Yapı Kredi Koronavirüs Kredi Kartı Borcu Erteleme Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Kredi Kartı Borcu Erteleme

2019 senesinin aralık ayında Çin’de başlamış ve daha sonrasında tüm dünyayı etkisi altına almış olan bu virüs, küresel anlamda da birçok kişinin yaşam faaliyetlerini oldukça büyük düzeyde kısıtlamış olduğunu görmekteyiz. Bu yüzden insanlar işlerine gidemeyerek ekonomik anlamda da bazı zorluklar yaşadığı olmuştur. Tüm bunların önüne geçmek için tüm ülkeler gibi bizim ülkemizde ekonomik destek paketini devreye soktu.

Bu paket ile beraber kamu bankaları başta olmak üzere diğer özel bankalar da kredileri erteleme konusunda vatandaşlara yardım sağlayacağını bildirdi. Peki Yapı Kredi kredilerilerini erteleyecek mi? Yapı Kredi kredilerini hangi koşullarda erteliyor? Yapı Kredi kredileri ne zamana kadar erteledi? gibi soruların cevaplarını bu makalemiz üzerinden bulabilirsiniz.

Yapı Kredi Kredi Erteleyecek Mi?

Yapı Kredi Bankası da koronavirüs vakasının ülkemizdeki ekonomik durumunu göz önüne alarak zorlu süreçte vatandaşlarımıza her türlü desteği sağlayarak elinden gelen her türlü yardımı paylaşacağını açıklayarak erteleme konusunda da bazı önlemler almış olacağının altını çizdi. İlk olarak kredi çekmiş ya da kredi kartı üzerinden taksit ödemekte olan müşterileri için talepleri doğrultusunda 30 Nisan 2020 tarihine kadar olan her türlü ana para, faiz ya da taksit ödemelerinin mevcut durumların göz önüne alınarak 30 Haziran 2020 tarihine kadar ertelenebilecek olduğu söylendi.

Yapı Kredi Kredileri Hangi Koşullarla Erteleyecek?

Yapı Kredi bankası, müşterilerinin ekonomik anlamda zorlanmaması için verdiği destek paketine baktığımızda;

  • Hem bireysel hem de kurumsal olarak müşterilerin 30 Nisan 2020 tarihine kadar olan her türlü ana para, faiz ya da taksit ödemelerinin mevcut durumların göz önüne alınarak 30 Haziran 2020 tarihine kadar erteleneceği bilgisi verildi. Bireysel ve de kurumsal olarak yer alan müşterilerin mevcut limitlerinin desteklenmesi haricinde talep olması durumunda da limitlerin arttırılma çalışmalarının olacağı bilgileri de sunuldu.
  • Bunların dışında, geçen hafta bilgilerinin verilmesi ile internet şubesi, mobil bankacılığı ya da atm üzerinden yapılacak her türlü eft ya da havale işlemlerinde, kartsız para yatırma ya da çekme gibi durumlarda belirli bir süre boyuna herhangi bir ücret kesimi olmayacağı söylendi.
  • Yapı Kredi bankası, virüs ile beraber hem çalışanlarını hem de müşterilerinin sağlığını koruma amaçlı olarak almış olduğu önlemlerden bir tanesi ise Yapı Kredi şubelerinin 22 Mart tarihi sonrasında 12.00 ile 17.00 saatleri arasında ve sadece hafta içi hizmet verileceğinin altını çizdi.
  • Yapı Kredi müşteri hizmetleri, internet şube ya da mobil bankacılık gibi işlemlerin ise, her türlü bankacılık işlemleri adına her gün ve her saat faaliyetlerine devam edeceği açıklandı.
En Popüler:  Web Sitesinden Para Kazanma Yolları (3 ayda 10.000 TL)

Yapı Kredi Ne Zamana Kadar Kredileri Erteleyecek?

Gelen bilgiler ile beraber diğer bankalarda da olduğu gibi, Yapı Kredi bankasında da 30 Nisan 2020 tarihine kadar talep edilmesi ile beraber 30 Haziran 2020 tarihine kadar her türlü kredi ve karti kartı ödemelerinin ertelenebileceği bilgileri verilmiş oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu