Güzel Sanatlar Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2023


Güzel Sanatlar Eğitimi Nedir?

Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümünün temel amacı, sektöre, sanata, ülkeye ve dünyaya ürünler sunarak faydalı olacak insanlar üreterek ve yetiştirerek eğitimini tamamlamış sanatçıları sektöre kazandırmaktır.

Güzel Sanatlar Eğitimi bölümünü seçmeyi düşünen öğrencilerin sanatsal bakış açısı, eğitmen, disiplinli, yaratıcı ve sorumlu olmakla ilgili en çok aranan niteliklerden biridir.

Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Kaç Yılda Oldu?

Güzel Sanatlar Eğitimi bölümünde 4 yıllık lisans eğitimi verilmektedir. Öğrencilerin mezun olabilmeleri için 240 AKTS’lik haklarını doldurmaları ve üniversitelerinin mezuniyet şartlarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümünün Dersleri Neler?

Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü öğrencileri, 4 yıllık eğitim hayatları boyunca sanat ve sanat öğretimi ile ilgili detaylı ve faydalı eğitimlerle karşı karşıya kalacaklar. Öğrencilerin birçok pratik dersi var.

Seçim listesinde Güzel Sanatlar Eğitimi bölümü bulunan aday öğrenciler için

  • Temel tasarım
  • Eğitim Sosyolojisi
  • Desen
  • Eğitim psikolojisi
  • Sanat Tarihi
  • Eğitimde Araştırma Yöntemleri
  • Görsel Sanatlar Eğitimi Programları
  • Sınıf Yönetimi
  • Ölçme ve değerlendirme
  • Çocuğun Sanatsal Gelişimi

Özellikle 4 yıl süreyle derslerin çoğundan sorumlu olacaklar. Bu dersleri başarıyla tamamlamaları durumunda “Güzel Sanatlar Eğitimi Lisans Diploması” alacaklardır. Diplomasını alanlara “Güzel Sanatlar Öğretmeni” unvanı verilir.

Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Mezunu Ne Yapar?

Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümünden mezun olan bireylerin eğitim hayatlarında öğrendikleri bilgileri iş hayatlarında kullanmaları gerekmektedir. Eğitimciler, kişi veya kişilere sanatsal bir bakış açısı kazandırmak için, birlikte çalıştıkları kurum veya kişilere en uygun sanat eğitim programını hazırlayarak sanatın temellerini ve tekniklerini öğretmenin temel görevleri arasındadır.

En Popüler:  Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2023

Güzel Sanatlar Eğitimi Mezunu İçin İş İmkanları Neler?

Güzel Sanatlar Eğitmenleri mezun olduktan sonra devlet içindeki özel eğitim kurumlarında veya kurumlarında kendilerine yer bulabilirler. Özel eğitim kurumları, özel ders ve danışmanlık, mezunların odaklandığı başlıca alanlar arasındadır.

Kamu Personeli Seçme Sınavından yani diğer ismiyle KPSS’den alınan puan, devlet kurumlarındaki iş olanaklarından yararlanmak için belirleyici olacaktır.

Güzel Sanatlar Bölümü Taban Puanları 2023

Güzel Sanatlar Bölümü 2023 taban puanlarına buradan ulaşabilirsiniz. Bu puanlar 18.12.2022 tarihinde ve saat 09:32:18’de güncellenmiştir. Burada verilen puanlar ve sıralamalar bu sene yerleşen adaylara aittir. Bu bilgiler ÖSYM-YÖK tarafından yayınlanmış olan en güncel puanlar ve sıralamalardır.

Güzel Sanatlar Bölümü Atama Durumu ve Puanları

Güzel Sanatlar Bölümü bölümünün ataması hakkında şuan bir bilgimiz yok. Aşağıdaki yorumlar kısmında iş ilanları ve atama durumu hakkındaki bilgilerini diğer okuyucularımızla paylaşabilir ve tartışabilirsiniz.

Dipnot: Güzel Sanatlar Bölümü mezunlarının ne kadar kazandığını merak ediyorsanız güncel maaşlarını görmek için sitemizin arama kısmını kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu