Baş Öğretmen İş Tanımı ve Maaşları – 2021

Baş Öğretmen İş Tanımı

Lider Öğretmenlerin temel işlevi, kendi sınıflarını öğretirken ve yeni ve deneyimsiz öğretmenlere rehberlik ederken, öğrencilerin deneyimini geliştirmek ve öğretim hedeflerine ulaşmak için veliler, yöneticiler ve diğer öğretmenlerle birlikte çalışmaktır.

Lider Öğretmenler bir ilkokul, ortaokul veya ortaokul (lise) okulda çalışabilirler. Devlet okulları veya özel okullar tarafından istihdam edilebilirler ve neredeyse sadece sınıf ortamında çalışırlar. Çalışmalarını bağımsız olarak yapabilmek için zamanlarını bir ofis ortamında geçirmeleri gerekebilir.

Baş Öğretmenlerin Görevleri ve Sorumlulukları

Tüm süreç problemlerini ve endişelerini tespit etmek ve istenen sonuçları elde etmek için düzeltici eylemler ve kararlar için uygun önerilerde bulunmak.
Tüm öğrenciler için eğitim programları tasarlama ve uygulama ve müdür ve öğretmenlere eğitim programlarını etkin bir şekilde destekleyecek eğitim hizmetleri geliştirmelerine yardımcı olma.
Eğitim politikaları ve programları geliştirmek ve diğer idari işlemleri etkin ve verimli bir şekilde gerçekleştirmek için tüm öğretmenlere ve ilgili personele eğitim ve koçluk vermek.
Tüm personel öğretmenlerinin performans seviyelerini belirlemek için performans metriklerini kullanmak ve istenen sonuçları elde etmek için performans iyileştirme planları yapmak.

Öğretmenlerinin aynı sayfada olmasını, öğrencilerinin başarı yolunda ilerlemelerini ve öğrencilerinin ebeveynlerinin çocuklarının eğitim planları hakkında bilgilendirilmesini sağlamak için Baş Öğretmenler çeşitli görevler yerine getirir. Bu temel görev ve sorumlulukları belirlemek için birkaç online iş ilanını analiz ettik.

Sınıfları Gözlemleyin

Lider Öğretmenin işinin önemli bir kısmı, daha yeni veya daha az deneyimli öğretmenlerin sınıftaki sorunları çözmelerine yardımcı olmaktır. Bu nedenle sorunları tanımlamak için ders süresince diğer öğretmenlerin sınıflarında zaman geçirmeleri gerekir.

Sorun çözme

Diğer öğretmenlerin öğretim tarzlarını ve sınıf ortamını gözlemledikten sonra, gördüklerini alıp potansiyel çözümler bulmak için analiz etmelidirler. Bunlar değiştirilmiş öğretim tekniklerini, öğrenciler ve öğretmenler arasındaki iletişimi geliştirmeyi ve öğrencilere yardımcı olacak yeni süreçleri içerebilir.

İlerleme Takibi

Olası çözümler önerdikten sonra, Baş Öğretmenler, daha önce değerlendirdikleri her sınıftaki durumu izleyerek öğrenci ve öğretmenin ilerlemesini izlemeye devam etmelidir. Bu durum not ortalamalarına bakmayı, daha fazla sınıfı şahsen gözlemlemeyi veya doğrudan öğrencilerden geri bildirim almayı içerebilir.

Paydaşlar ile iletişime geç

Bölüm derslerinin ilerleyişine ilişkin benzersiz kavrayışları sayesinde, Lider Öğretmenler genellikle yöneticiler ve öğretmenler, öğretmenler ve veliler, öğrenciler ve öğretmenler veya başka herhangi bir kombinasyon arasında irtibat görevi görürler. İrtibat olarak hedefleri açıklığa kavuşturmaktan ve iletişim hatlarını açık tutmaktan sorumlu olacaklardır.

Rehberlik

Deneyimleri ve pratik bilgileri sayesinde, Baş Öğretmenler özellikle diğer öğretmenler tarafından bir rehberlik kaynağı haline gelecektir. Bu öğretmenlerin ders planları geliştirmelerine, ders kitapları seçmelerine, toplantıları koordine etmelerine veya ders müfredatları geliştirmelerine yardımcı olabilirler.

Baş Öğretmen Olmak İçin Gerekenler ve Şartlar

Profesyonel yetenekler

Müdahale planları ve tezahür tespitleri yoluyla çocuklar için uygun hizmetleri belirleyerek bir sınıftaki öğrencilerin davranışlarını yönetme konusunda güçlü deneyim
Eğitim yasaları ve yönetmelikleri, program finansal gereksinimleri, en iyi organizasyonel uygulamalar ve uygun davranış yönetimi hakkında sağlam bilgi
Ders müfredat planları, sınıf yönetimi teknikleri ve çok ırklı öğrenciler için ırksal zorluklarla etkili ve verimli bir şekilde başa çıkma konusunda geniş bilgi
Eyalet ve federal yasa ve yönetmeliklere, denetim uygulamalarına ve prosedürlerine, öğretim planlarına ve stratejilerine aşina olma ve aynı anda birden fazla program ve projeyi yönetme

Başarılı Baş Öğretmenler, problem çözmeyi seven sosyal ve detay odaklı insanlardır. Fikirlerini gördükleri yerde net ve doğru hatalar yapmaktan korkmazlar, aynı zamanda bu fikirleri samimi ve sıcak bir şekilde nasıl ileteceklerini de bilirler. Bu genel niteliklere ve kişilik özelliklerine ek olarak işverenler aşağıdaki becerilere ve niteliklere sahip Baş Öğretmenler aramaktadır.

İletişim yetenekleri – Çalışmaları öğrenciler, öğretmenler, yöneticiler ve velilerle ayrıntılı olarak ilgili olacakları için, Öğretmenlerin mükemmel yazılı ve sözlü iletişim becerilerine sahip olması önemlidir.

Analitik beceri – Diğer öğretmenlerin performansını ve alternatif öğretim yöntemlerinin etkinliğini uygun bir şekilde değerlendirmek için, Baş Öğretmenlerin analitik becerileri geliştirmiş olmaları gerekir.

Problem çözme yetenekleri – Lider Öğretmenlere genellikle çeşitli zor durumlar (bazen eşzamanlı olarak) sunulacağı için, baskı altında yaratıcı ve yapıcı çözümler üretebilmeleri önemlidir.

Baş Öğretmen Maaşı

Lider Öğretmenin maaşı, ilkokul, ortaokul veya lise tarafından istihdam edilip edilmediğine bağlıdır. Burada, ilköğretim okulu öğretmenlerinin maaşına bakacağız. Meslek İstatistikleri Bürosu’na göre Lider Öğretmenleri de içeren Anaokulu ve İlkokul Öğretmenleri yıllık ortalama 55.800 TL maaş almaktadır. En düşük ödenen yıllık 36.560 TL veya daha az kazanırken, en yüksek ödenen yıllık 88.590 TL veya daha fazla kazanmaktadır.

Diğer Lider Öğretmen İş Kaynakları

Lider Öğretmen olarak kariyerinizi araştırmanıza yardımcı olmak için aşağıdaki kaynak listesini derledik.

Öğretmen Eğitimi ve Öğretimi 100.000’den fazla üyesi bulunan bu LinkedIn grubu, her türden öğretmenin iletişim kurması, fikir paylaşması ve soru sorması için mükemmel bir yerdir.

Amerikan Öğretmenler Federasyonu Tüm eğitim seviyelerinde öğretmenlere hizmet vermek üzere tasarlanan AFT, üyelerine indirimli sigorta, finansal hizmetler, yerel bölümler, bültenler ve daha fazlasını sunar.

Erken Çocukluk Eğitimi: Profesyonel Olmak Bu kitap bir öğretmen ekibi tarafından yazılmıştır ve diğer öğretmenlerin öğretmenlik mesleğine nasıl gireceklerini ve sınıflarında en iyi uygulamaları nasıl uygulayacaklarını öğrenmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Zorlu Çocuklar İçin Bütün Beyin Öğretimi Bu popüler kitap, hem öğretmenlerin hem de öğrencilerin karşılaştığı engellerin üstesinden gelmek için yeni ve kanıtlanmış teknikleri araştırdığı için Önde Gelen Öğretmenler için özellikle yararlı olabilir.

Lider Öğretmen ile Benzer Meslekler

Yüz binlerce uzman onaylı meslek veritabanımızdan benzer meslekleri keşfedin:

  • Baş Öğretmen
  • İlkokul öğretmeni
  • Öğretmen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu