Sağlık Muhasebecisi Maaşları Ne İş Yapar? Nasıl Olunur?

İç denetçiler, defter tutucular ve finansal yöneticiler sağlık muhasebesi alanındaki konumlardan sadece birkaçıdır. Muhasebecilerin sadece bir lise diplomasına veya bir önlisans derecesine ihtiyacı olabilirken, finansal yöneticilerin ve iç denetçilerin en az bir lisans programına ihtiyacı var. Sertifika sağlık muhasebesi alanındaki birçok pozisyon için ortaktır.

Temel bilgi

Sağlık alanında, iç denetçiler ve finans yöneticileri dahil olmak üzere birçok farklı muhasebe pozisyonu vardır. Eğitim Şartları değişkenlik gösterebilir. Fakat sağlık sektöründeki çoğu muhasebe kariyeri en az iki yıllık bir derece gerektirir.

Kariyer Başlığı
Muhasebeci
Muhasebeci
İç denetçi
Finans Müdürü
Zorunlu Eğitim Bazı durumlarda lise diploması; Birçok işveren okul sonrası eğitimi gerektirir Lisans; bazı pozisyonlar için yüksek lisans derecesi Lisans Lisans; genellikle bir yüksek lisans derecesi
Diğer gereklilikler Gönüllü sertifika mevcut Bazı pozisyonlar için EBM bilgisi gerekli Bazı pozisyonlar için EBM bilgisi gerekli Sertifikalı Sağlık Mali Profesyonel atama genellikle gerekli
Öngörülen İş Büyümesi (2018-2028) -4 %* %6* %6* %16*
Ortalama Maaş (2023) 40.240 TL* 70.000 TL* 70.000 TL* 127.990 TL*

Kaynak: *Meslek İstatistikleri Bürosu (MİB)

Kariyer seçenekleri

Sağlık hizmetleri muhasebe pozisyonları çeşitlilik gösterir ve defter tutma, finansal yönetim, muhasebe ve denetlemeyi içerebilir. Bu kariyer yolları hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu