İş Geliştiricisi Nedir? Nasıl Olunur?

iş geliştiricisinin İşi Nedir? Ne Yapar?

Geliştirme müdürü adıyla da anılan Business Developer, şirketin cirosunu arttırmak için pazardaki yeni fırsatları tespit etme görevi üstleniyor. Bu da onu klasik satış elemanından ayırıyor.

iş geliştiricisinin Görevleri Nelerdir?

İş geliştirici, yeni müşteriler bulmak ve onları çekmek için yeni pazarlar belirleyebilmelidir. Sonuç olarak çalıştığı çeşitli departmanlarda önceden tanımlanmış bir strateji uygulamalıdır ve daha sonra iş geliştiricisi, şirketin cirosunu geliştirmek için müşterileriyle bir güven ilişkisi kurmaya özen gösterecektir.

iş geliştiricisinin Maaşı Ne Kadar?

Bir işletme geliştiricisinin maaşını etkileyen birkaç faktör vardır. Nitekim, faaliyetin deneyimi veya sektörü ve şirket, ücret düzeyini belirleyen parametrelerdir. Ek olarak ücret, sabit bir parça artı yalnızca elde edilen sonuçlara bağlı olan bir değişken parça içerir.

Bir iş geliştiricisinin maaşı 30.000 ila 60.000 Türk Lirası arasındadır. (En İyi Meslekler Maaş Rehberi)

iş geliştiricisi için gereken beceriler ve nitelikler nelerdir?

  • Müzakere
  • İlişkiselin anlamı
  • Analitik akıl
  • Pazar bilgisi
  • Meraklı olmak
  • Şirketin yurtdışında bağlı ortaklıkları veya müşterileri olduğunda İngilizce veya başka bir yabancı dilde akıcılık çok değerlidir

İş geliştirici olmak için ne yapmalı?

Bu konuma erişmek için çok sayıda rota mevcuttur. Bir işletme geliştiricisi genellikle bir üniversite veya işletme okulu kursunu takip etmiş ve bir yüksek lisans derecesi (üniversite düzeyinde diploma) almıştır. Fakat bu başarılı alanda sağlam bir ticari temele ve deneyime sahip olmak şartıyla başka kurslar da mümkündür.

En Popüler:  Hipnoterapist Nedir ve Kimdir? Nasıl Olunur?

iş geliştiricisi için gelişme beklentileri nelerdir?

İki yıllık deneyimin ardından, bir iş geliştiricisi kıdemli olarak kabul edilir. Daha sonra bir iş geliştirici yöneticisi olarak bir evrim, ardından iş geliştirme yöneticisi mümkündür. İş geliştirici, hırslarına bağlı olarak satış müdürü, pazarlama müdürü veya genel müdür olabilir.

En İyi Meslekler, piyasadaki önde gelen dijital işe alım firmalarından biridir.

İşletme geliştirici mesleğine benzer işler: satış asistanı, pazarlama asistanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu