Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2023


Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Nedir?

Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi bölümü bir ön lisans programı olup, bölümün amacı öğrencileri yaban hayvanlarının etolojisi, biyolojisi, ekolojisi ve genel yapıları hakkında eğitmek ve sektöre fayda sağlayabilecek kişiler yetiştirmektir.

Hayvanlarla ilgili disiplinli, sorumlu, soğukkanlı, ilgili ve meraklı olmak Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümü’nü seçmeyi düşünen öğrencilerin temel nitelikleri arasındadır.

Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıl?

Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi bölümünde 2 yıllık eğitim verilmektedir. Öğrencilerin mezun olabilmeleri için 120 AKTS’lik haklarını tamamlamaları ve üniversitelerinin mezuniyet koşullarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümünün Dersleri Neler?

Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi bölümü öğrencileri, 4 dönemlik eğitim hayatları boyunca hayvan biyolojisi üzerine birçok dersle karşılaşacaklar.

Tercih listesinde Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümü bulunan aday öğrenciler için;

  • Temel Kimya
  • Vahşi Yaşamda Biyolojik Çeşitlilik
  • İlk yardım
  • Zooloji
  • Genel Ekoloji ve Meteoroloji
  • İstatistik
  • Genel Biyoloji
  • Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimine Giriş
  • Memeli yaban hayatı
  • Omurgasız Hayvanlar

Kursların çoğundan özellikle 2 yıl sorumlu olacaklar. Bu kursları başarıyla tamamlarlarsa “Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Ön Lisans Derecesi” alırlar.

Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümü Mezunu Ne Yapar?

Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümü’nden mezun olan kişiler omurgalılar, omurgasızlar, memeliler, kuşlar ve balıklar üzerinde biyoloji, etoloji ve ekosistemler üzerine çalışmaktadır.

En Popüler:  Kürt Dili Ve Edabiyatı Bölümü Ne İş Yapar? Taban Puanları 2023

Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Mezunu İçin İş İmkanları Neler?

Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi mezunlarının çalışmayı tercih ettikleri başlıca yerler devlet ve özel kurumlarda çalışabilir.

Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümü Taban Puanları 2023

Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümü 2023 taban puanlarına buradan ulaşabilirsiniz. Bu puanlar 18.12.2022 tarihinde ve saat 02:15:07’de güncellenmiştir. Burada verilen puanlar ve sıralamalar bu sene yerleşen adaylara aittir. Bu bilgiler ÖSYM-YÖK tarafından yayınlanmış olan en güncel puanlar ve sıralamalardır.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Kont. Taban Puan Sıralama
Karadeniz Teknik Üniversitesi (Trabzon) (Devlet) Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi (Örgün) SAY 21 209,64711 674.858
Karadeniz Teknik Üniversitesi (Trabzon) (Devlet) Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi (KKTC Uyruklu) SAY 1 Yerleşme Olmadı

Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümü Atama Durumu ve Puanları

Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümü bölümünün ataması hakkında şuan bir bilgimiz yok. Aşağıdaki yorumlar kısmında iş ilanları ve atama durumu hakkındaki bilgilerini diğer okuyucularımızla paylaşabilir ve tartışabilirsiniz.

Dipnot: Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümü mezunlarının ne kadar kazandığını merak ediyorsanız güncel maaşlarını görmek için sitemizin arama kısmını kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu