Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2023


Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Nedir?

Belli kişiler arasında geçen iletişim kavramının geçmişte kaldığı ve iletişimin kolektif gruplar üzerinde büyük etkisinin olduğu dönemlerde Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Bölümünün ortaya çıkmasına neden olmuştur.

Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Bölümünün amacı, ilerideki mesleki yaşamlarında çalışacakları kurumlarda iletişim ve tasarım görevlerini tamamlayacak, sektöre ve çalıştıkları kuruma katkı sağlayacak kişiler yetiştirmektir.

Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Bölümü’nü seçmeyi düşünen aday öğrenciler, reklamcılığa ilgi duymalı, güçlü diyalog becerilerine, sosyal ve disiplinli yeteneklere sahip olmalıdır.

Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Bölümünde Eğitim Kaç Yıl?

Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Bölümünde 4 yıllık lisans eğitimi verilmektedir. Öğrencilerin mezun olabilmeleri için 240 AKTS’lik haklarını doldurmaları ve üniversitelerinin mezuniyet şartlarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Bölümünün Dersleri Neler?

Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı öğrencileri, 4 yıllık eğitim hayatları boyunca etkili ve verimli bir şekilde nasıl iletişim kurabilecekleri konusunda ayrıntılı derslerle karşı karşıya kalacaklar.

Tercih listesinde Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı bulunan aday öğrenciler için;

 • Görsel iletişim tasarımı
 • Medya Estetiği
 • Sanat Tarihi
 • Fotoğraf Tekniği
 • Dijital Kültür
 • Temel tasarım
 • Grafik dizayn
 • Ses ve Görüntü Teknikleri
 • Grafik Tasarım Tarihi
 • Temel Reklamcılık
 • Yeni Medya
 • Medya Analizi
 • 3D Tasarım
En Popüler:  Matematik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2023

Özellikle 4 yıl süreyle derslerin çoğundan sorumlu olacaklar. Bu dersleri başarıyla tamamlamaları durumunda “Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Lisans Diploması” alacaklardır. Diplomasını alanlara “İletişim ve Tasarım Uzmanı” unvanı verilir.

Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Bölümü Mezunu Ne Yapar?

Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Bölümü mezunu kişiler, web tasarımcısı olarak, kültürel ve sanatsal etkinliklerin oluşturulmasında, medya kurumlarında ve reklam ajanslarında iletişim uzmanı olarak çalışabilirler.

Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Mezunu İçin İş İmkanları Neler?

Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı bölümü mezunları mezun olduklarında daha çok yazılım firmaları, reklam firmaları ve medya kuruluşlarında iş imkanı bulurlar. Mezunlar, kamu ve özel sektörde kendilerine yer bulabilirler.

Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Taban Puanları 2023

Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü 2023 taban puanlarına buradan ulaşabilirsiniz. Bu puanlar 18.12.2022 tarihinde ve saat 09:35:34’de güncellenmiştir. Burada verilen puanlar ve sıralamalar bu sene yerleşen adaylara aittir. Bu bilgiler ÖSYM-YÖK tarafından yayınlanmış olan en güncel puanlar ve sıralamalardır.

Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Atama Durumu ve Puanları

Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü bölümünün ataması hakkında şuan bir bilgimiz yok. Aşağıdaki yorumlar kısmında iş ilanları ve atama durumu hakkındaki bilgilerini diğer okuyucularımızla paylaşabilir ve tartışabilirsiniz.

Dipnot: Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü mezunlarının ne kadar kazandığını merak ediyorsanız güncel maaşlarını görmek için sitemizin arama kısmını kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu