Emanet Teknisyeni Nedir? Maaşları ve İş Tanımı

Emanet teknisyenleri ipotek gibi finansal işlemler için belgeler hazırlar. Bu pozisyon için kalifiye olmak için, en az bir meslek içi eğitim veya bir önlisans derecesi ile desteklenen bir lise diplomasına sahip olmalısınız. Emanet teknisyenleri için ortalama maaş yılda 46.000 TL civarındaydı.

Genel Bilgiler

Emanet teknisyenleri, ipotek gibi birçok üçüncü taraf finansal işlem için gerekli belgelerin hazırlanmasına yardımcı olarak emlak sektöründe önemli bir rol oynamaktadır. Bu pozisyon için adaylar bir lise diplomasına veya gayrimenkul çalışmalarında bir önlisans derecesine sahip olmalıdır. Bir yıllık deneyim ve sertifikasyon, bir emanet teknisyeni olarak işe başlamanın diğer şartlarıdır.

Eğitim Şartları Bir lise diploması ve iş başında eğitim veya gayrimenkul çalışmalarında bir önlisans derecesi
Öngörülen İş Büyümesi (2018-2028)* %0 (Ünvan Muhasebecileri, Özetler ve Araştırmacılar için)
Ortalama Maaş (2018) 39.230 TL (Emanet Asistanları için)**

Kaynaklar: *Meslek İstatistikleri Bürosu (MİB); **PayScale

Emanet Teknisyeni İş Sorumlulukları

Emanet teknisyenleri, bir emanet ajansındaki günlük operasyonlara yardım eder. Teknisyenler, memurların sözleşmeler veya güven anlaşmaları için gereken belgeleri hazırlamalarına yardımcı olabilir. Ayrıca dosyalama ve iletişim gibi genel ofis görevlerini de yapabilmelerine rağmen bu görevlerin yerine getirilmesinde emanet endüstrisi hakkında özel bilgiler verilebilir. Emanet endüstrisi, üçüncü bir taraf olan emanet şirketi tarafından iki taraf arasında mülk veya fon transferini etkilemek için yapılan işlemleri içerir. Bu süreç, hem aktarımı belirten belgelerin hazırlanmasını hem de uygun tarafa fon sağlanmasını içerir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu