En çok para kazandıran meslekler

Liseyi bitirdiniz ve şimdi bir üniversite arıyorsunuz, fakat hangi mesleği seçmeniz gerektiğine dair hiçbir fikriniz yok mu? Büyük paralar kazanmak istiyorsanız, basitçe ihtiyaç duyacağınız bir mesleği seçmelisiniz, kolayca iş bulabileceğiniz ve en önemlisi kârlı olan bir meslek seçmelisiniz. Düzenli bir yaşam ve daha iyi bir yaşam sağlamak istiyorsanız, çalışabileceğiniz en karlı ve faydalı mesleklerin bir listesi:

Cerrah

Muhtemelen, cerrahların gerçekten çok para kazandıkları bir sır değil, özellikle de özel uygulamalarda çalışıyorlarsa, bir tanesine sahip olsalar bile. Araştırmaya göre, cerrahlar yılda 361.200 TL kazanıyor ve bu da onu en kârlı meslek haline getiriyor . Bununla birlikte bu mesleği seçerseniz, çok fazla çalışmayı gerektiren çok sayıda acı dolu üniversite yıllarından geçmek zorunda kalacağınızı unutmayın. Eğer ilaç ilgilendiğiniz bir şeyse ve elleriniz sağlamsa, bu sizin mesleğiniz olabilir.

Avukat

Nerede yaşadığınıza bağlıdır. Ancak yasalara bağlı olan avukatlar ve diğer işler, dünyanın çoğu ülkesinde en karlı meslekler olarak kabul edilir. Maaşınız büyük ölçüde uyguladığınız yasa türüne bağlı olacaktır. Ancak yıllık ortalama maaş 160.000 – 180.000 TL arasındadır; oldukça sıkıcı olun, bu yüzden gerçekten yasanın insanı olmak istediğinizden emin olun.

Psikiyatrist

İnsanlara yardım etmeyi seviyorsanız, iyi tavsiyeler verin ve tıp alanında çalışmak istiyorsanız, psikiyatrların mesleği sizin için idealdir.  Psikiyatristler yılda yaklaşık 187.000 TL kazanıyorlar ki bu büyük bir maaş. Çalışmak için çok şey olabilir. Ancak bu alanı gerçekten seviyorsanız, bu göz korkutucu ve zor bir iş olarak gelmeyecek.

Muhasebeci

Muhasebe dünyadaki birçok insan için çekici bir kariyer olarak kabul edilir. Büyük bir maaş ve sayısız potansiyel fayda ile, zor işlere girmek, niteliklerini almak ve sayıları zorlamak için adil bir zaman harcamak isteyenlerin sonunda kariyerleri boyunca başarılı olabilirler.

Finans yöneticisi

Birçok insan finanse ilgi duyuyor ve bu alanlardan biriyseniz, bu alan sizin için iyi, çünkü bu alanda harika işler ve meslekler sunuyor. Bunlardan bir tanesi, bir finansal yöneticinin mesleği, finansal raporlar hazırlamanız, yatırım faaliyetlerini yönlendirmeniz ve şirketinizin uzun vadeli finansal hedeflerini karşılayacak stratejiler geliştirmeniz gereken bir iş. Finansal yöneticiler yılda yaklaşık 115.000 TL kazanırken, bir finansal bayinin maaşı yılda 200.000 TL civarındadır ve bu da finansmanı çalışmak için harika bir alan haline getirir.

Yazılım geliştirici

Bazıları sıkıcı bulabilir; diğerleri de bu işe sahip olmaktan memnuniyet duyabilir. Bir yazılım geliştirici ve yazılım geliştirici yöneticileri bilgisayar programlarının arkasında sistemler geliştirir ve denetlerler. Bilgisayarlara bağlı olan ve tüm çalışma günü boyunca oturmayı gerektiren bir iş istiyorsanız, bunu bir kariyer olarak düşünebilirsiniz. Bu mesleğin geleceği harika görünüyor, ve 2024 yılına kadar %17 oranında büyümesi bekleniyor.

BT Web Tasarımcısı

Bilgi Teknolojileri sektörü, maaşların giriş seviyesi işlerde bile oldukça iyi olduğu sağlam bir büyüme alanıdır . Ancak, merdiveni yukarı kaldırmaya başladığınızda, faydaların kolayca anlaşılacağı bir durumdur. Nitelikler kesinlikle endüstriye erişmenize yardımcı olacak olsa da, web siteleri oluşturma, oluşturma ve sürdürme deneyimi kadar önemli değildir. İşletmeler yeni çalışanlar aramaya devam ettikçe, aynı zamanda iş fırsatlarının hala bol olduğu bir alandır.

Doktor

Eğitimin harcadığı zaman ve çaba, ne kadar sorumluluk aldıkları ve ikinci kararların ne kadar önemli olduğu dikkate alındığında, doktor olmanın potansiyel olarak kazançlı olabileceği pek şaşırtıcı değildir. Kıdem ve uzmanlık durumuna bağlı olarak tıp pratisyenlerinin kariyerleri boyunca fantastik bir maaştan yararlanma olasılığı oldukça yüksektir.

Emlak geliştiricisi

Mülkte çalışmak şu anda zor bir kariyer seçimi gibi görünse de, aslında fantastik bir kariyer hareketi olduğu kanıtlanabilir. Konut balonu patlamış olsa da, hükümet ve yatırımcılar ekonomiyi daha hızlı başlatmanın yollarını aramaya devam ediyorlar ve bu da projelerin çözüm olarak sunulan seçeneklerden biri olmasını sağlıyor. Akıllı yatırımlar ve büyük miktarda itici güçle, mülk geliştirme bir kez daha oldukça karlı bir kariyer haline gelmelidir.

Sigorta Komisyoncusu/Analist

İnsanlar tipik bir yüksek profilli kariyeri düşündüklerinde, genellikle önemli bir sigorta firmasında kazançlı istihdamı düşünürler . Bunun kesin bir nedeni var ve büyük bir maaş, harika avantajlar ve kendinizi motive ve akıllı bir çalışan olarak kanıtlamak için birçok fırsat içeriyor. Lisansüstü bir programa giriyor olsanız da veya yeni bir şeyler arıyorsanız, sigorta sektöründe çalışmanız kesinlikle kazançlı bir olasılıktır.

Avukat

Bir avukat olarak yapması gereken uzman hukuki bilgi ve tecrübe, özellikle iyi para veren bir meslek anlamına gelir. Bununla birlikte endüstri oldukça rekabetçidir ve çok sayıda mezun için, hukuk derecesi almış olsun veya olmasın, inanılmaz popüler bir kariyer seçimidir. Sonuç olarak sıkı çalışmaya ve kariyeriniz boyunca acımasız olmaya hazır olmanız önemlidir.

PR

Medyanın bilgi yayılmasındaki önemi, modern toplumda küçümsenemez. Bunu hiç kimse, kötü basından veya kamuya açık olmayan imajlardan başarılı işlerden kaybedecek olanlardan daha fazla fark etmiyor. Bunu akılda tutarak, halkla ilişkiler çalışanlarına olan yüksek talep, beraberindeki yüksek maaşlar gibi anlaşılabilir. Halkla ilişkiler işleri, özellikle de hayatın yaratıcı yönünden hoşlanıyorsanız, çok da eğlenceli olabilir. Çoğu büyük işletme, bir tür halkla ilişkiler ekibi istihdam edecek. Bu nedenle yüksek profilli bir şirkette veya onlarla bir müşteri olarak çalışmak için birçok fırsat var.

Pilot

İşin romantik görüşü biraz solmuş olabilir. Ancak pilot olarak bir kariyer hala çok kazançlı olabilir. Mesai süresinin uzun olması ve işin bir parçası olarak evden uzakta çok zaman harcamak istiyorsanız, sizin için mükemmel olabilir. Bununla birlikte büyük bir sorumlulukla çok fazla eğitim geliyor ve bunu yapmak isteyenler, bir ticari uçağın kontrolünde olmadan önce birkaç yıl merdiveni tırmanarak geçirebileceklerini anlamalıdırlar.

Komisyon Üyesi

Pek çok kişi, garantili bir maaşın güvenlik ağını kaldırdıkları için, işleri elden çıkarılmış bir satış elemanı olarak işten çıkarmaktadır. Bununla birlikte doğru düğmelere basmayı ve satış yapmayı bilen bir büyücüyseniz, inanılmaz kazançlı olabilir. Tabii ki, bu tam olarak ne sattığınıza bağlıdır. Listenin başında ilaçlar, arabalar ve finansal hizmetler yer alıyor, bu yüzden bunlardan herhangi birini satan bir işi garanti altına alabilirseniz, birkaç kilo verebilir.

Profesyonel atlet

Birçoğumuz için uzak durmamız gereken bir çocukluk hayalidir, çünkü ne doğal beceriye ne de özveride bulunmayız. Bununla birlikte seçilen birkaç kişi için profesyonel bir sporcu veya sporcu olmak inanılmaz bir kariyer olabilir. Maaşlar sadece genel olarak iyi değil, aynı zamanda sponsorluk anlaşmaları da büyük ikramiye ile sonuçlanabilir ve iş tatminini unutmayalım! Artık en kazançlı kariyerlerden bazılarını bildiğinize göre, belki farklı bir kariyer yolu keşfetmeye başlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu