Kayropraktik Asistanı Nedir? Maaşları ve İş Tanımı

Kayropraktik asistanı olarak bir kariyere ilgi duyuyorsanız, güçlü iletişim ve idari becerilere sahip olmalısınız. Bir lise diploması veya deneyime sahip eşdeğeri genellikle gereklidir ve kayropraktik veya tıbbi yardım konusunda yüksek lisans programları mevcuttur.

Genel Bilgiler

Kayropraktik asistanları genellikle özel ofislerde çalışan şiropraktörlere yardım eder. Görevleri arasında hastaları içeri ve dışarı kontrol etmek, tıbbi faturalandırma ve kodlama yapmak ve telefonlara cevap vermek sayılabilir. Temel sağlık ve tıp terminolojisi bilgisi yanında, yönetim ve teknolojide de becerilere ihtiyaç duyarlar. Bir lise diploması bir kayropraktik asistanı olarak çalışmak için yeterli olsa da bireyler bu alanda bir yüksek lisans eğitim programına kaydolabilir veya sertifika alabilirler. Bazı işverenler ayrıca yazma becerileri ile ilgili iş deneyimi gerektirir.

Eğitim Şartları Lise diploması; Kayropraktik veya tıbbi yardımda yüksek lisans programının isteğe bağlı olarak tamamlanması
Diğer gereklilikler İş deneyimi
Belgeleme Kariyer gelişimi için isteğe bağlı sertifikalandırma
Öngörülen İş Büyümesi (2018-2028)* Kayropraktik asistanlar dahil tüm sağlık görevlileri için %23
Yıllık Ortalama Maaş (Eylül 2019)** Kayropraktik asistanları için yıllık 30.000 TL

Kaynak: *Meslek İstatistikleri Bürosu ve **PayScale

Kayropraktik Asistanlığı Görev Görevleri

Kayropraktik asistanların görevleri arasında iş günü boyunca kayropraktik ofisi tutmak yer almaktadır. Bu durum gelen hastaları kaydetmeyi, çıkış yapan hastaları kontrol etmeyi, hasta dosyalarını yönetmeyi, kayropraktik ekipmanı ve sarf malzemelerini teslim almayı, faturalamayı ve kodlamayı korumayı, yaşamsal belirtileri kaydetmeyi ve telefonlara cevap vermeyi içerebilir. Diğer bazı küçük görevler aşağıdakileri içerebilir:

  • Büro malzemelerinin bakımı ve takibi
  • Sigorta doğrulanıyor
  • Postayı sıralama
  • Hasta transferi
  • Düzenli bir çalışma alanı bakımı
  • Ofiste kullanılan havlu ve önlüklerin yıkanması
  • Diğer stokların korunması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu