Atletik Direktör Maaşı, Eğitim ve İş Tanımı

Atletik direktörler spor etkinliklerini, takımları ve antrenörlerin ve diğer atletik personelin istihdamını denetler. Ayrıca finansal bütçeleri ve medya ilişkilerini de idare ediyorlar. Atletik yönetmenleri, koçluk veya yönetim tecrübesi olan en az spor yönetimi veya alakalı bir alanda yüksek lisans derecesine ihtiyaç duyarlar.

Genel Bilgiler

Spor idaresi veya ilgili bir alanda, bir koç veya alt seviye spor yöneticisi olarak tecrübe ile bir yüksek lisans derecesi, genellikle bir spor direktörü olarak bir pozisyon almak için gereklidir. Atletik direktörler kendi bölümlerinden sorumlu oldukları için, bu pozisyon için adaylar, aynı zamanda birden fazla spor konusunda çalışma bilgisine sahip olmanın yanı sıra işletme ve finans alanında da iyi bilgilendirilmelidir.

Eğitim Şartları Spor yönetiminde yüksek lisans derecesi yaygındır
Diğer gereklilikler Koçluk deneyimi ve iş bilgisi
Öngörülen İş Büyümesi (2018-2028)* Tüm ortaöğretim eğitim yöneticileri için %7
Ortalama Yıllık Maaş (2023)** Atletizm direktörleri için 115.000 TL, yüksek öğrenim

Kaynaklar: *Meslek İstatistikleri Bürosu ve **maas

İş Gereksinimleri

Bir atletik yönetmen antrenörlerin işe alınması ve denetlenmesi ile bölümün mali ve fiziksel kaynaklarının yönetiminde yer alması gerekir. Atletik yönetmenin ayrıca, bir kurumun akademik standartlarının korunmasını sağlamak için diğer kolej ve üniversite yetkilileriyle birlikte çalışması gerekir. Ek olarak bir atletik direktör kendi bölümündeki çalışanları yönetmek ve atletik bölümün hedeflerini potansiyel bağışçılara ifade etmek için açık ve etkili bir iletişimci olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu