devletleri’nde yasal olarak ilaç kullanmasalar da danışman, araştırmacı, eğitimci veya bitkisel ürün üreticisi olarak çalışabilirler. Bu kariyer alanı sağlığı geliştirmek için alternatif veya doğal tedaviler kullanmak isteyenlere hitap ediyor olabilir. Aktarıcılar okullar veya meslek kuruluşları aracılığıyla sertifikalandırılabilir. Eğitim Şartları örgün eğitim ve stajyerlik içerir.

Eğitim Şartları Sertifikasyon kuruluşuna göre değişir; bazı adaylar Naturopati derecesi Doktoru’nu kazanıyor
Sertifika Bilgisi Örneğin, Doğu Batı Sertifikalı Herbalist tanımı, bitki ve fen derslerini tamamlayan, 400 klinik saat, üç sunum yapan ve 12 kısa sınavdan geçen öğrencilere verilir.
Ortalama Yıllık Maaş (Ağustos 2019)* Bir bitki uzmanı için 49.000 TL

Kaynak: *PayScale

Bitki Uzmanı Maaş Bilgisi

Bitki Uzmanları, Ağustos 2019’da yıllık ortalama 49.000 TL maaş aldılar. Her yıl için 46.000 TL ile 69.000 TL arasında değişen ortalama bir maaşla, herbalistler için daha geniş bir maaş aralığı sağlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu