Kripto Para-Bitcoin Avantajları ve Dezavantajları 2022

Bitcoin Yatırımının Avantajları ve Dezavantajları

Bitcoin, dünyanın herkes tarafından bilinen herhangi bir merkeze bağlı olmayan ilk paradır. Sanal para birimleri şuanda olmasa da gelecek yıllarda hayatımızın içinde yer alacaktır. Günümüzde de sanal paralar kullanılmaktadır. Örneğin; maaşlarımız bankalara yatmakta oradan kendi adımıza kullanmış olduğumuz hesap kartımız ile paramızı kullanmaktayız. Bitcoin’in çıkış amacı farklı ülkelerin farklı para birimi olmasından ise bir yerde toplanan belli bir para biriminin olmasıdır.

Dijital para biriminin en önemli avantajlarından biri de ülkeler arasında para akışını sağlamaktır. Arada herhangi bir merkezi işlem olmadan çok kolay bir şekilde para akışı sağlanmaktadır. İnternetten Bitcoin cüzdanı indirerek hesabınızı çok kısa bir sürede açabilirsiniz. Normalde yurtdışına para göndermek istediğinizde sizden ciddi miktar kesilirken bu dijital para birimi sayesinde kesintisiz bir şekilde uluslararası aktarım yapabilirsiniz. Bitcoin yeni yeni yaygınlaşmaktadır.

Bitcoin Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Tüm ülkelerin paralarıyla alışveriş yapılan dijital para birimi olan Bitcoin, 2008 yılında ortaya çıkmıştır. Güvenlik konusunda bazı kararsızlıklar yaşayabilirsiniz. Elektronik cüzdanınızda saklanan paranız güven altındadır. Fakat daha da güvenli hale getirmek isteyenler içinde Bitcoin bulunan cüzdanlarını elektronik bir kasaya kaldırabilirler. Bu dijital para ile gelirinizi arttırabilirsiniz. Dalgalanma oldukça fazla olacaktır. Para kazanmak istiyorsanız bu dalgalanmayı dikkatle takip etmelisiniz. Eğer denemek amaçlı kazanç sağlayıp sağlayamayacağınızı görmek istiyorsanız küçük bir miktar ile Bitcoin alıp bir süre bekletip dalgalanmanın üst seviyelerinde satarak kazanabilirsiniz.

Bitcoin Yatırım Aracı Olabilir Mi?

Son zamanların önemli yatırım aracı sayılabilir. Bunun için Bitcoin alacağınız sitenin güvenli olmasına son derece dikkat etmelisiniz. Üyelik sırasında sizden bazı bilgiler istenecektir. Eğer Bitcoininiz çalınırsa bulma şansınız olmadığı için güvenli bir sitede olmanız çok önemlidir. Dikkat çekmesinin ve birçok kişi tarafından yatırım amaçlı kullanılmasının önemli nedeni dalgalanmaların çok fazla olması ve takip edilememesidir. Uzun vadede yatırım yapmak istiyorsanız sizin için oldukça faydalı olacaktır. Sisteme giriş yaptığınızda doğrulama kodunu girerek giriş işlemini gerçekleştireceksiniz. Ara yüz açıldıktan sonra Türk Lirası yatırmanız gerekiyor. Biriken Bitcoininizi çekmek istediğinizde de yine Türk Lirasına çevirmeniz gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu